Kanada'ya Akraba yolu ile göçmenlik

Kanada'ya akraba yolu ile göçmenlik hakkında merak ettiklerinizi paylaşacağız
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Ali1 merhaba,
Evet bundan bahsediyorum. Yani buda benimle gelebilir pozisyonuna sokmuşsunuz Burcu hanımı, şimdi yapacağınız onun adına Permanent Resident başvurusu yapmak olacak sadece bunuda evlat sponsorluğu ile kolayca yapabilirsiniz. Yine ödediğiniz meblaglarda ne yazıkki yararlanamıyorsunuz ama burada onlara yapacagınız masraflarda evet yararlanacaksanız. Orda iken ne yazıkki hayır fakat şöyle olsaydı çocuklar burda PR vs olup sonra Tr'de okusalar vs o zamanda yararlanabilirdiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
ali1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali1 »

cok tesekkurler sayin excellans
ama anlamadagim diger cocuklarin adinin neden yazilmadigi.insallah sorun olmaz.
tekrar tesekkurler basvuru yaparken tekrar sizin yardiminza ihtiyacim olacak.gorusmek uzre hoscakalin simdilik
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali1 merhaba,
Tabiki diğerlerinide dahil edebilirsiniz, biliyorsunuz bu sizin ekonomik gücünüzle alakalı.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL BİLGİ:
Kanada'ya akraba yolu ile sponsorluk göçmen başvuru işlem tarihleri aşağıda listelenmiştir bilginize:

Sponsorluğun Kabulü süreci ( 3 Agustos 2007 tarihinden sonra yapılmış yada yapılacak dosya başvuruları için) :

Birinci Adım: Sponsorluğun Kabulü : 40 ay
İkinci Adım: İlgili Konsolosluk işlemleri ( 22 Ekim 2010 itibari ile) : 24 ay (ANKARA)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

excellans,
akraba sponsorluk süreleri anlaşılan daha da uzadı, doğru mu anlamışım? neden bu kadar uzun tuttuklarını da anlamış değilim. bu tabi illa ki bu sürede sonuçlanacak demek değil sanırım, bu max süreler diye düşünüyorum.
önceki yazışmamızda bahsettiğimiz "kit" in verilmesi ile başlayan ve sponsor olanlara sponsor olabilirsiniz demeleri 40 ay mı sürüyor??
teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Evet şuan itibari ile 1 ay daha artmış durumda. Akrabalık sponsorluk başvuruları STEP1 / STEP 2 olarak iki kısımda değerlendirilmektedir. Bahsettiğiniz '' Kit'' gönderilmesi yani sponsorluğun kabulü kısmı 40 ay (İçinde) STPE1- ve Dosyanın Ankara - Kanada konsolosluğunda devam edecek işlem sürecide 24 ay (İçinde) STEP2 olacaktır.

Neden bu başvuru tipi bu kadar uzun sürüyor ise; Bu grupta bir evlilik gibi eşlerin birbirinden ayrı kalma bırakılma geçinme vs sorunları olmadığı için bu başvuru tipinde işlemler bu şekilde öncelikli olarak ele alınmıyor.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
o zaman şunu doğru mu anlamışım : Step1 den Step2 ye atlama noktasına kadar olan süreçte (en kötü 40 ay o da yaklaşık 3 sene yapar), yani bu 3 sene içerisinde sponsor olunan anne yada baba, turist vizelerini istedikleri kadar uzatabilirler ve 6 ayda bir sınır çıkışı yapıp tekrar turist statüsü ile kanada daki hayatlarına devam edebilirler bizim yanımızda doğru mu? ve bu başvuru YİNE DE OUTLAND olarak yapılır doğru mu?
ancak ve ancak , step2 ye geçildiğinde (bunu nasıl anlayıp farkedeceğiz?) türkiyeye dönüp ankara sürecini burada beklemeleri gerekir.
saygılar..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Kısmen dogru diyerek şunu düzeltelim; ''Istedikleri kadar turist vizelerini uzatabilirler'' Turist vizelerini uzatma başvurusu yaparlar kabul edilirse kalabilirler. Evet sizin yanınızda turist, ziyaretçi vs olmaları sizin başvuruyu Outland olarak yapmanızı engellemez.

Step 2'ye nasıl geçildiğini de; Sponsorluğunuzun kabulü demek zaten Step 2'ye geçildi demektir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

Ilkerb merhaba

sanırım sizde anne ve babayıda kanadaya getirmek istiyorsunuz.

bizde anneyi getirmek istiyoruz. siz bu konuda ne kadar yol alabildiniz. anne baba için turist vizesi basvurusu yaptınızmı

tesekkür ederim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın ibozdağ,
merhaba. evet biz de aynı niyetteyiz. "getirmek" den kastınızın sadece turist vizesi almak olmadığını düşünerek, evet öncelikli olarak sadece turist vizesi alabiliyoruz ve verilen vize süresi içerisinde 6 ayda bir çıkış yapmak sureti ile yanımızda olmalarını istiyoruz. akabinde, sponsorluk yolu ile PR statülerine ulaşmalarını ümid ediyoruz. annemize 2 yıllık turist vizesi verdiler, zaten pasaportu da 2 yıllıkdı. aynı şekilde baba da alacak ve bu vizelerle gelecekler. aslında bu noktaya kadar çok basit. esas tabi sonrası önemli. yazılarımın öncesini takip edebilirseniz, tüm gelişmeleri orada bulabilirsiniz. biz de giriş çıkış yapmak dışında fazla yol almadık açıkçası.
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
flower
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen flower »

Merhaba sn.Excellans,

Daha öncede sizlerle paylaştığım gibi oğlum 25 haziran 2010 da (ben imzaladıktan sonra) sponsorluk başvurusunu yapmıstı, 20 aralık 2010 tarıhlı mektupla benım dosya no. ve client no bildirilmis, şimd, oğlum online takıp edeceğini söyledi. Benım heyecanlı bekleyişim sürüyor:) sizlerle paylaşmak istedim. sevgiler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Flower merhaba,
Öncelikle hayırlı olsun, bu adımdan sonra dosyanız Ankara konsolosluğuna sevk edilecek, ve Ankara konsolosluğundan size dosyanızın geldiğini ve işlem için yeni dosya numarası açıldığını bildiren bir mektup alacaksınız. Bu dosya numarası yada oğlunuzun sponsorlugundan gelen dosya numarası ile takibinizi yapabilirsiniz. Ankara konsolosluğu gerekli incelemelerinden sonra size bir istenen evraklar listesi gönderecek sizde bu evraklar listesini ve formlarını tamamlayarak tekrar geriye Ankara konsolosluğuna göndereceksiniz. İşlemleriniz bu şekilde adımlanacak fakat işte akraba yoluyla gelmek ne yazıkki biraz zahmetli ve uzun bir süreç umarım dosyanız normalden hızlı sonuçlanır. Yine ileride sormak istediklerinizde çekinmeden iletşime geçebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL DUYURU:
Sayın üyelerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız merhaba,
SASKATCHEWAN eyaleti 2009 yılında başlattığı ve 600 göçmene sağladığı bedava sürücü eğitim kursu yada kurs programının masrafını karşılama programını 2011 Ocak ayı itibari ile yeniden başlatmıştır. Kursiyer başvuru sayısı limitli değildir. Bu imkandan yararlanmak isteyen Eyalet göçmenleri yada gelecek olanlar 30 Nisan 2011 tarihine kadar başvurularını yapabilirler. İlgili başvuru formu için bizlerle iletişime geçebilir yada www.sgi.sk.ca web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

ilkerb merhaba

onceki msj okudum aynı sekilde bizde bu işi cozmeye calısıyoruz. sanslısınız 2 yıllık vize vermisler. sunu merak ediyorum sn.Excellans da fikrini soylerse sevinirim. anne için vize basvurusu yaparken. nisanlım annesi için basvuru yaparken. niyet mektubunu yazarken kendisine sponsor olacagını fakat bu sureyi kanadada beraber beklemek istedigini soylerse nasıl bir cevap alırız. ilkerb siz nasıl bir mektup yazdınız

tesekkur ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Tabiki bunu mektubunuzda belirtmeyeceksiniz!! Geçici ziyaretci vizesine başvurup mektubunuzda ise kalıcı olacagını dile getirmek yersiz ve anlamsız olup vizenin reddine bile sebep olacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

kesinlikle sn. excellans ile aynı fikirdeyim.
evet açık olmak lazım ama bazı durumları da mutlaka bir süzgeçten geçirmek gerekiyor. geri dönüşü zor olur sonra..
emin olmadığınız konuları mutlaka bu platformda sn.excellans ın fikirlerini alarak hareket etmeniz faydanıza olacaktır.
ki zaten site içerisinde epeyce bilgi bulabilirsiniz.
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Üyelerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız.
19 Ocak 2011 tarihinden itibaren Permanent Resident - PR kart teslimatları; başvuru sahiplerinin sabit ikamet adresi belirtmesini takiben 25 iş günü olarak belirlenmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,
merhaba. baba için de başvuru evraklarımız bugun sabahtan konsolosluğa ulaştı. umarım sorun çıkmadan onun da vizesini verirler. sonucu paylaşırım.
saygılar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans merhaba
baba için yaptığımız başvuruya da 2 yıllık vize vermişler, ki zaten yeni pasaportunu da 2 yıllık uzattırmıştık. şimdi de kısmetse onun USA vizesi için randevu aldık. onu da hallettik mi tamamdır.
saygılar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Bu kısmıda halletmiş oldunuz, hayırlı olsun. Ailenize selamlar, saygılar diyelim...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

selamınızı ilettim excellans :)
bizlerden de selamlar.
saygılar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

DUYURU;
18 Temmuz 2011'de işlemlerin hızlandırılması için alınan karar ile bu tarihten itibaren Konsolosluklar ve Kanada içindeki ofisler başvuru sahiplerine gönderecekleri Acknowledgment of Receipt (AOR) mektuplarını başvuru sahiplerinin dosyalarında ibraz ettikleri E-MAIL adresi üzerinden bildirecektir. Başvuru sahipleri özellikle bu kayıt ettikleri e-mail adreslerine dikkat etsinler (geçici posta, önemsiz posta vs vs.) ve kontrolleriniz düzenli olarak takip etsinler.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın üyelerimiz, arkadaşlarımız ve dostlarımız merhaba,

05.Kasım.2011 tarihinden geçerli olmak üzere, Kanada'ya aile göçmenliği (Family Class Sponsorship) 24 aylık geçici süre için durdurulmuştur. Bu tarihten itibaren yeni başvuru 24 aylık geçici süre boyunca alınmayacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya Anne ve Babalara SUPER VISA

Sayın üyelerimiz,arkadaşlarımız ve dostlarımız merhaba,
Daha evvel sizlere anons ettiğimiz akraba yolu ile göçmenlik - sponsorluk başvuruları 5 Kasım 2011 tarihi ile 24 ay süreli dondurulmuştu. Bugün geç saatlerde parlemontada alınan karar ile (04.11.2011) Anne, Baba gibi akrabaların ve ailelerin bu yaşanılan durumdan magdur olmamaları için 1 Aralık 2011 taihinden itibaren geçerli olmak üzere 10 yıllık süreli ve azami 2 yıl çıkmadan Kanada içinde kalabilme imkanı taşıyan ''SUPER VISA'' sistemi yürürlüğe girecektir. Gerekli maddi ve ekonomik yeterliliği gösteren ( Min. 17.000 CAD) ve özel saglık sigortası olan tüm anne-babalar bu visadan yararlanabileceklerdir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
flower
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Exellans,

Bu süreci bekleyen annelerdenim, Oğlumun benım ıcın müracaatı 2009 senesı Mayıs ayında, Süper anne vizesi bizler için cok güzel bir fırsat, Oğlumla telefon görüşmemizde Aralık ayında ısınden ızın alarak benım sağlık sıgortamla ılgılı veya varsa detaylar ile ilgilenecek, fakat 17.000 CAD. ile ilgili bir sey söylemedi, Türkiyede böyle bir meblağı güvence olarakmı göstermelıyım, cunkı kendısı bana tekrar yenıden annemı bakmakla yükümlüyüm (ilk müracatta vermıs) yazısını verecegını soyledı,,

Bilgileriniz için cok teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

flower yazdı:Merhaba Sayın Exellans,
Bu süreci bekleyen annelerdenim, Oğlumun benım ıcın müracaatı 2009 senesı Mayıs ayında, Süper anne vizesi bizler için cok güzel bir fırsat, Oğlumla telefon görüşmemizde Aralık ayında ısınden ızın alarak benım sağlık sıgortamla ılgılı veya varsa detaylar ile ilgilenecek, fakat 17.000 CAD. ile ilgili bir sey söylemedi, Türkiyede böyle bir meblağı güvence olarakmı göstermelıyım, cunkı kendısı bana tekrar yenıden annemı bakmakla yükümlüyüm (ilk müracatta vermıs) yazısını verecegını soyledı,, Bilgileriniz için cok teşekkür ederim..
Sayın Flower merhaba,
17.000 Cad ve üstü meblag Anne ve Babaların kendi sorumluluklarındaki kısımdır yani Anne ve Baba vize başvurularında bu meblaga sahip olduklarını ayrıca ispatlamaları gerekmektedir. Yani sizinde bahsettiğimiz gibi Türkiye'de böyle bir ekonomik varlıga sahip olundugunu sunmaları gerekmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
eymen
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen eymen »

msjlar burda bitmiş..çok merak ettim acaba anne oğluna kavuşabildi mi,diğer beyfendi anne ve babayı da yanına alabildi mi ..diğer beyfendi çocuklarını da yanına alabildi mi keşke yazsalardı..umarım hepsi hedefine ulaşmıştır okurken de anlaşılıdığı üzere hepsi çok emek vermiş..hayırlısı olsun...
Kullanıcı avatarı
flower
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Mehaba Eymen,

Bu sene için oğlum izninde Türkiye' ye geleceğini söyledi, o yüzden süper anne vizesine başvurmadım, daha sonraki senede belki işlemlerimiz sonuçlanma aşamasına gelir diye düşündük.. Dilerim tüm anne-babalar ve çocukları kavuşurlar...
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

merhabalar,
bizler de anne ve babaya sponsor olmak niyetinde idik. ancak bizim niyetlendiğimiz tarihlerde bekleme süreleri yaklaşık 2-3 sene idi, maalesef - ki sayın excellans belirtmiş - bu sürelerin 7 yıla kadar dayanması neticesinde, 2 seneliğine askıya alındı başvurular. nevar ki, sayın excellans ın da yine belirttiği gibi, süper vize uygulaması gündeme geldi ve hiç çıkış yapmadan 24 ay süreli kalınabilecek.
biz de ne düşünüyoruz, olabildiğince bu uzun süreli vizeden faydalanmaya çalışacağız, buradaki bence 2 eksiklik, sağlık (kaza değil) sigortası. yani özel sağlık sigortası gibi sigorta yaptırmak epey maliyetli olacaktır. biz de sadece turistler için normal yapılan acil durum sigortası yaptırdık, o da yaşa göre değişmek suretiyle 3 aylığı 100 -150 $ civarı tutuyor tabi kapsamı sınırlı olacak şekillde örneğin 30.000 $ a kadar karşılıyor gibi... bir diğeri de bence, bu kadar uzun süreli kalınırken, kalan anne ya da baba, eğer araba kullanmak isterse buranın ( ontario driving licence) ehliyetini alamıyor (excellans bilmediğim başka bir ayrıntı varsa lütfen düzelt). ancak araç kiralama yöntemi ile araba kullanabiliyor. bunun bir yolu va mıdır bilemiyorum, excellans mutlaka yazacaktır.
onun dışında, bence güzel bir uygulama, en azından bekleme olmadan aileler cocuklarına uzun süreli kavuşabilecekler. hatırlarsanız vize süresi hep bir dertti, zaten benim önceki yazılarımdan da okuyacağınız üzere ben de bunun epeyce stresini yapanlardan biriydim :) hatta 2 yıl verdiklerinde ne sevinmiştik :) bence güzel bir uygulama, faydalanmak lazım. bu açıdan göçmenlik bakanlığını tebrik ediyorum.
saygılar, sevgiler
ilker
ResimResim
Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen stah »

Sayın ekselans,
Acaba bu süper vize ile toplam kalış süresi ne kadar olabiliyor? Yani 2 yil hic cikmadan kalabiliyor buyuklerimiz ama sonra ne kadarligina cikis yapmalari gerekiyor tekrar geri donebilmeleri icin? Bir de Ilker Bey, siz de arastirinca bize yazar misiniz? 2 yil kalacak annemiz icin sigorta ne olur acaba?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Stah merhaba,
Bu Super Visa - olayını sizin sayenizde iyice açalım;
Super Visa başvurusu yapan aile bireyleri, bu vize ile 10 yıllık çok giriş - çıkışlı geçici Kanada vizesine sahip olurlar, ayrıva bu kategorideki vize sahipleri istekleri dogrultusunda 24 ay Kanada'dan çıkış yapmadan ikamet edebilirler. 10 yıllık vizeleri süresince giriş - çıkış şartlarını ( Super Visa - sigorta şartlarını) karşıladıkları sürece yine ikinci gelişlerinde tekrar bu süre kadar (24 ay) kalabilirler. Çıkış yaptıklarındaki ülke dışı sürelerinde bir limit yoktur. Öncemli olan her giriş yaptıklarında sigortalarının (aşağıda detayını verecegiz) elverişli olmasıdır.

Ayrıca bir notuda düşelim; aileleriniz bu visa kapsamında ülkelerinde sizlerin göçmenlik prosedürleri içinde yaptıgınız SAGLIK RAPORU kriterine tabi tutulacaklardır. Bu rapor sonucunda eğer kriter dışı bir rahatsızlıga sahipseler SV'lerinin onaylanmaması durumu yada 500.000 / 1.000.000 / 3.000.000 gibi kapsamları olan sigorta yaptırılması istenebilinir.

Super visa owner-s required for Medical Insurance:
•Proof that you have private medical insurance valid for a minimum of one year from a Canadian insurance company and that:( Minimum 1 yıllık geçerli ve Kanadalı bir sigorta acentasından alınmış özel saglık sigortası)
◦Covers health care, hospitalization and repatriation; Saglık kapsamında; Hastane yada kliniklerde tüm yatıslar- cıkıslar kapsamalı
◦Provides a minimum coverage of $100,000; and Mutlaka minimum 100.000 dolarlık kapsamlı olmalı
◦is valid for each entry to Canada and available for review by a port of entry officer. Ulkeye her girişte yukarıda belirtilen özelliklerde gecerliliğini sürdürğünün sınır görevlilerine ispatı

Dipnot : Super Visa kapsamına başvurunun alınabilmesi için gelecek kişilerinin kalış sürelerinin 6 aydan fazla ibraz edilmesi ve diğer ek istenen evrak ve belgelerin sunulması gerekmektedir. Eğer ki aile gelişlerinde 6 aydan az bir süre kalacaksa Super Visa kapsamına alınmalarına gerek yoktur. Başvurularınızda buna dikkat ediniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilker bey merhaba,
Yazdıklarınızın hepsi dogrudur düzeltmeye gerek olmadan size ehliyet - araba kullanma konusunda hemen yardım edelim; Anne - Baba yada Her ikiside gelmeden evvel Türkiyeden International Driver- Driving License - Yani Uluslararası ehliyet alırlar ve Ontario'da bu ehliyetleri ile 3 aydan fazla Ontario ehliyeti almadan arac kullanabilirler.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sayın excellans,
ancak bahsettiğiniz şekilde sadece kiralık bir araba kullanabilirler değil mi? yani araç satınalma veya diyelim benim aracımı kullanamazlar bildiğim kadarı ile
yanlışsam düzeltin lütfen
saygılar
Excellans yazdı:Sayın Ilker bey merhaba,
Yazdıklarınızın hepsi dogrudur düzeltmeye gerek olmadan size ehliyet - araba kullanma konusunda hemen yardım edelim; Anne - Baba yada Her ikiside gelmeden evvel Türkiyeden International Driver- Driving License - Yani Uluslararası ehliyet alırlar ve Ontario'da bu ehliyetleri ile 3 aydan fazla Ontario ehliyeti almadan arac kullanabilirler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:sayın excellans,
ancak bahsettiğiniz şekilde sadece kiralık bir araba kullanabilirler değil mi? yani araç satınalma veya diyelim benim aracımı kullanamazlar bildiğim kadarı ile
yanlışsam düzeltin lütfen
saygılar
Excellans yazdı:Sayın Ilker bey merhaba,
Sayın Ilker bey merhaba,
Eğer aracın resmi kaydı (Register Certificate/Ruhsat) varsa aracta ve sigorta kapsamında yeterli meblag ile kullanabilirler fakat bunu sigortanıza kayıtlı bildirmelisiniz ki olası bir kazada sigorta karşılasın yoksa bir sürü prosedür ve ödememe bahanesi çıkarırlar ve tabiki arac alamazlar.
'' If you are from another country and visiting Ontario for more than three months, you need an International Driver's Permit from your own country or you may have to apply for an Ontario driver's licence, depending on your length of stay. You should also ensure your automobile insurance coverage is sufficient, and that you carry the original or a true copy of the vehicle registration or Certificate of Title for your vehicle

Dip not: Arac sigorta policenizde; "any person with respect to an accident arising out of that person's use of a covered auto with the permission of you or a relative." gibi bir ibare yada buna benzer bir madde varsa ekstra bildirim yapmanıza gerek yoktur.
Saygılarımızla,

volga
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen volga »

İyi gunler excellans,
Tum konusmaları okudum, ilkerb ve flowers icin basarılar dilerim. Yıllar sonra konuyu kendim icin hortlatmıs olacagım. Halamın kızı (kuzenim) ve kocası evli. İkisi de 4 yıl önce Kanada vatandaşı oldu. 2 tane cocukları var onlar da Kanada vatandası. Sponsorluk icin yeterli maddi gelirleri var. Benim de babamın maddi geliri yeterli. Gerekirse kendi banka hesabımı acıp oraya para koyabiliirm ve araba ev tapularını uzerime yaptırabilirim. Bu durumlar bana herhangi bir kolaylık saglar mı? Saglarsa da nasıl bir prosedur izlemeliyim?
Dipnot: 24 yasında universite mezunuyum, ieltsten 6.5 aldım, askerligimi 2018 Mart'ına kadar tecil ettirdim.
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

volga yazdı:İyi gunler excellans,
Tum konusmaları okudum, ilkerb ve flowers icin basarılar dilerim. Yıllar sonra konuyu kendim icin hortlatmıs olacagım. Halamın kızı (kuzenim) ve kocası evli. İkisi de 4 yıl önce Kanada vatandaşı oldu. 2 tane cocukları var onlar da Kanada vatandası. Sponsorluk icin yeterli maddi gelirleri var. Benim de babamın maddi geliri yeterli. Gerekirse kendi banka hesabımı acıp oraya para koyabiliirm ve araba ev tapularını uzerime yaptırabilirim. Bu durumlar bana herhangi bir kolaylık saglar mı? Saglarsa da nasıl bir prosedur izlemeliyim?
Dipnot: 24 yasında universite mezunuyum, ieltsten 6.5 aldım, askerligimi 2018 Mart'ına kadar tecil ettirdim.
Saygılarımla.
Sayın Volga merhaba,
Oncelikle şu konuyu netleştirelim, Kuzenler ne yazıkki basvurularda basvuru sahibine ekstra puan ve katkı yapamazlar. Ancak, onların ülkemizde yerleşik olmaları size Kanada içinden resmi iş teklifi ayarlamalarına ve olası sizing göçmenliğiniz sonunda da sizing yerleşim planınızda katkıları olabilecektir.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU - AKRABA YOLU İLE” sayfasına dön