KANADA GÖÇMENLİK HAKKI ALINDIKTAN SONRA YAPILACAKLAR

Kanada'da göçmenlik, sürekli oturum izni almak, Kanada'da uzun süreli kalmak, Kanada PR kart, Kanada SIN kart, Kanada'da Ehliyet, Kanada'da Health Card
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Ahmet_ca yazdı:merhaba ben kanadaya evlilik yoluyla geldim biraz problemlerim var burda turkiyeye ye gitmeyi dusunuyorum orda bi sure kalmam lazim ama geri kanadaya hangi zamanlarda donmem lazim mesela diyelim gittim 1 yil gelmedim bu zamanlari nasil yapcaz oturumum yanarmi
PR kartina sahip iseniz, 5 yil icerisnde 2 yil kanada da yasamis olmaniz gerekmekte, aksi aktirde PR hakkinizi kaybedebilirsiniz. Eger ki PR hakkina sahip iseniz ve cok fazla olmadi ise veya burada zaten 2 yildir yasiyor iseniz herhangi bir sorunuz bulunmakta, Turkiye ye gider 1 yil kalip geri donebilirsiniz.
ResimResim
nazkgi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen nazkgi »

SELAMLAR
Bilmem hatirlar misiniz ?O zamanlar cok basinizi sisirirdim....Biz ben esim ve oglum permenant resident olmak icin ocak 2012 tarihinde torontaya gittik bir hafta gezip tozup geri Istanbul a donduk. Oraya yerlesmenin bize ilk etapta cok zorluk cikaracagini dusunduk, acikcasi issizlik standartlarimizin dusmesi gibi seylerden korktuk.Ben hekimim, esim ziraat muhendisi ama 45 ve 48 yaslarimiz ve bu saatten sonra sifirdan baslamak zor gelmisti.Oglum 15 yasinda bu sene yani universiteye insallah 3 senesi var. Ve kanadayi cok seviyor ve orda okumak istiyor. Bu asamada Pr hakkimizi kaybettik diye dusunuyorum ama onun orada okumasi icin yapabilecegim birsey var mi, vizelerimiz daha gecerli iken gidebilir miyiz?.Lisede mesela son sene oraya gondersem avantajli bir durum olabilir mi? Sevgiler iyi Calismalar...
meltem
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

nazkgi yazdı:SELAMLAR
Bilmem hatirlar misiniz ?O zamanlar cok basinizi sisirirdim....Biz ben esim ve oglum permenant resident olmak icin ocak 2012 tarihinde torontaya gittik bir hafta gezip tozup geri Istanbul a donduk. Oraya yerlesmenin bize ilk etapta cok zorluk cikaracagini dusunduk, acikcasi issizlik standartlarimizin dusmesi gibi seylerden korktuk.Ben hekimim, esim ziraat muhendisi ama 45 ve 48 yaslarimiz ve bu saatten sonra sifirdan baslamak zor gelmisti.Oglum 15 yasinda bu sene yani universiteye insallah 3 senesi var. Ve kanadayi cok seviyor ve orda okumak istiyor. Bu asamada Pr hakkimizi kaybettik diye dusunuyorum ama onun orada okumasi icin yapabilecegim birsey var mi, vizelerimiz daha gecerli iken gidebilir miyiz?.Lisede mesela son sene oraya gondersem avantajli bir durum olabilir mi? Sevgiler iyi Calismalar...
meltem
Sayın Nazkgi merhaba,
Oglunuzun PR kart suresi (Expire date) halen gecerli durumda ise, Kanada'ya istediğiniz eyelet içindeki şehre yerleşip (Quebec haric) eğitimine baslayabilir ve devam ederkende PR yenileme basvurusunda artık kalıcı olundugu ve burada yasayacagını eğitim - oturum - banka, fatura vs vs destekleyerek yapabilir. Aynı durum sizin içinde gecerli olup sizlerde bir nevi kesin donus yaptıgınızı ispatlayıp bu işlemleri yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
nazkgi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE
İletişim:

cok tesekkurler
saygilar
nazkgi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE
İletişim:

Merhaba Sayın Exellans..gene ben...benim sormak istediğim birşey var, biz gelmeden 15 yaşındaki oğlum lise eğitimi için kanadaya gelebilir mi? Yatılı okul olabilir mesela. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?. Bize maaliyeti ne olur? Biz Kanada ya taşınmadan da en azından onun pr kartının süresini uzatabilir miyiz?
Saygılarımla
Meltem
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

selam excellans, belki hatirlarsiniz forumun ve bu site acilmadan onceki tanistigimiz forumun en eski uyelerindenim. nasilsiniz gorusmeyeli?? sayenizde ogrendigim bilgilerle o 5 parasiz gunlerimde tek basima bedava basvuru yapmistim(basvuru ucretleri haric tabi) Neyse gittik geldik kanadaya 2010-2012, 1.5 yil kaldim savastim fakat olmadi, patinaj cektirecegini anladim ve tr.ye dondum, simdi ise luksmburg da bir finans kurulusunda calisiyorum. gecen baktim da pr kartimin suresinin dolmasina az bir zaman kalmis, bunu uzatma sansim var midir? ne olur ne olmaz diye..
tskler
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

joseba yazdı:selam excellans, belki hatirlarsiniz forumun ve bu site acilmadan onceki tanistigimiz forumun en eski uyelerindenim. nasilsiniz gorusmeyeli?? sayenizde ogrendigim bilgilerle o 5 parasiz gunlerimde tek basima bedava basvuru yapmistim(basvuru ucretleri haric tabi) Neyse gittik geldik kanadaya 2010-2012, 1.5 yil kaldim savastim fakat olmadi, patinaj cektirecegini anladim ve tr.ye dondum, simdi ise luksmburg da bir finans kurulusunda calisiyorum. gecen baktim da pr kartimin suresinin dolmasina az bir zaman kalmis, bunu uzatma sansim var midir? ne olur ne olmaz diye..
tskler
Sayın Joseba merhaba,
Kanada içinde fiziki olarak 760 gün yasamıslıkla beraber yine Kanada icinde sabit bir adres bildirimiyle PR yenileme işleminizi yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
xyaver
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: KANADA GÖÇMENLİK HAKKI ALINDIKTAN SONRA YAPILACAKLAR

Okunmamış mesaj gönderen xyaver »

merhaba excellans ,
kanada hukumetinin gocmenlere sagladigi parasal olarak maddi imkanlar ve dil kurslari var midir ! Diger bir sorum herhangi sigorta kapsaminda olduktan sonra bu sigortayi turkiyede kullanabilirmiyiz !!!
saygilar tesekkurler simdiden
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: KANADA GÖÇMENLİK HAKKI ALINDIKTAN SONRA YAPILACAKLAR

xyaver yazdı: Aralık 31, 2017, 10:47 pm merhaba excellans ,
kanada hukumetinin gocmenlere sagladigi parasal olarak maddi imkanlar ve dil kurslari var midir ! Diger bir sorum herhangi sigorta kapsaminda olduktan sonra bu sigortayi turkiyede kullanabilirmiyiz !!!
saygilar tesekkurler simdiden
Sayın Xyaver merhaba,
- Ucretsiz dil kursları mevcuttur
- Fakirlik yardımı mümkündür
- Herhangi bir sigorta kelimesi ucu acık bir yapıdır. Özel hayat sigortası, Özel saglık sigortası, Yaşlılık sigortası vs vs vs vs...... Bahsettiğiniz eyalet saglık sigortası ise, yurt dısı saglık giderlerinizi siz ödersiniz, faturanızı geri getirip eyalet saglık birimine katkıları dahilinde geri ödemesini alabilirsiniz.
Saygılarımızla,

“KANADA'YA PERMANENT RESIDENT- GÖÇMENLİK HAKKI ALINDIKTAN SONRA YAPILACAKLAR” sayfasına dön