PR Başvuru - Eş ve cocuk vatandaşlık başvurusu hk.

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

PR Başvuru - Eş ve cocuk vatandaşlık başvurusu hk.

Okunmamış mesaj gönderen Emre_t »

Sayin Excellans

Babamdan dolayı kanada vatandaşlığım bulunuyor, eş ve çocuğum için PR (permanent residence) başvurusunda bulunuyorum ancak istenilen belgelerdeki çevirilerin nasıl yapılacağından emin değilim.

Turkce olan hiçbir belge gönderilmemesi gerektiğinden tüm belgeleri Yeminli Tercuman firmasına çevirttik ancak noter onayı da gerekiyor mu bilemiyorum.Geçen sene başvuru yapan abimler bir noter çevirisi göndermemişler,herhangi değişen birşey yoktur diye umaraktan ben de bu şekilde göndereceğim.

Ancak çeviri yapan firmadan Affidavit denen belge isteniyor,bu da Turkce olduğundan firmaya kendi belgesini çevirtip noter'den imzalatacağım.
Noter sayfa başına 200 TL civarı ücret alıyor bilgisi iletildiğinden boş yere de bu paraları vermek istemiyorum.
Çeviri yapılan belgeler: Vukuatlı nufus kayıt örneği,kimlik kartları,başvuran adına fatura ve kira kontratı,çocuk doğum belgesi, gibi belgeler bulunuyor.
Bu arada kimlik kartı dışındaki tüm belgeler orjinal devlet damgalı ve imzalı.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: PR Başvuru - Eş ve cocuk vatandaşlık başvurusu hk.

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Emre_t yazdı: Şubat 14, 2018, 12:50 pm Sayin Excellans

Babamdan dolayı kanada vatandaşlığım bulunuyor, eş ve çocuğum için PR (permanent residence) başvurusunda bulunuyorum ancak istenilen belgelerdeki çevirilerin nasıl yapılacağından emin değilim.

Turkce olan hiçbir belge gönderilmemesi gerektiğinden tüm belgeleri Yeminli Tercuman firmasına çevirttik ancak noter onayı da gerekiyor mu bilemiyorum.Geçen sene başvuru yapan abimler bir noter çevirisi göndermemişler,herhangi değişen birşey yoktur diye umaraktan ben de bu şekilde göndereceğim.

Ancak çeviri yapan firmadan Affidavit denen belge isteniyor,bu da Turkce olduğundan firmaya kendi belgesini çevirtip noter'den imzalatacağım.
Noter sayfa başına 200 TL civarı ücret alıyor bilgisi iletildiğinden boş yere de bu paraları vermek istemiyorum.
Çeviri yapılan belgeler: Vukuatlı nufus kayıt örneği,kimlik kartları,başvuran adına fatura ve kira kontratı,çocuk doğum belgesi, gibi belgeler bulunuyor.
Bu arada kimlik kartı dışındaki tüm belgeler orjinal devlet damgalı ve imzalı.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Teşekkürler
Sayın Emre_t;
Yemiznli tercümana Affidavit formunu doldurtun. Diğer tüm tercümlerle beraber gönderin.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cevap için teşekkürler Excellans,
Biz de bu şekilde yaptık umarım sorun çıkmadan Agustos sonunda Kanada'ya ziyaret amacıyla gidişimiz öncesi süreç tamamlanır.
Başvuru sonrasında süreci hızlandırmak amacıyla yapmamız gereken işlem,öneriniz var mıdır?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Emre_t yazdı: Şubat 16, 2018, 10:06 am Cevap için teşekkürler Excellans,
Biz de bu şekilde yaptık umarım sorun çıkmadan Agustos sonunda Kanada'ya ziyaret amacıyla gidişimiz öncesi süreç tamamlanır.
Başvuru sonrasında süreci hızlandırmak amacıyla yapmamız gereken işlem,öneriniz var mıdır?
Merhaba,
Sadece evraklarınızın tam ve eksiksiz olmasına + Ingilizce cevirilerinin yapılmılmış olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Tedirgin »

Merhaba
Eşim kanada da yaşıyor 20 ekim 2017 de başvurumuz başladı.aralık ayında sağlık raporu istendi gönderdik herşey tamamlandı eksiksiz olarak 2 ocak 2018 de ankara ya gönderildi ankara da ne kadar sürede sonuçlanır bilen var mı?Ya da aynı durumu yaşayan var mı sizin ki ankaraya geldikten ne kadar süre sonra haber geldi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Tedirgin yazdı: Şubat 21, 2018, 12:52 pm Merhaba
Eşim kanada da yaşıyor 20 ekim 2017 de başvurumuz başladı.aralık ayında sağlık raporu istendi gönderdik herşey tamamlandı eksiksiz olarak 2 ocak 2018 de ankara ya gönderildi ankara da ne kadar sürede sonuçlanır bilen var mı?Ya da aynı durumu yaşayan var mı sizin ki ankaraya geldikten ne kadar süre sonra haber geldi?
Sayın Tedirgin merhaba,
Konu ile ilgili cevabınızı gün içinde size email olarak arkadaşlarımız paylaşmıştı. Tekrar tekrar aynı şekilde sormanız dosyanızı çözüme ulaştırmayacaktır.
Saygılarımızla,

Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Tedirgin »

Teşekkürler Excellans
E-mailinizi görmemiştim.
Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Dün DHL kargom ile ilgili kontrolleri yaparken adres bilgisi yetersiz olması sebebiyle kargomun teslim edilemediği bilgisi iletildi.
Bu sabah DHL ile konuştuğumda kendilerinin P.O. Box teslimatı yapmadıklarını ilettiler.Gönderim yaptığım adres:

Application for spouses, common-law partners or conjugal partners and dependent children (currently living outside Canada):
CPC Mississauga
P.O. Box 3000, Station A
Mississauga, ON
L5A 4N6

Hem sokak adresi istiyorlar hem de kontak ismi olması gerekiyormuş.Ben de kendilerine bunun bir devlet kurumu olduğunu bunun mümkün olmadığını ve tüm resmi başvuru formlarında adresin bu şekilde olduğunu anlatmaya çalıştım.

Konu ile ilgili detaylı bir mail yazdım,ancak saat farkı yüzünden konunun uzamasından endişeliyim.
Formlarda kurye teslimatları ile ilgili olan adres daha detaylı ve tam olarak emin olmasamda aynı lokasyonun adresi mi emin değilim ancak bu adresi vermek durumunda kaldım (farklı bir forumda bu adrese gönderildiği iletilmiş,yine DHL kargo ile igili).Bu arada maps.google'da direk adres aratınca 2 adres te aynı yere işaret ediyor. (yukarıdaki ve aşağıda yazan adresler).

All other applications for Case Processing Centre – Mississauga
2 Robert Speck Parkway,
Suite 300
Mississauga, ON
L4Z 1H8

Yanlış bir birime gönderilmesi durumunda başvuru dosyalarımın kaybolmasından endişeliyim,bu konuda bir bilginiz bulunuyor mu?
Yapmam gereken farklı bir işlem varsa bilgi verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Emre_t yazdı: Şubat 22, 2018, 8:37 am Sayın Excellans,

Dün DHL kargom ile ilgili kontrolleri yaparken adres bilgisi yetersiz olması sebebiyle kargomun teslim edilemediği bilgisi iletildi.
Bu sabah DHL ile konuştuğumda kendilerinin P.O. Box teslimatı yapmadıklarını ilettiler.Gönderim yaptığım adres:

Application for spouses, common-law partners or conjugal partners and dependent children (currently living outside Canada):
CPC Mississauga
P.O. Box 3000, Station A
Mississauga, ON
L5A 4N6

Hem sokak adresi istiyorlar hem de kontak ismi olması gerekiyormuş.Ben de kendilerine bunun bir devlet kurumu olduğunu bunun mümkün olmadığını ve tüm resmi başvuru formlarında adresin bu şekilde olduğunu anlatmaya çalıştım.

Konu ile ilgili detaylı bir mail yazdım,ancak saat farkı yüzünden konunun uzamasından endişeliyim.
Formlarda kurye teslimatları ile ilgili olan adres daha detaylı ve tam olarak emin olmasamda aynı lokasyonun adresi mi emin değilim ancak bu adresi vermek durumunda kaldım (farklı bir forumda bu adrese gönderildiği iletilmiş,yine DHL kargo ile igili).Bu arada maps.google'da direk adres aratınca 2 adres te aynı yere işaret ediyor. (yukarıdaki ve aşağıda yazan adresler).

All other applications for Case Processing Centre – Mississauga
2 Robert Speck Parkway,
Suite 300
Mississauga, ON
L4Z 1H8

Yanlış bir birime gönderilmesi durumunda başvuru dosyalarımın kaybolmasından endişeliyim,bu konuda bir bilginiz bulunuyor mu?
Yapmam gereken farklı bir işlem varsa bilgi verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler
Sayın Emre_t merhaba,
Öncelikle ne yazıkki dosyanızı yanlış adres ve binaya göndermişsiniz. Burada sadece iki olasılık söz konusu olacak, evraklarınız vardıgında eğer diğer bina görevlisi DHL personelini olması gereken adrese yönlendirecek yada evraklarınız geri dönecek. Düşük bir ihtimalde olsa olası, kötü senaryo yaşanır ise tavsiyemiz evraklarınızı PTT - Kargo ile göndermeniz olacaktır.
Saygılarımızla,

Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Yanlış adresten kastınız

2 Robert Speck Parkway,
Suite 300
Mississauga, ON
L4Z 1H8

midir?

Buna göndertmek zorunda kaldım çünkü gitmesini istediğim adreste kontak ismi,sokak bilgisi olmadığından kargomun gönderilmeyeceği iletildi.
DHL'e detaylı bir şekilde bilgi verdim ancak durumu ne oldu merak ediyorum ve açıkçası biraz stres oldum.

DHL aldığı paraya göre diğer kargo firmalarından daha çözümcül yaklaşıyor ancak prosedürlerini anlayamıyorum.

Eğer göndermem gereken adres veya bina,sokak,kontak isim gibi bilgiler varsa iletebilir misiniz,ona göre DHL'i yönlendirebilirim,aksi taktirde yazın bizim gelişimize kadar olan sürede başvurumuzu sonuçlandıramayabiliriz.

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Emre_t yazdı: Şubat 22, 2018, 2:25 pm Sayın Excellans,

Yanlış adresten kastınız

2 Robert Speck Parkway,
Suite 300
Mississauga, ON
L4Z 1H8

midir?

Buna göndertmek zorunda kaldım çünkü gitmesini istediğim adreste kontak ismi,sokak bilgisi olmadığından kargomun gönderilmeyeceği iletildi.
DHL'e detaylı bir şekilde bilgi verdim ancak durumu ne oldu merak ediyorum ve açıkçası biraz stres oldum.

DHL aldığı paraya göre diğer kargo firmalarından daha çözümcül yaklaşıyor ancak prosedürlerini anlayamıyorum.

Eğer göndermem gereken adres veya bina,sokak,kontak isim gibi bilgiler varsa iletebilir misiniz,ona göre DHL'i yönlendirebilirim,aksi taktirde yazın bizim gelişimize kadar olan sürede başvurumuzu sonuçlandıramayabiliriz.

Teşekkürler
Sayın Emre merhaba,
Hayır yanlış adres kastımız Kurye teslim adresi (Sizin bildirdiğiniz) değildir. Sadece kurye teslim binası ve yine diğer bina ayrı iki binadır; A- B - C - ...blokları gibi düşünün. Siz DHL odaklı kurye teslim adresine gönderdiniz ve elde ettiğiniz adres dogrudur. Sadece, bazen ve dusuk ihtimalle kurye binası görevlileri DHL personelini diğer binaya yönlendiryor. DHL personelide Posta kutusuna bırakmak istemiyor. Siz bu düşük aksiliğin yaşanmaması için DHL teslim konusunda mutlaka 2 Robert Speck Parkway - Suit 3000 teslim edilsin notunu düşebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

2 Robert Speck Parkway - Suit 3000

adres bilgisi için çok teşekkür ederim,DHL'e ilgili bilgiyi direk iletiyorum.
Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

DHL geçen hafta kargonun teslim edildiğini iletti,sayenizde doğru adrese verildiğini umuyorum ve dosyaların kabul edildiğini yazan maili bekliyoruz.

Bir konu da PR başvuru sürecinin ne zaman sonuçlanacağını bilmediğimiz için yazın Kanada'ya gitmeden vize başvurusunu şimdiden yapmalı mıyız yoksa son 1 aya kadar bekleyip öyle mi başvurmalıyız?

Sonuç olarak son süreçte herşey olumlu olması durumunda pasaportların Ankara'ya gönderilmesi istenecek ve aksilik olursa Pasaportlarımız Ankara'dayken Kanada'ya uçuşumuzu kaçırma ihtimali de olacak.

Bu konuda fikrinizi alabilir miyim?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Emre_t yazdı: Şubat 28, 2018, 12:37 am Sayın Excellans,

DHL geçen hafta kargonun teslim edildiğini iletti,sayenizde doğru adrese verildiğini umuyorum ve dosyaların kabul edildiğini yazan maili bekliyoruz.
Bir konu da PR başvuru sürecinin ne zaman sonuçlanacağını bilmediğimiz için yazın Kanada'ya gitmeden vize başvurusunu şimdiden yapmalı mıyız yoksa son 1 aya kadar bekleyip öyle mi başvurmalıyız?
Sonuç olarak son süreçte herşey olumlu olması durumunda pasaportların Ankara'ya gönderilmesi istenecek ve aksilik olursa Pasaportlarımız Ankara'dayken Kanada'ya uçuşumuzu kaçırma ihtimali de olacak.

Bu konuda fikrinizi alabilir miyim?
Teşekkürler
Sayın Emre_t merhaba,
Öncelikle şu konuyu netleştirelim. Sponsorluk işlemleriniz başladıgı anda siz potansiyel göçmen durumunda olacaksınız, bu yüzden gecici vize başvurunuzun red edilme oranı yuksek. Bu riski almayı düşünüyor iseniz, sponsorluk başvurunuzun sponsorluk kabulü yapılmadan vizeye başvurmanız ve şansınızı denemeniz.
Saygılarımızla,

Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,
Bu şekilde düşünmemiştim,bilgi için teşekkürler.
Başvuru ile ilgili işlemler uçuş süresine bakılarak yapılmayacaktır herhalde?
İki türlü de ayrı risk,en azından süreç sonlanmasını bekleyeceğim,eğer belgelerde sorun çıkarsa en son bir ümit vizeye başvuru yapalım.

Teşekkürler
Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,
Dosyaların teslimi üzerinden 17 gün geçmesine rağmen henüz bilgi gelmedi,başvuru bilgilerimle online accounta bağlantı yapmaya çalıştım ancak herhangi bir kayıt olmadığını söylüyor.
Endişe etmeli miyim ? Geçen sene ağabeyim başvuru yaptığında 12 gün civarı bir süre sonunda kendilerine mail gelmişti.

Halen kargonun tam olarak doğru yere teslim edilmeme ihtimali aklıma geldiğinden geriliyorum.
CIC e sormak bir fayda sağlar mı yoksa beklemeye devam mı etmeliyiz sizce?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Emre_t yazdı: Mart 14, 2018, 12:58 pm Sayın Excellans,
Dosyaların teslimi üzerinden 17 gün geçmesine rağmen henüz bilgi gelmedi,başvuru bilgilerimle online accounta bağlantı yapmaya çalıştım ancak herhangi bir kayıt olmadığını söylüyor.
Endişe etmeli miyim ? Geçen sene ağabeyim başvuru yaptığında 12 gün civarı bir süre sonunda kendilerine mail gelmişti.

Halen kargonun tam olarak doğru yere teslim edilmeme ihtimali aklıma geldiğinden geriliyorum.
CIC e sormak bir fayda sağlar mı yoksa beklemeye devam mı etmeliyiz sizce?

Teşekkürler
Sayın Emre_t merhaba,
Sponsorluk dosyanız için minimum 30 gün beklemeniz gerekmektedir. Ayrıca, sponsorunuza direkt e-mail gelecektir.
Saygılarımızla,

Emre_t
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans,

30 gün de doldu ancak halen bir yanıt yok,bir gelişme en kargo teslimatında sonradan bir güncelleme yapılmış ve imzalayan kısmında bir isim var,bunun en azından CIC center'daki birisi olduğunu umuyorum.

süreç sonuçlanma süresi 12 ay olarak sitelerinde yazmışlar,bu sebepten cevap verilmiyor mu,yapabileceğimiz bir işlem var mıdır?
help centerda receipt numberdan sorgulama yaptırıyor ancak orada da herhangi bir işlem bulunamadı.

CIC'e başvurunun durumu veya teslim alınıp alınmadığını sormak bir fayda sağlar mı yoksa bu gibi durumlara cevap dahi vermiyorlar mı acaba?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Emre_t yazdı: Mart 26, 2018, 11:11 pm Merhaba Excellans,

30 gün de doldu ancak halen bir yanıt yok,bir gelişme en kargo teslimatında sonradan bir güncelleme yapılmış ve imzalayan kısmında bir isim var,bunun en azından CIC center'daki birisi olduğunu umuyorum.

süreç sonuçlanma süresi 12 ay olarak sitelerinde yazmışlar,bu sebepten cevap verilmiyor mu,yapabileceğimiz bir işlem var mıdır?
help centerda receipt numberdan sorgulama yaptırıyor ancak orada da herhangi bir işlem bulunamadı.

CIC'e başvurunun durumu veya teslim alınıp alınmadığını sormak bir fayda sağlar mı yoksa bu gibi durumlara cevap dahi vermiyorlar mı acaba?

Teşekkürler
Sayın Emre_t merhaba,
Sponsorluk başvuruları genelde minimum 6-9 hafta sürmektedir. Bu sürecde de herhangi bir sorgu yapılamamaktadır.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön