Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada içinden öğrenci vizesi uzatma başvurusu

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

asiye yazdı:Ben suan bi aylik eilts kursuna basladim. vize basvurusunun online yapilabildigi soylendi bu konuda bilginiz var mi acaba ve ben bir avukatla gorustum bana study permit bitince 45 gun kalma iznim oldugunu soyledi bunun dogrulugu yok mu ve ben eylul basinda turkiyeye donucem ama simdi basvurursam ben gitmeden vize gelirim mi yada tam olarak ne yapmaliyim acaba?
Sayın Asiye merhaba,
Oncelikle o avukat beyfendi yada hanım efendiye şu paragrafı bilgi ve sizden sonraki müşterilerinede yararlı olup doğru aktarması için tavsiyemiz üzerine veriniz; ''If you want to renew your study permit, you must apply before the permit expires. If your study permit has expired, you must leave Canada. In some cases, you may be able to apply for restoration of status. However, you are not allowed to study until your status has been restored.''
Size daha evvelde dediğimiz gibi sadece restorasyon şansınız vardır bu başvuruyu yapmalısınız eger bitmiş vizelerinize sahip olup hala Kanada'dabir süre kalmayı planlıyor iseniz. Bunun içinde ilgili başvuru formu, gerekli destek evrakları ve 125 dolar yeni study permit + 200 dolar restorasyon ücretini yatırarak başvurunuzu tamamlayıp sonucunu bekleyeceksiniz. Bu başvuru tamamlana kadar Kanada içinde kalabilirsiniz fakat yine uyaralım Legal olarak okuyamazsınız + Çalışamazsınız başvurunuz olumlu sonuçlanana kadar!!.
Vize başvuru-Restorasyon (90 günden az bir süre öğrenci izni dolmuş ise) online olarak yapılabilir tabiki:
KANADA ICINDEN VIZE-PERMIT UZATMA-RESTORASYON-ONLINE OLARAK.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
asiye
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen asiye »

Gercekten cok tesekur ederim yardimci oldugunuz icin son olarak odemenin nakit yapilmasinin daha iyi i yol oldugu soylendi kredi kartiyla yapsam herhangi bi sorn olusturur mu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

asiye yazdı:Gercekten cok tesekur ederim yardimci oldugunuz icin son olarak odemenin nakit yapilmasinin daha iyi i yol oldugu soylendi kredi kartiyla yapsam herhangi bi sorn olusturur mu?
Sayın Asiye merhaba,
Tabiki kredi kartı ile yapabilirsiniz Nakit banka dekontu yada kredi kartı ile yapılması arasında hiçbir fark yoktur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

excellans merhaba,
kiz arkadasim yaz basindan beri work and travel icin amerikada. work and travel vizesi eylul ortasinda sona eriyor. bu arada ulkesine donus bileti ise 16 agustosta.
kendisi bu carsamba buffalo ya gelip persembe sabahtan vize basvurusu yapmak ve 16 agustosa kadar olan suresini kanadada gecirmek istiyor.
kendisine lazim olan belgeler nelerdir. yaninda pasaportu vizesi i94 formu hepsi var. ben gecen hafta amerikadayken, buraya donmeden once kendisine sin ve pr kartlarimin noterli fotokopisini ve bende kalicagina dair bir invitation mektubunu imzalayip her ihtimale karsi birakmistim. office e giderken yaninda neler goturmesi gerekir, ve sence benim verdigim kagitlari goturmesi iyimidir yoksa beni hic karistirmasa sadece work and travel belgeleriyle gitse daha iyi mi olur? tesekkurler
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Yanında Temporary Resident Visa başvuru formlarının hepsinin eksiksiz olarak doldurulmuş hali + Vize başvuru ücretinin yatırılmış dekontu,money order etc. + Sizin davet mektubunuz + Ulkesine dönecegi ucak bilet rezervasyon yada varsa orjinalinin fotokopisi + kendisine ait banka hesap bilgisi bunları bir dosya halinde pasaportuyla beraber sunması yeterlidir. Work and Travel belgeleri Kanada için bir gösterge yada vizesi için bir ön kabul yardımcı belgesi olmayacaktır.
Sizi karıştırmaması durumunda Kanada'ya neden gitmek istediği, nerede kalacagı gibi konulara destekle belge sunmalıdır.(Gezi için - otel rezervasyonu vs vs..)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

vize ucretini konsolosluk direk elden nakit tahsil ediyor Buffalo'da.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Doruk merhaba,
Buffalo ve Detroit ofisleri diğer ödeme şekillerinden hariç sadece kişinin kendi şahsı başvurusu durumunda CASH olarakda ücreti alabilir sadece US & CAD olarak.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

tekrar merhaba,
arkadasim bugun konsolosluga gittiginde madem sen J1 ile geldin bana calistigin yerden paycheck vs ver bi goreyim yoksa vize vermem demisler. o da calistigim yer burda degil ben buffalo ya vize icin geldim ama isterseniz job offer kagidimi geitrebilirim demis. gorevli yarin getirirsin bugun icin zaman doldu demis. arkadasim is teklifini aldigi yeri begenmedigi icin orda degil baska bir yerde, nakit alarak calisti. sizce yarin bu job offer document i goturdugunde problem olurmu ne demesi gerekir ve bu belgeyi ne sebeple istiyorlar? tsk
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Görevli gerçekten çalışmış mı ? çalıştıysada illegal çalışmış mı durumu için bu sorguyu yapıyor. Arkadaşınız Job offer götürsün ama diğer yerde çalıştı dediğiniz kısımdanda bir belge ve ücretininde nakit alındıgına dair yine o yerden bir belge götürsün. Bunu yarın kalkıp söylerse bu sefer cok daha soru acar görevli tarafında kendisini ve riske atar. İş teklifim buydu ama ben begenmedım XX te calıstım bu calıstıgımın onlar tarafından belgesı buda maasımı elden alıdıgımın onlar tarafından yazısı seklınde.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Joseba merhaba,
Görevli gerçekten çalışmış mı ? çalıştıysada illegal çalışmış mı durumu için bu sorguyu yapıyor. Arkadaşınız Job offer götürsün ama diğer yerde çalıştı dediğiniz kısımdanda bir belge ve ücretininde nakit alındıgına dair yine o yerden bir belge götürsün. Bunu yarın kalkıp söylerse bu sefer cok daha soru acar görevli tarafında kendisini ve riske atar. İş teklifim buydu ama ben begenmedım XX te calıstım bu calıstıgımın onlar tarafından belgesı buda maasımı elden alıdıgımın onlar tarafından yazısı seklınde.
tesekkurler. o isi beyenmedim gezdim dolastim ailem varlikli seklinde cevap vermis ve bugun 2 saatte vizeyi almis. vize suresi work and travel vize suresiyle esit verilmis. tesekkurler...
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

joseba yazdı:
Excellans yazdı:Sayın Joseba merhaba,
tesekkurler. o isi beyenmedim gezdim dolastim ailem varlikli seklinde cevap vermis ve bugun 2 saatte vizeyi almis. vize suresi work and travel vize suresiyle esit verilmis. tesekkurler...
Sayın Joseba merhaba,
Hayırlı olsun.
Saygılarımızla,

ultimafonsan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ultimafonsan »

Merhabalar

10 yıllık TRV vizem bugün elime geçti o nedenle yardımlarınız için teşekkür etmek istedim.

Çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

Ultimafonsan, hayirli olsun.. 10 yillik vize vermeye basladilar mi?
ResimResim
ultimafonsan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ultimafonsan »

Doruk yazdı:Ultimafonsan, hayirli olsun.. 10 yillik vize vermeye basladilar mi?
Cok tesekkurler,

Gectigimiz hafta basvurdum bugun pasaportum bana ulasti ve 10 yillik vize bana ulasti. Sanirim yeni verilmeye baslandi 10 yillik vizeler zira ben de 10 yillik vize aldigima sasirdim. Ama bildiginiz gibi 10 yillik veya 20 yillik vizenin olmasinin bir anlami yok sonucta en fazla 6 ay ulkede kalabilirim.
bhdrgnr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bhdrgnr »

Saygıdeğer excellans bilgi birikimin ve tecrübelerin takdire şayan.MAAŞALLAH.
Dil eğitimi için basvuruda bulundum fakat red geldi bunula ilgili sormak istedgim bir kaç şey var;
Zahmet olmazsa bu konuda öncelikle senden ve biligi sahibi yardımccı olabilecek herkesten yardım bekliyorum

Vizenin red nedeni 1-geri döneceğime ikna olmadık paragrafı var onu işaretlemişler
2-ayrıca yurtdısına az çıkmışsın demişler(iki kez DUBAİ;)
3-daha ucuza dil eğitimi alabilirmişim.

Ben tekrar basvuru yapmayı dusunuyorum
bazı kişiler "itiraz et duruma mail yada faks yoluyla hatta gerkirse görüşme talp et sonra gelen cevaba göre hareket et "diyor
bazılar"niyet mektubunda önceki basvuruna istinaden itiraz ve görüşme talebi şeklinde eklemeler yaparak aynı evraklarla basvur"diyor
bazılar"yeniden absvuru ücreti yatır yeniden önceki basvuru ve red konularındaki düşüncelerini yazarark yeniden absvuru yap diyor

İlgine alakan simdiden tesekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Bhdrgnr merhaba,
Öncelikle sizden rica olarak mesaj kirliliği olmaması nedeni ile diğer başlıklarda yazdığınız aynı mesajları kaldırıyoruz.
Vizeniz red konusunda ise yapacağınız en doğru yaklaşım; Sizin ilk red nedenlerinizden olan Türkiye'ye geri döneceğinize dair kanıtlarınızı kuvvetlendirerek başvurunu düzenleyerek yeniden yapmak olacaktır. Bunuda sahip olduğunuz iş geçmişi, varlıklarınız, eş - evlilik durumunuz vs gibi sabit durumlar ile güçlendirebilirsiniz.
Saygılarımızla,

bhdrgnr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans.İlgi ve alakan için öncelikle teşekkür etmek isterim.Ben 2.basvurumla ilgili niyet mektubumu hazırladım.Mektup ve basvuru hakkında tecrübelerine dayanarak fikir ve önerilerine ihtiyacım var.Mektubu daha basvuru yapmadıgım için burda paylaşamıyorum.Bu konu hakkında nasıl irtibata geçebiliriz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Bhdrgnr merhaba,
İlgili mektubunuzu bizlere e-mail adreslerimiz ile iletebilirsiniz.
destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
info@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

bhdrgnr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İlgili mektubu mail adresinize yolladim.Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Tesekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada-Ankara elçiliği Vize işlem süresi

Sayın Üyelerimiz merhaba,
Ankara Kanada elçiliğimiz; 1 Temmuz 2010 - 31 Haziran 2011 tarihleri arasında öğrenci vize işlem sonuçlandırma sürecinde 1 HAFTA işlem süresi ile Tüm dünya elçilikler ve konsolosluklar arasında en hızlı elçilik olarak hizmet vermiştir.
Saygılarımızla,

baris_ates
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_ates »

Sayın Excellans ve değerli forum üyeleri öncelikle hepinize selamlar,
Amcamı ziyaret etmek için önümüzdeki günlerde Kanada Büyükelçiliğine TRV için başvuru yapmayı düşünüyorum. Başvurumu yapmadan önce forumunuzdan çok değerli bilgiler edindim, ancak cevabını bulamadığım yada gözümden kaçırdığım sorularımla ilgili bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Umarım doğru başlık altına yazıyorumdur sorularımı.Şimdiden teşekkürler.
1-)IMM5257 formundaki isim kısmına, ‘ziyaretçi rehberinde’ pasaportta yazıldığı şekilde yazın ibaresine rağmen , Türkçe karakter yazamıyorum. Acaba bir yerde hata mı yapıyorum?
2-)Yaklaşık 10 yıl önce Büyükelçiliğe, tamamen bilgi eksikliğimden ve olmuşken çoklu giriş vizesi olsun diye düşünmemden dolayı,çok girişli vize başvurusunda bulundum ancak bu yüzden vize talebim reddedildi. Pasaportumu almaya gittiğimde güler yüzlü elçilik çalışanı bana bu açıklamayı yaptı ve bana tek girişli vize için başvurmamı önerdi. Bende aynı gün başvurumu yapıp ertesi gün vizemin olduğu pasaportumu aldım. Şimdi yaşadığım bu durumu başvuru formunda sorulan ‘daha önce vize başvurunuz reddedildi mi?’ kısmında belirtmeli miyim acaba?
3-)Önümüzdeki yıllarda da Kanada’ya amcamı ziyaret amaçlı gitmeyi düşünüyorum ve formunuzda elçiliğin artık 10 yıllık vize vermeye başladığını öğrendim. Bu durumda doğal olarak çoklu giriş TRV için başvuruda bulunmak istiyorum. Anladığım kadarıyla başvuru formunda bu yılki ziyaretimle ilgili detaylar dışında, bu uzun süreli vize talebiyle ilgili isteğimi belirtebileceğim herhangi bir kısım yok.Amcamın yazacağı davet mektubu mu bu konuda belirleyicidir? Bu mektubun belirli bir formu var mıdır? Yada benim de bir niyet mektubu mu eklemem gerekiyor?
4-)10 yıl önce yaşadığım gibi; çoklu giriş vize başvuruları tek girişlik vize başvurularına göre daha mı zordur? Yoksa artık bu yaklaşım değişmiş midir?
5-) Mümkün olduğu kadar belge kalabalığı olmaması için; şu andaki işim olan şirkete ortaklığımla ilgili hangi belgeleri ( ticaret sicil gazetesi,ticaret odasına kayıt belgesi,vergi levhası…v.b)koymam yeterli olur acaba? Yoksa hepsini koymalı mıyım?
6-) Başvuruma ekleyeceğim belgelerin (diploma,şirket bilgileri,tapular,banka bilgileri…) tamamının mı İngilizce olması gerekiyor ve bu belgelerin hepsinin mi yeminli tercüman tarafından çevirilerinin yapılması gerekiyor? Yani benim çevirmemin yeterliği olacağı belgeler var mı?
7-) Türkiye de ki ehliyetimi vizemin geçerliliği boyunca Kanada da kullanabilir miyim? Bunun için gitmeden önce buradan yapmam gereken işlemler var mı acaba?

Dediğim gibi mümkün olduğunca forumunuzu okumaya çalıştım ancak, yukarıdaki sorulara daha önceden cevap verildiyse gözümden kaçmış demektir. Böyle bir durumda şimdiden kusuruma bakmayın.

Hepinize iyi günler, iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Baris_Ates merhaba,
Sormuş olduğunuz sorularınızı kafanızıda karıştırmadan kısa ve net bir şekilde cevaplayalım;
1- IMM 5257 formunda ve diğer tüm isminiz gecen formlarda isimlerimizi Ingilizce KARAKTER ile yazıyoruz. Sadece ve sadece IMM5645 - FAMILY INFORMATION isimli formlarda hem Ingilizce karakter hemde Turkce karakter olarak tüm isim ve soyad gereken yerlere ikisini beraber yazıyoruz. Sadece bu form için örnek vermek gerekirse : BARIŞ ATEŞ - BARIS ATES şeklinde.
2- Kanada devletine daha evvel ister vize - ister göçmenlik işlemleri ile ilgili başvurulmuş olup bu işlemlerin devamı sırasında RED - Refuse yada ülke içinden çıkış vs gibi alınmış tüm geçmişi belirteceksiniz. Yani size özel konumda, evet 10 yıl evvelki almış olduğunuz Red-Refuse kısmını belirteceksiniz.
3- Hayır çoklu giriş vize başvuru isteğinizi sadece ilgili formun başlangıç kısmındaki kutucukta : MULTIPLE ve yine bu vize türünün ilgili harcını yatırarak isteğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Bunun için ayrıca Niyet mektubunuzda yada Amcanızın davetiyesinde beher kereler gidebilirim, gideceğim yada gelebilir, gelecek gibi açıklamalar yapılmasına gerek yoktur. Bu niyetiniz zaten seçmiş olduğunuz vize türü ile anlaşılacaktır. Ayrıca amcanızın davetiyesi aslında sizin adınıza konsolosluga yazılarak sizin ayrıca bir niyet mektubu yazmanız konusunuda bertaraf eder. Eğer bu şekilde yazmaz ise tabiki onun davetiyesi ile beraber sizde gidiş nedeniniz, kalma süreniz, kalacagınız yer, dönüşünüz ulaşım,ekonomik durum gibi konuları açıklığa kavusturan bir mektup yazabilirsiniz.
4- Çoklu giriş talebi ile tek giriş talebi değerlendirilmesi sadece ve sadece başvuru sahibinin Kanadaya olan ziyaretinin nedeni ve Türkiye'ye dönüşünün ibrazının netliği ile alakalıdır. Yani çoklu isteyene kolay - tekli isteyene zor yada tam tersi bir durum yada olgu yoktur.
5- 6 - Başvuruda tabiki evrak kalabalığı yapılmaması uygun bir davranış fakat şuda bir gerçekki başvuru sahibinin bu vize türünde mutlaka ispatlaması gerek husus Türkiye'ye bu vize sonunda döneceğinin mecburiyetini görevliye ispatlamasıdır. Bu yüzdende bu mantık ve dogrultuda bunu destekleyecegini düşündüğünüz her belgenin biz sunulması ve konulmasını tavsiye etmekteyiz. Bu destek evrakları ile ilgili Ingilizce dil kısmı ise siz kendiniz sadece Niyet mektubunuzu Ingilizce yada Fransızca olarak hazırlayabilirsiniz. Sizin kendinize ait olmayan ve altında imzanız olmayan hiçbir diğer belgeyi kendiniz çeviremezsiniz bunlar için Yeminli tercüman çevirisi ve bazı belgelerde ise hem yeminli tercüman cevirisi hemde noter tasdiği gerekmektedir.
7- Türkiye'de sahibi olduğunuz ehliyetiniz Kanada sınırları içinde 90 gün - 3 ay süreli ile birçok eyalette hiçbir ek işlem yapmadan(Türkiye'de) geçerlidir. İsteğe bağlı olarak eğerki ehliyetinizi Uluslar arası ehliyet statüsüne cevirtirseniz bu süre yine uzayacaktır buradaki kalışınız içinde. Bu konu ile detaylı bilgiyide yine Forum sayfamızda bulunan '' KANADA'DA EHLİYET ALMAK'' isimli başlık altında bulabilirsiniz.
Saygılarımızla,

baris_ates
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_ates »

Sayın Excellans merhaba,

Sormuş olduğum sorulara zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Aklıma takılan bir detayla ilgili de yardımcı olabilir misiniz?
Amcam yazacağı davetiye mektubu ve ekonomik durumuyla ilgili evrakları e-mail yoluyla bana gönderip, ben çıktısını alarak mı başvuruma eklemeliyim? Yoksa amcam belgeleri imzalayarak posta yoluyla mı bana göndermeli? Hangisi daha uygundur?
Ve son olarak; davetiye mektubunun formatıyla ilgili bir örnek var mıdır? Daha doğrusu mektubun diliyle (formal,informal) ve kapsaması gereken detaylarla ilgili? Çok uzun yazılan mektupların doğal olarak okunmasının zor olacağını yazdığınızı hatırlıyorum. Bu bağlamda yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler,iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_ates yazdı:Sayın Excellans merhaba,
Sormuş olduğum sorulara zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Aklıma takılan bir detayla ilgili de yardımcı olabilir misiniz?
Amcam yazacağı davetiye mektubu ve ekonomik durumuyla ilgili evrakları e-mail yoluyla bana gönderip, ben çıktısını alarak mı başvuruma eklemeliyim? Yoksa amcam belgeleri imzalayarak posta yoluyla mı bana göndermeli? Hangisi daha uygundur?
Ve son olarak; davetiye mektubunun formatıyla ilgili bir örnek var mıdır? Daha doğrusu mektubun diliyle (formal,informal) ve kapsaması gereken detaylarla ilgili? Çok uzun yazılan mektupların doğal olarak okunmasının zor olacağını yazdığınızı hatırlıyorum. Bu bağlamda yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler,iyi çalışmalar.
Sayın Baris_Ates merhaba,
Öncelikle amcanızın yazacağı davetiye mektubunu tabiki e-mail ile size gönderebilir fakat amcanız bunu yazıp ıslak imza ve tarih atıp scan edip size o şekilde göndermelidir Yada uzun yol posta yolu ile.
Amcanız tarafından yazılacak davetiye mektubunda başlıca;
Kendisinin kısa tanıtım, sizin akrabalık dereceniz ve isim soaydınız ve takiben neden ne için ne kadar süre ile Kanada'ya geleceginizi geldiğiniz zaman nerede kalacagınızı, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarınızın nasıl karşılanacagını anlatan bir davet yazısı yazacak.

Sayın Yetkili,

Ben xx yy Kanada'da şu eyalet şu şehirde şu tarihten itibaren yaşamaktayım ve zz işindeçalışıyorum- sahibiyim vs vs..
Yegenim, Kuzenim AA BB Kış tatili, Yılbaşı tatili, yaz tatili vs vs ile faydalanarak bu 10-15-20 günlük tatilini bizlerle Kanada'da geçirmesine karar verdik. Kendisini hem ailece özlediğimiz hemde hazır bu fırsat elinde iken Kanada2yıda görmesini arzuluyoruz.

Yegenim - Kuzenim aa bb Kanada'da kaldığı sürece tüm ihtiyaclarını ben karsılayacagım ayrıca kendisi bizimle beraber ......... adresinde ikamet edecektir.
Kendisi vv-dd tarihinde ... hava şirketi yy ucagı ile geliş yapacak ve yine yy-dd tarihinde zz ucagı ile Türkiye'ye dönüş yapacaktır.

Yegenim - Kuzenim aa bb2nin Kanada'ya bizleri ziyareti için gerekli olan Ziyaretci vize başvurusunun tüm sunduğum destek evraklarımız ve vize basvuru dosyası ile beraber incelenip onaylanması arz ederim.

XX YY
Address:
Tel:
E-mail:

Mektuba ek olarak iki adet resimli Kanada kimlik belgesi, eğer çalışıyorsa işyerinden çalışma yazısı ayrıca ekleyecek.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın üyelerimiz,arkadaşlarımız ve dostlarımız;
5 Kasım 2011 tarihinden sonra her yıl 1000 adet olmak kaydı ile, Kanada'da en az 2 yıllık doktora eğitimi alıp mezun olanlar mezuniyetleri takiben 12 ay içinde başvuru yapmakşartı ile; Federal Skilled Worker - Kalifiye personel -çalışan göçmenlik klasmanı altından Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapabilecekledir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
kien
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kien »

Ekselans merhaba,
Türkiye'deki ailelerimiz (Anne ve Baba) bizleri ziyaret etmek istiyorlar.
Sanırım Kanada, yarından itibaren Super Vize adı altında yeni bir uygulama başlatıyor. Hem bu vizenin detaylarını, hem de ailelerimizin ziyaretçi vizesine nasıl başvuracaklarını kısaca öğrenebilir miyiz sizden?
(Davetiyeye gerek var mı, normal turist vizesine başvurur gibi belge hazırlamak zorundalar mı vs.)

Şimdiden çok teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kien merhaba,
Diğer başlıkta kısmen detayı vermiştik; ''Daha evvel sizlere anons ettiğimiz akraba yolu ile göçmenlik - sponsorluk başvuruları 5 Kasım 2011 tarihi ile 24 ay süreli dondurulmuştu. Bugün geç saatlerde parlemontada alınan karar ile (04.11.2011) Anne, Baba gibi akrabaların ve ailelerin bu yaşanılan durumdan magdur olmamaları için 1 Aralık 2011 taihinden itibaren geçerli olmak üzere 10 yıllık süreli ve azami 2 yıl çıkmadan Kanada içinde kalabilme imkanı taşıyan ''SUPER VISA'' sistemi yürürlüğe girecektir. Gerekli maddi ve ekonomik yeterliliği gösteren ( Min. 17.000 CAD) ve özel saglık sigortası olan tüm anne-babalar bu visadan yararlanabileceklerdir.''

Şimdi basit olarak toparlar isek, evet ailelerinize yada anne - baba'ya normal davetiyenizi yapıyorsunuz ve bu davetiyede onların Kanada içinde kalacak yerleri, ihtiyacları vs karşılayacagınız belirtiyorsunuz. Ayrıca Türkiye'de anne babalar kendi üstlerinde ekonomik varlık gösteriyorlar (Min. 17.000 CAD tutarında) ve mutlaka Kanada'da kalacakları sürede tam kapsamlı sağlık sigortası temin edilip bunuda başvuru dosyanıza - dosyalarına ekliyorlar ve yine bakanlıgımızın sayfasında bulunan http://www.cic.gc.ca/english/visit/apply-how.asp kısımda gerekli olan formları ve yine başvuru yapanların ülkesine özel gerekli olan formları doldurup komple dosya olarak pasaportları, tüm formlar, davetiye mektubu, davet eden kişi yada kişiye ait iki adet kimlik + acık adres bilgileri, finansal destek evrakları, saglık sigortası policesi, diğer destekleyici belgeler(Tapu vs vs), ilgili çok giriş-çıkışlı vize masrafı ödenti dekontu ile gönderiyoruz.
IMM526 SUPER VIZE: http://www.cic.gc.ca/english/visit/supervisa-how.asp
Vize onayı ile birlikte pasaportlarının temdit sürelerine istinaden maksimum 10 yıl gecerli çoklu giriş vizelerine sahip oluyorlar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da hem Ingilizce eğitim + hem çalışma

Merhabalar,
Kanada'da hem Ingilizce eğitim (Cambridge Certificate) hemde çalışma konusunda son noktayı sizler için koyuyoruz;
Kanada'nın tek Yaz - Kış Turizmine sahip olan şehri !!! Kelowna'da :
19-34 Yaşlar arasında olmak kaydı ile
Her pazartesi eğitime başlama sansı ile
32 hafta toplam = 14 Hafta Practical ESL + 2 Hafta Bar Management + 16 Hafta Internship / Staj çalışma = 4900 CAD/Kanada doları
48 hafta toplam = 22 Hafta Practical ESL + 2 Hafta Bar Management + 24 Hafta Internship / Staj çalışma = 6300 CAD/Kanada doları
Kalma-yerleşme 3 ogun yemek dahil haftalık : 195 CAD / Kanada doları
Eğitim kayıt ücreti: 200 CAD / Kanada doları
Yine bu özel ''Biz ve Kanada'' kampanyasında Türk öğrencilerimiz kendilerininde buldukları işlerde staj yapma, ücret-maaş alma imkanına sahip olacaklardır. Hayır kendileri bir iş bulmaz yada bulmak istemezler ise Okulumuz sizi kendisi işe yerleştirecektir (Bu yerleştirmede ücret -maaş ödemesi yoktur). Ayrıca staj kısmının 16 hafta gibi uzun olması size çalıştıgınız yerlerde ileriye dönuk kalabilme ve işvereninizden çalışma vizeniz için, gelecek için bir şansta oluşturacaktır.

Detaylar için sadece bize ulaşmanız yeterlidir, destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

Barış1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Barış1 »

Merhaba, öncelikle böyle bir forum oluşturduğunuz için çok teşekkürler.Bütün sayfaları okudum neredeyse hiçbir sitede danışmanlık şirketinde olmayan tecrübe bu sayfalarda var.Kişisel olarak birkaç sorum olucak cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Öncelikle ben Ocak ayından itibaren 6 aylık dil eğitimi için Toronto'ya gitmek istiyorum. Sakarya Üniversitesine 1. sınıf öğrencisiyim, kayıtlıyım fakat işim gereği okulumu dondurdum.Birde Açıköğretimde 2 yıllık bir bölümde kayıtlıyım geçen yıl kaldığım için oda 1. sınıf.

*Soru; Sizce Sakarya üniversitesinde öğrenci olduğumu işim gereği 1 senelik dondurma hakkım olduğunu seneye devam etmekte zorunlu olduğumumu belirtsem, Yoksa açıköğretimde devam zorunluluğu olmadığını ve sınavlardan sonraki boş olan süreyi toronto'da eğitimim için kullanmak istiyorum mu desem daha uygun olur?

Basketbol antrenörlüğü yapıyorum federasyondan lisansım var çalıştığım kulüpte sigortalı olmadığım için kulüp çalışıyor belgesi veremiyor.Bu durumda federasyon lisanslarımı dosyaya koysam herhangi bi yararı olur mu? Çalışıyor belgesi olmaması dezavantajdır kanımca ama çok mu önemli bu belgeler sizce?

Eylül ayından bu yana ingilizce kursuna gidiyorum İstanbul'da bitirme belgesinide aldım.Bunun başvuruda bulunması iyi olur diye düşünüyorum.Sizcede öyle mi herhangi bir etkisi olur mu?

Son olarak sponsorluk konusunda kendime sponsor olabilirim yaklaşık 30.000 Cad gibi bir rakam gösterebilirim banka hesabımda.Bu durum eksi olur mu yani ebeveyn'in sponsor olması daha mı avantajlıdır aile bağları, geri dönüşün kanıtı açısından?

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın ama cevap verirseniz çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans Selam,

Nasilsiniz? Bir konuda bilginize ve onerinize ihtiyacim var. Simdi malum ben Kanada-Turkiye ikilemi arasinda kalarak bu yil ogrencilik statumu kaybettim, seneye devam ediyor olacagim. Simdilik kendi firmamizda isle gucle ilgileniyorum. Bizim Almanya'da Erasmus yapan arkadaslar var da tutturdular yeni yila gel illa beraber girelim diye, ben de aslinda gitmek istiyorum ama Alman Konsoloslugu'na gitsem vize istesem verirler mi acaba? Hani ogrenci fln diilim ya o acidan dusundum acaba red mi aliriz vs diye. Sizce nasil yapayim, vize basvurusu yapayim mi, sansimiz olabilir mi? Niyet mektubu fln ne diye yazmaliyim?

Saygilarimla,

Baris
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Barış1 yazdı:Merhaba, öncelikle böyle bir forum oluşturduğunuz için çok teşekkürler.Bütün sayfaları okudum neredeyse hiçbir sitede danışmanlık şirketinde olmayan tecrübe bu sayfalarda var.Kişisel olarak birkaç sorum olucak cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Öncelikle ben Ocak ayından itibaren 6 aylık dil eğitimi için Toronto'ya gitmek istiyorum. Sakarya Üniversitesine 1. sınıf öğrencisiyim, kayıtlıyım fakat işim gereği okulumu dondurdum.Birde Açıköğretimde 2 yıllık bir bölümde kayıtlıyım geçen yıl kaldığım için oda 1. sınıf.
*Soru; Sizce Sakarya üniversitesinde öğrenci olduğumu işim gereği 1 senelik dondurma hakkım olduğunu seneye devam etmekte zorunlu olduğumumu belirtsem, Yoksa açıköğretimde devam zorunluluğu olmadığını ve sınavlardan sonraki boş olan süreyi toronto'da eğitimim için kullanmak istiyorum mu desem daha uygun olur?
Basketbol antrenörlüğü yapıyorum federasyondan lisansım var çalıştığım kulüpte sigortalı olmadığım için kulüp çalışıyor belgesi veremiyor.Bu durumda federasyon lisanslarımı dosyaya koysam herhangi bi yararı olur mu? Çalışıyor belgesi olmaması dezavantajdır kanımca ama çok mu önemli bu belgeler sizce?
Eylül ayından bu yana ingilizce kursuna gidiyorum İstanbul'da bitirme belgesinide aldım.Bunun başvuruda bulunması iyi olur diye düşünüyorum.Sizcede öyle mi herhangi bir etkisi olur mu?
Son olarak sponsorluk konusunda kendime sponsor olabilirim yaklaşık 30.000 Cad gibi bir rakam gösterebilirim banka hesabımda.Bu durum eksi olur mu yani ebeveyn'in sponsor olması daha mı avantajlıdır aile bağları, geri dönüşün kanıtı açısından? Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın ama cevap verirseniz çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler.
Sayın Barış1 merhaba,
Sormuş olduğunuz sorular üzerinden;
- Sizce Sakarya üniversitesinde öğrenci olduğumu işim gereği 1 senelik dondurma hakkım olduğunu seneye devam etmekte zorunlu olduğumumu belirtsem, Yoksa açıköğretimde devam zorunluluğu olmadığını ve sınavlardan sonraki boş olan süreyi toronto'da eğitimim için kullanmak istiyorum mu desem daha uygun olur?
Öncelikle vize başvurunuzda mutlak belirtme ve açıklama yapacagınız kısım; Size bu Ingilizce eğitimi ne için ve neden lazımdır sorusudur. Bu yüzden eğitiminiz sonrası bir plan ve gelişme için ise bunu hayır işiniz için bir gereklilik ise bunu kullanmalısınız. Yada Ingilizce dilinizi geliştirmenin hem mesleğinizde hemde ileride eğitim mezunluğunuz sonrası mesleki hayatınızda yarar sağlayacagı üzerinden iki konuyu birden açıklayacak ve bildireceksiniz.
-Basketbol antrenörlüğü yapıyorum federasyondan lisansım var çalıştığım kulüpte sigortalı olmadığım için kulüp çalışıyor belgesi veremiyor.Bu durumda federasyon lisanslarımı dosyaya koysam herhangi bi yararı olur mu? Çalışıyor belgesi olmaması dezavantajdır kanımca ama çok mu önemli bu belgeler sizce?
İlkönce çalışan mı? Öğrenci mi bu kısmı ayırmalısınız kendinizde. Eğer her ikiside ise gerçek anlamda federasyon belgesi almanız sadece o meslekte yeterlilik sahibi olduğunuzu gösterir ancak çalıştıgınızı göstermez. Sizin kulubunuzden mutlaka bir görev yazısı alma zorunlulugunuz vardırki çalışma - iş konusunda bir belge sunabilesiniz. Hayır öğrenci üzerinden sadece göstermek istersenizde bu seferde okulunuzdan devam - öğrencimizdir belgelerinizi temin edip dosyanıza eklemek durumundasınız. Tabiki, çalışıyorum diyecek bir kişi için çalıştıgını belgelemesi önemlidir.
-Eylül ayından bu yana ingilizce kursuna gidiyorum İstanbul'da bitirme belgesinide aldım.Bunun başvuruda bulunması iyi olur diye düşünüyorum.Sizcede öyle mi herhangi bir etkisi olur mu?
Tabiki hayır! Ingilizce eğitimi almak isteyen bir kişinin Ingilizce eğitimi almışlığını göstermesi ne yazıkki mantıklı değildir. O zaman neden Kanada'ya gidiyorsunuz......
-Son olarak sponsorluk konusunda kendime sponsor olabilirim yaklaşık 30.000 Cad gibi bir rakam gösterebilirim banka hesabımda.Bu durum eksi olur mu yani ebeveyn'in sponsor olması daha mı avantajlıdır aile bağları, geri dönüşün kanıtı açısından?
Tabiki kendinizin masraflarınızı karşılamanız mümkündür ve bunun size verilecek vize onayında kötü bir etkisi olmayacaktır. Aile bagları - ilişkisi konusunda ise siz yine ailenizden bu eğitim ile ilgili ve haberdar oldukları ile ilgili bir destek yazısı alıp dosyanıza ekleyebilirsiniz. Ornk: Oglumuz xx su tarıhte su sehırde su okulda su kadar sure dil eğitimine gidecektir. Geri dondugunde surdakı ogrencılıgıne, işine, yada her ikisine devam edecektir ...... Annesi YYY Babası ZZZ

Dosyanızı:
Neden, niçin?
Nerede?
Ne kadar süre?
Ne şekilde?
Vize sonrası dönüşü?

Sorularının cevaplarını icerecek şekilde düzenlemeniz gereklidir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:Excellans Selam,
Nasilsiniz? Bir konuda bilginize ve onerinize ihtiyacim var. Simdi malum ben Kanada-Turkiye ikilemi arasinda kalarak bu yil ogrencilik statumu kaybettim, seneye devam ediyor olacagim. Simdilik kendi firmamizda isle gucle ilgileniyorum. Bizim Almanya'da Erasmus yapan arkadaslar var da tutturdular yeni yila gel illa beraber girelim diye, ben de aslinda gitmek istiyorum ama Alman Konsoloslugu'na gitsem vize istesem verirler mi acaba? Hani ogrenci fln diilim ya o acidan dusundum acaba red mi aliriz vs diye. Sizce nasil yapayim, vize basvurusu yapayim mi, sansimiz olabilir mi? Niyet mektubu fln ne diye yazmaliyim?
Saygilarimla,
Baris
Sayın Barıs merhaba,
Sizi davet edecek arkadaşlarınızdan alacagınız davetiye ve diğer gerekli olanları sunarak başvurunuzu yapacaksınız. Değerlendirme konusunda olumlu bir sonuç olmasını istiyor isenizde, gidiş -geliş biletlerinizi ve orada nerede kalacaksanız acık adres ve diğer gerekli belgeleri, yeterli finansal desteği koymanız ile bu kısmı halledebilirsiniz. Fakat sonucta Alman konsoloslugunun ne tavırda yada ogün ne havada olacagı bilinmediği için 50% -50% başvurunuzun şansı vardır.
Saygılarımızla,

Barış1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Barış1 »

Sayın Barış1 merhaba,
Sormuş olduğunuz sorular üzerinden;
- Sizce Sakarya üniversitesinde öğrenci olduğumu işim gereği 1 senelik dondurma hakkım olduğunu seneye devam etmekte zorunlu olduğumumu belirtsem, Yoksa açıköğretimde devam zorunluluğu olmadığını ve sınavlardan sonraki boş olan süreyi toronto'da eğitimim için kullanmak istiyorum mu desem daha uygun olur?
Öncelikle vize başvurunuzda mutlak belirtme ve açıklama yapacagınız kısım; Size bu Ingilizce eğitimi ne için ve neden lazımdır sorusudur. Bu yüzden eğitiminiz sonrası bir plan ve gelişme için ise bunu hayır işiniz için bir gereklilik ise bunu kullanmalısınız. Yada Ingilizce dilinizi geliştirmenin hem mesleğinizde hemde ileride eğitim mezunluğunuz sonrası mesleki hayatınızda yarar sağlayacagı üzerinden iki konuyu birden açıklayacak ve bildireceksiniz.
-Basketbol antrenörlüğü yapıyorum federasyondan lisansım var çalıştığım kulüpte sigortalı olmadığım için kulüp çalışıyor belgesi veremiyor.Bu durumda federasyon lisanslarımı dosyaya koysam herhangi bi yararı olur mu? Çalışıyor belgesi olmaması dezavantajdır kanımca ama çok mu önemli bu belgeler sizce?
İlkönce çalışan mı? Öğrenci mi bu kısmı ayırmalısınız kendinizde. Eğer her ikiside ise gerçek anlamda federasyon belgesi almanız sadece o meslekte yeterlilik sahibi olduğunuzu gösterir ancak çalıştıgınızı göstermez. Sizin kulubunuzden mutlaka bir görev yazısı alma zorunlulugunuz vardırki çalışma - iş konusunda bir belge sunabilesiniz. Hayır öğrenci üzerinden sadece göstermek istersenizde bu seferde okulunuzdan devam - öğrencimizdir belgelerinizi temin edip dosyanıza eklemek durumundasınız. Tabiki, çalışıyorum diyecek bir kişi için çalıştıgını belgelemesi önemlidir.
-Eylül ayından bu yana ingilizce kursuna gidiyorum İstanbul'da bitirme belgesinide aldım.Bunun başvuruda bulunması iyi olur diye düşünüyorum.Sizcede öyle mi herhangi bir etkisi olur mu?
Tabiki hayır! Ingilizce eğitimi almak isteyen bir kişinin Ingilizce eğitimi almışlığını göstermesi ne yazıkki mantıklı değildir. O zaman neden Kanada'ya gidiyorsunuz......
-Son olarak sponsorluk konusunda kendime sponsor olabilirim yaklaşık 30.000 Cad gibi bir rakam gösterebilirim banka hesabımda.Bu durum eksi olur mu yani ebeveyn'in sponsor olması daha mı avantajlıdır aile bağları, geri dönüşün kanıtı açısından?
Tabiki kendinizin masraflarınızı karşılamanız mümkündür ve bunun size verilecek vize onayında kötü bir etkisi olmayacaktır. Aile bagları - ilişkisi konusunda ise siz yine ailenizden bu eğitim ile ilgili ve haberdar oldukları ile ilgili bir destek yazısı alıp dosyanıza ekleyebilirsiniz. Ornk: Oglumuz xx su tarıhte su sehırde su okulda su kadar sure dil eğitimine gidecektir. Geri dondugunde surdakı ogrencılıgıne, işine, yada her ikisine devam edecektir ...... Annesi YYY Babası ZZZ

Dosyanızı:
Neden, niçin?
Nerede?
Ne kadar süre?
Ne şekilde?
Vize sonrası dönüşü?

Sorularının cevaplarını icerecek şekilde düzenlemeniz gereklidir.
Sayın Excellans , zaman ayırdığın için çok teşekkürediyorum.
En son Barış1 tarafından Aralık 8, 2011, 11:50 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans Merhaba,

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Zaten normalde olsa basvuru yapmazdim bile red alacagimdan ama pasaportun uzerinde Kanada vizesi gorunce belki "Ya Kanada buna vize vermis bisey olmamis biz de verelim nedir ki.." moduna girerler diye sansim olur belki gibi dusundum :) karar verirsem dediginiz gibi yapacagim. Cok tesekkur ederim.
ResimResim
danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen danoesubroto »

merhabalar excellans,

ben gecen yil evlendim, ve sizin yardimlarinizla adimlar atarak basvuru tarihimden 3 ay sonra beni ankaradan cagirdilar ve gocmenlik vizemi verdiler.. cok sukur esimleyim bunun icin tesekkur etmek istiyorum size.. ben bu baslikta aramaya calistim sorumla ilgili konuyu ama daha cok vizeler ogrencilikle ya da dil egitimiyle ilgili.. ben 2 ay sonra bir bebek bekliyorum ve bunun icin annemin destegine ihtiyacim var.. buradan davet mektubu, benim ve esimin pasaport, pr kart, sigorta numarasi karti,evlilik cuzdani, saglik karti ve esimin vergi ciktilarini hazirladim..bunlar disinda herhangi birsey eklemeli miyim ? varsa nelerdir ? bu kadari kafi ise bundna sonraki asamada ne yapmam gerekir? yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

danoesubroto yazdı:merhabalar excellans,
ben gecen yil evlendim, ve sizin yardimlarinizla adimlar atarak basvuru tarihimden 3 ay sonra beni ankaradan cagirdilar ve gocmenlik vizemi verdiler.. cok sukur esimleyim bunun icin tesekkur etmek istiyorum size.. ben bu baslikta aramaya calistim sorumla ilgili konuyu ama daha cok vizeler ogrencilikle ya da dil egitimiyle ilgili.. ben 2 ay sonra bir bebek bekliyorum ve bunun icin annemin destegine ihtiyacim var.. buradan davet mektubu, benim ve esimin pasaport, pr kart, sigorta numarasi karti,evlilik cuzdani, saglik karti ve esimin vergi ciktilarini hazirladim..bunlar disinda herhangi birsey eklemeli miyim ? varsa nelerdir ? bu kadari kafi ise bundna sonraki asamada ne yapmam gerekir? yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim..
Sayın Danoesubroto merhaba,
Hazırladıgınız evraklar yeterlidir. Bunlara ek olarak Geçici Ziyaretci vizesine başvurunuzu yapacaksınız. Bu vize için gerekli olan formlar ilgili linkte bulunmaktadır. Hazırladığınız evraklarınız, başvuru formları, annenize gerekli olan ve kendisine ait olan destek belgeleri, pasaportu, vize ücreti dekontu ile dosyayı Ankara konsolosluguna göndereceksiniz. Ayrıca yakın akrabalar için yani, Anne, baba, baba anne, anaanne, gibi. yeni çıkıralın SUPER VISA başvurusunuda eğer şartlara uyuyor iseniz yapabilirsiniz.

GEÇİCİ ZİYARETCİ VİZESİ İÇİN : http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/visa.asp

SUPER VISA İÇİN : http://www.cic.gc.ca/english/visit/supervisa-who.asp KİMLER ? http://www.cic.gc.ca/english/visit/supervisa-how.asp NASIL?
Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen danoesubroto »

excellans,
bunun icin randevu almaya gerek ve harc ucretini zarfa koyunuz demissiniz bankaya yatirip dekont almayada gerek yok o vakit.. boyle bir ibare kullanmamissiniz.. ben sadece emin olmak icin soruyorum..tekrar tesekkurler..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

danoesubroto yazdı:excellans,
bunun icin randevu almaya gerek ve harc ucretini zarfa koyunuz demissiniz bankaya yatirip dekont almayada gerek yok o vakit.. boyle bir ibare kullanmamissiniz.. ben sadece emin olmak icin soruyorum..tekrar tesekkurler..
Sayın Danoesubroto merhaba,
Yukarıda hiçbir satırda sizin yazdıklarınız söylenmemiştir. Kimse ücreti zarfa koyun yada randevu vs alın - almayın dememiştir.
Size yukarıda denilmiştirki, sizin kendi hazırladıgınız evraklara ek olarak, yine size verilen linklerdeki seçtiğiniz vize başvurusuna göre gerekli olan formları doldurun + Anneniz için gerekli ve istenen belgeleri temin edin + Vize ücretini ödeyin bunların hepsini yaptıktan sonrada Dosyayı Ankara Kanada konsolosluguna gönderin.
Saygılarımızla,

arinna
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen arinna »

Yardımlarını bizden hiç esirgemeyen,herzaman insanı yanında hissettiren,bitmek bilmeyen sorularımıza cevap veren ayrıca bir insan bunu nasıl başarır bilmiyorum ama konusu hakkında herşeyi en ince ayrıntısına kadar bilen ve sizi çok iyi yönlendiren Excellans sayesinde vizemizi aldık.Herşey için çok teşekkürler iyiki varsınız.....
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanadada iken Turist vizesinin uzatılması

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

Merhaba Excellans nasılsın, umarım keyfiniz sıhhatiniz yerindedir. Size bir sorum olacak. Kayınvalidenin TRV Nisan ayında sonlanıyor ve kanada da bizimle şu anda. onun vizesinin uzatılma işlemini burada nasıl yapıyoruz, hiç fikrim yok, ne evrak hazırlanır, nereye yollanır? tercüme edilmesi gereken birşeyler var mı?
diğer sorum, türkiyede şu anda müracaatlarda uzatılmış vize veriyorlar malumunuz, aynı durum buradan müracaat edildiğinde de geçerli mi?

teşekkür ederim

saygılarımla
ResimResim

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön