Uzun süre sonuçlanmayan öğrenci vize başvurusu

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Sskedi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Uzun süre sonuçlanmayan öğrenci vize başvurusu

Okunmamış mesaj gönderen Sskedi »

Merhaba;

Başlıkta da yazdığı üzere başvurumun üzerinden epey bir zaman geçmesine rağmen henüz vize talebimle ilgili bir sonuç alamadım. Bu konuda Sayın Excellans sizin veya tecrübeli olan gurup üyelerimizin tavsiyelerini talep ediyorum. Detaylar şöyle:

30 Aralık tarihi itibariyle VFS Global aracılığıyla başvurumu yaptım. (profesyonel bir eğitim danışmanlık firması yardımı ile) Okul kabul belgelerim, banka dokümanları, referans mektupları, önceki yurt dışı tecrübelerini gösterir pasaportlar, aile durumum ve hiç bir açık kapı ve soru işareti bırakmayacak şekilde (tamamen gerçek bilgilerle) oluşturulmuş niyet mektubundan oluşan başvurum, 3 Ocak 2017 tarihinde Konsolosluğun ilgili vize bölümüne ulaştı. Ancak bu güne kadar vize talebim henüz sonuçlanmadı.

Bu hafta başında (06.02.1017) ilgili bölümün mail adresine uygun ifadelerle durumumu anlatır bir dilekçe gönderdim. Dilekçemde başvurumun üzerinden geçen süreçten, eğitimimin 1 martta başlayacağından, hazırlıkları tamamlayabilmek için vize onayına ihtiyaç duyduğumdan, onaylanması durumunda eğitimin başlangıcından makul süre önce Kanada'ya giderek adaptasyon sağlamam gerektiğinden bahsederek vize talebimin makul bir süre içinde sonlandırılmasını talep ettim. Mailime anında gelen cevapta kısa süre içerisinde cevaplanacağı yazıyordu. Ama bu güne kadar yine cevap gelmedi.

Eğitimimin başlamasına yaklaşık olarak 15 günlük bir süre kaldı ve ben henüz vize başvurumun kabul edilip edilmeyeceğini bile bilmiyorum. Sizce yapmam gereken nedir? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Uzun süre sonuçlanmayan öğrenci vize başvurusu

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sskedi yazdı:Merhaba;

Başlıkta da yazdığı üzere başvurumun üzerinden epey bir zaman geçmesine rağmen henüz vize talebimle ilgili bir sonuç alamadım. Bu konuda Sayın Excellans sizin veya tecrübeli olan gurup üyelerimizin tavsiyelerini talep ediyorum. Detaylar şöyle:

30 Aralık tarihi itibariyle VFS Global aracılığıyla başvurumu yaptım. (profesyonel bir eğitim danışmanlık firması yardımı ile) Okul kabul belgelerim, banka dokümanları, referans mektupları, önceki yurt dışı tecrübelerini gösterir pasaportlar, aile durumum ve hiç bir açık kapı ve soru işareti bırakmayacak şekilde (tamamen gerçek bilgilerle) oluşturulmuş niyet mektubundan oluşan başvurum, 3 Ocak 2017 tarihinde Konsolosluğun ilgili vize bölümüne ulaştı. Ancak bu güne kadar vize talebim henüz sonuçlanmadı.

Bu hafta başında (06.02.1017) ilgili bölümün mail adresine uygun ifadelerle durumumu anlatır bir dilekçe gönderdim. Dilekçemde başvurumun üzerinden geçen süreçten, eğitimimin 1 martta başlayacağından, hazırlıkları tamamlayabilmek için vize onayına ihtiyaç duyduğumdan, onaylanması durumunda eğitimin başlangıcından makul süre önce Kanada'ya giderek adaptasyon sağlamam gerektiğinden bahsederek vize talebimin makul bir süre içinde sonlandırılmasını talep ettim. Mailime anında gelen cevapta kısa süre içerisinde cevaplanacağı yazıyordu. Ama bu güne kadar yine cevap gelmedi.

Eğitimimin başlamasına yaklaşık olarak 15 günlük bir süre kaldı ve ben henüz vize başvurumun kabul edilip edilmeyeceğini bile bilmiyorum. Sizce yapmam gereken nedir? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Sayın Sskedi merhaba,
Vize başvurunuz bu hafta içinde sonuclanacaktır. Bu yüzden şuan için zorda olsa beklemeniz gerekmektedir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Sskedi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Uzun süre sonuçlanmayan öğrenci vize başvurusu

Okunmamış mesaj gönderen Sskedi »

Sayın Excellans,

Tavsiyeniz doğrultusunda haftanın sonuçlanmasını bekledim ama yine de başvurum sonuçlanmadı.

Pazartesi (20.02.2017) günü dilekçe ile doğrudan Büyükelçiliğe başvurmayı düşünüyorum. Dilekçemde başvurum üzerinden 50 günün üzerinde süre geçtiğinden ve eğitimimin başlangıcına 10 günden az bir süre kaldığından bahsederek (uygun ifadelerle) başvurumun sonuçlandırılmasını talep edeceğim.
Ancak her şeye rağmen, olumsuz bir algı sunmaktan da endişe duyuyorum.

Siz ne tavsiye edersiniz?

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön