2 yillik community college hakkinda

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

2 yillik community college hakkinda

Okunmamış mesaj gönderen yetonyali »

Merhabalar, 85 dogumluyum 2 yildir bir sirkette gemi kontrol memuru olarak calismaktayim. 4 yillik isletme mezunuyum. Kanada da saglik alaninda yada yazilim alaninda 2 yillik community college e gidip egitim almak istiyorum. Fakat yas itibariyle yazilim alaninda mi yoksa saglik alaninda mi daha cok sansim var is bulmak konusunda 2 yillik community college sonrasi bu konuda biraz kararsizim. Saglik biraz daha bana kalirsa daha iyi olabilir diye dusunuyorum fakat Sagligin hangi alaninda egitim almaliyim. 2 yillik hemsirelik bitirsem sonrasinda is bulabilir miyim, kanada da hemsire olarak calismak icin 4 yillik mi bitirmek gerekli ? Sagligin baska hangi dallarinda egitim sonrasi is bulmam da kolaylik saglar ve tabi ki kazancim da daha iyi olur ? Bir diger sorum ise 2 yillik community college den mezun olunca 1 yil calisma izni veriyorlar mi yada direk gocmen olabiliyormuyuz ? Son olarak esim 90 dogumlu suan calismiyor Insan kaynaklari alaninda calismisti. Ben eger 2 yillik community college e basvuru yapip kabul alirsam benim ogrencilik hayatim boyunca esimin calisma izni oluyor mu , oluyorsa ise hangi asama da oluyor ben ogrenci vize alip kanadaya gittikten sonra mi esim aliyor yoksa ayni anda vizeye mi basvuru yapmak gerekli kisaca bu asamalardan bahsederseniz sevinirim. tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: 2 yillik community college hakkinda

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

yetonyali yazdı: Mayıs 18, 2017, 7:33 pm Merhabalar, 85 dogumluyum 2 yildir bir sirkette gemi kontrol memuru olarak calismaktayim. 4 yillik isletme mezunuyum. Kanada da saglik alaninda yada yazilim alaninda 2 yillik community college e gidip egitim almak istiyorum. Fakat yas itibariyle yazilim alaninda mi yoksa saglik alaninda mi daha cok sansim var is bulmak konusunda 2 yillik community college sonrasi bu konuda biraz kararsizim. Saglik biraz daha bana kalirsa daha iyi olabilir diye dusunuyorum fakat Sagligin hangi alaninda egitim almaliyim. 2 yillik hemsirelik bitirsem sonrasinda is bulabilir miyim, kanada da hemsire olarak calismak icin 4 yillik mi bitirmek gerekli ? Sagligin baska hangi dallarinda egitim sonrasi is bulmam da kolaylik saglar ve tabi ki kazancim da daha iyi olur ? Bir diger sorum ise 2 yillik community college den mezun olunca 1 yil calisma izni veriyorlar mi yada direk gocmen olabiliyormuyuz ? Son olarak esim 90 dogumlu suan calismiyor Insan kaynaklari alaninda calismisti. Ben eger 2 yillik community college e basvuru yapip kabul alirsam benim ogrencilik hayatim boyunca esimin calisma izni oluyor mu , oluyorsa ise hangi asama da oluyor ben ogrenci vize alip kanadaya gittikten sonra mi esim aliyor yoksa ayni anda vizeye mi basvuru yapmak gerekli kisaca bu asamalardan bahsederseniz sevinirim. tesekkurler.
- 2 yıllık diploma yada sertifika eğitimi sonrası minimum 2 yıllık çalışma izni verilir. Direkt göçmen olabilmeniz için Dil, Eğitim, Yaş, Mesleki deneyim, Kanada deneyimi gibi kriterlerden Express Entry klasmanına başvurup bu klasmandan ITA davetiyesi alma hakkına sahip olmanız gerekmektedir. - Kanada'da iki adet hemşirelik vardır, bir tanesi LPN yani sertifikalı yardımcı diğeri ise RN yani universite mezunu. Eyalet kriterlerini karşıladıgınız sürece her iki eğitimden sonra çalışabilirsiniz. Diğer alanlar ise eczacı teknisyeni, laboratuvar teknisyeni, radyoloji teknisyeni vb. - Tam zamanlı kolej, fakulte, universite diploma yada sertifika yada daha üst eğitimler sonucu ülkeye öğrenci olarak gelecek yada gelen evli çiftlerin diğer eşleri open workpermit başvuru hakkına sahiptir. Bu ister aynı anda başvuru içinde de yada diğer eş eğitim vizesini aldıktan sonra da yapılabilinir. Tercih ailenin kararına baglıdır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Yanlis ifade de bulundum sanirim okul sonrasi direk gocmenlik alabiliyoruz anlami cikti. Aslinda sizinde soylediginiz gibi okul sonrasi verdikleri calisma izniyle bir yerde calisip 2 yil sonrasinda diger sartlarda uyarsa dediginiz gibi basvuru yapabilirim. Minimum 2 yil diye ifade etmissiniz bu 3 yila da cikabiliyormu neye gore degisiyor ? Ayrica okul 2 yillik community college bitirdikten sonra verdikleri calisma izniyle is bulma ihtimalimiz nedir acaba saglik alaninda biraz daha detaylandirirsak hemsirelik alaninda diyebiliriz ? Bir diger sorum ise 2 cesit hemsirelik var demissiniz benim 2 yillik community college den baktigim hemsirelik RN olarak mi geciyor ? ( 2 yillik hemsirelik bitirme sonrasi is bulma olasigim nedir ? ) LPN direk sertifika egitimiyle alinan bir sey mi ? Diğer alanlar ise eczacı teknisyeni, laboratuvar teknisyeni, radyoloji teknisyeni vb. diye belirtmissiniz acaba sizce bu alanlardan hangisi okul sonrasi is bulmada isimizi kolaylastirir hangisi daha cok aranan bir meslek sizce ?
Diger sorum esin basvurma hakkina sahiptir seklinde yazmissiniz kesinlik ifade ediyor mu yani her kisi bu belirtmis oldugunuz kriterlerde egitim aldiginda kesin work permit alabiliyor mu yoksa vermedikleri de oluyor mu ? Ek olarak work permit ile her istedigi alanda calisabiliyor mu yani herhangi bir yerde is de yoksa belirli bir sinirlama var mi ? Ve son olarak work permitli es dil okuluna , sertifika egitimine v.s gibi egitim alaninda egitim alabiliyor mu yoksa sadece calismasi mi gerekiyor. Bir cok soru sordum biliyorum fakat bunlari cok merak ediyorum cunku iyi bir karar verir kanada da sifirdan herseye baslamak istiyoruz bunun icin de sorularima cvp ariyorum ister istemez. Simdiden cok tesekkur ediyorum vermis oldugunuz bilgiler icin ve vereceginiz diger bilgiler icin. :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı: Mayıs 24, 2017, 10:06 am Yanlis ifade de bulundum sanirim okul sonrasi direk gocmenlik alabiliyoruz anlami cikti. Aslinda sizinde soylediginiz gibi okul sonrasi verdikleri calisma izniyle bir yerde calisip 2 yil sonrasinda diger sartlarda uyarsa dediginiz gibi basvuru yapabilirim. Minimum 2 yil diye ifade etmissiniz bu 3 yila da cikabiliyormu neye gore degisiyor ? Ayrica okul 2 yillik community college bitirdikten sonra verdikleri calisma izniyle is bulma ihtimalimiz nedir acaba saglik alaninda biraz daha detaylandirirsak hemsirelik alaninda diyebiliriz ? Bir diger sorum ise 2 cesit hemsirelik var demissiniz benim 2 yillik community college den baktigim hemsirelik RN olarak mi geciyor ? ( 2 yillik hemsirelik bitirme sonrasi is bulma olasigim nedir ? ) LPN direk sertifika egitimiyle alinan bir sey mi ? Diğer alanlar ise eczacı teknisyeni, laboratuvar teknisyeni, radyoloji teknisyeni vb. diye belirtmissiniz acaba sizce bu alanlardan hangisi okul sonrasi is bulmada isimizi kolaylastirir hangisi daha cok aranan bir meslek sizce ?
Diger sorum esin basvurma hakkina sahiptir seklinde yazmissiniz kesinlik ifade ediyor mu yani her kisi bu belirtmis oldugunuz kriterlerde egitim aldiginda kesin work permit alabiliyor mu yoksa vermedikleri de oluyor mu ? Ek olarak work permit ile her istedigi alanda calisabiliyor mu yani herhangi bir yerde is de yoksa belirli bir sinirlama var mi ? Ve son olarak work permitli es dil okuluna , sertifika egitimine v.s gibi egitim alaninda egitim alabiliyor mu yoksa sadece calismasi mi gerekiyor. Bir cok soru sordum biliyorum fakat bunlari cok merak ediyorum cunku iyi bir karar verir kanada da sifirdan herseye baslamak istiyoruz bunun icin de sorularima cvp ariyorum ister istemez. Simdiden cok tesekkur ediyorum vermis oldugunuz bilgiler icin ve vereceginiz diger bilgiler icin. :)
Sececeginiz saglık alanındaki eğitimlerin cogu bulunan eyaletin saglık kurumları ile baglantılı olarak devam ettirilmekde olup iş bulma konusunda sıkıntı yaşanmayacaktır. Siz dil bilginizi ve eğitiminizi artırarak sagladıgınızda.
- Tam zaman lı eğitim alan öğrencilerin eşlerine bu hak bakanlık tarafından tanınmaktadır. Olumsuz sonuclanma yüzdesi çok düşük olmakla beraber, başvuruda önemli kıstas diğer eşinde vize tarihleri bittiğinde ülkesine geri dönecegine dair ilgili ofis görevlisini ikna etmesi ile alakalıdır.
- Open work permit sahibi kişi istediği işte istediği kadar farklı işte çalışabilir, eger eğitim almak istiyorsa öğrenci vizesine başvurmak durumundadır eğitim almak istediği bölümler 6 aydan kısa ise buna gerek yoktur.
- Sizin bahsettiğiniz bölüm mutlaka LPN ( Licensed Practical Nurse ) eğitimidir. Cunku RN ( Registered Nurse ) eğitimleri minimum 4+ yıldır.
- Öğrenim sonunda verilen çalışma izinleri, alınan eğitim süresi ile birebir orantılıdır. ( Eğitim mutlaka kolej - fakulte - universite ve yine full time diploma, sertifika, derece eğitimleri ve minimum 1 yıl ( iki sömestr) olmalıdır)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Tesekkurler vermis oldugunuz bilgiler icin gercekten cok aydinlatici ve bilgilendirici oldu. Kafamda ki bir cok soru gitti. Sifirdan bir hayat kurmak istiyoruz ve kanada da hic tanidigimiz yok. Orta derece ingilizce bilgisine sahibim esim baslangic seviyesinde. Cok zorlanacagimizi biliyoruz. Hem maddi anlamda hem manevi olarak. Fakat bunu yapmak istiyoruz denemek istiyoruz. Icimizde kalmasin yapmadik keske dememek adina. Abd de yasadim ogrencilik hayatim oldu 1 yil. 5 yillik vizem bitti. BIldigim bir ulkeye gitmek yerine kanadayi tercih etmek istedik. Cunku abd de ese calisma izni vermiyor en azindan kanada da eslerden birinin calismasi maddi anlamda biraz daha bizi rahatlacaktir. Ve abd ye oranla kanada okul sonrasi gocmenlik icin biraz daha esnek ozellikle trump in abd baskani olduktak sonra bu konularda biraz daha kati davranmasi bizi kanadaya itti diyebiliriz. Abd oncesi 6 yil kadar oldu ilk basvurum ogrenci olarak kanada olmustu herhangi bir araci kurum kullanmamistim bir tanidik vasitasiyla kanada ogrenci vizesine basvuru yapmistim ve red yemistim. Birebir gorusme olmamisti evraklari gonderdim 3-5 gun sonra red gelmisti geri donecegime dair yeterli kanit yoktu. Arkasindan hemen abd ye basvurdum 1 dk icinde 5 yillik ogrenci vize almistim. 6 seneden sonra kanadaya basvurmam sizce daha once almis oldugum red den dolayi sorun teskil eder mi ? Okadar sure de ne degisti diyeceksiniz 2 yildir uluslararasi bir firmada calisiyorum gemi kontrol olarak. Denizcilik alaninda. ve evliyim. Daha fazla para gosterme imkanim var 6 yil oncesine kadar sizce bu konuda da tekrar basvuru da nasil bir izlenim yaratir 2 yillik community colllege e basvurmam ve esimin de work permit almasi ? Ve olurda vize alabilirsek 2 kisilik bir ailenin aylik gecim masraflari tahmini ne kadar olur ? ( tutumlu bir aileyiz ) Ufak tek goz bir ev olsa yeterli bizim icin amacimiz egitim alip sonrasinda gocmenlik icin basvuru da bulunup kosullari saglayip gocmen olmak. ( Eslerden birinin bir is bulup work permit ile haftada 5 gun calisabilecegi bir is bulup calismasi durumda ne kadar katki saglayabilir ? ) (asgari ucret sanirim 11$ )
Aklima gelmisken 2 yillik college e giden es e calisma izni campus ici 40 saat campus disi 20 saat diye biliyorum dogru mudur ? ve bu kampus disinda 20 saat calismayi nasil belgelememiz gerekli olur da is bulursak ? Bu 20 saatlik calisma haftalik sanirim ? Baslangic icin 2 kisilik bir aile icin sizce hangi eyalet daha mantikli olur bizim icin biz toronto dusunduk work permit e sahip oldugumuzu varsayarsak ve 2 yilllik practical nursing okullari icin. Sizin de gorus ve dusuncelerinizi almak istiyoruz. tesekkurler.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Görüş ve düşüncelerinizi bekliyoruz.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar, eslerden birinin calisma izniyle soyle birsey buldum.

http://www.cic.gc.ca/english/study/work-spouse.asp

Burda okuduguma gore sadece bu work permit Quebec eyaleti icin gecerli seklinde anladim ben.

Acaba kanadanin tum eyalatleri icin gecerli olma ihtimali varmi insallah ben yanlis anlamisimdir her eyalette gecerlidir ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı: Haziran 8, 2017, 2:35 pm Merhabalar, eslerden birinin calisma izniyle soyle birsey buldum.

Burda okuduguma gore sadece bu work permit Quebec eyaleti icin gecerli seklinde anladim ben.

Acaba kanadanin tum eyalatleri icin gecerli olma ihtimali varmi insallah ben yanlis anlamisimdir her eyalette gecerlidir ?
Sayın Yetonyali merhaba,
Open work permit tüm eyaletler için gecerlidir. Orada söylenen Quebec içinde sadece bazı okullar okunursa bu çalışma izni verilir denmektedir.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı: Haziran 9, 2017, 12:49 pm
yetonyali yazdı: Haziran 8, 2017, 2:35 pm Merhabalar, eslerden birinin calisma izniyle soyle birsey buldum.

Sayın Yetonyali merhaba,
Open work permit tüm eyaletler için gecerlidir. Orada söylenen Quebec içinde sadece bazı okullar okunursa bu çalışma izni verilir denmektedir.

Tesekkurler vermis oldugunuz cvp icin.

Barrie de ki Georgian College de practical nursing dusunuyorum. Acaba bu universite ve bolge de yasam masraflari ucuz mu yoksa ogrenci sehri oldugu icin pahali mi ve ayrica esimle geldigimde bu bolge de ben kampus disinda ve esim work permit ile belli gunler ve saatler calisabilecegimiz is bulma durumumuz nedir yani ufak bir yere benziyor o yuzden is olanaklari sinirli midir baska bir bolge mi bakmak lazim torontoya 1 saat uzaklikta sanirim is icin torontoya mi gidip gelmek gerekecek 2 kisilik bir aile icin aylik harcamamiz tahmini ne olur? ( okuldan eve evden ise seklinde cok fazla harcama yapan bireyler degiliz 1 goz oda bile bizim icin yeterlidir)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı: Haziran 10, 2017, 12:40 pm

Sayın Yetonyali merhaba,

Barrie de ki Georgian College de practical nursing dusunuyorum. Acaba bu universite ve bolge de yasam masraflari ucuz mu yoksa ogrenci sehri oldugu icin pahali mi ve ayrica esimle geldigimde bu bolge de ben kampus disinda ve esim work permit ile belli gunler ve saatler calisabilecegimiz is bulma durumumuz nedir yani ufak bir yere benziyor o yuzden is olanaklari sinirli midir baska bir bolge mi bakmak lazim torontoya 1 saat uzaklikta sanirim is icin torontoya mi gidip gelmek gerekecek 2 kisilik bir aile icin aylik harcamamiz tahmini ne olur? ( okuldan eve evden ise seklinde cok fazla harcama yapan bireyler degiliz 1 goz oda bile bizim icin yeterlidir)
Sayın Yetonyali merhaba,
Bahsettiğiniz yapıda bir aile masrafınız kira dahil 1500-2000 CAD arasında olacaktır. Ayrıca, part - time her zaman iş bulabilme olanagınız mevcuttur. ( Tim Hortons, Pizza servisleri, buyuk fast food magazaları vs vs )
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı: Haziran 13, 2017, 1:06 pm
yetonyali yazdı: Haziran 10, 2017, 12:40 pm
Sayın Yetonyali merhaba,

Sayın Yetonyali merhaba,
Bahsettiğiniz yapıda bir aile masrafınız kira dahil 1500-2000 CAD arasında olacaktır. Ayrıca, part - time her zaman iş bulabilme olanagınız mevcuttur. ( Tim Hortons, Pizza servisleri, buyuk fast food magazaları vs vs )

Tesekkurler excellans,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön