Kanada ya Turist Olarak Gidip İş Bulup Kalmak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
asiel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada ya Turist Olarak Gidip İş Bulup Kalmak

Okunmamış mesaj gönderen asiel »

Selamlar,

Türkiyede IT sektöründe iyi tecrübelere sahip birisiyim (çekirdekten yetişmiş birisiyim), Fakat ingiizce seviyem çok çok iyi olmadığı için sürekli kendimi soruguluyorum.. Dil öğrenmek TR 'de ve bu hayat şartlarında çok zor oluyor kişinin gerçekten vakit sahibi olması gerekli, Hem ailemin ve özellikle çocuğumun geleceği hemde yabancı dil için kanada da yaşayıp çalışmak istiyorum FSW için şartlarımın dil hariç hepsi tutuyor :( ..

Sorularım;

Kanada da çalışmak için turist olarak gidip iş bulabilirsem orada sponsor ile nekadar kalabilirim ?

Turist vizesi ilemi gitmeliyim yoksa dill okulu ilemi ?

PR olabilirmiyim ? bu süre zarfında ailemi yanıma alabilirmiyim ? Eşimin annesi dahil olmak şartı ile bizimle yaşıyor çünkü.

Veya sizlerin önerisine göre neler yapmam gerekiyor ?
asiel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada ya Turist Olarak Gidip İş Bulup Kalmak

Okunmamış mesaj gönderen asiel »

bu konuda cevap verecek kimse yokmu ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada ya Turist Olarak Gidip İş Bulup Kalmak

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

asiel yazdı:Selamlar,

Türkiyede IT sektöründe iyi tecrübelere sahip birisiyim (çekirdekten yetişmiş birisiyim), Fakat ingiizce seviyem çok çok iyi olmadığı için sürekli kendimi soruguluyorum.. Dil öğrenmek TR 'de ve bu hayat şartlarında çok zor oluyor kişinin gerçekten vakit sahibi olması gerekli, Hem ailemin ve özellikle çocuğumun geleceği hemde yabancı dil için kanada da yaşayıp çalışmak istiyorum FSW için şartlarımın dil hariç hepsi tutuyor :( ..

Sorularım;

Kanada da çalışmak için turist olarak gidip iş bulabilirsem orada sponsor ile nekadar kalabilirim ?

Turist vizesi ilemi gitmeliyim yoksa dill okulu ilemi ?

PR olabilirmiyim ? bu süre zarfında ailemi yanıma alabilirmiyim ? Eşimin annesi dahil olmak şartı ile bizimle yaşıyor çünkü.

Veya sizlerin önerisine göre neler yapmam gerekiyor ?
Sayın Asiel merhaba,

- Turist vizesi ile ülkemizde çalışabilme şansınız ve olanagınız legal olarak yoktur.
- Dil okulu ile gidişlerinizde ülkemizde çalışabilme şansınız ve olanagınız legal olarak yoktur. Ancak, tam zamanlı öğrenci statusune gectikten sonra ülke içinden haftalık 20 saati gecmemek üzere çalışabilme izni başvurusu yapabilirsiniz.
- Pr olabilirmiyim sorunuzu eger yukarıda sorduklarınıza istinaden soruyor iseniz; Kişi yaş - dil bilgisi - eğitim - mesleki deneyim - kanada deneyimi - eş dil bilgisi gibi göçmenlik kriterlerini sağlıyor ise tabikide PR olabilir. Ailenizi PR başvurunuza ekleyebilir fakat kayın validenizi buna dahil edemezsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön