EXPRESS ENTRY HAKKINDA ACİL YARDIM!!!!

Kanada hakkında, ''BizveKanada'' hakkında duyurular, önemli notlar, gelişmeler, eğitim ve iş alanlarında tavsiye etkinlikleri paylaşabilirsiniz.
olala
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

EXPRESS ENTRY HAKKINDA ACİL YARDIM!!!!

Okunmamış mesaj gönderen olala »

Merhabalar,
Kanada'ya nitelikli göçmenlik için express entry sistemi ile başvuru yapacağız. Eşimin ielts skoru 7 ile 7,5 arasında, 4 yıllık üniversiteden sonra yüksek lisans yaptı ve mezun oldu. 8 yıldan beri özel bir bankada çalışıyor ve şuanda üst düzey yönetici pozisyonunda. Göçmenlik başvurusu için mesleği, NOC codes listesinde birebir yer alıyor. Bense 4 yıllık üniversite mezunuyum, kimyagerim benim de listede mesleğim var. 5 yıldan beri benim de mesleki tecrübem var. Her ikimiz de 35 yaşındayız. Resmi sitede göçmenlik için uygunluğumuzu check ettiğimizde nitelikli göçmenlik için uygunsunuz diye belirtiyor, ancak internette bir sürü sitelerde çok şeyler yazılıp çiziliyor, örneğin ''iş teklifi vs. olmazsa göçmen olarak kabul edilmek zor'' gibi şeyler okuyorum ve bunlar benim moralimi çok bozuyor.
Sizce bu bilgi kirliliği mi yoksa göçmenlik için şansımız var mı? Eğer ağustos ayında başvuru yaparsak sizce bu ne zaman sonuçlanır? Ya da gitmemiz için tavsiye edeceğiniz başka bir yöntem var mı?

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: EXPRESS ENTRY HAKKINDA ACİL YARDIM!!!!

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Olala merhaba,
Vermiş oldugunuz bilgiler üzerinden bakanlık sistemimizinde belirttiği gibi FSW - Express Entry için elverişli durumdasınız. Bu şu demektir Express Entry ön kabul alıp ITA onayı için havuzumuzda tüm eş egitim dil mesleki seviye vs vs gibi bolumlerden alınan CRS puanınız ile beraber ayda iki kere olmak üzere yapılan havuz içinden ITA davetiye minimum puanlarına CRS puanınız denk geldiği takdirde göçmenliğinizin sonuclanmasıdır. Bu sürec kişinin yada ailenin CRS puanı denkliği ve takip eden sureclerde gosterecegi evrak temini, saglık kontrolu vs vs konumlarından hangi sürede gecmesi ile dogru orantılı olup minimum 6 ay maksimum 21 ayda sonuclanmaktadır.

Daha fazla detay için lütfen destek@bizvekanada.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
olala
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen olala »

Merhaba Sevgili Excellans,
Kanada'ya express entry sistemi ile başvuru yapacağız, eşmin ielts ingilizce skoru 7 ancak benim ingilizcem o kadar iyi değil, yani ben ielts sınavına girmedim. Başvuru yaparken sadece eşimin sınavı ile başvuruda bulunacağız, bu durum bizim için engel teşkil eder mi?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

olala yazdı: Mayıs 24, 2017, 3:46 pm Merhaba Sevgili Excellans,
Kanada'ya express entry sistemi ile başvuru yapacağız, eşmin ielts ingilizce skoru 7 ancak benim ingilizcem o kadar iyi değil, yani ben ielts sınavına girmedim. Başvuru yaparken sadece eşimin sınavı ile başvuruda bulunacağız, bu durum bizim için engel teşkil eder mi?
Teşekkürler
Sayın Olala merhaba,
Öncelikle Express Entry iki adımlı bir başvuru ve kabul klasmanıdır. Aday kişi yada aile ön kabulü alabilmek için 100 katsayı puanından minimum 67 katsayı puanını karşılamalı ve daha sonrada havuz sistemi içinde CRS puanlarını yapılan çekilişlerde ve acıklanan puanlar seviyelerine taşımak durumundadırlar. Bu yüzden eşiniz esas başvuru sahibi olarak sizin IELTS sınavına girmeniz ailenize katsayı puanı verecektir. Girmemeniz ise ailenize puan kaybettirecektir. Bu durumu göz alarak başvurunuzu gercekleştirin, diğer bir önemli husus ise her ön kabulü alan kişi yada aile mutlak göçmen olacak diye birşey yoktur. Havuz içinde gerekli minimum puana sahip olunmalıdır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Erdem35
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Erdem35 »

Excellans yazdı: Mayıs 25, 2017, 4:11 pm
olala yazdı: Mayıs 24, 2017, 3:46 pm Merhaba Sevgili Excellans,
Teşekkürler
Sayın Olala merhaba,
Öncelikle Express Entry iki adımlı bir başvuru ve kabul klasmanıdır. Aday kişi yada aile ön kabulü alabilmek için 100 katsayı puanından minimum 67 katsayı puanını karşılamalı ve daha sonrada havuz sistemi içinde CRS puanlarını yapılan çekilişlerde ve acıklanan puanlar seviyelerine taşımak durumundadırlar. Bu yüzden eşiniz esas başvuru sahibi olarak sizin IELTS sınavına girmeniz ailenize katsayı puanı verecektir. Girmemeniz ise ailenize puan kaybettirecektir. Bu durumu göz alarak başvurunuzu gercekleştirin, diğer bir önemli husus ise her ön kabulü alan kişi yada aile mutlak göçmen olacak diye birşey yoktur. Havuz içinde gerekli minimum puana sahip olunmalıdır.
Sayın Excellans,
Uygun bir yer bulamadığım için buraya yazıyorum.Ben Türkiye'de yaşıyorum ve almam gereken bir ilaç var bunu da sadece Kanada'da bulnan pharmacy.ca dan alabiliyorum ama gümrük problemleri yüzünden malesef çok sıkıntı çıkmakta acaba ben size ücretini ve size komisyonunu hizmet bedelini ödesem kendi evinize sipariş verip ürünü açıp daha küçük bir kutuya koyup bana gift olarak gönderir misiniz?
utkano
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen utkano »

Merhaba Excellans,

Express entry için iletilecek dokumanlarda asağıdaki şartlar aranıyor.
- the English or French translation; and
- an affidavit from the person who completed the translations; and
- a certified photocopy of the original document.
Ankarada bir çeviri bursuyla görüştüm yeminli tercume burosunun yeminli olduguna dair ingilizce mührün affidavit yerine geçebileceğini söyledi ama bana pek inandırıcı gelmedi. Bu konuda bir bilginiz var mı?
Bir de certified photocopy noter onayı mı demek? Yoksa aslı gibidir damgasi yeterli midir?

Şimdiden teşekkürler.

Utkan
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

utkano yazdı: Temmuz 28, 2017, 9:17 pm Merhaba Excellans,

Express entry için iletilecek dokumanlarda asağıdaki şartlar aranıyor.
- the English or French translation; and
- an affidavit from the person who completed the translations; and
- a certified photocopy of the original document.
Ankarada bir çeviri bursuyla görüştüm yeminli tercume burosunun yeminli olduguna dair ingilizce mührün affidavit yerine geçebileceğini söyledi ama bana pek inandırıcı gelmedi. Bu konuda bir bilginiz var mı?
Bir de certified photocopy noter onayı mı demek? Yoksa aslı gibidir damgasi yeterli midir?

Şimdiden teşekkürler.

Utkan
Sayın Utkan merhaba,
Yeminli tercüman işlemler için yeterli olup, kendisi translator affidavit formunuda dolduracak. Bununla beraber '' Certified Photocopy'' bizdeki karşılıgı Noterden aslı gibidir.
Saygılarımızla,

utkano
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tamamdır Çok teşekkürler.
utkano
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tamamdır. Çok teşekkürler.

“BIZ VE KANADA HAKKINDA DUYURULAR” sayfasına dön