Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen elenorty »

Arkadaşlar
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:06 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

elenorty yazdı:Arkadaşlar bi konuda bilgi alıcaktım biz 10 gün önce canada ya başvuruyu gönderdik, canada'ya gönderdiğimiz başvuruyu takip etme sistemi varmıdır ?
birde önce canada sonra quebec'e göndericek en sonda ankara ya gidecek başvurumuz bu başvuru sürelerini arkadaşlar paylaşabilrimisniz sevinirim.

iyi günler
Sayın Elenorty merhaba,
Sponsorluk başvuru kabulunuzu sponsorlugunuz onaylanmadan takip edeceginiz bir portalımız bulunmamaktadır. Bunu sadece gonderiyi yaptıgınız ilgili kurye - posta takibi ile ulasıp ulasmadıgını kontrol edebilir ve minimum 33 gün içinde bekleyerekde dosyanız hakkında bilgi alabilirsiniz. Dosyanızda herhangi bir eksiklik yok isede tüm sürec ortalama minimum 3 maksimum 8 ayda sonuclanmaktadır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gamzek »

Merhaba,
evlenme ehliyeti belgesi icin elcilige muracaat edecegiz. Bunun icin benim ( tc vatandasi olarak) ya da erkek arkadisimin( canada vatandasi olarak) vermemiz gereken bir belge var mi?
Elcilikten belgeyi aldiktan sonra Dis islerinde ne tur bir islem yapiliyor? Yani 1 gun icersinde halledebilir miyiz?
Cevabiniza simdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gamzek yazdı:Merhaba,
evlenme ehliyeti belgesi icin elcilige muracaat edecegiz. Bunun icin benim ( tc vatandasi olarak) ya da erkek arkadisimin( canada vatandasi olarak) vermemiz gereken bir belge var mi?
Elcilikten belgeyi aldiktan sonra Dis islerinde ne tur bir islem yapiliyor? Yani 1 gun icersinde halledebilir miyiz?
Cevabiniza simdiden tesekkurler
Sayın Gamzek merhaba,
Elcilik belgesini aldıktan sonra Did işlerinde sadece tasdik işlemi yapılıyor. İkisinide aynı gün içerisinde halledebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar Excellans,
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:07 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

elenorty yazdı:Merhabalar Excellans,

Bi konuda bilgi alicaktim.
Esimin annesi devletten yardim aliyor, esim de TURKIYE'den yeni döndüğü icin calismiyor .
ayni evde yaşiyorlar.quebec de oturuyorlar. Bu bizim basvurumuzu etkiler mi?
Iyi gunler
Merhaba,
Eşinizin annesinin aldığı yardım eşinizin sponsorlugunu etkilemez, ayrıca eşiniz şuan çalışmıyorsa sizin sahibi oldugunuz ekonomik durumla eşinize kefiliyet ile başvurunuz sorunsuz devam eder.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaşlar Merhaba,

Yakin tarihte basvuru yapan varmi ?
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:08 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaslar tekrar Merhab
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:40 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans Merhaba,

Biz bugun dosyamiz hakkinda bilgi almak icin missisaquana(immigration) canadayi aradik ama dosyayimiz hakkinda bilgi almak icin dosya takip numaranizi giriniz demis bize daha dosya takip numarasi gelmedi .nasil bilgi alabiliriz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

elenorty yazdı:Excellans Merhaba,

Biz bugun dosyamiz hakkinda bilgi almak icin missisaquana(immigration) canadayi aradik ama dosyayimiz hakkinda bilgi almak icin dosya takip numaranizi giriniz demis bize daha dosya takip numarasi gelmedi .nasil bilgi alabiliriz
Sayın Elenorty,
Daha evvelde size bildirdiğimiz üzere! Sponsorlugunuzun kabul onayı size gelmediği sürece bu dosya numarasına sahip olamazsınız. Sponsorlugunuzun kabul yada red olunma zamanını beklemek durumundasınız.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excallans tekrar Merhaba,

Seni de sorularimla bunaltiyorum ama kusura bakma ,dun bi mail aldik canada/ missiquanadan , evrak takip numarasi evraginiz incelenmeye baslandi gibisinden .
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:08 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

elenorty yazdı:Excallans tekrar Merhaba,

Seni de sorularimla bunaltiyorum ama kusura bakma ,dun bi mail aldik canada/ missiquanadan , evrak takip numarasi evraginiz incelenmeye baslandi gibisinden . ama cevremizde kime sorduysak bize hep canada dan oyle bi mail aldiginiz zamann quebec icin basvuru evraklarinida gonderiyorlarmis ama bize gelen bisey yok , ve takip numarasi ile sorguladigimizda kaydimiz cikmiyor.
Sayın Elenorty merhaba,
Tekrar edelim; sponsorlugunuz onaylanmadan bilgi sisteminde kayıt göremezsiniz. Sponsorlugunuzun onaylanması içinde basvuru tarihinizden ( dosyanızın Mississauga ulaştıgı gün) 33 gün.
Saygılarımızla,

efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen efebuda »

Sayın Excellans;
Uzun bir işlem ve bekleme süresi sonunda gerekli vizeyi alıp Kanada'ya geldim. Bu süre zarfında bize çok yardımcı oldunuz. Sabrınız ve yardımlarınız için çok teşekkür eder bu yolda ki arkadaşlara da iyi şanslar dilerim. Saygılar
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

efebuda yazdı:Sayın Excellans;
Uzun bir işlem ve bekleme süresi sonunda gerekli vizeyi alıp Kanada'ya geldim. Bu süre zarfında bize çok yardımcı oldunuz. Sabrınız ve yardımlarınız için çok teşekkür eder bu yolda ki arkadaşlara da iyi şanslar dilerim. Saygılar
Sayin Efebuda

Öncelikle hayirli olsun tebrik ederim .
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:09 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen efebuda »

Sayın Elenorty;
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Aslında görüşme benim için çok zorlu geçmedi. Sanırım verdiğim evrakları büyük ölçüde inandırıcı buldular. Çünkü sorular standart sorulardı. Zorlamadılar. Bu yüzden ispatlama adına ilişki ile ilgili sunulan evraklar çok önemli. Resimler mesajlar vb. Hatta görevli görüşme sırasında telefonuma baktı mesajlar için. Sonuçta ilişki samimi ise ispatı da kolay oluyor.
Evraklarımızı ilk olarak Kanada da ocak ayında verdik. Üç ay sonra Ankara'ya gönderdiler. Haziran da görüşme için e-mail geldi. 26 temmuzda görüşme oldu. Görüşme sırasında görevli vize onayının zaman alacağını söyledi. Sanırım 20 ekim civarı pasaportumu istedikleri e-mail geldi.
Tavsiye konusuna gelince daha önce de dediğim gibi ilişki gerçekse zaten çok sorun olacağını zannetmiyorum. Ama sizi de iyi anlıyorum olumsuz olma ihtimali her zaman insanın kafasında oluyor. Bizim de işlemler sırasında kabul etmekte zorlandığımız ama olması gereken en önemli şey sabır. Umarım herşey istediğiniz gibi olur. İyi şanslar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

efebuda yazdı:Sayın Excellans;
Sayın Efebuda merhaba,
Vizeniz ve Kanada hayatınız hayırlı, ugurlu olsun.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excallans Merhaba,

Simdiden cok tesekkur ederim.
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:09 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ekim »

Sayın Exellans Merhabalar
Hem dosyamızın durumu ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedim. Hem de ileri ki zamanlarda başvuruda bulunacaklar için bir kıyaslama olur diye düşünüyorum. Dosyamız 10 Kasım da Mississauga' ya ulaştı. 24 Kasımda dosyamızın incelendiğine dair mail geldi.30 Kasım tarihinde de sponsorluğun kabulü ve dosyamızın Ankara'ya gönderilmesi ile ilgili mail geldi.Sayın Exellans bu zamana kadar ki göstermiş olduğunuz yardımlardan ötürü çok teşekkür ederim. Kurmuş olduğunuz bu site bize bu yolda çok yol gösterici oldu.

Sayın Elenorty
Size konsolosluktan email geldi mi? Umarım Ankara'da dosyalar hızlı bir şekilde işlenir de hayırlı haberleri en kısa zamanda alırız.
Saygılarımla
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar tabi herbasvuru kendi durumuna gore sonuclaniyor .siz hangi eyalette oturuyorsunuz ? O eyalete basvuruyu gonderdiniz mi bize 24 kasimda mail geldi . Sizin basvuru durumunuz nasil oldu ? Ve canada nin sitesinden takip ettiginizde ne asamada ?

ekim yazdı:Sayın Exellans Merhabalar
Hem dosyamızın durumu ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedim. Hem de ileri ki zamanlarda başvuruda bulunacaklar için bir kıyaslama olur diye düşünüyorum. Dosyamız 10 Kasım da Mississauga' ya ulaştı. 24 Kasımda dosyamızın incelendiğine dair mail geldi.30 Kasım tarihinde de sponsorluğun kabulü ve dosyamızın Ankara'ya gönderilmesi ile ilgili mail geldi.Sayın Exellans bu zamana kadar ki göstermiş olduğunuz yardımlardan ötürü çok teşekkür ederim. Kurmuş olduğunuz bu site bize bu yolda çok yol gösterici oldu.

Sayın Elenorty
Size konsolosluktan email geldi mi? Umarım Ankara'da dosyalar hızlı bir şekilde işlenir de hayırlı haberleri en kısa zamanda alırız.
Saygılarımla
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:10 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Elenorty Merhaba
Bizim başvurumuz Ontario eyaleti için. Bu eyalet için ekstra bir başvuru yok diye biliyoruz. Siteden takip ettiğimizde Sizde çıkanların aynısı bizde de çıkıyor, tabi ki tarihler farklı olarak. Konsolosluktan dosyanın ulaştığına dair email bekliyoruz şimdi.
Saygılarımla
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

ekim yazdı:Sayın Elenorty Merhaba
Bizim başvurumuz Ontario eyaleti için. Bu eyalet için ekstra bir başvuru yok diye biliyoruz. Siteden takip ettiğimizde Sizde çıkanların aynısı bizde de çıkıyor, tabi ki tarihler farklı olarak. Konsolosluktan dosyanın ulaştığına dair email bekliyoruz şimdi.
Saygılarımla
Ekim Merhaba,

Dosyalarin hemen hemen gonderilme tarihi ayni eger ki bi gelisme olursa , burdan bizimle paylasirsan sevinirim .
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excallans

Rica etsem Yukaridaki sorduğum soruyu cevaplayabilirmisin. Birde ankara dosyanin isleyisi tahminen kac gun geriden basliyordur. Onun hakkinda bilgi alicaktim . Bizimde yaşadığımız durumdan ,dolayı böyle sık boğaz eder gibi soru soruyorum kusura bakma.
Simdi den tesekkur ederim herşey için.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

elenorty yazdı:Excallans

Rica etsem Yukaridaki sorduğum soruyu cevaplayabilirmisin. Birde ankara dosyanin isleyisi tahminen kac gun geriden basliyordur. Onun hakkinda bilgi alicaktim . Bizimde yaşadığımız durumdan ,dolayı böyle sık boğaz eder gibi soru soruyorum kusura bakma.
Simdi den tesekkur ederim herşey için.
Sayın Elenorty merhaba,
Dosyanız Ankara ofisimizde sonuclandırılmak için beklemektedir. Yılbası tatili, Christmas tatili gibi unsurlarıda dikkate alarak dosyanız büyük olasılıkla Ocak 2017 - Ortası sonrasında değerlendirilip, gerek görüldüğü takdirde sizle Interview yapılıp sonuclanacaktır. Bu sürecde sabırla beklemek ve dosyanızda kayıtlı olan emaillerinizi ara ara kontrol etmeniz yeterli olacaktır.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Ekim Merhaba ,
Herhangi bir gelisme var mi dosyan la ilgili ?
Ve diğer arkadaslar herhangi bir dosyasiyla ilgili gelisme olan varsa bilgilendirsin lutfen bilgi paylasimi yapalim .
Iyi gunler
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:11 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Elenorty Merhaba
Takip numarası ile baktığımızda 8 Aralık ta sponsor olunanın dosyasının incelenmeye başladığı yazıyor. Ama konsolosluktan ne bir mail ne de bir mektup aldık. Sizin dosyanızda herhangi bir gelişme var mı?
Saygılarımla
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Takip numarası ile baktığımızda 8 Aralık ta sponsor olunanın dosyasının incelenmeye başladığı yazıyor. Ama konsolosluktan ne bir mail ne de bir mektup aldık. Sizin dosyanızda herhangi bir gelişme var mı?
Saygılarımla
Ekim tekrar merhaba,
Cic'in(takip sayfasi) sayfasindaki gelismeleri kopyalayip buraya yapistirsana karsilastiralim bi gelismeleri . in proces kismini ayri kopyala yapistir pregmant proces kismini ayri yapistir bakalim ne asamadayiz.
balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen balciyi »

Selamlar,
Eşim Kanadalı ve 2 buçuk yıllık evliyiz. Eş Sponsorluk başvurumuzu Ekim ayının 18inde posta ile Kanadaya gönderdik. Cevap geldi olumlu olarak ve dosyamızı Ankaraya göndermişler. Şimdide Ankaradaki konsolosluga en geç 2 ay içinde bir iki evrak yollamamızı isteyen mail attılar(foto sabıka kaydı askerlik durmu gibi).
Benim sorum şu;
Mesala bizim işlemlerimiz Şubat veya mart ayında bitti ve oturma iznim geldi. benim ne kadar süre içinde kanadaya gitmem gerekiyor. mesela 1 yıl yada 6 ay erteleyebilirmiyim hatta sadece geçici süreliğine gidip gelsem ama oraya tam yerleşmesem mümkün mü? Oturma iznim geldikten sonra ki prosedürler nedir tam olarak.
yardımlarınız için çok teşekkürler
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans ve Arkadaşlar Selamlar,

Başvuru yapan isterse hesap açıp sponsor olunan kişinin bilgileriyle , başvuru takip sisteminden takip edilebiliyormuş .yalnız biraz baktıkda banka bilgileri istiyordu bizde yanlış bişey yapmamak için kısaca nasıl yapılacağını anlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

balciyi yazdı:Selamlar,
Eşim Kanadalı ve 2 buçuk yıllık evliyiz. Eş Sponsorluk başvurumuzu Ekim ayının 18inde posta ile Kanadaya gönderdik. Cevap geldi olumlu olarak ve dosyamızı Ankaraya göndermişler. Şimdide Ankaradaki konsolosluga en geç 2 ay içinde bir iki evrak yollamamızı isteyen mail attılar(foto sabıka kaydı askerlik durmu gibi).
Benim sorum şu;
Mesala bizim işlemlerimiz Şubat veya mart ayında bitti ve oturma iznim geldi. benim ne kadar süre içinde kanadaya gitmem gerekiyor. mesela 1 yıl yada 6 ay erteleyebilirmiyim hatta sadece geçici süreliğine gidip gelsem ama oraya tam yerleşmesem mümkün mü? Oturma iznim geldikten sonra ki prosedürler nedir tam olarak.
Sayın Balciyi merhaba,
COPR belgeniz aldıktan sonra sağlık raporunuzun gecerliliği olan tam 1 yıla tekabul eden zamana kadar giriş izni maksimum olarak verilir, buda genellikle 6 aydan fazladır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL BILGI

Sponsor basvurularını takip etmek için;
1- http://www.cic.gc.ca/english/my_application/status.asp
2- Çıkan sayfada listeden Family Sponsorship secin ve Continue
3- Acılan sayfada ortada CHECK APPLICATION STATUS tıklayınız
4- Acılan sayfada bulunan Guvenlik kutucugunu tıklayınız ve Continue
5- Ilgili ve zorunlu kutucuklara bilgileri giriniz ( Başvuru sahibi) ve Continue
4- Acılan bilgi sayfasında hem sponsor hemde sponsor olunan kişiye ait işlemleri görebilirsiniz.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı:GENEL BILGI

5- Ilgili ve zorunlu kutucuklara bilgileri giriniz ( Başvuru sahibi) ve Continue
4- Acılan bilgi sayfasında hem sponsor hemde sponsor olunan kişiye ait işlemleri görebilirsiniz.
teşekkürler

Iyi gunler .
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:12 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

elenorty yazdı:

Excellans oncellikle verdigin bilgi icin tesekkur eder yalniz benim sormak istedigim sorum farkliydi .( sormak istedigimi anlatamadigim icin )... bu takip icin gerekli bilgileri girdikden sonra orda bi oneri kutucu var kisaca basvuru yaptiginiz icin kisi icinde bi hesap acabilirsiniz diye (in proces kisminin az yukarisinda ) yonlendiriyor ya ordan sonra neler yapmamiz gerektigi konusunda bilgi verirseniz sevinirim .
Cunku banka bilgileri felan girin diyo yanlis bisey yapmamk icin yardiminiza ihtiyacim var .

Iyi gunler .
Sayın Elenorty merhaba,
Bizlere destek@bizvekanada.com adresinden ulaşınız.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı:
elenorty yazdı:

Excellans oncellikle verdigin bilgi icin tesekkur eder yalniz benim sormak istedigim sorum farkliydi .( sormak istedigimi anlatamadigim icin )... bu takip icin gerekli bilgileri girdikden sonra orda bi oneri kutucu var kisaca basvuru yaptiginiz icin kisi icinde bi hesap acabilirsiniz diye (in proces kisminin az yukarisinda ) yonlendiriyor ya ordan sonra neler yapmamiz gerektigi konusunda bilgi verirseniz sevinirim .
Cunku banka bilgileri felan girin diyo yanlis bisey yapmamk icin yardiminiza ihtiyacim var .

Iyi gunler .
Sayın Elenorty merhaba,
Bizlere destek@bizvekanada.com adresinden ulaşınız.
SAYIN EXCELLANS

Vermis oldugunuz mail adresine maili gonderdim . donus yapmanizi rica ederim .

Iyi gunler
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Saygılarımla
Ekim Merhaba,

Dosya ile ilgili bi gelisme var mi? 8 aralik da benimde dosyam incelenmeye baslandi ? Konsolosuktan herhangi bi gelisme oldu mu sizler icin ?

Iyi gunler.
balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen balciyi »

Excellans yazdı:
Benim sorum şu;
Sayın Balciyi merhaba,
COPR belgeniz aldıktan sonra sağlık raporunuzun gecerliliği olan tam 1 yıla tekabul eden zamana kadar giriş izni maksimum olarak verilir, buda genellikle 6 aydan fazladır.
Sayın Excellans,
Çok teşekkür ederim.
Peki kanadaya giriş yaptıktan sonra oturma iznimin iptal olmaması için ne kadar süre ülkede kalmam gerekiyor. yılın belli bölümünü hatta çoğunu Türkiyede yada başka bir ülkede geçirebilirmiyim. yoksa ilk girişten sonra x ay kalmam gerekiyor yada yılda x zaman kadar Kanada dışında geçiremem gibi bir durum var mıdır?
tekrar çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

balciyi yazdı:
Excellans yazdı:
Benim sorum şu;
Sayın Balciyi merhaba,
Sayın Excellans,
Çok teşekkür ederim.
Peki kanadaya giriş yaptıktan sonra oturma iznimin iptal olmaması için ne kadar süre ülkede kalmam gerekiyor. yılın belli bölümünü hatta çoğunu Türkiyede yada başka bir ülkede geçirebilirmiyim. yoksa ilk girişten sonra x ay kalmam gerekiyor yada yılda x zaman kadar Kanada dışında geçiremem gibi bir durum var mıdır?
tekrar çok teşekkürler
Sayın Balciyi merhaba,
5 yıllık dönemde minimum ve toplam 730 gün Kanada içinde fiziksel olarak ikamet etmek zorundasınız.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans Merhaba,

Dun bize bi mail geldi .mail'in iceriginde istenen belge (IMM 5562) Supplementary Information – Your Travels ve Quebec selection kağidi.60 gun icerisinde tarafimiza gonderiniz diyorlar .
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:13 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Dun bize bi mail geldi .mail'in iceriginde istenen belge (IMM 5562) Supplementary Information – Your Travels ve Quebec selection kağidi.60 gun icerisinde tarafimiza gonderiniz diyorlar .pasaport u gondermeyin diye belirtmisler.

1-Sence butun dosyamizi incelediler sadece eksik evrak olarak (IMM 5562 )' i mi eksikti ? Yoksa dosyayi sirasiyla kontrol ederken ( IMM 5562 )bu eksikti bunu isteyelim , sonra dosyanin kontrolune devam ederiz gibi mi oluyor?

2- Quebec selection kağidina bakilabilmesi icin , sisteme baktigimda 35 gun var sence 60 gun icinde Quebec yetistirir mi evraği?
Merhaba,
- IMM5662 Eksik yada güncellenmesi için istenmiştir.
- CSQ ise, size sponsor olunan kişiye ve direkt ilgili konsolosluga Quebec eyaleti tarafından gönderilir / gönderilecek / gönderilmiştir. Konsolosluk CSQ otomatik olarak dosya ekranında görecektir. Yapmanız gereken bu email ekli pdf yada eger elinizde varsa orjinal dokumanı scan edip göndermek.
Zaman konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı:

Dun bize bi mail geldi .mail'in iceriginde istenen belge (IMM 5562) Supplementary Information – Your Travels ve Quebec selection kağidi.60 gun icerisinde tarafimiza gonderiniz diyorlar .pasaport u gondermeyin diye belirtmisler.

1-Sence butun dosyamizi incelediler sadece eksik evrak olarak (IMM 5562 )' i mi eksikti ? Yoksa dosyayi sirasiyla kontrol ederken ( IMM 5562 )bu eksikti bunu isteyelim , sonra dosyanin kontrolune devam ederiz gibi mi oluyor?

2- Quebec selection kağidina bakilabilmesi icin , sisteme baktigimda 35 gun var sence 60 gun icinde Quebec yetistirir mi evraği?
Merhaba,
- IMM5662 Eksik yada güncellenmesi için istenmiştir.
- CSQ ise, size sponsor olunan kişiye ve direkt ilgili konsolosluga Quebec eyaleti tarafından gönderilir / gönderilecek / gönderilmiştir. Konsolosluk CSQ otomatik olarak dosya ekranında görecektir. Yapmanız gereken bu email ekli pdf yada eger elinizde varsa orjinal dokumanı scan edip göndermek.
Zaman konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.
Excellans Merhaba,

This refers to your application for permanent residence in Canada. In order to complete the processing of your application, you must do the following within 60 days of the date of this letter. Please be advised that no subsequent requests will be made. Failure to do so could result in the refusal of your application.

Application Forms:

Please complete the following forms as listed below for you. Use the most recent version of the forms available here:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... /index.asp

- (IMM 5562) Supplementary Information – Your Travels

CSQ – Certificat de Sélection du Québec

You indicated on your application that you will be residing in the province of Quebec after you become a permanent resident of Canada. If not already done so, your sponsor is required to obtain a “Certificate de Sélection du Québec” from the government of Quebec for you, before your application can be finalized.

For more information regarding the CSQ please visit the following website:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca

Note: You should apply for the CSQ immediately, however it will take time until it is issued. As soon as you receive it, please send a copy to our office (email or mail).

Please gather all requirements and submit all requested documents at the same time in a single package. Only send original documents when requested. All documents (except passports) that are in a language other than English or French must be accompanied by original certified translations into English or French. Please do not bring any documents in person. Send all documents via post.

Please note that if you do not comply with this request within 60 days of the date of this letter, your application for permanent residence in Canada will be assessed on the basis of the information already before the officer. Failure to provide the requested documents could result in the refusal of your application.

Please note: It is your responsibility to ensure that the information you provide to our office is accurate and up-to-date. Please inform us immediately if there are any changes to the information or documents you have submitted. If there is a change in your legal status or that of any family member (marriage, birth, death, divorce, etc.) you must notify us.

Please quote your file number, as well as your telephone & fax numbers on all correspondence and on every document you send to us.

***Please include a copy of this letter on top of your submission***

Yardimin icin simdiden tesekkurler.
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:13 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Elenorty merhaba,
Detaylı anlatım ve izleyeceginiz prosedür email adresinize destek ekibimiz tarafından paylaşılmıştır.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön