Kanada Göçmenlik Başvurusu - EXPRESS ENTRY

Kanada göçmenlik başvurusu, express entry hakkında detaylı bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada Göçmenlik Başvurusu - EXPRESS ENTRY

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Uyelerimiz merhaba,

Bu başlığımızda Kanada göçmenlik klasmanlarından olan ve 2015 Ocak ayı itibaren yürürlük de bulunan EXPRESS ENTRY klasmanımızı acıklayacagız;
- Kanada Express Entry ne demektir?
Kanada Express Entry sistemi, kalifiye işçi ve personellerin daha hızlı bir şekilde Kanada'ya aileleri ile beraber göçmen olmasını saglayan sistemdir.

- Kanada Express Entry başvurusu ön kabul minimum kriterleri nelerdir?
Esas başvuru sahibi ve eğer evli ise eşi; eğitim - mesleki deneyim - yaş - yabancı dil bilgisi(Ingilizce yada Fransızca yada her ikisi) katsayılarından kazanılan puanlarla minimum 67 puan ve üstü toplaması gereken kriterlere sahiptir.

- Kanada Express Entry havuzundan direkt göçmen olabilmek için ne gereklidir?
Kanada Express Entry sistemi, ön kabul alan adayların hepsini bir havuz sistemine dahil eder. Bu havuz sisteminde adaylar, ön kabul şartlarında oldugu gibi eğitim, mesleki deneyim, yaş, yabancı dil bilgilerinden havuz genel puanı kazanırlar. Her ay minimum iki kere olmak şartıyla sistem bu havuz içinden en yuksek genel puana sahip adayları göçmen olarak secer. Ve göçmenlik başvurularını sonuclandırmak için kişi yada ailenin baglı, sorumlu bulundugu Kanada elçilik yada konsolosluklarına sevk eder.

- Kanada Express Entry sisteminde mutlaka sahip olunması gereken minimum dil yeterliliği nedir?
Esas basvuru sahibi minimum ve mutlaka IELTS - GENERAL sınavından her branstan 6.0 not almalıdır.

- Kanada Express Entry sisteminde eğitimlerimiz mutlaka denklik edilmeli midir?
Esas başvuru sahibi mutlaka en son sahip oldugu eğitimini yetkili kurumlarca ECA raporu alacak şekilde denklik almalıdır.

- Kanada Express Entry sisteminde yaş ve mesleki sınırlama varmıdır?
Kanada express entry sisteminde yaş sınırlaması bulunmamakla beraber, minimum 1 yıl ve üstü tam zamanlı ve maaşlı olarak NOC : 0, A, B meslek listelerinde görev yapmış olmak zorunludur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada Göçmenlik Başvurusu - EXPRESS ENTRY

Okunmamış mesaj gönderen harbinur »

merhabalar,
express entry ile ilgili bir soru sormak istiyorum.
Kanada devletinin express entry ile ilgili farkli firmalara lisans vermesi ve yetkilendirmesi soz konusu mu ?
mesela xxxxxxxxx bu site.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Eylül 7, 2017, 6:51 pm merhabalar,
express entry ile ilgili bir soru sormak istiyorum.
Kanada devletinin express entry ile ilgili farkli firmalara lisans vermesi ve yetkilendirmesi soz konusu mu ?
mesela xxxxxxxx bu site.
Sayın Harbinur merhaba,
Lisanslamadan kastınız, sizlerin sahip oldugu eğitim denkliklerinin alınması ise hayır bu kişi, kurum, şirket yetkili değildir. Ayrıca, bakanlıgımız Express Entry ile ilgili hiçbir kişiye, kuruma, şirkete yetki vermemiştir.

Eğitim denklikleri için yetkili olan kurumlara buradan ulaşabilirsiniz:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ssment.asp
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bahsettigim firma IMMIGRATION CONSULTANTS OF CANADA REGULATORY COUNCIL sayfasinda konsultasyonda yetkili kurum olarak gorunuyor.
Bu firma express entry ile ilgili gerekli belgeler, asamalar konusunda yardimci oluyor.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Eylül 8, 2017, 7:37 pm Bahsettigim firma IMMIGRATION CONSULTANTS OF CANADA REGULATORY COUNCIL sayfasinda konsultasyonda yetkili kurum olarak gorunuyor.
Bu firma express entry ile ilgili gerekli belgeler, asamalar konusunda yardimci oluyor.
Sayın Harbinur merhaba,
Siz bu şirketin Express Entry yada herhangi bir vize - göçmenlik başvurusunda yetkili danışman olup olmadıgı hakkında soru soruyorsanız, ICCRC aktif üyeler listesinde varlıgına bakabilirsiniz. Aktif üye ise şirket ve şirket bunyesindeki ICCRC member sizin adınıza başvuru formları ve hazırlıgı konusunda yardımcı olabilir.
Saygılarımızla,

harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Evet o konuda soruyordum, firmadan uyelik numaralarini aldim ve ilgili siteden kontrol ettim. Aktif uye olarak gorunuyor.
Express Entry ile ilgili soru sormak istiyorum mumkunse.
Bu firmanin anlattigina gore, egitim denkli islemi(WES ile yapiyoruz, bitmek uzere) tamamlandiktan sonra havuza alinacagimi soylediler.
Havuza alinma ve sonrasindaki cekilis(havuzda bekleme suresi yaklasik ne kadar olur vs) gibi gelecek adimlarda neler oldugunu yazabilme imkaniniz var mi ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Eylül 18, 2017, 9:07 pm Evet o konuda soruyordum, firmadan uyelik numaralarini aldim ve ilgili siteden kontrol ettim. Aktif uye olarak gorunuyor.
Express Entry ile ilgili soru sormak istiyorum mumkunse.
Bu firmanin anlattigina gore, egitim denkli islemi(WES ile yapiyoruz, bitmek uzere) tamamlandiktan sonra havuza alinacagimi soylediler.
Havuza alinma ve sonrasindaki cekilis(havuzda bekleme suresi yaklasik ne kadar olur vs) gibi gelecek adimlarda neler oldugunu yazabilme imkaniniz var mi ?
Merhaba,
Öncelikle havuz kabulunuz için IELTS - GENERAL sınavından ve her branstan ayrı ayrı olmak üzere minimum 6.0 VE üzeri puanlar, mesleki deneyiminizin minimum 1 tam yıl ve üstü + maaşlı olması ( Meslekler listesine dahil olması) olmazsa olmaz şartlardır. Ayrıca, havuza girmek kabul edilmek demek göçmen olacaksınız göçmenliğiniz kabul edilecek demek değildir. Havuz içinde CRS - Comprehensive Ranking Sysytem dediğimiz yapıda her ay iki kere yapılan ve şuan için en son çekilişde 435 CRS puanına sahip olmanız gerekmektedirki hemen havuzdan çıkışınız mümkün olsun. Ayrıca bu gibi bilgilerin hepsini ilgili firmaya sorunuz madem kendilerini yetkili olarak tanıtıp bu işi yapıyorlar, ücret aldıkları insanlarında başvuruları hakkında yeterlilikler, gereklilikler, havuz içi nasıl seçilme olunuyor, havuz içinde secilmezseniz ne oluyor vs vs gibi bilgileride vermeleri gereklidir. HAVUZ genel puanınız 400 ve altında ise göçmen olabilmeniz sadece mucizelere kalmaktadır. Bunuda ayrıca detay bilgi olarak verelim.
Saygılarımızla,

harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bilgiler icin cok tesekkurler.

Havuzdan cikma islemi nasil oluyor, bunu aciklayabilir misiniz ? Mesela NOC olarak bir meslek sectik.
Yeterli puana sahipsek, devlet kendisi bu meslekle ilgili bir is teklifi mi yapiyor ?

Havuzdan cikma ve Kanada'ya yerlesme-teorik olarak istenilen belgeleri istenilen surelerde saglarsak- ortalama ne kadar vakit aliyor ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Eylül 21, 2017, 8:38 am Bilgiler icin cok tesekkurler.

Havuzdan cikma islemi nasil oluyor, bunu aciklayabilir misiniz ? Mesela NOC olarak bir meslek sectik.
Yeterli puana sahipsek, devlet kendisi bu meslekle ilgili bir is teklifi mi yapiyor ?

Havuzdan cikma ve Kanada'ya yerlesme-teorik olarak istenilen belgeleri istenilen surelerde saglarsak- ortalama ne kadar vakit aliyor ?
Express Entry ön kabullü adayın havuza dahil olması sonunda her ay ortalama iki kere yapılan puan çekilişlerinde aday yada ailenin ( Yaş+ Ingilizce dil bilgisi / Fransızca dil bilgisi + Mesleki deneyim + Eğitim + Kanada baglantısı / akrabalık) gibi kriterlerden aldıkları puanın ilgili çekiliş puanına denk yada üstü olması durumunda gercekleşir. Ornek aileniz genel puanı 365 ise ve suan havuz cekiliş puanı 433 ise sizin bu cekiliş puanlarının 365 puana kadar düşmesini beklemeniz gerekmektedir.
Devletimiz hiç bir şekilde iş teklifi yada iş bulma vs gibi yardım yada olanaklar sunmamaktadır. Adaylar bu gibi oluşumları kendileri yapmak durumundadır.

Havuzdan cıkabilme sadece ve sadece kişi yada ailenin genel kriter puanına baglıdır. Eğer kişi yada aile genel kriter cekiliş puanını yakalıyor ise minimum 6 ay maksimum 12 ayda göçmenlikleri sonuclanır.
Saygılarımızla,

harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkurler,

NOC konusunda soyle birsey soyleyebilir miyiz o zaman, calisma gecmisini puanlayabilmek icin adayi mutlaka bir NOC numarasi altinda kaydediyorlar.
Zannetmistimki, ulke icinde is durumlarina gore bizi uygun olan NOC numarasina gore ise yerlestiriyorlar.

Baska bir konu ile ilgili soru sorabilir miyiz ? Kanada'ya gelme asamasina gelindiginde, ilk geliste herhangi bir eyalet ve sehir secme imkani var mi yada kendileri uygun gordukleri biryere mi yonlendiriyorlar ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Eylül 22, 2017, 12:23 pm Tesekkurler,

NOC konusunda soyle birsey soyleyebilir miyiz o zaman, calisma gecmisini puanlayabilmek icin adayi mutlaka bir NOC numarasi altinda kaydediyorlar.
Zannetmistimki, ulke icinde is durumlarina gore bizi uygun olan NOC numarasina gore ise yerlestiriyorlar.

Baska bir konu ile ilgili soru sorabilir miyiz ? Kanada'ya gelme asamasina gelindiginde, ilk geliste herhangi bir eyalet ve sehir secme imkani var mi yada kendileri uygun gordukleri biryere mi yonlendiriyorlar ?
Express entry profilinizde hangi eyalet ve şehre gelmek istediğinizi listeliyorsunuz kendi seçimlerinizle (Quebec hariç)
Saygılarımızla,

harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sorular sorulari cagristiriyor. Asagidaki sorulari cevaplayabilirseniz memnun olurum.

Express entry ile Kanada'ya gidiste ne kadar sure boyunca kalip, calisabiliyoruz ?

Sure bittigi zaman, ne yapiliyor, uzatiliyorsa ne kadar sure boyunca uzatiliyor?

Kaldigimiz sureleri vatandaslik basvurusunda istenilen kalma suresi olarak saydirabilir miyiz ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Eylül 28, 2017, 5:09 pm Sorular sorulari cagristiriyor. Asagidaki sorulari cevaplayabilirseniz memnun olurum.

Express entry ile Kanada'ya gidiste ne kadar sure boyunca kalip, calisabiliyoruz ?

Sure bittigi zaman, ne yapiliyor, uzatiliyorsa ne kadar sure boyunca uzatiliyor?

Kaldigimiz sureleri vatandaslik basvurusunda istenilen kalma suresi olarak saydirabilir miyiz ?
Sayın Harbinur merhaba,

Öncelikle şunu bildirelim. Express Entry klasmanı kişiye yada aileye GOCMENLIK hakkı veren yapıdır. Kişi bu hakkı aldıktan sonra ister çalışır, ister çalışmaz. Bu göçmenlik hakkı yani suresiz oturum - çalışma - giriş /çıkış - saglık - eğitim - sosyal yardım vs vs vs hakları kişiye 5 yıllık dönemler olarak verilir. GOCMEN olan ve fiziki olarak ülkemizde şuan için 1,460 gün yaşayan kişi vatandaşlık başvurusu yapmaya hak kazanır. Kanun değişmiş ve yakın zamanda bu yeterlilik 1,095 gün için yürürlüğe girecektir.

Ayrıca size daha evvelki sorularınızda da belirtmiştik, madem bir yetkili danışman ve şirketle çalışıyor ve onlara hizmet bedeli ödüyorsunuz. Neden bu tüm sorularınızı onlara sormadan ve başvuracagınız yapı anlamadan yada şartları, gereklilikleri, artıları, eksileri, işleyiş yapısı vs gibi sormuyorsunuz?
Saygılarımızla,

harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bahsettiginiz firmayla olan iletisimimiz mecburen ve baska care bulamadigimizdan alternatif bir cikis olmasi icin gerceklesti.
Bu siteyi daha sonradan buldum, Express entry surecinin herhangi bir araci olmadan bu kadar kolay takip edilebildigini bilseydim ben de o kadar ucret odemeyi istemezdim.
Sitedeki uslubunuza bakarak, bu sekilde tepki vermenizi anliyamadim. Insanlar zor durumda kaldiklarinda yanlis tercihler yapabilirler.
Denize dusen yilana sarilir diye bosuna dememisler.

Ayrica bu sitenin amaci kisilere, Kanada ile ilgili dogru bilgilere herkesin ulasabilecegi sekilde imkan sunmak degil mi ?
Firma ile Turkce yazisma imkani yok. Kendi dilim dururken baska bir dilde zorlanarak kendimi ifade etmeye calismak mantikli gelmiyor.
Zaten onlara sormus olsam o bilgi sadece bende kalacak. Burda paylasarak verilen bilgilere okuyan herkesin ulasmasini saglayabiliriz dolayisiyla insanlar bu tur firmalarin cok gerekli olmadigini ogrenmis olur.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Eylül 29, 2017, 11:24 am Bahsettiginiz firmayla olan iletisimimiz mecburen ve baska care bulamadigimizdan alternatif bir cikis olmasi icin gerceklesti.
Bu siteyi daha sonradan buldum, Express entry surecinin herhangi bir araci olmadan bu kadar kolay takip edilebildigini bilseydim ben de o kadar ucret odemeyi istemezdim.
Sitedeki uslubunuza bakarak, bu sekilde tepki vermenizi anliyamadim. Insanlar zor durumda kaldiklarinda yanlis tercihler yapabilirler.
Denize dusen yilana sarilir diye bosuna dememisler.

Ayrica bu sitenin amaci kisilere, Kanada ile ilgili dogru bilgilere herkesin ulasabilecegi sekilde imkan sunmak degil mi ?
Firma ile Turkce yazisma imkani yok. Kendi dilim dururken baska bir dilde zorlanarak kendimi ifade etmeye calismak mantikli gelmiyor.
Zaten onlara sormus olsam o bilgi sadece bende kalacak. Burda paylasarak verilen bilgilere okuyan herkesin ulasmasini saglayabiliriz dolayisiyla insanlar bu tur firmalarin cok gerekli olmadigini ogrenmis olur.
Sayın Harbinur merhaba,
Sanırım siz bu konuda yazılanları yanlış anlamaktasınız. Aksine biz ve şahsım sizin tarafınızda olarak demek istiyoruzki hem sizden ücret alan bir yapı size bu bilgileri siz sormadan da vermeil ve başvuru sahibi olarak bilgilendirmeli. Tepki verilen bir konu yok tepki verilse sorularınıza cevap verilmez. Ve yine unutmayınki kimsenin burada her soruyu cevaplama yada bilgi verme zorunluluguda yok.
Saygılarımızla,

harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bu firma ile anlasma yaptigima zaten pisman oldum ama su an yapacak bisey yok mecbur devam edicez yola.
Onceden bilgi verme, sorulara cevap verme konusunda tatmin edici degiller.
Burda yaptiginiz hizmet cok faydali ve bundan haberi olmayan insanlar bu degerli bilgilere ulasmak icin cok ugrasiyorlar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Ekim 2, 2017, 11:02 am Bu firma ile anlasma yaptigima zaten pisman oldum ama su an yapacak bisey yok mecbur devam edicez yola.
Onceden bilgi verme, sorulara cevap verme konusunda tatmin edici degiller.
Burda yaptiginiz hizmet cok faydali ve bundan haberi olmayan insanlar bu degerli bilgilere ulasmak icin cok ugrasiyorlar.
Sayın Harbinur merhaba,
Saglık olsun diyelim en azından çok daha buyuk maddi yada manevi zarar görmezsiniz.
Saygılarımızla,

harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar selamlar,
CRS puanini yukseltmek icin neler yapilabilir, tavsiyelerinizi alabilir miyiz ?
ozellikle is daveti nasil alabiliriz ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

harbinur yazdı: Kasım 15, 2017, 8:11 pm Tekrar selamlar,
CRS puanini yukseltmek icin neler yapilabilir, tavsiyelerinizi alabilir miyiz ?
ozellikle is daveti nasil alabiliriz ?
CRS puanınızı Turkiye'de iken sadece ciddi dil kursu alarak yükseltebilirsiniz, buna Fransızca'da dahil. İş teklifi alabilmeniz ise denizde olta atıp balık yakalama gibi bir durum olacaktır. Eger çok spesifik bir görev ve deneyime sahip değil iseniz.
Saygılarımızla,

doktorcu
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen doktorcu »

Selamlar,

Bir konuda fikrinizi almak isterim.

Kanada gocmenlik sureci icin Express Entry profili olusturdum ve basvurmayi dusunuyorum.

Profil:
Egitim Seviyesi: Doktora, IELTS. 8.5, Is Tecrubesi 2 yil. Yas 30. Bekar.

Gerekli butun evraklari, adli sicil, denklik v.b. de hazirladim. CRS puanim 471 civarinda.

Fakat surecin genel isleyisi icin, davet alip gerekli evraklari elden teslim ettikten sonra ne kadar surede islemlerin tamamlanip oturum vizesinin cikmasi suruyor merak ediyorum. Ortalama 6 ay suruyor deniliyor fakat, bazi ulke vatandaslarina bu surecin 18 ayi buldugu gibi soylemler var. Acaba Turk vatandaslarinin basvurularinin 6 ayi gecen surede guvenlik taramasi surecinde bekletiliyor mu?

Simdiden tesekkur ederim.
Kolay Gelsin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

doktorcu yazdı: Kasım 28, 2017, 7:10 pm Selamlar,

Bir konuda fikrinizi almak isterim.

Kanada gocmenlik sureci icin Express Entry profili olusturdum ve basvurmayi dusunuyorum.

Profil:
Egitim Seviyesi: Doktora, IELTS. 8.5, Is Tecrubesi 2 yil. Yas 30. Bekar.

Gerekli butun evraklari, adli sicil, denklik v.b. de hazirladim. CRS puanim 471 civarinda.

Fakat surecin genel isleyisi icin, davet alip gerekli evraklari elden teslim ettikten sonra ne kadar surede islemlerin tamamlanip oturum vizesinin cikmasi suruyor merak ediyorum. Ortalama 6 ay suruyor deniliyor fakat, bazi ulke vatandaslarina bu surecin 18 ayi buldugu gibi soylemler var. Acaba Turk vatandaslarinin basvurularinin 6 ayi gecen surede guvenlik taramasi surecinde bekletiliyor mu?

Simdiden tesekkur ederim.
Kolay Gelsin.
Sayın Doktorcu merhaba,
Evraklarınızda eksikliğiniz yada hazırlınasında yanlıslık yok ise, ön kabulünüz ve takiben ITA davetiyesi alımı, evraklarınızın elektronik ortamda upload ve ilgili, sorumlu vize ofisine sevkiniz, saglık raporu alımı ve bununla beraber işleyiş sonuclanması Ankara konsoloslugu için maksimum 8 ay içinde! sonuclanmaktadır. Bu arada elden bir evrak teslimi şuan için yoktur.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
avril270
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen avril270 »

Merhaba arkadaşlar;

öncelikle bu platformda vakit ayırıp bizleri bilgilendiren herkese çok ama çok teşekkür ederim. Haklarınız ödenmez...

Bende Express Entry ile başvurmak istiyorum ama yolun daha başındayım. deneyimler, evrak işleri, başvurma sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, ince detaylar vb tüm süreçleri öğrenmek istiyorum. Başvuran arkadaşlardan, başvurma süreci ile ilgili eğer sorun olmayacaksa görüşebileceğim biri var mı acaba.

şimdiden çok ama çok teşekkür ederim...

“KANADA GOCMENLIK BASVURUSU EXPRESS ENTRY” sayfasına dön