Resmi evli olmayıp beraber yasayanların basvuru durumu!

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
mck
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mck »

Benim sormak istediğim Kanada göçmelik testinde puanlandırılan bir bölümden hareketle olucak.

Testin son bölümünde yer alan kısımda denildiği üzere; ''Esas başvuranın ve onun eşi veya beraber yaşamıs oldugu kişinin ortama uyum sağlama yeteneğine göre puanlar verilecektir''

Bu kısımda beraber yaşamış olduğu kişiden hareketle; birlikde yaşayanlar,nişanlılar ,sözlüler ve benzeri çiftlerin, ÇİFT şeklinde başvuru hakkı varmıdır?

Bilenler yardım ederse çok sevinirim.....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Mck merhaba,
Bahsettiğiniz konu yani Common - law Partners - Resmi evli olamayıp (Herhangi bir nedenden dolayı aynı cins beraberlik gay, lezbiyen, din farkı, töre vs evlenememek ) beraber yaşayan çiftler anlamındadır. Tabiki bu seçenek mümkündür fakat bu seçenekte çiftlerin en az 12 ay aynı evde ortak yaşadıklarını ispatlamaları gerekmektedir. Bu detaylarda; Ortak kira sözleşmesi, ortak isimlerde elektrik, telefon fatura vs, ortak banka hesapları, ortak kredi kartı hesapları vs düzenlenmesi gibi belgelerle bahsedilen süre minumum olarak ispatlanmalıdır. Eğer bunu ispatlayacak ve sağlıyacak çiftler var ise tabiki bu kısımdan yararlanılabilinir. Ama sizin bahsettiğiniz gibi Nişanlı, sözlü ve benzeri çiftler ne yazıkki bundan yararlanamaz çünkü bu çiftlerin evlenmesi için bir mani olmadığı ortadadır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön