Kafam karışık yol gösterebilecek olan var mı ?

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Barış.1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kafam karışık yol gösterebilecek olan var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Barış.1 »

Merhabalar birkaç sorum olacaktı ama öncelikle biraz kendimden bahsedeyim; Gemi Elektrikçisi olarak bu işi yapan bir şirkette çalışıyorum. Askerliğimi yapmadım 23 yaşımdayım. 10.000 CAD karşılık gelecek kadar TL biriktirdim Kanada’ya dil okulu münasebeti ile 3 aylığına giriş yapıp orada kalmayı planlıyorum.Eğer elimdeki bütçe ile orada kalmam problem olursa dil eğitimimi alıp dönmek istiyorum.Çalıştığım şirketten bir yazı alma durumum var bu elemanımızı Kanada’ya dil okula biz gönderiyoruz döndüğünde bizimle çalışmaya devam edecek tarzında bir yazı. Sorularım şöyle;
*Dil okulu için alacağım vizeyi orada uzatabilir miyim ?
*Bir Üniversite programına geçiş yapabilir miyim?
*Üniversiteye geçiş yapar isem Üniversitelerin taksit imkanı var mı?
Öğrenci vizesinden çalışma vizesine geçiş yapabilir miyim ?
*Dil okulu vizesi ile gidersem eğer eğitim sırasında çalışmam sorun olur mu ?

Açıkçasına hedeflerim böyle sizlerden bana biraz yol göstermenizi istiyorum. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kafam karışık yol gösterebilecek olan var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Barış.1 yazdı: Nisan 13, 2019, 1:13 pm Merhabalar birkaç sorum olacaktı ama öncelikle biraz kendimden bahsedeyim; Gemi Elektrikçisi olarak bu işi yapan bir şirkette çalışıyorum. Askerliğimi yapmadım 23 yaşımdayım. 10.000 CAD karşılık gelecek kadar TL biriktirdim Kanada’ya dil okulu münasebeti ile 3 aylığına giriş yapıp orada kalmayı planlıyorum.Eğer elimdeki bütçe ile orada kalmam problem olursa dil eğitimimi alıp dönmek istiyorum.Çalıştığım şirketten bir yazı alma durumum var bu elemanımızı Kanada’ya dil okula biz gönderiyoruz döndüğünde bizimle çalışmaya devam edecek tarzında bir yazı. Sorularım şöyle;
*Dil okulu için alacağım vizeyi orada uzatabilir miyim ?
*Bir Üniversite programına geçiş yapabilir miyim?
*Üniversiteye geçiş yapar isem Üniversitelerin taksit imkanı var mı?
Öğrenci vizesinden çalışma vizesine geçiş yapabilir miyim ?
*Dil okulu vizesi ile gidersem eğer eğitim sırasında çalışmam sorun olur mu ?

Açıkçasına hedeflerim böyle sizlerden bana biraz yol göstermenizi istiyorum. Teşekkürler.
Sayın Barış merhaba,
Öncelikle bahsettiğiniz meblag az olacaktır. İşyerinizin yada ailenizin size ekonomik yönden sponsor olmasını saglayınız. Bununla beraber sırası ile;

- Evet, başvurunuzu öğrenci vizesi olarak yapacaksınız.
- Dil eğitiminiz sonrası kolej- fakulte - universitelerden kabul aldığınız takdirde evet.
- Eğitim kurumları ne yazıkki taksit yapmaz ancak dönem dönem ödeme yapabilirsiniz.
- Direkt olarak geçemezsiniz, fakat tam zamanlı eğitiminize devam ederken haftalık 20 saat legal çalışma imkanına ve yine mezuniyetiniz sonrası eğer okudugunuz eğitim müsait ise tam zamanlı mezuniyet çalışma iznine başvuru yapabilirsiniz.
- Dil eğitimi vizesi kastınız sadece kısa süreli visitor vize yani ziyaretci vizesi ise hayır çalışamazsınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Barış.1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kafam karışık yol gösterebilecek olan var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Barış.1 »

Teşekkür ederim.

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön