Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Utkan129 yazdı:Sayın yetkili, Yeniden Merhaba,

Bizim rotamızda bir değişiklik oldu, Moncton'a değil, Montreal'e gidiyoruz. Konu Quebec Kabul Sertifikasıyla ilgili. Ben gerekli formu doldurup istedikleri 107cad 'ı da yatırdım. Doldurduğum formda bana eşlik edecek kişiler de soruluyordu, o bölüme eşimi yazdım, kendisi zitaretçi statüsünde olacak. Acaba eşimin de ayrıca bu formu doldurup 107cad odemesi gerekiyor mu yoksa benim formumda görünmesi yeterli mi? Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Utkan129 merhaba,
Formu doldurmasına gerek yoktur ancak onun içinde $ 107 CDN yatırılmalıdır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
keml
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen keml »

iyi günler arkadaşalar, ben turist vizesini başvurucam ama kanada vizesi biraz zor alınıyormuş sanırım, daha önce 4 tane schengen vizem ve 1 ingiltere vizem var, şu an çalıştığım yerde asgari ücretli olarak çalışıyor olarak gözükmekteyim, acaba kanada tatilini iptal mi etsem diye düşünüyorum vize zorluğundan,

birde iyi niyet mektupu ve işveren dilekçesini mutalaka ingilizce olarakmı hazırlamam gerekiyor
handyman
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen handyman »

Selam,

Merhaba arkadaşlar 2008 yılında kanada turist vizesine danışmanlık firması ile başvuruda bulundum. İlk yurtdışı deneyimi olacaktı. Danışmanlık firması bana bütün evrakları hazırlattı ve posta ile göndermemi söyledi. Bende o zamanlar toy ve araştırmacı birisi olmadığımdan dolayı posta yolu ile evraklarımı gönderdim. Sonradan öğrendiğimiz acenta sahtekar bir firmaymış ne kadar da mahkemeye şikayet ettiysek adamlar yetkili acenta veya danışmanlık şirketi olmadığını sadece evrak hazırlamada yardımcı olduklarını bildirdiler . Bunları geçiyorum . Aradan geçen 30 gün sonra doğal olarak vize verilmedi ve red olarak evraklarım geri geldi. Şu anda yeniden başvuru yapacağım ama daha önceki turist vizesi red nedeni mi hatırlamıyorum Şu anda pasaportumda schengen vizeleri , rusya vizeleri , bir çok ülkeye giriş çıkış yaptığıma dair giriş çıkış damgaları bulunmaktadır. ( italya -hollanda - almanya -fransa - ispanya - rusya ) Kanada konsolosluğuna mesaj gönderdim ve daha önceki red sebebi sordum pasaportuma yazdıkları ve vurdukları mühürün bilgileri gönderdim. Sürekli bir işim var . Bankada 10000 lira nakit var . Sormak istediğim Kanada'ya vize alma şansım nedir ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

handyman yazdı:Selam,

Merhaba arkadaşlar 2008 yılında kanada turist vizesine danışmanlık firması ile başvuruda bulundum. İlk yurtdışı deneyimi olacaktı. Danışmanlık firması bana bütün evrakları hazırlattı ve posta ile göndermemi söyledi. Bende o zamanlar toy ve araştırmacı birisi olmadığımdan dolayı posta yolu ile evraklarımı gönderdim. Sonradan öğrendiğimiz acenta sahtekar bir firmaymış ne kadar da mahkemeye şikayet ettiysek adamlar yetkili acenta veya danışmanlık şirketi olmadığını sadece evrak hazırlamada yardımcı olduklarını bildirdiler . Bunları geçiyorum . Aradan geçen 30 gün sonra doğal olarak vize verilmedi ve red olarak evraklarım geri geldi. Şu anda yeniden başvuru yapacağım ama daha önceki turist vizesi red nedeni mi hatırlamıyorum Şu anda pasaportumda schengen vizeleri , rusya vizeleri , bir çok ülkeye giriş çıkış yaptığıma dair giriş çıkış damgaları bulunmaktadır. ( italya -hollanda - almanya -fransa - ispanya - rusya ) Kanada konsolosluğuna mesaj gönderdim ve daha önceki red sebebi sordum pasaportuma yazdıkları ve vurdukları mühürün bilgileri gönderdim. Sürekli bir işim var . Bankada 10000 lira nakit var . Sormak istediğim Kanada'ya vize alma şansım nedir ?
Sayın Handyman,
Kanada gidiş nedeniniz - Kanada'ya geri dönüşünüzü ispat - Kanada'ya gidiş - kalış - dönüş sürecindeki masraflarınızın karşılanması konularında konsoloslugu ikna ettiğiniz sürece vizenizin onaylanmama durumu yoktur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
asalet
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen asalet »

Merhaba.Victoria üniversitesinden master kabulu aldık.Eşim ve çocuklarda geliyor.11 10 4. sınıfa gidecekler.Vize formunda onların da acceptansı isteniyor.Evi henüz kiralamadık.Adrese dayalı ise gidecekleri okullar biz nasıl alabiliriz?Ya da alamazsak vize çıkmazmı?Mecburen okula gidecekler.Biz de Victoria master ücretini çalıştığım kurum karşılıyor.Çocuklar devlet okuluna ücretsiz gidebilir mi?Öğrenci ailesi olarak göçmen gibi mi oluyoruz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

asalet yazdı:Merhaba.Victoria üniversitesinden master kabulu aldık.Eşim ve çocuklarda geliyor.11 10 4. sınıfa gidecekler.Vize formunda onların da acceptansı isteniyor.Evi henüz kiralamadık.Adrese dayalı ise gidecekleri okullar biz nasıl alabiliriz?Ya da alamazsak vize çıkmazmı?Mecburen okula gidecekler.Biz de Victoria master ücretini çalıştığım kurum karşılıyor.Çocuklar devlet okuluna ücretsiz gidebilir mi?Öğrenci ailesi olarak göçmen gibi mi oluyoruz?
Sayın Asalet merhaba,

Öğrenci olarak Kanada'ya geldiğinizde statünüz göçmen olmaz. Ayrıca evlatlarınız için LOA - Letter of Acceptence gerekli değildir. Eğitiminiz tam zamanlı olduğu içinde kendileri ücretsiz olarak devlet okullarından yararlanacaktır. Başvurunuzu kendiniz yapmak istiyor iseniz detaylı bilgi kaynagını dikkatlice okuyarak hazırlayınız, eğer hayır bir yardım - hizmet alarak yapmayı düşünüyor iseniz ise bizlere destek@bizvekanada.com email adresimizden ulaşınız.
Saygılarımızla,

isoo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen isoo »

Merhabalar. Benim sorum hem dil seviyesi hem de vize başvurusu ile ilgili. Bu sene 4 yıllık bir lisans prograramını (Tarih) bitirdim ve 1 yıllığına yurt dışına gitmeyi düşünüyorum ve bu yer de Kanada olsun istiyorum. Şu anlık İngilizce seviyem elementary seviyesinde ve orada da belki bu seviyeden başlayacağım ve 1 yıl boyunca ilerletebildiğim kadar ilerletmeye çalışacağım. Bugün acentenin birine gittim ve adamın kendisi bu seviye ile zor olacağını ve konsoloslukta ki ingilizce mülakatı geçmemin zor olduğun söyledi. Fakat bugün bir sitede okumuştum öğrenci vizesi için gelenlere mülakat yapılmıyormuymuş ne! Kısacası sormak istediğim iki şey var:
1- Bu seviye ile gidilemez mi? sonuçta çalışırsak yaparız öyle değil mi?
2- Konsoloslukta mülakat yapacaklar mı? Yapacaklarsa çok mu zor olur yoksa seviyemize göre mi yaparlar?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

isoo yazdı:Merhabalar. Benim sorum hem dil seviyesi hem de vize başvurusu ile ilgili. Bu sene 4 yıllık bir lisans prograramını (Tarih) bitirdim ve 1 yıllığına yurt dışına gitmeyi düşünüyorum ve bu yer de Kanada olsun istiyorum. Şu anlık İngilizce seviyem elementary seviyesinde ve orada da belki bu seviyeden başlayacağım ve 1 yıl boyunca ilerletebildiğim kadar ilerletmeye çalışacağım. Bugün acentenin birine gittim ve adamın kendisi bu seviye ile zor olacağını ve konsoloslukta ki ingilizce mülakatı geçmemin zor olduğun söyledi. Fakat bugün bir sitede okumuştum öğrenci vizesi için gelenlere mülakat yapılmıyormuymuş ne! Kısacası sormak istediğim iki şey var:
1- Bu seviye ile gidilemez mi? sonuçta çalışırsak yaparız öyle değil mi?
2- Konsoloslukta mülakat yapacaklar mı? Yapacaklarsa çok mu zor olur yoksa seviyemize göre mi yaparlar?
Sayın Isoo merhaba,
1- Zaten dil öğrenilmek için gidiliyor- seviyeniz sizin gidişinize engel değildir. Bu sadece gittiğiniz gideceginiz eğitim kurumunda bulunacagınız sınıf klasmanını etkileyen unsurdur.
2- Konsoloslugumuz gerek gördüğü !! takdirde her başvuru sahibi ile görüşme yapma hakkına sahiptir. Ancak, gerek gördüğü takdirde yine bunu telefon ile yada hiç yapmadan da vizelerinizi onaylamaktadırlar.

Gidişiniz hakkında karar Verdi iseniz bizlere destek@bizvekanada.com yada info@bizvekanada.com adreslerimizden ulaşınız bizlerde size okul - eğitim - kalma imkanlarımızı ve yine başvuru paket hizmetimizi sizzler ile paylaşalım.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen knightrider »

Merhaba sayın excellans ve değerli forum üyeleri
Bi konuda bilginize ihtiyacımız var kısaca olayı özetleyim eşimin annesi ve babası ayrılar annesi türkiyede babası bizimle birlikte canada vancouverda yaşıyor. iki yıl önce eşimin dogumu için annesi ve 4 yaşındaki kardeşine turist vizesi almak istemiştik gerekli belgeleri gönderdikten sonra gelen cevapta ikisine birden vermediklerini geri döneceklerine inanmadıklarını sadece anne giderse vize verebileceklerini ve 4 yaşındaki kardeşine seyahat engeli konulduğunu söylemişler. Bizde tekrardan sadece anne için davet gönderdik vizeyi verdiler annemiz geldi ve gitti. Neyse aradan 2 yıl gecti şimdi sadece eşimin kardeşi için turist vizesi almak istiyoruz. Burda birkaç sorum olacak
-bu seyahat engeli olayı şimdi bize sorun çıkarırmı yoksa kalkmışmıdır
-kardeş şu an 6 yaşında başvuru için harç parası yatırmak gerekiyormu
-6 yaşında olduğu için normal formların dışında extra formaliteler varmı birde anne baba ayrı olduğu için annenin vekalet veya izin gibi bir belge vermesi gerekirmi
Biliyorum biraz uzun oldu ama bilginize ihtiyacımız varşimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

knightrider yazdı:Merhaba sayın excellans ve değerli forum üyeleri
Bi konuda bilginize ihtiyacımız var kısaca olayı özetleyim eşimin annesi ve babası ayrılar annesi türkiyede babası bizimle birlikte canada vancouverda yaşıyor. iki yıl önce eşimin dogumu için annesi ve 4 yaşındaki kardeşine turist vizesi almak istemiştik gerekli belgeleri gönderdikten sonra gelen cevapta ikisine birden vermediklerini geri döneceklerine inanmadıklarını sadece anne giderse vize verebileceklerini ve 4 yaşındaki kardeşine seyahat engeli konulduğunu söylemişler. Bizde tekrardan sadece anne için davet gönderdik vizeyi verdiler annemiz geldi ve gitti. Neyse aradan 2 yıl gecti şimdi sadece eşimin kardeşi için turist vizesi almak istiyoruz. Burda birkaç sorum olacak
-bu seyahat engeli olayı şimdi bize sorun çıkarırmı yoksa kalkmışmıdır
-kardeş şu an 6 yaşında başvuru için harç parası yatırmak gerekiyormu
-6 yaşında olduğu için normal formların dışında extra formaliteler varmı birde anne baba ayrı olduğu için annenin vekalet veya izin gibi bir belge vermesi gerekirmi
Biliyorum biraz uzun oldu ama bilginize ihtiyacımız varşimdiden teşekkürler
Sayın Knightrider merhaba,

- Kardeş için seyahat engeli konuldugu konunun içeri ve nedeni önemli? ama bu sadece vize red durumu ise bir sorun teşkil etmeyecektir.
- Kardeş başvurusu içinde gerekli vize harcı yatırılacak
- 18 yaş altı tüm başvuru sahiplerinin anne - baba tarafından ortak olarak noter onaylı yurt dışına gidebilir kalabilir anlaşması imzalaması ve sunması gereklidir, ilgili form başvuru listesi içinde mevcuttur.
Saygılarımızla,

sercim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen sercim »

Merhabalar ve Günaydın herkese...
Öncelikle herkesin geçmiş Ramazan Bayramını kutlarım. Benim sorum biraz değişik ya da bana göre öyle geldi. Efendim şimdi ablamın eşi USA da ikamet etmekte. Ablamda burada TR de ikamet ediyor. Ablam eşinin yanına gidecek eylülde. Ordan da arabayla Toronto'ya geçeceklermiş. Bunun için de turistik visa alınması lazım. Ben mantık olarak visa nın ABD den alınması gerektiğini düşünüyorum. Ama ablama TR den alınacak denmiş. Şimdi biz nasıl bir yol izlemeliyiz acaba? Ayrıca eşi de Türk ama USA vatandaşlığını almış. Ben internetten vize işlerini yapmaya kalktım lakin o kadar karışık ki yardımcı olmak yerine daha beter insanın kafasını karıştırıyor.Mesela
- Gidiş-dönüş uçak biletinin fotokopisi (Böyle bir bilet yok. New york tan araba ile gidecekler.)
- Common-law partner diye bir form var. Ama evli olanlarla ilgili bir form yok.
Formların hepsi doldurulacak deniyor. Lakin olmayan birinin formunu nasıl dolduracağız. Bunun gibi bir kaç şey daha var. Bana yardımcı olursanız müteşekkir olurum.
Şimdiden çok teşekkürler...
Saygı ve sevgilerimle...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

sercim yazdı:Merhabalar ve Günaydın herkese...
Öncelikle herkesin geçmiş Ramazan Bayramını kutlarım. Benim sorum biraz değişik ya da bana göre öyle geldi. Efendim şimdi ablamın eşi USA da ikamet etmekte. Ablamda burada TR de ikamet ediyor. Ablam eşinin yanına gidecek eylülde. Ordan da arabayla Toronto'ya geçeceklermiş. Bunun için de turistik visa alınması lazım. Ben mantık olarak visa nın ABD den alınması gerektiğini düşünüyorum. Ama ablama TR den alınacak denmiş. Şimdi biz nasıl bir yol izlemeliyiz acaba? Ayrıca eşi de Türk ama USA vatandaşlığını almış. Ben internetten vize işlerini yapmaya kalktım lakin o kadar karışık ki yardımcı olmak yerine daha beter insanın kafasını karıştırıyor.Mesela
- Gidiş-dönüş uçak biletinin fotokopisi (Böyle bir bilet yok. New york tan araba ile gidecekler.)
- Common-law partner diye bir form var. Ama evli olanlarla ilgili bir form yok.
Formların hepsi doldurulacak deniyor. Lakin olmayan birinin formunu nasıl dolduracağız. Bunun gibi bir kaç şey daha var. Bana yardımcı olursanız müteşekkir olurum.
Şimdiden çok teşekkürler...
Saygı ve sevgilerimle...
Sayın Serçim merhaba,
Öncelikle tabiki ablanız Amerika'da ikende vizeye başvurabilir fakat ablanızın Amerika'da ki status geçici bir statü olduğu için bu konslosluk mantığında yanlış olacaktır. Bu yüzden ablanızın başvurusunda yapacagınız şey;
- Gidiş ve ziyareti anlatan kısa bir niyet mektubu ( neden - ne zaman - nasıl)
- Temporary Visitor vize başvurusu formları ve ( Çok giriş çıkış yada tek giriş seçenekleri ile) Bu başvuruda bahsettiğiniz formu ablanızın ibraz etmesine gerek yoktur. Zaten Document Cheklistte bu eğer geçerli ise diye ibarelidir. Yoluculugunuzun detayını bildiren ucak rezarvasyonu kısmınada Amerikaya gidiş - geliş uçak rezervasyonu bilgilerini aktaracaksınız.

Saygılarımızla,

Siraab
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Siraab »

Arkadaşlar, öğrenci olarak Kanada ya gidip tavsiyede bulunabilecek kimse varmı acaba? Bende BizveKanada vasıtasıyla başvurumu yaptım, sonucumuzu bekliyoruz bakalım. Bu süre zarfında nelere dikkat etmem gereken şeyleri veya olumsuzlukları araştırıyorum. Daha önce ki tecrübelerini aktarabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

Sayın excellans merhabalar

kanada turist vizesiyle ilgili birsey sormak istiyorum. internetten online basvuru yapılabiliyormu.Bununla ilgili birseyler gordum ama emin olamadım Türkiyeden turist vizesi basvurusu yapmak isteyenler icinde gecerlimidir. yoksa bambaşka bir olaymı benmi karıstırdım.

şimdiden tesekkur ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ibozdag yazdı:Sayın excellans merhabalar

kanada turist vizesiyle ilgili birsey sormak istiyorum. internetten online basvuru yapılabiliyormu.Bununla ilgili birseyler gordum ama emin olamadım Türkiyeden turist vizesi basvurusu yapmak isteyenler icinde gecerlimidir. yoksa bambaşka bir olaymı benmi karıstırdım.

şimdiden tesekkur ederim
Sayın Ibozdag merhaba,
Şuanda devam eden grev ile alakalı olarak bakanlığımız Türk vatandaşlarına geçici vize başvurularında ( Öğrenci - Ziyaretci) online başvuru olanağı tanımıştır. Böyle tüm başvurunuzu ilgili bakanlık web sitemizden online - ödemede dahil yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

Excellans yazdı:
ibozdag yazdı:Sayın excellans merhabalar

şimdiden tesekkur ederim
Sayın Ibozdag merhaba,
Şuanda devam eden grev ile alakalı olarak bakanlığımız Türk vatandaşlarına geçici vize başvurularında ( Öğrenci - Ziyaretci) online başvuru olanağı tanımıştır. Böyle tüm başvurunuzu ilgili bakanlık web sitemizden online - ödemede dahil yapabilirsiniz.
Merhaba Excellans dönusunuz icin tesekkur ederim

bu guzel bir haber sanırım işlemlerin hızlanması adına daha iyi oldu herhalde.
peki işlemler nasıl yapılcak önceki basvurumda bir duzune evrak hazırlayıp yollamıstık. online basvuru hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.
istanbulda yaşayan biri adım adım nasıl basvuru yapmalı. hatta bunu ayrı bir baslıkta hazırlayıp sunma sansınız olursa cok kişinin işine yarayacaktır.
lampard
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen lampard »

Sayın Excellans merhaba ben haziran ayında mezun oldum ve bir ay önce amerika vizem reddedildi kanada vizesi alma şansım var mı okul ücretini önceden yatırmam ve bi işletmeden bizde çalışacaktır kağıdı alsam işe yarar mı yardımlarınzı bekliyorum yurtdışında ingilizce öğrenmem lazım teşekkürler
tlggmsts
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tlggmsts »

Sayin Excellans

Oncelikle merhabalar. Su anda amerika'da Work and Travel programi ile bulunmaktayim ve 1 haftalik Kanada gezisi planliyorum. Online basvuruyu yaklasik olarak 10 gun once tamamlayip gonderdim ama sunu belirtmek istiyorum, sisteme yuklenmesi gereken belgeler arasinda davetiye mektubu kismi vardi ama beni davet eden kimse olmadigi icin o kisma Ds form belgesini yukledim ve aciklama mektubunda durumumu acikladim. Sisteme ucak bileti bilgilerini, vize ve pasaport bilgilerini, job offer belgemi ve elimde onem teskil eden belgeleri yukledim. Sorum su bu surec ortalama kac gun surer cunku 26eylulde Turkiyeye donus biletim var ve 19unda Kanada gecmeyi planliyorum ve eger online basvurum kabul edilirse benden pasaportumu mu isticekler yoksa vizeyi direk postayla gonderip ben mi pasaporta yapistircam?
hsynhas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hsynhas »

syn excellans merhabalar bir sorum olacak size canada ya zıyaretcı turist vizesi alıp gittiğimizde orada iltica başvurusunda bulundugumuz takdırde yanılmıyorsam orada mahkemeye cıkaraıyorlar mahkemeye cıkarmaları ne kadar zaman alıyor 1 1.5 seneyı bulur dıye duydum eger o kadar zamanı buluyorsa o zaman zarfı içerisinde canada vatandaşı bir bayanla aynı evde kalsam ve aynı evde kaldıgımızı ispatlarsam oturum alma işleyişi kolaylaşırmı yada başka izleyebilecegim bir yol var mı lutfen yardımm
En son hsynhas tarafından Eylül 19, 2013, 9:42 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
tlggmsts
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tlggmsts »

Yarin 3.hafta dolmus olacak ve hala bir haber yok. Sizce aramali miyim? Bulundugum yerden ayrilmama 6 gun kaldi ve hicbirsey belli degil. Ne yapmam konusunda fikir verirseniz sevinirim
tunç71
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tunç71 »

Merhabalar Excellans Bey,

Bundan 6 ay önce Kanadaya gelme konusunda bana çok yardımcı olmuştunuz ve su an Alberta Üniversitesindeyim. Hersey için çok teşekkürler. Şimdi ise bir başka sorunum var ve sizden bu konuda yardım istiyorum. Eşim Türkiyede doktorada öğrencisi ve kendisi için burdan ziyaretçi öğrenci statüsünde bir kabul aldım. Official acceptanec letter cıkar cıkmaz vizeye basvuracagız. Yalnız study permit evraklarının içinde Custodian Declaration diye bir form var, bunu doldurmak zorundamıyız. Eşim herhangibir kurumda çalışmıyor. Tübitaktan doktora eğitimi boyunca ciddi bir burs alıyor. Buraya gelirkende banka hesabımızdaki parayı kaynak göstererk gelecek. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Saygı ve selamlarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tunç71 yazdı:Merhabalar Excellans Bey,

Bundan 6 ay önce Kanadaya gelme konusunda bana çok yardımcı olmuştunuz ve su an Alberta Üniversitesindeyim. Hersey için çok teşekkürler. Şimdi ise bir başka sorunum var ve sizden bu konuda yardım istiyorum. Eşim Türkiyede doktorada öğrencisi ve kendisi için burdan ziyaretçi öğrenci statüsünde bir kabul aldım. Official acceptanec letter cıkar cıkmaz vizeye basvuracagız. Yalnız study permit evraklarının içinde Custodian Declaration diye bir form var, bunu doldurmak zorundamıyız. Eşim herhangibir kurumda çalışmıyor. Tübitaktan doktora eğitimi boyunca ciddi bir burs alıyor. Buraya gelirkende banka hesabımızdaki parayı kaynak göstererk gelecek. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Saygı ve selamlarımla
Sayın Tunc71 merhaba,

Eşiniz 18 yaş altında değil ise bahsettiğiniz formu doldurmayacaksınız, digger gerekli formlar ve destek evrakları ile başvurunuzu yapacaksınız.
Saygılarımızla,

arcsel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen arcsel »

Merhaba,
Öğrenci vizesi ve dependant kategorisinde ailem için vize başvurularımı yaptım ve vizelerimizi aldık ancak şöyle bir sorunumuz var.Benim vizem S-1 ve süresi okul süresini fazlası ile karşılıyor ancak eşime ve çocuklara sadece 6 aylık ziyaretçi V1 vizesi verildi. Bu sorunu nasıl giderebilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca başvurumda çalışma izni içeren (CO-OP) öğrenim vizesine başvurmuştum yalnız bununla ilgili hiçbir detay yazmıyor vizede. İlk girişte gümrük apısında da birşeyler yapmam gerekiyormuş sanırım. tecrübesi olanlar paylaşırlarsa minnettar olurum,
Herkese çok teşekkürler,
BayTR
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen BayTR »

Merhabalar üzgünüm yeni kayıt yaptım sordum ama cevap alamadım babamdan dolayı yeşil pasaportum var daha önce Almanya'ya gidip geldim sizce Kanada vizesi alır mıyım nasıl alırım yada yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

BayTR yazdı:Merhabalar üzgünüm yeni kayıt yaptım sordum ama cevap alamadım babamdan dolayı yeşil pasaportum var daha önce Almanya'ya gidip geldim sizce Kanada vizesi alır mıyım nasıl alırım yada yardımcı olursanız sevinirim.
Sayın BayTR merhaba,

Kanada vize başvurusu ve kabulü sadece ve sadece başvuru sahibinin ne için - ne zaman - ve geri dönüşüne konsolosluk görevlilerimizi ikna etmesi ile alakalıdır. Yeşil pasaport vs gibi şeyler, size Kanada vize başvurunuzda ek bir yarar sağlamayacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

arcsel yazdı:Merhaba,
Öğrenci vizesi ve dependant kategorisinde ailem için vize başvurularımı yaptım ve vizelerimizi aldık ancak şöyle bir sorunumuz var.Benim vizem S-1 ve süresi okul süresini fazlası ile karşılıyor ancak eşime ve çocuklara sadece 6 aylık ziyaretçi V1 vizesi verildi. Bu sorunu nasıl giderebilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca başvurumda çalışma izni içeren (CO-OP) öğrenim vizesine başvurmuştum yalnız bununla ilgili hiçbir detay yazmıyor vizede. İlk girişte gümrük apısında da birşeyler yapmam gerekiyormuş sanırım. tecrübesi olanlar paylaşırlarsa minnettar olurum,
Herkese çok teşekkürler,
Sayın Arcsel merhaba,

Ailenizle giriş yaptıgınız esnada, eşinize ve cocugunuza OPEN work Permit ve yine cocuklarada Open Study permitleri sizing S-1 vizeniz süresi kadar verilecektir. Yapmanız gereken bu talebi yetkiliye iletmeniz olacaktır.
Saygılarımızla,

Whistler
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Whistler »

Merhabalar,
10 Haziran tarihinde ticari amaçla kanadaya gitmek için online başvurumu sisteme kaydettim. 1 hafta olmasına rağmen mycic sisteminde başvurum proses edilmemiş görünüyor. Süre normal midir ?
Başvurum Ankara Kanada Konsolosluğu tarafından mı incelenecek yoksa Kanada'da bu iş için bir birim mi mevcut ? Anladığım kadarıyla vize bana postalanacak ve ben pasaporta yapıştıracağım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
eyfel35
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen eyfel35 »

merhabalar.. herkese buradan saygı ve selamlarımı sunuyorum önce.. herkesin isteklerinin gerçekleşmesini diliyorum. şimdiden burada ilgilenip yardımcı olanlara da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..
Bizde bir kanada sevdasıdır tutturduk.
Bizde öğrenci olarak Kanada ya gitmeyi düşünüyoruz. Ben özel sektör kendi işimi yapıyorum. imalat . Eşim öğretmenlik yapıyor branşı coğrafya.. 2 de yavrumuz var 3.5 diğeri ise daha 1 ayı daha dolmadı..
Voncouver da bir dil kursuna eşim adına başvurup birlik de gitmeyi düşünüyoruz bunu da orada olan bir hemşehrimizin tavsiyesiyle yapıyoruz.. bu kış döneminde yapmayı düşünüyoruz . bende orada çalışmayı düşünüyorum .. bu konu hakkında yardımcı olabileceklerin yardımına ve tavsiyelerine ihtiyacımız var.. selamlarımız ve saygılarımızla...
not :(ayrıca eşim ve benim yeşil pasaportumuz var. 2015 kasımına kadar geçerli , bu pasaportlarla başvuru yapabilirmiyizi yoksa yeni 5 yıllık bir pasaportmu çıkaratalım..)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Whistler yazdı:Merhabalar,
10 Haziran tarihinde ticari amaçla kanadaya gitmek için online başvurumu sisteme kaydettim. 1 hafta olmasına rağmen mycic sisteminde başvurum proses edilmemiş görünüyor. Süre normal midir ?
Başvurum Ankara Kanada Konsolosluğu tarafından mı incelenecek yoksa Kanada'da bu iş için bir birim mi mevcut ? Anladığım kadarıyla vize bana postalanacak ve ben pasaporta yapıştıracağım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Sayın Whistler merhaba,
Vizeniz Ankara konsoloslugumuz tarafından incelenip degerlendirip sonucu size iletilecektir.
Saygılarımızla,

eyfel35
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Benim mesajıma niye cevap vermiyor...kimse...
eyfel35
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans bey bizde uslup yada bir eksik gördüğünüz bir şeymi var...
Kullanıcı avatarı
weys_12
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen weys_12 »

sayın excellans kanada turıstık vızeye basvurdum ve klasık gerekce donecegınıze ınanmıyoruz mealınde bır cevap geldı.yenıden basvurmayı dusundum ama forumlardan arastırdıgım kadarıyla yenıden vıze ıcın basvurmadan once itiraz dılekcesı dıye bısey konsolosluga yollamam gerekıyormus. boyle bırsey varmı ? varsa nasıl hazırlamam gerekır? tesekkurler
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Sayın Excellans ve Değerli Forumdaslar,

Hepinize sağlıklı ve iyi günler dilerim öncelikle

Ben Şubat gibi öğrenci vizesi ile gelmek istiyorum.

Sormak istediğim, Şubat ayında planladigim yolculuk için simdiden başvuru yapsam olur mu?

Şubat ayında başlayacak şekilde kayit yaptirsam ve acceptence alsam, uçak bileti ve konaklamayi şimdiden ayarlasam eğer

Ekim ayında başvuru yapsam ne olur?

Vize alirsam başlangıç tarihi ne olur?

3 aylık bir kurs almayı planliyorum. Şubat ayında başlamayı planliyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:Sayın Excellans ve Değerli Forumdaslar,

Sormak istediğim, Şubat ayında planladigim yolculuk için simdiden başvuru yapsam olur mu?

Şubat ayında başlayacak şekilde kayit yaptirsam ve acceptence alsam, uçak bileti ve konaklamayi şimdiden ayarlasam eğer

Sayın Cebeca merhaba,

Öncelikle Şubat ayında baslayacak eğitiminiz için vize başvurusu yapmanız şuan bir olumsuzluk göstermez, vizeniz olumlu oldugu takdirde sizin formlarınız üstünde bildirdiğiniz ve ucus detaylarınızla alakalı bir giriş tarihi olacaktır. LOA + Ucus bilgileri + Konaklama + Ekonomik göstergeler+ Geri dönüş kanıtları ile başvurunuzu düzenleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:
cebeca yazdı:Sayın Excellans ve Değerli Forumdaslar,

Sayın Cebeca merhaba,

Öncelikle Şubat ayında baslayacak eğitiminiz için vize başvurusu yapmanız şuan bir olumsuzluk göstermez, vizeniz olumlu oldugu takdirde sizin formlarınız üstünde bildirdiğiniz ve ucus detaylarınızla alakalı bir giriş tarihi olacaktır. LOA + Ucus bilgileri + Konaklama + Ekonomik göstergeler+ Geri dönüş kanıtları ile başvurunuzu düzenleyebilirsiniz.

Sayın Excellans,

Çok tesekkur ederim.

Son dakikaya kadar bekleyip vize stresi yasamak istemiyorum.

Evrakları hazırlayıp en kısa zamanda basvurumu yapayım o zaman.

Tekrar teşekkürler.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba herkese

gecen hafta carsamba vfs'ye evraklarimi verdim ogrenci vizesi icin.

dun pasaportum kuryeye verildi, bugum vizeli sekilde aldim.

bu hiza cok sasirdim.

cok saskinim ama cooook mutluyum...

geliyoruuuuuuummmm....

saygilar.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Bir onceki mesajda neler yazmisim yaa heyecandan.

Sayin Excellans merhaba,

Simdilik bir aksilik gorunmuyor lakin

Ola ki vizem suresince giris yapamadim Canada'ya,

Sonrasinda tekrar vizeye basvursam olumsuzluk olur mu

Ya da vizenin bitis tarihine yakin bir surede uzatma sansim var mi Turkiyeden.

Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:Bir onceki mesajda neler yazmisim yaa heyecandan.

Sayin Excellans merhaba,

Tesekkurler.
Sayın Cebeca merhaba,
İlgili vizenizin belirtilmiş süresi içinde Kanada'ya giriş yapmaz yada yapamazsanız sadece yeniden vize başvurusu yapmak durumunda olursunuz, giriş yapmamanızda bir sonraki vizenizin verilme yada onaylanma konusunda bir sorun yada aksili teşkil etmeyecektir. Bir evvelki giriş yapamama nedeninizi niyet mektubunuz içinde kısa sekilde acıklamanız yeterli olacaktır. Giriş yapılmayan vizenin ne yazıkki uzatılma olanagı bulunmamaktadır.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:
cebeca yazdı:Bir onceki mesajda neler yazmisim yaa heyecandan.

Sayin Excellans merhaba,

Tesekkurler.
Sayın Cebeca merhaba,
İlgili vizenizin belirtilmiş süresi içinde Kanada'ya giriş yapmaz yada yapamazsanız sadece yeniden vize başvurusu yapmak durumunda olursunuz, giriş yapmamanızda bir sonraki vizenizin verilme yada onaylanma konusunda bir sorun yada aksili teşkil etmeyecektir. Bir evvelki giriş yapamama nedeninizi niyet mektubunuz içinde kısa sekilde acıklamanız yeterli olacaktır. Giriş yapılmayan vizenin ne yazıkki uzatılma olanagı bulunmamaktadır.
Sayin Excellans,

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Herkese tekrar merhaba,

Kismetse 12 Subatta kurs ogrencisi olarak Toronto'ya geliyorum.

Forumda ismen tanistigim arkadaslarimdan musait olan olursa, ilerleyen zaman icerisinde tanismak ve degerli tecrubelerini paylasmak isterim. Eminim ki kendilerinden alacagim bircok tavsiye olacaktir.

Kursum bittikten sonra mevcut ogrenci vizemi full time bir programa kayit olarak uzatmak ve egitimime devam etmek istiyorum.
Bu konuda onerileriniz,uyarilariniz var mi acaba?
Gelirken hazirlikli olmam gereken birseyler var mi?
İelts'i orada almayi planliyorum ayrica okullarin seviye belirleme sinavlarina da girecegim.

Baska neler yapabilirim mesela?

Bir de forum neden eskisi kadar hareketli degil acaba? Son zamanlarda uzun sessizlikler oluyor :(

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön