Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Conquistador merhaba,
Konunuz ile ilgili e-mail ile sizinle iletişim kurulmuşdur. Tabi diğer arkadaşların ve üyelerimizinde konu hakkında paylaşacakları yada tavsiyeleri var ise bunuda paylaşmalarını isteriz.

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
conquistador
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen conquistador »

Teşekkür ederim Excellans.
tunderbird
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tunderbird »

conquistador yazdı:Teşekkür ederim Excellans.
Merhaba,
Sayın Excellans ve conquistador

Ben de 6 aylık dil okulu öğrenimi için (study permit) için 31 ağustos salı günü bütün evraklarımı gönderdim.Bugün ne yazık ki sizin gibi sayın conquistador geri dönmeyeceğime kanaat getirerek red almış bulunmaktayım.1 Eylül salı günü konsolsluk çalışmadığı için 2 aylül perşembe günü değerlendirip anında göndermişler.
Ve de hiç bir evrağımı geri göndermemişler.Sadece pasaport+diploma fotokopisi(renkliydi sanırım ve ne yazık ki sadece tahmin aslı zannettiler belki de bu kadar da dikkatsizde olabilirler ) ve 125 cad ödendiğine dair fiş.Sizn de bütün belgelere el konuldu mu.Nedendir?

Tşk.
conquistador
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba tunderbird,

Geçmiş olsun.
Benim ilk basvurumda pasaportla birlikte sizin de söylediginiz gibi 125cad ödendigine ilişkin bir fiş,ve tapu-ruhsat fotokopileri iade edilmisti yalnızca.
Ancak ikinci başvurumda sadece pasaportum iade edildi.Geri kalan tüm evraklarıma el konuldu.Nedendir bilmiyorum,sanırım dosya bir süre muhafaza ediliyomus.Sonraki basvurularda mevcut durumla daha önceki basvurusunuzdaki durumu kıyas etmek için olabilir.
Sayın Excellans dogru cevabı verecektir eminim.
tunderbird
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

conquistador yazdı:Merhaba tunderbird,

Geçmiş olsun.
Benim ilk basvurumda pasaportla birlikte sizin de söylediginiz gibi 125cad ödendigine ilişkin bir fiş,ve tapu-ruhsat fotokopileri iade edilmisti yalnızca.
Ancak ikinci başvurumda sadece pasaportum iade edildi.Geri kalan tüm evraklarıma el konuldu.Nedendir bilmiyorum,sanırım dosya bir süre muhafaza ediliyomus.Sonraki basvurularda mevcut durumla daha önceki basvurusunuzdaki durumu kıyas etmek için olabilir.
Sayın Excellans dogru cevabı verecektir eminim.
Merhaba,
Teşekkür ederim dilekleriniz için.Aslında 1 GÜNDE nasıl karar verebilmişler anlamış değilim.KESİNLİKLE bir ÖNYARGI sözkonusu.Gönderilen diplomamın RENKLİ fotokopi olduğunu dahi iddaa ediyorum ki aslı zannederek göndermişler.Yani tamamen önyargı, hiç incelememişler dahi.İnanın böyle düşünüyorum.
Sizin her iki başvuruda kaçar günde sonuçlandı ve de 3. başvuruyu düşümnüyor musunuz?
Tşk.
conquistador
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

*tunderbird,

Türkiye'ye karsı bi önyargı oldugu yadsınamaz tabiki de.
Benim ilk basvurum 6 gün,ikinci basvurum 3 gün içersinde sonuclanmıstı.
Daha sağlam donelerle 3.basvuruyu tabiki de düsünüyorum.Hayırlısı olsun,inşallah vizemizi alır ve eğitim hakkımızdan mahrum kalmayız.
tunderbird
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın conquistador ,
Konsolsluk çalışanların ,en azından bu vizeleri değerlendiren çalışanların Türk olduğunu biliyorum.Bu tutum içine neden girdiklerini anlamış değilim.Ki önyargı derken ben kendi başvurumu özelinde vurgu yapmıştım.Ve öğrendiğim kadarı ile bilmiyorum Excellans da bilebilir konsolosluğun salı ve perşembe günleri kargo güneri imiş ki bana cuma günü cevap geldiğine göre bu bilgi ile örtüşüyor.Belki de çalışan yaklaşan Ramazan bayramında ki yoğunluğu azaltma adına elinde de bekleyen dosyalar da yok ise bu şekilde davranmıştır.Ayrıca konsolosluğun RED verme oranını tuturma-yada kota veyahut çalışan performası gibi bürsürü saçma raporlamaları adına da hareket de ediyor olabilirler.Yine Excellnsın da yorumlarını uygun olduğunda almak isteriz.
Sayın conquistador , size de uygun olursa deneyimlerimizi paylaşabilme adına Excellns tan mail aracılığı ile irtibatımızı sağlanmasını rica edicem.,

Tşk
conquistador
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın tunderbird,

Bittabi mümkündür,memnun olurum ben de.
Görüşmek üzere.
hkn00
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hkn00 »

Merhabalar...Bende Kanada da 1 senelik bir dil eğitimi düşünüyorum...Daha doğrusu 6+6 şeklinde work and study programı. Acaba vize başvurusunda program detayını göstermemiz bir sorun teşkil eder mi? yani work and study programı başvuru sırasında vize memuru gözünde ters bi etki yaratır mı acaba bunu merak ediyorum? Çok teşekkür ediyorum...
Kullanıcı avatarı
Erti

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

Programının detayı zaten okuldan alacağın kabul belgesinde (Letter of Acceptance) yazılı olacak. O belgeyi de vize başvuru pakedine ekleyeceksin.
Yalnız, niyet mektubunda, katılacağın programdan ve süresinden bahsettikten sonra (yani "Kanada'nın şu şehrinde, şu okulda şu kadar sürelik bir programa katılmayı planlıyorm" dedikten sonra) staj kısmını vurgulama, daha dil eğitimi kısmına odaklan. Eğer seninle daha fazla bilgi için iletişime geçip de programın detayı hakkında soru sorarlarsa söylersin.
hkn00
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hkn00 »

Yardımınız için çok teşekkür ederim. umarım bu süreci sizlerin de yarıdımıyla sorunsuz bi şekilde atlatabilirim...
tantalos
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tantalos »

Forumda aradım fakat bulamadım. Bu soru daha önce yanıtladıysa özür dileyerek tekrar sormak isterim.
Turist vizesi için sabıka kaydına gerek var mıdır?

Ya turist vizesi ya da arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapacağız.

Turist vizesi için sadece yolculuk belgeleri (rezervasyon vb.), sponsor mektubu ve döneceğine dair kanıt dökümanlar yeterli midir?

Tüm foruma saygı ve sevgilerimle...
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sn tantalos,

Ben birkaç kez turistik vize aldım ve hiç birinde sabıka kaydı istenmedi.

Sanırım uzun süreli kalışlar için ya da göçmenlik başvurusu olduğunda sabıka kaydı talep edliyor.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada Turist vizesi gerekli belgeler

Sayın Tantalos merhaba,
Sayın Akita'nında belirttiği gibi TRV- Temporary Resident Visa Yani geçici ziyaretçi vizelerinde sabkıa kaydı istenmemektedir. Bu süreç 6 aydan fazla durumlarda istenmektedir. Ben yine size ve diğer insanlarımızda yardımcı olması açısından hazırlayacağınız belge listesinin detayını veriyorum. Linke tıklayarak gereken ve laızm olanları düzenleyebilirsiniz.
Geçici Ziyaret- Turist Vizesi Evrak listesi
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

Excellans merhaba,
amerikada 1 yillik ogrenci vizesiyle bulunan arkadasim somestr tatilinde buraya gelmek istiyor. dogu kiyisinda nerden ve nasil Kanada turist vizesine basvurabilir? 1 ay kalmak istiyor mumkunmudur? bunun icin gerekli sartlar nelerdir? benim davet mektubu gondermem veya tatili boyunca sponsor olmam gerekir mi? kisacasi bu is nasil yapilir kisa bir detaylandirma verebilirmisin? tesekkurler
ps: montreal e gelirsen kahve sozum hala gecerli :)
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Arkadaşınız kendisine yakın olan Kanada elçiliğine posta ile TRV başvurusu yapacak. Sizinde dediğiniz gibi sizin yazacağınız bir davet mektubu + kimlik, sın,pr kart gibi evrak fotokopiniz noter onaylı ile mektubunuzda anlatacağınız gel gezelim bende kalırsın vs vs gibi bir davet yapabilir. Arkadaşınızda bu davet ve size ait bilgiler + kendi Amerika'daki statüsünü ispatlayan belgeler+gidiş-geliş yol detayları + ve maddi olanakların göstererek başvurusunu yapacak. Bildiğiniz gibi zaten aksi sınır görevlisi tarafından belirtilmedikçe vizeler 6 ay için geçerlidir.(linkten gerekli formlara ulaşabilirsiniz)
Temporary Resident Visa
Saygılarımızla,

aaaass
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen aaaass »

Bu konuyu şimdi gördüm Eğitim alanına yazmıştım burayada yazıyorum , bilgileri olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Size birkaç sorum olacak, yardımcı olursanız çok sevinirim.
-Ocak ayı içerisinde Ilac dil okuluna gitmeyi planlıyorum kabul mektubu vs. geldi , danışman şirketiyle çalışıyorum zaten, sadece bir nokta var bendeki tapularda kanadada oturan yakın bir akrabamında adı var ben bunu kimseye belirtmedim niyet mektubundada belirtmiyecem , bu tapuları versem oradaki isme kadar bakarlar mı bunu öğrenmek istiyorum ? çünkü 4 tane tapu mevcut eğer bakmazlar derseniz hepsini gösterecem.
- 6 ay lık bir dil kursuna gidiyorum bankada 20 milyar civarı bir para olacak hareketli bir hesap sayılır para yatıyor çekiliyor ama az miktarda tabi , 6 aylık kurs için 20 milyar yeterli olur mu ? ( yanında ev tapusu ve eğer olursa göstereceğim 4 tane daha tapu , babamın maaşı 2.5 milyar ama kesile kesile düzenli bir şekilde 1.5 milyar para yatıyor onun maaş bordroları , ve babam sponsor olucak , d.n : gerçi konsolosluktakiler buna bakmazlar ama ; kücük bir şehirde yaşıyoruz o yüzden asgari bir ücretle geçiniyor bir insan burada onuda belirtiyim. )
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Aaaass merhaba,
Konunuz Kanada'da Eğitim başlığı altında devam etmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Joseba merhaba,
Arkadaşınız kendisine yakın olan Kanada elçiliğine posta ile TRV başvurusu yapacak. Sizinde dediğiniz gibi sizin yazacağınız bir davet mektubu + kimlik, sın,pr kart gibi evrak fotokopiniz noter onaylı ile mektubunuzda anlatacağınız gel gezelim bende kalırsın vs vs gibi bir davet yapabilir. Arkadaşınızda bu davet ve size ait bilgiler + kendi Amerika'daki statüsünü ispatlayan belgeler+gidiş-geliş yol detayları + ve maddi olanakların göstererek başvurusunu yapacak. Bildiğiniz gibi zaten aksi sınır görevlisi tarafından belirtilmedikçe vizeler 6 ay için geçerlidir.(linkten gerekli formlara ulaşabilirsiniz)
Temporary Resident Visa
Excellans merhaba, bu mektuba ornek verebilirmisin?
Formati nasil olmali? Noter onayi hangi belgeler icin gerekiyor? Montrealde nerede yapilir.. tesekkurler
Saygilar
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Format derken belli bir formatı tabiki yok bir davet mektubu şeklinde olacak;
''Arkadaşım-akrabam xx, yy - zz tarihleri arasında beni - bizi bu bu nedenlerle ziyarete gelecektir. Kendisi bu sürede bizimle bu adreste kalacaktır. Tüm yeme içme barınma ihtiyaçları benim - bizim tarafımızdan karşılanacaktır.''
İmza - ad soyad- acık adres - telefon bu mektuba ek olarak eğer çalışılıyorsa davet edecek kimse işyerinden alınmış bir çalışıyor belgesi + PR, SIN,Ehliyet hangisi uygunsa arkalı önlü noter tasdikli fotokopisi(Tüm avukatlarda genelde bu yetki vardır herhangi birine yaptırmanız yeterlidir) Bunlar ve başvuru formları ile arkadaşınız, akrabanız vizesine başvuracak.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Joseba merhaba,
Format derken belli bir formatı tabiki yok bir davet mektubu şeklinde olacak;
''Arkadaşım-akrabam xx, yy - zz tarihleri arasında beni - bizi bu bu nedenlerle ziyarete gelecektir. Kendisi bu sürede bizimle bu adreste kalacaktır. Tüm yeme içme barınma ihtiyaçları benim - bizim tarafımızdan karşılanacaktır.''
İmza - ad soyad- acık adres - telefon bu mektuba ek olarak eğer çalışılıyorsa davet edecek kimse işyerinden alınmış bir çalışıyor belgesi + PR, SIN,Ehliyet hangisi uygunsa arkalı önlü noter tasdikli fotokopisi(Tüm avukatlarda genelde bu yetki vardır herhangi birine yaptırmanız yeterlidir) Bunlar ve başvuru formları ile arkadaşınız, akrabanız vizesine başvuracak.
tesekkurler cok acik ve net
saygilar
Albert Einstein
sems
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen sems »

sevgili site yoneticileri ve paylasimci arkadaslar ben bir 6 aylik ogrenci vizesi ile bir dil egitimi icin ingiltere deyim su anda ingilteredeyim ben oulumdan memnun degilim zaten aylik odeme yapiyorum ve bu okul surecini kanada da devam etmeye karar verdim sorum su olacak

ingiltereden vize muacatnda buluna bilirmiyim
ingilteredeki banka hesabimda yeterli param var
kendime ayit 5 yillik bir sirketim var iletisim sektorunde
ve ayriyetten de turkiye de iki firmaya sozlesmeli olarak uluslar arasi danismanlk yapiyorum

neler yapmaliyim ve nasil muaracat etmeliyim tesekurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Şems merhaba,
Konunuz KANADA'da Eğitim başlığı altında cevaplanmıştır.
Saygılarımızla,

rex73
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen rex73 »

selamlar;
Ben 38 yaşında su ürünleri mühendisiyim.6 sene denizde gemilerde çalıştım.2 sene önce Yunanistanda zengin bir işadamının yatında kaptanlık yaptım,şu anda Türkiye'de balık çiftliğinde çalışıyorum.Kanadaya turist olarak gitmek istiyorum.herhangibi malvalığım yok.Amacım kısa süreli bir tatil yapmak ve geri dönmek.Zira işsiz kalma gibi bir derdim yok.Yahutda kaçmak istediğim bir ülke yok isteseydim zaten gemi ile ayarlardım.Tabiki neden Kanada derseniz gezmeyi seviyorum ve bir kerede olsa gidip geri gelmeyi istiyorum.Ülkemdende gayet menunum.Kanada seyahatım boyunca bütün masraflar bana ait ve son 1 senedir aynı iş yerinde çalışıyorum.yıllık iznim ve birikmiş izinlerim var.Bu verdiğim bilgiler ile Kanada'ya turistik vize alma şansım ne olur,ne önerirsiniz.Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Rex73 merhaba,
Öncelikle tabiki başvurunuzu yapabilirsiniz bunda bir sorun zaten yok ama başvurunuzu yaparken tek önemli kıstas biliyorsunuzki Türkiye'ye ziyaret süresi bittiğinde geri geleceğinize vize görevlisini ikna etmektir. Bunun içinde normal olarak taşınmaz mal varlıkları, sahibi olunan ve halen çalışılan iş meslek gösterilerek desteklenir.
Sizin durumunuzda elinizde bunu desteklyecek sadece işiniz olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden işvereninizden alacağınız yıllık izninizde Kanada'ya gideceğiniz ve döndüğünüzde yine aynı işinizde çalışacağınızı belirten resmi bir mektup+ bu işyerinde çalıştığını ispatlayan (SSK vs) belgeler + kendinize ait planladığınız gezinin detayları ve bunların belgeleri ( Otel rezervasyonu + Ucak gidiş / geliş rezervasyonu) + bu süreçte lazım olacak paranın bankada hesabınızda gösterilmesini ve bu paraya sahip olduğunuzu belgeleyen unsurlar+ diğer vize için gerekli olan formlar, güvenlik bilgileri vs vs hazırlayıp başvurunuzu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

rex73
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen rex73 »

Çok teşekkür ederim.malvarliğı dışında seyehatım süresince fazlasıyla yetecek param var ,daha önce yurtdışında çeşitli ülkelerden çekmiş olduğum paralar banka defterinde kayıtlı zaten.sanırım sadece görevlinin geri dönüş yapacağıma inanması lazım.zaten defalarca yurtdışına çıkıp geri gelmişim.iş konusundada sıkıntı yok,evrak bakımından.
Teşekkür ederim.
knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen knightrider »

merhaba sayin excellans
uzun suredir gorusemedik. canadaya gelmemiz ev is durumlarinin ayarlanmasi derken siteyede girme imkanimiz pek olmadi bu yuzden size karsi biraz vefasiz olduk bizim dosyamizda bize verdiginiz bilgilerle islerimizi kolaylastirdiniz esimle surekli size dua ediyoruz allah sizden binlerce kez razi olsun.
sayin excellans o cok degerli bilgilerinize tekrar ihtiyacimiz var. kayinvalidemi ve 3 yasindaki kucuk baldizimi ziyaretci olarak getirtmek istiyoruz bu konuda hic bi bilgimiz yok ne kadar sure kalabilir hangi belgeler gerekiyor bizim ve onun yapmasi gerekenleri bize siralayabilirmisiniz. bilgileriniz icin cok tesekkur ediyorum saglicakla kalin
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Knightirder merhaba,
Öncelikle size ve ailenize selamlar, Ziyaretçi vizesi ile yakınlarınız 6 ay süre ile kalabilirler. Yapılması gereken ise sizin yanınıza gelmesini istediğiniz, ziyaret etmesini isdeğiniz kişi yada kişilere yazılmış olan bir davet mektubu ve bu davet mektubuna ek olarak sizin Kanada'dan kimlik fotokopileriniz, iş durumunuz var ise bunu belgeyen yazı ile Türkiye'deki akrabanıza göndermeniz. Onlarda bu davet mektubu ve destek belgelerini alıp Konsolosluğa geçici ziyaretçi formları ve yatırılacak vize masrafının orjinal banka dekontu ödendisi ile başvurusunu yapacaklardır. Bunun için gerekli formların linkinide ayrıca veriyorum.
Doldurulması gereken formlar:
1
2
3
Fotograf ölçüleri
4
5
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

bilgileriniz icin sonsuz tesekkurler sayin excellans
knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans bi sorum daha olacak bu belgeleri hazirladiktan sonra kendisinin ankara konsolosluga sahsenmi basvurmasi gerekiyor yoksa posta yoluyla mi gondermesi gerekiyor
suvari
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen suvari »

Merhabalar

Ben 42 yaşında 13 sene denizcilik tecrübesi olan . son 10 senedir İnternet Kafe işiyle uğraşıyorum (mesül müdür) halen devam etmekteyim fakat sigortalı değilim, Benim Kanada'da 15 yıldır ikamet eden ve kendine ait bir işyeri (evi, arabası vs)bulunan arkadaşımı ziyarete gitmek istiyorum. herhangi bir malvarlığım yok. Amacım 15 günlük bir tatil yapmak ve geri dönmek. bu tatil süresince Kanada'daki arkadaşım ve Türkiyeden bir Şirket bana sponsor olacaklar seyahatım boyunca (orda kaldığım süre, geliş gidiş uçak bileti vs) tüm masraflar ordaki arkadaşım ve burdaki bir şirket tarafından karşılanacak daha önce dediğim gibi 13 yıllık denizcilik deneyimim var ve uzun zaman önce Kanadaya gemi ile de gitmişliğim vardır pasaportumda diğer bir kaç ülke vizelerimde bulunmaktadır liman cüzdanım vs hepsi vardır Bu verdiğim bilgiler ile Kanada'ya turistik vize alma şansım ne olur,ne önerirsiniz.Saygılar.

saygılarımla
suvari
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sanırım cevap yok biliyorum aynış şeyler hep eminim sizlerde sıkıldınız hemen hemen aynı sorulara muhatap olup cevap vermekten fakat biz gitmek isteen ve çareler arayanlarda pek memnun değiliz bu durumdan ama yapıcak birşey yok :(
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sayın Suvari,
Burada yazdığınız bilgileri kanıtlayabildiğiniz sürece vize alabilirsiniz. Sn. Excellans da size mutlaka cevap yazacaktır. Bu aralar müsait olmayabilir veya zamanı olmamıştır.
Saygılar.
Taner3
Teşekkürler,

ResimResim
suvari
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

taner3 yazdı:Sayın Suvari,
Burada yazdığınız bilgileri kanıtlayabildiğiniz sürece vize alabilirsiniz. Sn. Excellans da size mutlaka cevap yazacaktır. Bu aralar müsait olmayabilir veya zamanı olmamıştır.
Saygılar.
Taner3
merhaba Taner cevap için teşekkür kanıt derken bana ait olan passoport, liman cüzdanı (gemi adamı) ve türkiyeden bana sponsor olacak firmaları kastediyorsan tabiki kanıtlarım ama kanaday gittiğim nasıl kanıtlarım bilemiyorum uzun zaman önce idi ve birşey daha sorsam kızmasın umarım geçici işçi olarak gidebilirmiyim böyle olursa kalma sürem uzar diye düşünüyorum sizler daha iyi bilirsiniz gerçi bakalım kısmet birşey yapacağız artık

cevap için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

turist vizesi için hangi form dolduruluyor.

tesekkur ettim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Saygılarımızla,

Ozgem
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ozgem »

Merhabalar,
İzninizle bir sorum olacak.

Ben şu an Amerika- Minnesota eyaletindeyim. j1 vizem var. Burada visiting scholar olarak bulunmaktayım. Amerika vizem eylül 2011 de bitecek ve Türkiye'ye döneceğim. Mart ayında Kanada-Montreal'da alanımla ilgili çok büyük bir kongre düzenleniyor ve ben de o kongreye izleyici olarak katılmak istiyorum. Kongre 3 gün sürecek. Fakat Amerika'dayken nasıl Kanada turist vizesi alırım bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ozgem merhaba,
Yapmanız gereken aşağıda size linkini vereceğimiz Detroit elçiliğimizin web sayfasındaki gereklilikleri yerine getirerek ziyaretçi vize başvurusunu yapmanız olacaktır.
Geçici Ziyaretçi Vize-Amerika içinden
Saygılarımızla,

chemammy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen chemammy »

Sayın Excellans,

Foruma yeni üye oldum ancak forumlarda konuşulanları okuyunca benim için çok faydalı bilgiler buldum. Bayasfar isimli arkadaşımızla olan yazışmalarınızı okudum. Benim durumunda bayasfar ile yüzde 95 benzerlik gösteriyor. Bir üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışıyorum ve doktoramı yakın zamanda bitirdim. Bu sene mart ayından itibaren, Quebec üniversitesi(Chicoutimi)'nde 1 yıl boyunca doktora sonrası çalışmalar yapmak amacıyla kabul aldım, bu çalışma için YÖK'ten 1 senelik maddi destek alıyorum. Bugünlerde ben,eşim ve 2 yaşındaki kızım için pasaportları çıkardım ve vize başvurusunda bulunacağım. Kanada ankara konsolosluğuna durumumu açıklayıp yazdığımda benim work permite,eşim ve kızım içinse TRV olarak vizeye başvurmam gerektiğini söylediler. Bayasfarın durumu da benzer olduğu için gerekli olan evrakları orada yazmışsınız tekrar size sormayacağım bunu ancak destekleyici evraklar(tapu,banka hesapları,kredi kartı ekstreleri,YÖK destek mektubu vs.) ve diğer belgelerin hepsinin ingilizceye çevrilmesi gerekiyor mu acaba? Ayrıca eşimde bu projede para almadan yardımcı olacağından dolayı,kızımı bir kreşe vermemiz gerekiyor,acaba kreş ücretleri ve ayrıca daire kiraları bu bölgede ortalama ne kadardır? Yada bu bölgede irtibata geçebileceğimiz Türk arkadaşlar bulabilir miyiz? Değerli bilgilerinize başvurmak istedim.Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Chemammy merhaba,
Öncelikle evet size gerekli olan prosedür WP ve aileniz için gerekli olan ise TRV başvurusudur. Yalnız TRV başvurusu formları değişmiştir bu konuda lütfen son değişikliklere göre formlarınızı doldurunuz. Bununla ilgili linkleri ben yine size paragraf altında verecegim, tercümesi yapılacak evraklarda ise kısa bir cümle ile alınması, tedarik edilmesi kolay olmayan ( diploma, evlilik, nufus cüzdanı, pasaport, transcript, iş sözleşmesi, sabıka kaydı, aile nufus bilgi döküm belgesi, banka ve finans dökümanları, tapu vs) orjinalleri İngilizce yada Fransızca olmayan belgelerin tercümeleri halleri ve yine cümlenin başında belirttiğimiz gibi alınması tedarik edilmesi tekrar hallerde mümkün olmayanların ise noter tasdikli olarak alınması gereklidir (Nufus cüzd. fotokopi,Tapu fotokopi, Diploma fotokopi, Pasaport fotokopi vb.)
Formlar:
1
2
3
4
5

Yerleşmeyi düşündüğünüz bölge için ayrıca arkadaşlarımız kısa bir araştırma yapsınlar detayları yine size buradan paylaşalım. Türk arkadaşlar konusunda o bölgede ne yazık ki şuan için bizlerin bu konuda sizlere bilgi vermesi mümkün değildir ama eğerki forum üyelerimizden bu konuda ilgilenen olur ve sizinle irtibat kurmak isteyen olursa yine bu konuda yardımcı olmaya çalışırız tabiki.
Saygılarımızla,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön