Kanada'ya Akraba yolu ile göçmenlik

Kanada'ya akraba yolu ile göçmenlik hakkında merak ettiklerinizi paylaşacağız
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

ilkerb yazdı:excellans,
aslında bu şekilde göndermiş olmaları bir bakıma red olmamış, hatta bunları da yazıp yollayınca vizeyi verip gönderecekleri anlamını taşıyor diye yorumluyorum ne dersin?
Aynen katılıyorum...
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

çıkış harcı hk

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

excellans merhaba,

pr vizesi ile ist. dan çıkış yaparken yine çıkış harcı makbuzu alınıp da mı çıkılıyor?
beraberimizdeki TRV li den zaten çıkış harcı alıyor değil mi?
teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

çıkış harcı hk

ilkerb yazdı:excellans merhaba,

pr vizesi ile ist. dan çıkış yaparken yine çıkış harcı makbuzu alınıp da mı çıkılıyor?
beraberimizdeki TRV li den zaten çıkış harcı alıyor değil mi?
teşekkürler.
Sayın Ilkerb,
Siz direkt pasaportunuzu uzatıyorsunuz polis memuruna diğer anneniz yada yanınızda bulunan oturum izni olmayanlar çıkış harcı makbuzu alacaklar. Eğerki memur size sorar ise; sormaz ama işte....Kanada'da oturum hakkım var o yüzden diyorsunuz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba,
güzel haber ! : annemizin pasaportu geldi. 04.06.2012 ye kadar çoklu girişli TRV vermişler. Diğer gidişini de garantilemiş olduk böylece :)
çok sevindik, sevincimizi de seninle paylaşmak istedik.
Sevgiler, saygılar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

ilkerb,

Güzel haber hayırlı olsun.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

akita, teşekkür ederim
2 sene vermeleri çok sevindirdi.
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:Excellans merhaba,
güzel haber ! : annemizin pasaportu geldi. 04.06.2012 ye kadar çoklu girişli TRV vermişler. Diğer gidişini de garantilemiş olduk böylece :)
çok sevindik, sevincimizi de seninle paylaşmak istedik.
Sevgiler, saygılar.
Sayın Ilkerb,
Hayırlı olsun artık rahat rahat annede gidebilir gelebilir..

Başarılar, mutluluklar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans teşekkür ederim iyi dileklerin için.
saygılar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
kısa bir aradan sonra tekrar merhaba, iyisinizdir umarım.

ufak bir soru : annemize aldığımız 2 yıllık vize ile beraber gelen küçük bir kağıtta üç dilde açıklama yapılmış. orada şunu da yazmakta ; kanadaya giriş yaparken vize görevlisi herhangi bir tarih belirlemediği sürece max kalış süresi 6 aydır diye belirtiyor.temmuzda abd vizesi için randevu aldık. acaba bu süre sonunda örneğin buffalo dan çıkış - giriş yapsa, yine bir 6 ay daha hak kazanır mı yoksa bu sadece sonuçsuz bir uyanıklık olarak kalır mı ? :)

selamlar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:excellans,
kısa bir aradan sonra tekrar merhaba, iyisinizdir umarım.
ufak bir soru : annemize aldığımız 2 yıllık vize ile beraber gelen küçük bir kağıtta üç dilde açıklama yapılmış. orada şunu da yazmakta ; kanadaya giriş yaparken vize görevlisi herhangi bir tarih belirlemediği sürece max kalış süresi 6 aydır diye belirtiyor.temmuzda abd vizesi için randevu aldık. acaba bu süre sonunda örneğin buffalo dan çıkış - giriş yapsa, yine bir 6 ay daha hak kazanır mı yoksa bu sadece sonuçsuz bir uyanıklık olarak kalır mı ? :)
selamlar
Sayın Ilkerb merhaba,
Şimdi ilk önce şunu bir açıklığa kavuşturalım '' annemize aldığımız 2 yıllık vize....'' bu vizeniz multiple - yani çok girişli çıkışlı vizemidir? Evet öyle ise zaten bir sorununuz yok. Ayrıca Kanada'dan çıkış yapmadan da vize uzatma işlemine başvuru yapabilir anneniz gerekli neden göstererek. Yada dediğiniz gibi Amerika - Kanada giriş çıkışı yapar. Yani sonuçsuz bir uyanıklık olmaz ( tabi bir kapıdan çıkıp öteki kapıdan girmeyinde aynı gün içinde ...)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,

çok girişli vize aldık.
bilginize
ResimResim
erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen erdielkoca »

Kanada'da kuzenim var bana oraya turist olarak gitmem de ne gibi bir faydası olabilir ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

erdielkoca yazdı:Kanada'da kuzenim var bana oraya turist olarak gitmem de ne gibi bir faydası olabilir ?
Sayın Erdielkoca merhaba,
Kuzeniniz size davetiye göndererek ve gönderdiği davetiyede ; sizin ziyaret tarihlerinizde onunla beraber ikamet edeceğinizi, yemek- çamaşır - vs gibi ihtiyaçlarınızda da yardımcı olacağını vs içeren bir mektup ile size yardımcı olabilir.
Saygılarımızla,

erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen erdielkoca »

cevabınız için teşekkür ederim bi şansımızı deneyelim
Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen stah »

Sevgili Excellans,
Ilkerb'nin sorularina benzer sorularim olacak benim (bu arada herhalde Ilkerb artik giris yapmistir Kanada'ya, yeni ulkenizde anne baba ve bebeginizle mutlu bir yasam diliyorum size)... Biz su anda Ankara'dan medical icin haber bekliyoruz, sorun olmaz da hersey yolunda giderse seneye Haziran-Eylul arasinda 3 aylik bir donem icin islerimizden izinli olarak gidip genel ortama, is olanaklarina vs. bakacagiz. Sonra da 2-3 yillik bir donemde tasinmayi dusunuyoruz. Benim yasi epey ilerlemis bir annem var (79), tasinma durumunda onu da goturmek istiyoruz. Ilkerb gibi turist vizesiyle gidip sonrasinda sponsorlukla yanimiza aldirmak amacindayiz. Kendisinin maddi durumu iyi, uzerinde gosterebilecegi hesap, tapu vs. var. Yasindan dolayi vize almakta zorlanir miyiz sizce? Ileride sponsorluk durumunda yasi daha da ilerlemis olacak, sorun yaratir mi?
Cok tesekkurler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba stah,
dileklerin için teşekkür ederim. darısı başınıza.. biz henüz giriş yapmadık, 23 eylül de uçuyoruz kısmetse. 2 hafta kalıp döneceğiz, ardından ben tek olarak mayıs 2011 de geleceğim, bizimkiler de 2 ay sonra arkamdan gelecekler. ben de bu arada ev-araba vs halletmiş olacağım.sizler için de şimdiden hayırlısı olsun.
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Stah merhaba,
Öncelikle bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Diğer başvuru sahipleri gibi sağlık testlerinde eğer aksi bir durum çıkmadığı sürece onlarda eligible- olurlar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen stah »

Ilkerb, iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler, size iyi yolculuklar. Excellans, size de her zamanki gibi tesekkurler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Umut merhaba,
Öncelikle kızınızın sahip olması gereken şartlar;
- Kanada vatandaşı yada Kanada'da sürekli oturum hakkına sahip olması,
- 18 Yaş ve üstünde olması,
- Herhangi bir alkol, uyuşturucu, hırsızlık, yaralama, terör, siyasi menşeili suç vs. gibi nedenlerle hiçbir ceza yada davası olmaması,
- Herhangi bir nedenden dolayı devletten yardım almış olmaması almış ise sponsorluk öncesi bunların tamamının ödenmiş olması,
- Herhangi bir vergi borcu ve bu borctan dolayı taksitlendirme durumuna düşmüş olmaması,
- Mahkeme tarafından belirlenmiş herhangi bir nafaka aylık yardım kararı almamış olması,
- Herhangi bir şekilde iflas yada bu gibi nedenlerden dolayı ekonomik durum bozulmamış olması,
- Size, Permanent Resident olduktan itibaren; 10 yıllık Kanada devletine söz vererek maddi ekonomik anlamda bakacağını ve eğerki bunu yerine getiremezse sizin adınıza verilen devlet yardımını geri devlete ödeyeceğini belgeleyen anlaşmayı imzalaması,
- Sponsorluk başvurusu yaptıgı andan geriye dönük 12 aylık ( Tam 1 sene) ekonomik gelir ve maddi imkan belgelemesi
- Belgeleyecegi ekonomik gelir kendisi ve sizin için toplamda yıllık minumum 22.171 CAD - Kanada doları ve üstü olmalıdır.

Sizin ise yapmanız gereken sadece bu sponsorluk başvurusu sonucunu bekleyip dosyanızın Ankara Kanada konsolosluğuna gelip onların sizden isteyecekleri belgeleri ( Polis kaydı, aile detay bilgileri, saglık raporu, banka vs bilgileri ) tamamlamak olacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans merhaba tekrar.
sana genel iki sorum olacak, sponsorship application ile ilgili..
1. örneğin anne - baba ya da amca, herkimse, sponsorluk vasıtası ile göçmen statüsünde kanada ya ayak basması durumunda, bizler gibi Pr statüsünde olanlardan, devlet imkanları (OHIP, vb..) açısından ne farklılık vardır? hakları açısından ne farklar vardır. welfare dışında, sosyal imkanlardan aynı şekilde faydalanırlar mı?

2. sponsor olduktan ve sponsor olunanlar kabul edildikten sonra, sponsor olanlara ne gibi yasal yükümlülükler düşmekte ve bunların süreleri ile ilgili bilgi verebilirsen çok memnun olurum.

3 . sponsor olunanların vatandaşlığa geçişi de aynı koşullara mı tabi? yani 4 yılın 3 yılını geçirmek koşulu, yoksa 10 yıl bakmak yükümlü olduğun sürede (ana-baba için) citizenship için başvuramıyorlarmı
teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Öncelikle avatarınız çok şık ve hoş olmuş....

Ilker bey,
1- Sizinle aynı tüm haklara sahiptirler. Tek diğer basvurulardan farkları başvuru esnasında onlarında maddi detayları istenir.
2- Sponsor olan yine diğer sponsorluklardan farklı olarak bu grup için 10 yıl süreli sorumludur. 10 yıl süre içinde sponsor olunan kişiler devletten yardım almaları gerekir işsizlik, evsizlik vs gibi, eğer alınırsada bu sponsora borc olarak yazılır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans bir de yukarıda 3.soru yazdım son anda ama farkedemedin tabi

avatar için tşk ederim., foruma uygun olsun istedim..biraz seninkini andırdı sanırım :)

2. maddedeki cevabını tam anlayamadım. bu soruyu ikiye ayırmak gerekebilir sanırım. a: onlar devletten yardım alırsa bize zararı ne olur? b: biz sponsor olduktan sonra örneğin kendimize welfare başvurunda bulunabilirmiyiz devlete, vursak bize zararı ne olur? şöyle de sorulabilir, 6 ay iş bulamadım, sonra welfare almaya başladım.ardından iş buldum.welfare i kestim.ardından spons sürecini yine de başlatabilirmiyim?

teşekkür ederim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Şimdi evet 3. sorudan devam edelim;
Hayır onlarında vatandaş olma süreçleri aynı şekildedir. Hatta onlar yaşlarından dolayı vatandaşlık testinede tabi olmayacaklardır. Zamanları doldugunda direkt başvurup vatandaş olabileceklerdir.

Eski 2. soruyuda biraz daha açalım; Sponsor olan kişi sponsor oldugu kişi yada kişilerin tüm maddi ve barınma hizmetlerinden sorumludur ilgili başvuru klasmanına göre bu evlilik vs'de 3 tam yıl aile yakınları kategorisinde 10 yıllık bir süredir. Bu süreler içinde sponsor olunan kişi yada kişiler bahsettiğimiz devlet yardımlarına başvurur ise (geçinemiyorum, evim barkım yok vs gibi) bu başvurusu sonucunda aldığı yardımlar ne yazıkki sponsor olan kişiye devlet borcu olarak yazılır.. Neden ? Sponsorluk şartında bulunan madde ihlal edildi ve sponsor olunan kişi devlet yardımı aldı diye. Şimdi sizin b- olarak adlandırdığınız durumda ise evet welfare durumunuz bittiği anda sizde tabiki ekonomik şartları yerine getirebiliyorsanız sponsor olabilirsiniz. Ayrıca mesela eşiniz anneye sponsor oldu ilk başta anne geldi 3 sene sonra yardım başvurusu yaptı yardımı aldı.... Eşiniz bu alınan yardımı geri devlete ödeyip dosyasını temizleyip tekrar ekonomik göstergeleri yerinde ve şartları sağlıyor ise babasına vs sponsor olabilir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
açıklama için teşekkür ederim. mesajını okuyunca, doğal olarak şu da aklıma geldi.

1.sponsorluğu bir an için bir kenara bırakırsak, normalde biz aile olarak gidip, sıkıntıya düştüğümüze ve welfare e başvurduğumuzda peki onlar da mı borç olarak bize geri dönüyor yoksa bu welfare geri dönüşü olmadan devlet tarafından mı veriliyor.

2. bir de ; yine sponsorluk konusuna geri dönecek olursak, demiştiniz ya OUTLAND başvuru daha çabuk sonuçlanır diye, bu şekilde yapacak olduğumuzu düşünelim. 1 sene aile geldi trv ile. kaldı, 6 ay sonra 1 kere çıkış giriş yaptılar, bi 6 ay daha kaldılar. bu arada sponsorluk başvurusu yapmaya karar verdik diyelim. başvuruyu yaptığımız anda onların (hem anne hem baba) türkiye de mi fiziken olmaları gerekiyor? bir de şu şekilde sorayım ; biz başvuruyu hazırlayıp (sanırım mississauga ya veriliyor) evrakları verdikten sonra türkiye de bir temsilciye (akraba) yetki verilse, takipleri o yapsa, kendileri de bir süre sonra yine turist vizesi ile kanadaya geri gelebilirlermi? sponsorship başvuru işleminde bu şekilde bir uygulama var mıdır?

bu arada bu gece, pr kartlar ile ilgili bir telefon açıp durumu öğreneceğim.

teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Öncelikle,
1- Hayır- ama bu 1 yıl içinde olursa evet. Biliyor ve hatırlayacaksınız ki 1 yıl kendinizi idame ettirecek miktar diye imza atmıştık beyanlarımızda. Bu süreden sonra tabiki ihtiyaç olan durumda başvurunuzu yaparsınız.
2- Aile büyükleri tabiki turist olarak gelebilirler hatta siz başvurunuzu onlar burda ikende yapabilirsiniz. Fakat sponsorlugunuz onaylandıktan sonra diğer başvurulardan farklı olarak size (Sponsor olana başvuru kiti) gönderilecek ve sponsor olmak istediğiniz kişi yada kişiler bu kiti alıp doldurup kendi yaşadıkları konsolosluğa ibraz etmek ve interview'a girmek zorundadırlar. Buna kendi ülkelerinin polis kayıtları + saglık testleride dahil. Yani bahsettiğiniz durumda her hangi bir akraba ancak onların yanında onlara yardımcı durumunda olacaktır Interview kısmında. Diğer dosya doldurulması vs zamanı önemli değildir. Ayrıca sponsorluk işlemleri başlatıldıktan sonra talep edilecek TRV vizesi genelde red edilmekte ama tabiki yaşları ve aile durumları düşünülerek bunun olabilirliği var fakat dediğim gibi daha evvel alınanlar kadar rahat olmaz.

Kısaca toparlarsak sizin sponsorluğunuz kabul olana kadar ve size onlar için doldursun diye gönderilecek formlar- kit gelmeden sizlerle kalabilirler, ama bu süreç sonrası onların formlarının doldurulması ve destek evrakları ile Ankara'ya gönderilip sürec kısmındada orada bulunmaları yada çok extrem bir durum olarak sizin yanınızda eğer vizeleri var ise kalırlar iletişim telefonları uluslararası cep nosu ve bildirdikleri ev nosu mutlaka cevap verecek birisi olur Interview günü tarihi alınır ve aileniz o zaman Türkiye'ye gider vs vs.. Ama tabiki bunlar hep masraf...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
öncelikle açıklamalar için teşekkür ederim. o noktalara gelelim önce, sponsor olabilme noktasına ulaşalım, daha sonra detaylandırırız hayırlısı ile..siz buradayken hala, biz oradayken hala..bu arada bu sponsorluk konusu ile ilgili aklımıza takılanları size yine danışmaktan memnuniyet duyacağız.
1. maddede belirttiğin 1 yıl, ilk 6 ay değilmiydi? ben mi yanlış biliyorum acaba? hatta bazı arkadaşlar daha erken bile başvurup, yardımı başlattıklarını belirtmişlerdi.
teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Ben ilgili hükmü ve gerekliliği sizlere bildiriyorum, yani başka bireyler başvurmuş olabilir hatta gittikleri ertesi günde başvurmuş olabilir hatta almayada başlamış olabilir. Bu onların sorumluluğundadır. Kimse kimseye bedava vermeyecektir sonuçta her girişin başvurunun bir gereklilik ve hükümleri vardır.Nitekim; ilgili hüküm derki:
''The Government of Canada does not provide financial support to new skilled worker immigrants.
You must show that you have enough money to support yourself and your dependants after you arrive in Canada. You cannot borrow this money from another person. You must be able to use this money to support the costs of living for your family.
You will need to provide proof of your funds to the Canadian visa office in your home country when you submit your application for immigration.
The amount of money you need to support your family is determined by the size of your family. These amounts are updated every year. Applicant must be will provide amounts of minumum 1 year enough.''

Ama geldiniz low income yardımı aldınız bundan bahsetmiyoruz, ama geldiniz çocuk yardımı aldınız bundan bahsetmiyoruz. Bunlar sizlerin normal haklarınızdır. Devletin size verdiği yada bağladığı her maaş yardım değildir bunu karıştırmamak gereklidir. Normal haklar dışında yapılan yani geldiniz, bu süreç içinde gittiniz dedinizki ölüyoruz, geçninemiyoruz paramız pulumuz yok vs vs. Ve ailenizi welfare altına aldırdınız kiranızdan tutun aylık maaşa kadar baglattınız. İşte bunda ne yazıkki başvurunuz statüsü gereği size ileride bu charge edilecektir.

Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans merhaba,
sana iki sorum olacak.
1. kanada ya yerleştik ve oradan türkiyedeki anne babaya sponsorluk başvurusu yaptık. maddi varlık olarak türkiye hesaplarındaki paramızı gösterebiliyoruz değil mi, illa ki gösterilen paranın kanada hesaplarında olması gerekmiyor sanırım?
2. bir de; diyelim başvuru esnasında bir nakit varlık gösterdik. bu esnada kirada oturuyoruz. ama bir firsat çıktı ve başvuru yapıldıktan sonra ev alma kararı verdik ve bu maddiyatın önemli bir kısmını downpayment olarak vermek icab etti. bu durumda ne oluyor? sonraki aşamalarda tekrar hesap dökümü istiyorlar mı?

teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
1- Kanada'daki stable sabit durumunuz + Türkiye'deki aktif hesaplarınız şeklinde olur.
2- Sponsorluk başvurusu kabul edildkten sonra kullanmanız daha mantıklıdır. Sponsorluk başvuruları 43 gün içinde belli olur.
Saygılarımızla,

spnf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen spnf »

Herkeze Merhaba.
Benim abim Kanada da göçmen benim eşimle beraber Kanada vizesi almama nasıl yardımcı olabilir. şimdiden tgeşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Spnf merhaba,
Abiniz size bir davetiye mektubu yazar bu mektubu imzalar mektubla beraber kendisine ait en az iki kimlik belgesi fotokopisi ekler, bir yerde çalışıyorsa çalıştıgına dair belgeyide alır size bunları yollar, sizde bu belgelerle beraber eşiniz ve size Turist - Ziyaretçi vizesi başvurusu yaparsınız. Eğer ''Kanada vizesi'' kastınız bu ise.
Saygılarımızla,

spnf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen spnf »

Teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacak, Eşim Türk vatandaşı değil, Türkiye den vize başvurusu yapabilir mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Spnf merhaba,
Evet, tabiki yapabilir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

ilkerb merhaba

sizin basvurunuz ne şekildeydi. benim nişanlım Quebec sertifikasını aldı. kanadaya gitmeden evlenecegiz. ben turıst vizesiyle kanadaya gidicem bana ordan sponsor olucak. fakat bizde Hanımın annesini getirmek istiyoruz. hatta sizin gibi uzun vadede oda Annesi olmadan orda kalmak istemiyor. siz bu konularda ne kadar yol aldınız. ben hala aynı anda iki kişiye sponsor olunabiliyormu onu pek anlayamadım. surec nasıl işliyor.

teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Her ne kadar Sayın Ilkerb'ye sormuş olsanızda sadece şunu daha dogrusu anlamadıgım dediğiniz konuyu netleştireyim. Bir kişi ancak 1 sponsorluk dosyası acabilir ve bu sponsorluk bitmeden başka bir kişiye sponsor olamaz. Fakat eğer bu kişi ailesine (Anne - Baba - Dede- Anane vsvs.) sponsor oluyor ise aynı başvuru içinde ikisinede(Anneye, babaya gibi) sponsor olabilir. Fakat bu kişi eşine, kocasına yani SPOUSE - sponsor oluyor ise Ailesine (Anne- Baba -Dede.Anane vs vs. ) ilk sponsorluğu bitmeden sponsor olamaz. Yada bunun tam tersi..
Zaten bu yüzdendirki; Sponsorluk klasmanıda kendi içinde ayrılmıştır:
- Eşe, kocaya, birlikte yaşanılana sponsorluk yani Sponsoring to Spouses, partners and depents
- Anne, Baba, Dede, Torun, vs vs - Sponsoring to Other eligble relatives

Bu Federal devletin gereklilikleridir ayrıca sizin durumunuza özel birde şu gereklilik vardır maddi olanak ve finans durumu (Quebec için) Bunuda yine incelemeniz için linkini veriyorum.Quebec Economic needs for sponsoring Yani size özel Quebec eyaletinde aynı anda bunu gerçekleştirme durumu olabilir!! Listeyi size açıklayayım, eşiniz mutlaka kendi için minumum 20.584 cad yıllık gelir sahip olup + sonraki sponsor olacagı 1 kişi için:15.057 cad 2 kişi için: 22.079 cad maddi ekonomik gelire sahip olmalıdır. Kısaca sayın Ibozdag hem siz hem anne için, toplamda 43.000 cad gibi ve üstü bir meblag yeterli olacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba

guzel bir bilgi daha teşekkür ederim. buna sevindik. birsey sormak istiyorum. 43,000 cad var ve sponsor olduk sorun çıkmadı. Peki montrealde yasamak zorundamıyız. sponsorluk basvurusunu yaptıktan sonra torontodan iş teklifi aldık deyip oraya yerlesebilirmiyiz.

tekrar tekrar ilginize teşekkür ederim.

bu arada google Excellans kim diye yazdım dunya dısından bir varlık diye cevap geldi. :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Dediğiniz şekilde sponsor olunanlar gelirler PR yerleşimlerini yaparlar ve bahsettiğiniz nedenle yada havası suyu vs nedenle tabiki başka yere geçiş yapabilirler. Ama öncelikle kendileri Quebec içinde kayıt altına girmeliler.

Bu arada methiyeniz için teşekkür ederim...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ben teşekkür ederim bu daha güzel bir haber oldu. peki bu basvurunun surecı nedir ne kadar surer. es için 45 gün kadardı sanırım ama ıkı kısı olunca ve Quebec için surec nasıl işliyor
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Başvuru süreci yani sponsorlugun onaylanması aynı süreçtir. Burada zaten ilk önce federale başvuru yapılıyor sponsorluk belgesi alınıp Quebec eyaletinin işlmeleri yapılıyor. Inland başvuru eğer olursa yani Siz içeride iken bu başvuru daha uzun sürmektedir ama siz Türkiye'de olursanız yani Outland başvuru buda ortalama 8 ay sürmektedir.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU - AKRABA YOLU İLE” sayfasına dön