Kanada'da doktor olarak çalışmak

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
druzman
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen druzman »

Ortopedi uzmanı doktor olarak çalışmaktayım. Eşimde ingiliz filoloji mezunu ve ingilizce öğretmeni olarak çalışmakta. Kanada' ya göçmen olarak gitmek istiyoruz. Bu konuda neler yapabilirim. Nereden başlamalıyım bu konularda detaylı bilgiler verirseniz seviniriz.
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

druzman yazdı:Ortopedi uzmanı doktor olarak çalışmaktayım. Eşimde ingiliz filoloji mezunu ve ingilizce öğretmeni olarak çalışmakta. Kanada' ya göçmen olarak gitmek istiyoruz. Bu konuda neler yapabilirim. Nereden başlamalıyım bu konularda detaylı bilgiler verirseniz seviniriz.
Saygılarımla
Sayın Druzman merhaba,
Bizlere Web sitemizdeki değerlendirme formu ile ulaştınız. Konunuzla ilgili size detay bilgi aktarılınacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
mkaradas1980
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mkaradas1980 »

2 YIL SONRA GÖZ UZMANI OLACAĞIM EŞİM ZİRAAT BANKASINDA ÇALIŞMAKTA KANADA DA GÖZ DOKTORU OLARAK ÇALIŞABİLİRMİYİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mkaradas1980 yazdı:2 YIL SONRA GÖZ UZMANI OLACAĞIM EŞİM ZİRAAT BANKASINDA ÇALIŞMAKTA KANADA DA GÖZ DOKTORU OLARAK ÇALIŞABİLİRMİYİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
Sayın Mkaradas1980 merhaba,
Tabiki mezunluğunuz sonunda Kanada'da Tıp kurumu denklik tarafına gerekli olan sınav - sınavları verdiğiniz takdirde ve yaşamayı düşündüğünüz eyaletin mesleki denkliğini karşıladığınız sürece Kanada'da doktor olarak çalışabilirsiniz.
Bu konu ile ilgili alakalı olarak Kanada mesleki eğitim gereklilikleri için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz;
Kanada'da doktorluk
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
kanx
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kanx »

merhabalar bende şunu sormak istiyorum, son sınıf tıp fak. de okuyorum. okulu bitirince kanada ya gidip uzmanlığı orada yapmak istiyorum sonrasında dönmek yada kalıp orada çalışmak zamanla belli olacak benim açımdan. sınavlara hazırlanırken de hem çalışıp geçimimi sağlamak hemde dilimi geliştirmek istiyorum esasen.
- göçmenlik başvurusu yapabilmem için yine 1 sene çalışmış olmak koşulu aranıyor mu?
-okulu bitirip gitmek için hemen başvuru yapamaz mıyım?
- birde dil yeterliliği için ıelts mi gerekiyor mutlaka yoksa toefl-ibt de olur mu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kanx yazdı:merhabalar bende şunu sormak istiyorum, son sınıf tıp fak. de okuyorum. okulu bitirince kanada ya gidip uzmanlığı orada yapmak istiyorum sonrasında dönmek yada kalıp orada çalışmak zamanla belli olacak benim açımdan. sınavlara hazırlanırken de hem çalışıp geçimimi sağlamak hemde dilimi geliştirmek istiyorum esasen.
- göçmenlik başvurusu yapabilmem için yine 1 sene çalışmış olmak koşulu aranıyor mu?
-okulu bitirip gitmek için hemen başvuru yapamaz mıyım?
- birde dil yeterliliği için ıelts mi gerekiyor mutlaka yoksa toefl-ibt de olur mu?
Sayın Kanx merhaba,
Oncelikle hoş geldiniz,
Göçmenlik başvurusu yapabilmeniz için 1 yıllık minimum tam zamanlı bir işte çalışmış olmanız gereklidir -
Tıp fakültesini bitirdiğinizde, Eğer yukarıdaki şartı (mesleginizle ilgili olarak) sağlamadı iseniz okul bitimi sonrası başvuru yapmanız mümkün değildir.
Eğer göçmenlik ve Kanada içinde ileride uzmanlık, doktora vs gibi durumlar içinde bir gelecek düşünüyor iseniz IELTS sınav sonucuna sahip olmanız gereklidir. (Göçmenlik başvuruları sadece bu sınavı kabul etmektedir. Okullar, eğitim kurumları ise hem bu sınavı hemde TOEFL vs. fakat göçmenlik düşünen bir kişi için IELTS alınması bir sınav ile her lazım olan yerde kullanma şansını getirecektir.)
Saygılarımızla,

kanx
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın excellans

bilgilendirme için teşekkür ederim, yanlız şunu merak ettim bi an tıp uzmanlığımı kanada da yapmam için göçmenlik başvurusu gerekli mi başka bir yolu var mı? denklik sınavları var MCCEE, MCCQE I ve II, son ikisine kanada da girilebiliyor, bildiğim kadarıyla bu sınavları verdikten sonra üniversiteye bireysel başvuruda bulunuluyor ve mülakattan sonra kabul edilebiliyorsun. şunu sormak istiyorum yani ilk sınavı verip diğerlerine kanada da girmek için vize almak istesem vize verilebilir mi ve bu sırada kanadadayken geçici bir işte çalışma olanağım olabilir mi?

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kanx yazdı:sayın excellans
bilgilendirme için teşekkür ederim, yanlız şunu merak ettim bi an tıp uzmanlığımı kanada da yapmam için göçmenlik başvurusu gerekli mi başka bir yolu var mı? denklik sınavları var MCCEE, MCCQE I ve II, son ikisine kanada da girilebiliyor, bildiğim kadarıyla bu sınavları verdikten sonra üniversiteye bireysel başvuruda bulunuluyor ve mülakattan sonra kabul edilebiliyorsun. şunu sormak istiyorum yani ilk sınavı verip diğerlerine kanada da girmek için vize almak istesem vize verilebilir mi ve bu sırada kanadadayken geçici bir işte çalışma olanağım olabilir mi? zaman ayırdığınız için teşekkür ederim....
Sayın Kanx merhaba,
Kanada'da tıp eğitiminizi ve uzmanlık prosedürlerinizi gerçekleştirmek için göçmenlik başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Kanada'ya okulunuza kayıt ve sonrasında alacagınız International Student sufatı ile gelip hem eğitiminizi hemde doktorlugunuz ve uzmanlıgınız için gerekli olan mecbur sınavlarınızı alabilirsiniz. Sadece sınavlara girebilmek için yapacagınız bir vize başvurusu sizin Türkiye'deki baglarınız yani Türkiye'ye döneceginizi ispatlamanız derecesinde mümkündür. Ancak siz normal yukarıda anlattıgımız gibi bir tıp eğitimine kayıt ve sonrası vizenizi (Öğrenci) almama durumunuz yoktur. Yine Tıp ve Saglık öğrencilerinin Kanada'da çalışma iznine başvurmalarına gerek yoktur bu izin onlara verilir fakat sadece kendi alanalrında stajyer olanaklar ve gereklilikler içindeki görevlerde ve mesleklerde çalışabilirsiniz.
Saygılarımızla,

kanx
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın excellans
bilgilendirme için çok teşekkür ederim. kafam biraz karıştı ve bazı sorular belirdi tekrardan bunları biraz toparlayıp tekrar sizden yardım isteyeceğim sanırım tekrardan çok teşekkür ederim...
kanx
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın excellans tekrardan merhabalar
-daha önce size bahsettiğim MCCEE türkiyede girdim ve yeterli puan aldım diyelim, sonrasında MCCQE-I ve II için kanadaya vizede aldım diyelim, yaklaşık ne kadarlık bir süreliğine vize veriyorlar biliyor musunuz, iki sınavıda verene kadar orada kalabilir miyim? ve bu sürede geçimimi sağlamak için bir işte çalışabilir miyim? daha önceki bilgilendirmelerinizde çalışma izni verilmediğini yazmıştınız.
-birde şu konu var aklıma takılan, bildiğim kadarıyla bu sınavları verdikten sonra üniversitelere bireysel müracaat ediliyor ve bir mülakat sonrası IMG ler için ayrılan bir kontenjandan seçiliyor uzmanlık için başlayacaklar, bu konuyu doğru mu biliyorum acaba? ve eğer bir yere kabul edilenlere burs yada maaş tarzı bir ücret veriliyor mu acaba eğer veriliyorsa bu orada geçinmek için yeterli oluyor mu? bunları pek bulamadım internette sadece yerel hükümetlerin her yıl yabancı öğrencilere belli kaynaklar ayırdıklarını öğrenebildim.
şimdiden teşekkür ederim zaman ayırdığınız için...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kanx yazdı:sayın excellans tekrardan merhabalar
-daha önce size bahsettiğim MCCEE türkiyede girdim ve yeterli puan aldım diyelim, sonrasında MCCQE-I ve II için kanadaya vizede aldım diyelim, yaklaşık ne kadarlık bir süreliğine vize veriyorlar biliyor musunuz, iki sınavıda verene kadar orada kalabilir miyim? ve bu sürede geçimimi sağlamak için bir işte çalışabilir miyim? daha önceki bilgilendirmelerinizde çalışma izni verilmediğini yazmıştınız.-birde şu konu var aklıma takılan, bildiğim kadarıyla bu sınavları verdikten sonra üniversitelere bireysel müracaat ediliyor ve bir mülakat sonrası IMG ler için ayrılan bir kontenjandan seçiliyor uzmanlık için başlayacaklar, bu konuyu doğru mu biliyorum acaba? ve eğer bir yere kabul edilenlere burs yada maaş tarzı bir ücret veriliyor mu acaba eğer veriliyorsa bu orada geçinmek için yeterli oluyor mu? bunları pek bulamadım internette sadece yerel hükümetlerin her yıl yabancı öğrencilere belli kaynaklar ayırdıklarını öğrenebildim.
şimdiden teşekkür ederim zaman ayırdığınız için...
Sayın kanx merhaba,
Öncelikle şu kısmı netleştirelim; Sadece sınava girmek için alacagınız vize (Geçici ziyaretci vizesi) olacaktır bu vize ile 6 ay süreli Kanada içinde ikamet edebilirsiniz. Fakat, eğerki madem bir uzmanlık düşünüyorsunuz burada yapacagınız şey ilgili universite ile irtibata geçip sizin yabancı dil bilginiz, mezuniyet yeterlilikleriniz ve beraberinde kabulunuz - okula kaydınız ve sonrası Türkiye'den öğrenci statusu ile vizeye başvuru yapıp gelip burada Uzmanlık eğitiminize devamınız olmalıdır. Ayrıca sizin uzamnlık eğitimi alabilmeniz için ilkönce Tıp fakultesi mezunlugunuzu buraya denklemek süreciniz vardır. Yukarıda bahsettiğiniz sınavlar Kanada'da doktor olabilmek, görev yapabilmek için gerekli sınavlardır. Kişi GP, MD ( General Practioner) olarak söylüyorum, bu sınavlara girme başvurusu yapar ulusal tıp konseyi ön elemesini ( kendisinin sahip oldugu yurt dışı tıp eğitimi ) vs ile gecer sonra bahsettiğiniz denkliği tamamlamak için gerekli olan MCCEE ve geri kalan iki skalaya girer.
Diğer uzmanlık tarafında ise evet sectiginiz eyalet içindeki tıp uzmanlık eğitimi veren okullar yabancı kontenjanı acar buna dahil olursanız eğitime başlarsınız, burs alabilmeniz için ya Kanada Vatandaşı yada Permanent Resident statusunde olmanız gereklidir ( Kanada'dan burs). Ayrıca siz yurt dısından geldiğiniz için statunuz International Stutent - size bir maaş vs verilmeyecektir, sadece eğer eğitiminiz içinde Interim/Intership/ Klinik staj çalısmaları vs vs gibi bölümler oldugunda işveren tarafından alacagınız ücretler olabiliecektir. Ancak bu tabiki sizin geçiminizi sağlayacak bir tutarda olmayacaktır.

Fakat, Sayın Kanx MD gerekliliklerini yerine getirdi ve bulundugu eyalette lisans aldı işte bu adımda siz bir doktor olarak çalışabileceginiz için yukarıda saydıgımız rakamlar dısında para kazanabilir ve aynı zamanda hem çalışıp hemde Uzmanlık eğitiminizi dışardan sürdürme kısmına bakabilirsiniz.

Bknz: Kanada'ya gelmeden önde MD ön şartlarının gerçekleştirilmesi: IMG for CANADA

Saygılarımızla,

smnedk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'da doktor olarak çalışmak

Okunmamış mesaj gönderen smnedk »

Merhaba,
Tıp Fakültesi diplomamı Medical Counsil of Canada'ya onaylatmak için istenen belgeler arasında 'certified copy of passport' var. Certification Requirements kısmında noterden onaylatılabileceği ama noterin ingilizce kaşesi yada mührü olmalıdır diyor. Ankara'da noterlerin böyle bir hizmeti var mı yada bu onaylatma işlemini başka nereden yapabilirim?
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

smnedk yazdı:Merhaba,
Tıp Fakültesi diplomamı Medical Counsil of Canada'ya onaylatmak için istenen belgeler arasında 'certified copy of passport' var. Certification Requirements kısmında noterden onaylatılabileceği ama noterin ingilizce kaşesi yada mührü olmalıdır diyor. Ankara'da noterlerin böyle bir hizmeti var mı yada bu onaylatma işlemini başka nereden yapabilirim?
Teşekkürler
Sayın Smnedk merhaba,
Noter yeminli tercümanlar ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Saygılarımızla,

smnedk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen smnedk »

Excellans yazdı:
Teşekkürler
Sayın Smnedk merhaba,
Sayın Excellans tekrar merhaba,
Notere gittim, yeminli tercümanları aracılığıyla belgelerimi onaylayabileceklerini ama Türkiye'deki hiçbir noterde İngilizce kaşe/mühür olmadığını söyledi. "Certification Requirements" kısmında da mutlaka onay memurunun ingilizce kaşe yada mührü olmalıdır yazıyor. Konuyla ilgili başka bir öneriniz var mı? Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

smnedk yazdı:
Excellans yazdı:
Teşekkürler
Sayın Smnedk merhaba,
Sayın Excellans tekrar merhaba,
Notere gittim, yeminli tercümanları aracılığıyla belgelerimi onaylayabileceklerini ama Türkiye'deki hiçbir noterde İngilizce kaşe/mühür olmadığını söyledi. "Certification Requirements" kısmında da mutlaka onay memurunun ingilizce kaşe yada mührü olmalıdır yazıyor. Konuyla ilgili başka bir öneriniz var mı? Teşekkürler
Sayın Smnedk merhaba,
Ingilizce kaşeli tercüman bulamıyorsanız, mezun oldugunuz okulun dekanından pasaportunuzu certified etmesini talep edebilirsiniz. Kendisi renkli pasaport ön sayfasına, şahsi kaşesini - iletişim bilgilerini - unvanını ve ( I certify this photocopy to be a true copy of the original document ) yazarak ve imzalayarak ve imza attıgı tarihi yazarak ( İmza ve cümle, pasaportun koselerinden birine gelecek şekilde) yapabilir. Ve bu MCC ve yine Physician Canada için yeterlidir.
Saygılarımızla,

KAFKAF70
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen KAFKAF70 »

Selam Dostlar
Sizlere bir şey danışacağım, belki bu konu daha önceden tartışılmıştır, ancak ben yeni katıldığım için bihaberim. Ben 47 yaşında ve ortopedi doktoruyum. Eşim ve 5 ile 10 yaşında iki çocuğum var. Eşim iletişim mezunu reklamcı. 25 senelik doktorum. Bu süre içinde iyi kötü yatırımım oluştu. Ancak çocuklarımın geleceği için Kanada’ya yerleşmeyi düşünüyoruz. İki danışma şirketiyle görüştüm. Bizleri kolay kabul edeceklerini ancak doktorluğumu zor yapabileceğimi belirttiler. Çünki bir dizi yeterlilik sınavına girmem gerektiğini ve zor olan bu sınavları versem bile en alt seviyeden başlıyacağımı belirttiler. Sorun değil çocuklarım için böyle bir şeye kalkışacağım için doktorluk dışında bir iş yapmam da beni gücendirmez. Ayrıca yeşil pasaportumun olması bir avantaj olur mu, bilmiyorum? Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Eşimle benim İngilizcem orta seviyeli, Akademik İngilizcem iyi.
KAFKAF70
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen KAFKAF70 »

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KAFKAF70 yazdı: Temmuz 17, 2017, 11:03 am Selam Dostlar
Sizlere bir şey danışacağım, belki bu konu daha önceden tartışılmıştır, ancak ben yeni katıldığım için bihaberim. Ben 47 yaşında ve ortopedi doktoruyum. Eşim ve 5 ile 10 yaşında iki çocuğum var. Eşim iletişim mezunu reklamcı. 25 senelik doktorum. Bu süre içinde iyi kötü yatırımım oluştu. Ancak çocuklarımın geleceği için Kanada’ya yerleşmeyi düşünüyoruz. İki danışma şirketiyle görüştüm. Bizleri kolay kabul edeceklerini ancak doktorluğumu zor yapabileceğimi belirttiler. Çünki bir dizi yeterlilik sınavına girmem gerektiğini ve zor olan bu sınavları versem bile en alt seviyeden başlıyacağımı belirttiler. Sorun değil çocuklarım için böyle bir şeye kalkışacağım için doktorluk dışında bir iş yapmam da beni gücendirmez. Ayrıca yeşil pasaportumun olması bir avantaj olur mu, bilmiyorum? Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Eşimle benim İngilizcem orta seviyeli, Akademik İngilizcem iyi.
Sayın Kafkaf70 merhaba,
Öncelikle genel yapı olarak aileniz kalifiye göçmenlik klasmanına uygun olabilir. Fakat, yaşınızdan dolayı ciddi bir katsayı puanı kaybediyorsunuz. Bununda karşılanması ve telafi edilebilinmesi için hem sizin ( IELTS - GENERAL minimum her banttan ayrı ayrı 7.0 ve üstü ) hemde eşinizin minimum IELTS - General sınavından her banttan ayrı ayrı 5.0 ve üzeri notlar almalısınızki kalifye personel başvurusunun ön kabulüne yeterli olmanız saglansın. Bunun haricinde göçmenliğinizin olumlu sonuclanabilinmesi içinde ön kabul aldıktan sonra havuz için secilen puanlı adaylara ulaşmanız gerekmektedir. Anlattıklarınız ve paylaştıklarınız üzerinden ve örnek en yuksek IELTS sonuclarına göre sizin havuz puanınız en fazla 370 olacaktır. Buda sizin aile olarak göçmen olabilme şansınızı sadece şansa bırakacaktır.

Yani kısaca görüştüğünüz danışman firmaların söylediği gibi kolay kabul edilecek bir durum söz konusu değildir.

Bizim BVK olarak tavsiyemiz, eşinizin yaşı sizden genc ise ve eşinizin eğitimi 4 yıllık ise eşiniz esas başvuru sahibi gibi bir yapıda hem sizin hemde eşinizin ciddi olarak IELTS - GENERAL sınavına hazırlanıp bu sınavdaki hedeflerinizin minimum 7.0 VE üstünde olabilme şansını kullanmaktır.

Yeşil pasaportunuzun herhangi bir kazanımı yoktur.
Saygılarımızla,

dracilci
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dracilci »

merhabalar öncelikle kolay gelsin.
ben 31 yaşından 2 yıllık acil tıp asistanıyım ve ilerde kanada da çalışmak ve yerleşmek gibi bir düşüncem var.öncelikle şunu sormak istiyorum asistan olarak gidebilme uzmanlığımı ordan alabilme şansım var mı?yoksa da uzman olunca nasıl bir yol izlemem gerekiyor denklik durumları nasıl işliyor?birçok şey okuduğum için açıkçası kafam karıştı biraz.hangi sınavlar hangi evraklar gerekiyor?bir de öncesinde 1 veya 2 yıllık bir fellowship programına katılsam işleyiş nasıl olur?daha kolay kabul edilebilme şansı var mıdır?herşey oldu gittim diyelim ailemi(evli değilim annemi babamı kastediyorum)yanıma aldırabilmem mümkün mü?şimdilik bunlar çok teşekkürler kolay gelsin tekrar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

dracilci yazdı: Ağustos 22, 2018, 1:50 pm merhabalar öncelikle kolay gelsin.
ben 31 yaşından 2 yıllık acil tıp asistanıyım ve ilerde kanada da çalışmak ve yerleşmek gibi bir düşüncem var.öncelikle şunu sormak istiyorum asistan olarak gidebilme uzmanlığımı ordan alabilme şansım var mı?yoksa da uzman olunca nasıl bir yol izlemem gerekiyor denklik durumları nasıl işliyor?birçok şey okuduğum için açıkçası kafam karıştı biraz.hangi sınavlar hangi evraklar gerekiyor?bir de öncesinde 1 veya 2 yıllık bir fellowship programına katılsam işleyiş nasıl olur?daha kolay kabul edilebilme şansı var mıdır?herşey oldu gittim diyelim ailemi(evli değilim annemi babamı kastediyorum)yanıma aldırabilmem mümkün mü?şimdilik bunlar çok teşekkürler kolay gelsin tekrar.
Sayın Dralici merhaba,
Kısa ve öz olarak;
- Uzmanlıgınızı Turkiye'de yapmalısınız.
- Uzman olduktan sonra yabancı eğitimli doktorlar için gerekli olan yapı Kanada ulusal tıp konseyinin gerekliliklerini tamamlamaktır. Bunun için detaylı bilgiye https://mcc.ca/examinations/mccee/appli ... formation/ ulaşabilirsiniz.
- Anne ve babanız için super visa yada sponsorluk başvurusu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

eaydin28
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen eaydin28 »

Merhaba ben tıp öğrencisiyim ve uzmanlığımı Kanada'da yapmak istiyorum. Henüz ielts e girmedim ancak İngilizcem iyi ve 5.0 üzeri not alabilecek durumdayım. Okulum world directory'de var. NAC mccqe1 ve mccqe2 sınavları haricinde ek bir sınava girmeme gerek var mı? Kanadada doktorluk yapabilmek için çalışma izni almalı mıyım yoksa bu sınavları verince otomatik çalışma izni almış mı oluyorum? Uzmanlık alanını nasıl ve ne zaman seçiyorum? Asistanlık başvurusu yaparken almam gereken ek belgeler nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön