PR Kartinizi Kaybettiginizde Yapilacaklar

Kanada'da göçmenlik, sürekli oturum izni almak, Kanada'da uzun süreli kalmak, Kanada PR kart, Kanada SIN kart, Kanada'da Ehliyet, Kanada'da Health Card
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Merhaba,

Umarim basiniza gelmez ama olur da benim gibi cuzdaninizi bulamazsaniz yapacaklariniz.

En onemlisi; PR KARTINIZI KESINLIKLE GUVENLI BIR YERDE TUTUN VE YANINIZDA TASIMAYIN!!!

PR karti olmadan ulkeyi terkederseniz, tekrar giremeyebilirsiniz. Tekrar girmek icin Travel Document almak gerekmektedir.

Buradaki linkte yapmaniz gereken (cuzdan kayboldugunda) bazi islemleri bulabilirsiniz.
http://www.servicecanada.gc.ca/eng/life ... llet.shtml

PR kartinizi kaybettiginizi farkettiginiz anda cagri merkezini arayin. 1-888-242‑2100 cok fazla kaydedilmis mesaj dinlemeden bir temsilci ile konusabilmek icin 1-2-0'a basabilirsiniz. Yaninizda ID numaranizi ve gerekirse pasaportunuzu hazir bulundurun. Ayrica temsilciye yeni kart cikarmak icin gerekli belgeleri (eger kendisi sormazsa) sorun. Sizden email isteyip size email atacaktir. O sormazsa, siz email gonderip gonderemeyecegini rica edin.

Yerel RCMP (Polis) karakolunu arayip (acil numaradan degil), kayip bildiriminde bulunun. Polis size bir dosya numarasi verecektir. Vermezse, kimlik cikarabilmek icin gerekli oldugunu belirtin.

Ben su anda bu asamadayim. Hafta sonu belgelerimi dolduracagim. Yazinin devaminda bu bilgileri de eklerim.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sn Taner3,

Geçmiş olsun, kolaylıklar diliyorum. Bunu da bir tecrübe olarak görmekte fayda var.

Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba Sayin Akita,

Tesekkurler. Evet bu da bir tecrube. Ehliyet ofisi ve polisle konusana kadar, PR kartimi hep yanimda tasimam gerektigini dusunuyordum. Tasimamak gerekiyormus. Simdi ehliyeti de sadece gecici olarak veriyorlar. PR kartini cikarmadan plastik ehliyeti de alamiyorum. O yuzden surekli evde kilitli bir yerde tutmakta fayda var.

Saygilarimla,
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

Gecmis olsun ben de kaybetmistim ertesi gun isyerinde bulmuslar.. zor.. kolay gelsin
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

@taner3,
Oncelikle gecmis olsun, uzuldum.
Ama her zaman su tezi savunmusumdur,
Benim gibi hic pr iniz olmasin, derdiniz de olmaz : )
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Ocein, Joseba,
Tesekkurler. Bizde bulan gonderen olmadi bu saate kadar artik gelmez de. Bu hafta basvurumu tamamlayip gondermeyi dusunuyorum.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba,

PR kartimi (cuzdanimi) buldum ama PR basvurusunu da yapmis bulundum. Hemen telefonla daha onceki yazimda belirttigim numarayi aradim ve basvurumu iptal ettim. Ancak bir iki ay sonra PR basvurum reddedilmis bir sekilde postalandi :). Resimleri kabul etmemisler. Halbuki resimleri tam olcup bicip koymustum. Kartimi buldugumdan cok da onemsemedim ama eger tekrar basvuracak olursaniz resim olculerinden emin olup gonderin.

Saygilar,
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

taner3 yazdı:Merhaba,

PR kartimi (cuzdanimi) buldum ama PR basvurusunu da yapmis bulundum. Hemen telefonla daha onceki yazimda belirttigim numarayi aradim ve basvurumu iptal ettim. Ancak bir iki ay sonra PR basvurum reddedilmis bir sekilde postalandi :). Resimleri kabul etmemisler. Halbuki resimleri tam olcup bicip koymustum. Kartimi buldugumdan cok da onemsemedim ama eger tekrar basvuracak olursaniz resim olculerinden emin olup gonderin.

Saygilar,
Tekrar gecmis olsun taner3,
Garip garip adamlar orada oturuyor, hepsi birbirinden bilgisiz.
Takma, bosver gitsin. Benim de wp basvurumda vatandaslik teklif edip gondermislerdi, ertesi gununde tabi tepkim sert oldu reddettim :)

“KANADA'YA PERMANENT RESIDENT- GÖÇMENLİK HAKKI ALINDIKTAN SONRA YAPILACAKLAR” sayfasına dön