KANADA TURİST VİZESİ HAKKINDA ?

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serkand. »

merhaba;

kanadaya 13 eylül ve 25 eylül arası turistik ziyaret için ve 25 ekim 29 ekim ise şirket temsilcisi olarak başvuru yaptım.

çalıştığım firma ilaç firması olduğundan doktorları kongreye götürüyor ve bende finans işlerine bakacağımdan gidiyorum.

fakat vize başvurum reddedildi.

reddedilme sebebi 3 madde olarak yazılmış.

ziyaret amacı , kanadadaki aile bağları ve türkiyedeki aile bağları , ve seyehat geçmişi

bunlardan dolayı red vermişler. başvuru yaparken şirket antetli kağıdına 13-25 eylülde turistik amaçlı 25-29 ekimde olanada şirket temsilcisi yazdı.

muhtemelen ziyaret amacımı o yuzden anlamamışlar. aile bağlarım ve seyehat geçmişim çok saçma geldi kanadada aile bağım yokki daha öncede

almanya vizem var ve ukraynaya gittim.

1 ay sonra(dün) tekrar başvuru yaptım bu sefer sadece 13-25 eylülde gideceğimi belirten şirket yazısı aldım(maaşım,ne zaman işi girdiğim,geri döneceğime dağil beyan edildi)

otel rezervasyonlarımı güçlendirdim şirket yazısında konaklama ücreti bize aittir yazdılar yani konaklama ücretimi şirket ödüyor.

ve aşağıdaki belgeleri ekledim;

-şirket yazısı
-iyi niyet mektubu ( seyehat amacımla ilgili)
-ticaret sicil gazetesi, vergi levhası,imza sirküsü, faaliyet belgesi
-otel ve uçak bilet rezervasyonları
-edmonton,calgary ve vancouver şehirler arası seyehat edeceğim otobüs bileti
-ikametgah adresi
-diploma fotokopisi(üniversite)
-seyehat sigortası (gideceğim tarihler arası)

iyi niyet dilekçesi yazdım ve amacımı belirttim ve diğerine göre daha güçlü evraklar hazırladım. bu sefer vize alabilirmiyim acaba? görüşünüz nedir.
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

- maaş bordrosu ve banka hesap dökümlerinide ekledim
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Görüşürü olan yok sanırım. ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

serkand. yazdı:merhaba;

kanadaya 13 eylül ve 25 eylül arası turistik ziyaret için ve 25 ekim 29 ekim ise şirket temsilcisi olarak başvuru yaptım.

çalıştığım firma ilaç firması olduğundan doktorları kongreye götürüyor ve bende finans işlerine bakacağımdan gidiyorum.

fakat vize başvurum reddedildi.

reddedilme sebebi 3 madde olarak yazılmış.

ziyaret amacı , kanadadaki aile bağları ve türkiyedeki aile bağları , ve seyehat geçmişi

bunlardan dolayı red vermişler. başvuru yaparken şirket antetli kağıdına 13-25 eylülde turistik amaçlı 25-29 ekimde olanada şirket temsilcisi yazdı.

muhtemelen ziyaret amacımı o yuzden anlamamışlar. aile bağlarım ve seyehat geçmişim çok saçma geldi kanadada aile bağım yokki daha öncede

almanya vizem var ve ukraynaya gittim.

1 ay sonra(dün) tekrar başvuru yaptım bu sefer sadece 13-25 eylülde gideceğimi belirten şirket yazısı aldım(maaşım,ne zaman işi girdiğim,geri döneceğime dağil beyan edildi)

otel rezervasyonlarımı güçlendirdim şirket yazısında konaklama ücreti bize aittir yazdılar yani konaklama ücretimi şirket ödüyor.

ve aşağıdaki belgeleri ekledim;

-şirket yazısı
-iyi niyet mektubu ( seyehat amacımla ilgili)
-ticaret sicil gazetesi, vergi levhası,imza sirküsü, faaliyet belgesi
-otel ve uçak bilet rezervasyonları
-edmonton,calgary ve vancouver şehirler arası seyehat edeceğim otobüs bileti
-ikametgah adresi
-diploma fotokopisi(üniversite)
-seyehat sigortası (gideceğim tarihler arası)

iyi niyet dilekçesi yazdım ve amacımı belirttim ve diğerine göre daha güçlü evraklar hazırladım. bu sefer vize alabilirmiyim acaba? görüşünüz nedir.
Sayın Serkand merhaba,
Oncelikle sunu belirtelim, kişi yada kişiler TRV - gecici ziyaret vizesi basvurularında mutlaka ve guclu olarak ziyaretleri sonrasında Turkıye'ye mutlaka donecekleri ve donmeleri gerektiginide desteklemeleri gerekmektedir.(ev - arsa - yazlık vs vs, evlilik durumu, cocuk vs durumu gibi) Ayrıca, gorevlimizin '' Kanada'da ki aile bagları '' cumlesini sahsınızın aile bagları, akrabalıgı gibi algılamayın bu su anlamada gelmektedir, siz yukarıda bahsettiginiz üzere bir nevi iş gezi - ziyaretine gitmek istiyorsunuz bu nedenle Kanada icindeki bu kongrenin program, katılımları, suresi, yapılacak yer saat ve mekan bilgileri ve bahsettiginiz şirket ile kongrenin resmi dinamik bagları vs vs gerektigi takdirde kontrolunun yapılabilecegi dokumanlarıda bildirmeniz ve bunların eksikliği anlamında acıklama yapmıstır. Yeni dosyanızı yukarıda acıkladıgımız ve orneklendirdigimiz sekilde yapmanızı tavsiye ederiz, hali hazırda ikinci basvurunuzu gonderdi isenizde sadece umut edip beklemek kalacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

24.08.2015 pazartesi günü 2.başvurumu yaptım. bu sefer dediğim gibi kongre tarihlerini eklemedim sadece turistik amaçlı gideceğim tarihleri yazdım.

şirketim garanti veriyor ve konaklama ücretini biz karşılayacağız bile yazıldı. ve kendim iyi niyet mektubu yazdım. anlamıyorum illa tabu ve evlilik gibi şeyler illa olmasımı gerek geçen sene almanyaya gittim. kanadaya çalışmayan ve sadece arkadaşı sponsor olup tatile giden var ondan benden daha riskli ama alabiliyorlar ve tabu filanda yok anlamıyorum gerçekten sonuçta turistik gidiyorum umarım bu sefer vizeyi alırım
maple989
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen maple989 »

Merhaba sayfayı komple okudum ve açıkçası tam denk gelmiş 24.08.2015 de benim evraklarım içerdeydi ve bana da size verilen cevap benzeri bir mail atmışlar burada var yeni yazdım daha açıkçası ben arastırdım bu sebepler diğer ülke vatandaslarına da verilmiş ama tepki aynı anlamamışlar bir muğlaklık var ifadelerde size geri döneceğinize inanmadık da denmemiş bana da dememişler sanırım oradaki seyahat amacının iş gezisi veya turistik gezi olduğun farkında ama amacının ne olduğundan şüpheleri var yani 15 evrak istiyor 15 ni eksiksiz ver ama yine iş açıklayıcı daha doğrusu dönceğine dair vereceğin evrakları toplamakta bitiyor bu dünya üzerinde bunun gibi vize rejimi uygulayan avustralya ve cad sanırım gitsek belki burası mıymış diyip döneceğin yer kalma falan herkesi mi kalmaya gidiyor bir garip durum.Sizin durum nasıl alabildiniz acaba?
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

ben 2.başvurumu 25.08.2015 yaptım bekliyorum bu haftaya kadar belli olmassa mail atıcam çünki haftaya pazar uçağım var.

dediğin gibi bu kadar zor olduğunu bilmiyordum ve benim şirket garantim var hatta bu şirketten kaç kişi canada vizesi aldı tahminim o ki

şirket yazısında turistik ve şirket temsilcisi 2 ayrı cümle yazdığım için amacımı anlamışlar geri döneceğime inandıklarını düşünüyorum öyle olmasa

red sebebinde belirtiyorlar.

2.başvurumda ziyaret amacımı belirten iyi niyet mektubu yazdım ki bu çok etkiliyormuş başka forumlarda benim gibi red yiyenler 2.başvuruda niyet mektubu yazarak alanlar olmuş.

ben bu evrakların yarısını vermeden almanya vizesi aldım ve daha önce yurtdısına çıkmamıştım.

umarım bu sefer vizemi alırım. sonucuyla alakalı bilgi veririm.
maple989
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Açıkçası durum özetle kapatabildiğin kadar çok kapıyı kapatmak Excellans Bey bizden daha iyi bilir elbet,şu da var çok katılar sen dürüst gidiyorsun red veriyor adam gemiden atlıyor vatendaslık veriyor buda çok enteresan çok çok ince düşünüp anlatmalı açıklamalı belgeler ile desteklemeli tabi seyahat amacı diyor bunu da işte gezmeye gittiğim belli değilmi daha nerden belli olacak tur aldım diyoruz ya işte o o amaçtan bahsetmiyorlar bana kalırsa seyahatin bir amacının olması için sizin bir turist gezgin olmanız gerekli tamam bu turist gezecek demeli bunun içinde geçmişinizin olması gerek çok gezmek yani o algıyı bırakmalısınız maksadımız gezmek ise geçmişinde de ne kadar gezdiğin önemli kendimizi de anlatamıyoruz korkuyoruz rahat basvuru yapamıyoruz hep potansiyel şüpheli gibi baktıklarından bocalıyoruz.
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

bugün kanada elçiliği pasaportumu VSF istanbul ofisine kargolamış. yarın 2.30da pasaportumu alacağım. inşallah vize'yi almışımdır. burdan sonucu bildiririm.
maple989
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Alırsanız eğer almanızda ikinci başvuruda eklediğiniz geliştirdiğiniz belgeler öne çıkacak mı bende merak ediyorum.
maple989
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bir gelişme var mı başvurunuzdan?
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sonuç aynı yine red yedim. red sebebi aynı seyahat amacı ve seyahat geçmişi.

vize alamamamın sebebi seyahat geçmişi benim sadece almanya ve ukrayna ziyaretim vardı.

bizim şirkette kanadaya kongre için gidenler 10 yıllık vize aldı ve evrakları benden daha azdı.

ama hollanda, almanya, çek cumhuriyeti ,avusturya, arjantin,brazilya ve AMERİKA seyahatleri vardı

özellikle amerika vizen varsa canada vizesi biraz daha kolaylaşıyormuş yanında 3 4 ülkeyi daha ziyaret etmen gerek

amaç turistik ziyaret ettiğin belli olsun diye.

sana tavsiyem kanadayı birdaha yıl düşün ondan önce daha ucuza amerikaya git vize daha kolay alırsın ve 1 2 ülke daha gezersen kanada vizesi alman kolaylaşır

bende öyle yapacağım. kanada avusturalya yeni zelenda ve ingiltere vizeleri türklere çok zor veriyorlar yanlış politika ve siyasetin sonuçları.

umarım bizim için bir dahaki yıl kanada kapıları açılır. haftaya hollanda vizesi için başvuru yapacağım. bol şanslar dilerim.
maple989
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İnan üzüldüm sanırım seyahat geçmişi turistim ben algısı için çok önemli usa demişsin usa turu bazen çok komik rakamlara bulunabiliyor kış aylarında aşağı doğru iniyor fiyatlar bahar ve yaz aylarında yükseliyor umarın seneye farklı olur bende fr düşünüyorum sanırım biraz gezmek gerek :)

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön