new brunswick, maas, ehliyet, ev kirası,banka vs..

Kanada'da nerde ne yenir? Kanada'da nereden ne alınır? Kanada'da nereler gezilebilinir? Kanada'da ziyaret edilmesi gereken ve tavsiye edilen yerler... gibi güncel yaşamda bizlere yardımcı olacak bilgileri paylaşacağız
opsm
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

new brunswick, maas, ehliyet, ev kirası,banka vs..

Okunmamış mesaj gönderen opsm »

Merhaba,

Yardımlarınız için şimdiden cok tesekkurler.

Ben su anda TR de oturuyorum ve calıstıgım uluslararası firmadan New Brunswick de calısmak için teklif aldım.
Ancak henuz daha maas, sartlar ve kontrat konularını konusmadık. Bir kac sorum olacak:

1. Firma ust duzey yonetici pozisyonu teklif ediyor. Kanada'da bu pozisyonlar için ne kadar maas talep edilir.(Buna gore firmamla gorusecegım). Ne kadarı vergiye gider, net olarak elime ne gecer.
2. TR'de sahip oldugum ehliyet New Brunswick de gecerlimidir. Degilse , gecerli ehliyeti ne kadar surede , nereden alabilirim.
3. Kiralık ev fiyatları( Luks olmasada , iyi durumda olan) ne civarlardadır. Apartman dairesimi tavsiye edersiniz, yoksa mustakil bir evmi?
4. Calısabilecek ir kac banka ismi yazarmısınız. Ozellikle Turk bankaları ile anlasması olanlar varmı, (Garanti, Isbankası vb...)
5. New Brunswick de hic Turk var mı? :)

Yardımlarınız için şimdiden cok tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: new brunswick, maas, ehliyet, ev kirası,banka vs..

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

opsm yazdı:Merhaba,

Yardımlarınız için şimdiden cok tesekkurler.

Ben su anda TR de oturuyorum ve calıstıgım uluslararası firmadan New Brunswick de calısmak için teklif aldım.
Ancak henuz daha maas, sartlar ve kontrat konularını konusmadık. Bir kac sorum olacak:

1. Firma ust duzey yonetici pozisyonu teklif ediyor. Kanada'da bu pozisyonlar için ne kadar maas talep edilir.(Buna gore firmamla gorusecegım). Ne kadarı vergiye gider, net olarak elime ne gecer.
2. TR'de sahip oldugum ehliyet New Brunswick de gecerlimidir. Degilse , gecerli ehliyeti ne kadar surede , nereden alabilirim.
3. Kiralık ev fiyatları( Luks olmasada , iyi durumda olan) ne civarlardadır. Apartman dairesimi tavsiye edersiniz, yoksa mustakil bir evmi?
4. Calısabilecek ir kac banka ismi yazarmısınız. Ozellikle Turk bankaları ile anlasması olanlar varmı, (Garanti, Isbankası vb...)
5. New Brunswick de hic Turk var mı? :)

Yardımlarınız için şimdiden cok tesekkur ederim.
Sayın Opsm merhaba,

Öncelikle iş teklifiniz şimdiden hayırlı olsun.

Tüm maaş ve degerler için şu linke bakmanız yeterlidir; http://www.payscale.com/research/CA

2- Turkiye'de sahip oldugunuz ehliyet, 90 gün gecerlidir. Bu sürede statunuz çalışan olarak düzenlendiği anda ikamet belirterek NB ehliyet başvurusu yapabilirsiniz. ( Takribi 2 hafta)
3- Daire seçimi sizin kendi özelinizde olmakla beraber; Apartman daireleri minimum $700 CAD + / Mustakil evler minimum $900 CAD +
4- TD TRUST ve Scotiabank tüm ihtiyaclarınıza yeterli olacaktır. Turk bankaları ile anlaşmaları olmaları size ekstra bir avantaj kazandırmayacaktır. Masraflar sabittir.
5- ....
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
opsm
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: new brunswick, maas, ehliyet, ev kirası,banka vs..

Okunmamış mesaj gönderen opsm »

Merhaba Excellans

Cok tesekkurler yardimin icin. Galiba new brunswickde Turk bulmakda zorlanacagim. :)

“KANADA'DA YEME-İÇME-GÜNLÜK İHTİYAC TAVSİYELERİ” sayfasına dön