KANADA GÖÇMENLİK HAKKI ALINDIKTAN SONRA YAPILACAKLAR

Kanada'da göçmenlik, sürekli oturum izni almak, Kanada'da uzun süreli kalmak, Kanada PR kart, Kanada SIN kart, Kanada'da Ehliyet, Kanada'da Health Card
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

excellans,
Eşimin ve bebeğin PR kartları dün mektupla adrese ulaşmış. Benim ile ilgili gelen bir mektup henüz yok. sanırım o da birkaç güne gelir değil mi?
teşekkürler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Ilkerb merhaba,
Hayırlı ugurlu olsun aile bireylerinin PR kartları. Evet sizin ilgili detay mektubuda bugün yarın gerekli yere ulaşır. Eğerki gecikme olursa Cic call center ile gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

teşekkürler excellans
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayin ilkerb
Acaba Pr kartlari girisinizi muteakip ne kadar sure sonra geldi yazabilirmisiniz, bende ilk giris icin 1 ay gibi bir sure icin giris yapacagim ve tekrar is nedeniyle geri donmek durumundayim. 1 ay icinde PR ler ulasiyor mu acaba bunu ogrenmek istemekteyim. Birde basvuruyu hangi eyaletten yapmistiniz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sayın nekropsi,
giriş toronto, 23 sept
kartların gelişi 01 nov.
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ilkerb yazdı:sayın nekropsi,
giriş toronto, 23 sept
kartların gelişi 01 nov.
selamlar.
Tesekkurler Alibaba,
Herhalde bizde Torontoda kalacagimiz 1 aylik surecte, PR kartimi alamadan donecegim gibi gorunuyor, artik kayinbiraderin adresine gonderilmesi ile alabilecegiz fakat insallah sizlerin yasadigi gibi fotograf sorunlari yasamam. Bilgiler icin tesekkurler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sn nekropsi,
rica ederim. bakarsınız 1 ayın son günlerinde ulaşır. gelmez ise belki şunu yapabilirsiniz. normalde PR kartlarının processing time ı 30 gündür. yani 30.uncu günde size net bir bilgi verebiliyorlar aradığınızda. sona doğru, cic yi arayıp acil çıkmamız gerekiyor, daha hızlı alabilirmiyiz kartlarımızı vs.. gibi bir telefonla ya da direk giderek başvurulabilir.
şansınızı denemiş olursunuz :)
ama gelmezse de sorun değil, hakkı cebinize koyduğunuz için, her durumda girişiniz olur, o tarafını hiç merak etmeyin..
güle güle gidin, bunları da hiç kafanıza takmayın. pasaportunuza iliştirecekleri COPR (confirmation of Permenant Residence) kağıdınızı ve zımbalı olacağından tabi pasaportunuza bir uzvunuzmuş gibi sahip çıkın yeter. gerisi hallolur.
kolay gelsin. (bu arada alibaba değil ilkerb :-) )
selamlar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin ilkerb,

Yanlis telaffuz icin kusura bakmayin, oluyor bazen boyle hatalar. 30 gunden fazla kalabilecegimi zannetmiyorum bu nedenle insallah islemlerde problem cikmazda PR karti Kayinbiraderimin adresine ulasir ve oda bana bulasirtirir bizlerde tekrar ugrasmak zorunda kalmamayiz. Saygilar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
kien
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kien »

Kaan Sertdemir,

Adres konusunu cozebildini mi, yoksa bizim adresi verebilirsiniz,
konuyla ilgili size bir mail gonderdim, gorusmek uzere.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

merhaba Excellans
girisimi yaklasik iki hafta once daha once dedigim gibi otobusle newyork tan gecerek karayoluyla yaptim. cunku newyorka 320euroluk bir bilet ve ordan da otobus biletini 85 dolara alabildim. boylece 800 euroluk montreal ucak bileti masrafindan biraz eziyetli de olsa kurtuldum. ucaktan 5pm de indim ve ayni gece 12.30 otobusuyle montreale hareket ettim. 7saat sonra sinir kapisina varinca sabah 7 gibiydi, otobusteki herkes indi memurun kontrolu sonrasi girisini yapti. burda tek problem PR karti icin kesinlikle daimi bir adres vermem gerekliligi oldu. biraz macerali oldu: craiglistte 2 haftalik bir neighboorhood ve ev arastirmasi, roommatelerle istanbuldan maillesmeler sonrasi kiralik ev icin kendime birkac alternatifi hatta onlarla randevularimi onceden hazirlamistim. memur daimi bir adres vermelisin yoksa sinir kapisina geri gelmek zorundasin deyince hostelin adresini vermek istedim fakat kabul etmedi. bende elimdeki bu alternatiflerden birini ona soylesem ve bir hafta icinde asil adresimi ilgili birime bildirsem sorun olup olmayacagini sordum. bunlari anlatrken sanki ustunden aylar gecmis gibi geliyor.. neyse, bunu yapmak istedigimi sorumlulugu kendi ustume almayi kabul ettigimi soyledim cunku kisa surede ev isini ayarlamayi planliyordum. bu 6-7 alternatiften en azindan en guclu olaninin adresini soylememi istedi bende sadece 3unun telefonu ve hepsinin email adresi vardi. memur sistemden telefon numarasiyla adresleri bulabilecegini soyledi, telefon numaralarini verdim ve bunlardan sadece bir tanesi sabit hat oldugu icin o adres cikti ve onu yazdrdim. sonunda islemleri tamamladim, benimki gocmenlik ilk girisi oldugu icin diger yolculardan uzun surdu ve otobusumu yolladim, yarim saat sonra ayni firmanin bir baska otobusu gecis yaparken ona atladim ve montreale giris yaptim. 50 -60 saat kadar uykusuzdum istanbuldaki son heyecanli geceyi de sayarsam.. hostel rezervasyonumu montreal otogarinin arka bahcesinde canadanin en iyi hosteli secilmis yerden gecesi 24(including tax)e yapmistim bavullarimin da agir olusunu hesap ederek tabi google daki calismalarin sonucu :) otobusten inip 30sn sonra odama yerlestim. hersey planladigim gibiydi. uyku uyumadan hemen listemdeki evleri gormeye gittim gun icinde ve kismet!adresi verdigim evi aralarinda en cok beyendim ve ayni gun kontrat sahibiyle anlastim. ertesi sabah hemen bavullarimi toplayip taksiye atladim ve evime yerlestim. 1 quebecois ve 1 fransiz ogrenciyle 3 oda 1 salon guzel sirin bir evde oturuyorum hemen parkin tam karisisinda.. burda bir gun odama yerlesme uyuma dinlenmeyle gecti. ertesi sabah pzt ilk is service canada ya gidip sin veya burdaki adiyla nas imi aldim RBCde kendime uygun bir hesap actim. aslinda bu bolgede jardins cok daha iyi ama RBC kanada genelinde ve turkiyeyle para transferleri konusunda daha kullanisli olabilir diye RBCyi sectim. hemen saglik karti basvurusu icin ilgili birime gittim bunu hallettikten sonra bir telus office e gidip ogrenci planiyla bir iphone aldim ve hat 10dk icinde acildi. ilerleyen gunlerde surekli gezdim ve is aradim, simdi bir restoranda busboy egitimi aliyorum. turkiyede diplomamla yaptigim islerden sonra biraz sor geldi desem yalan olmaz. onceki gun banka kartlarim 1000dolar limitli bir kredi karti ve sin kartim elime ulasti ayrica medical insurance icin bekleme gunleriminde basladigina dair yaziyi aldim. bu arada ilk geldigim gun kanada saolsun beni haloween de karla karsiladi :) montreal e dair gozlemlerimi daha sonra yazmayi dusunuyorum simdilik benden bu kadar........
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sn. Joseba,

Paylaşımlarınız için teşekkürler. Kanada hayatınızda başarılar.
Taner3
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

tesekkurler taner3
siz ne yaptiniz. sizi takip ediyordum surelerimiz birbirine yakindi ben vizeyi ekim 25 gibi almistim. sizin islemler ne oldu?
saygilar
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Merhaba,

9 Agustos'ta medikale girdik ve hala bir cevap alamadık ne yazık ki. Elçilik çok yoğun herhalde. Beklemedeyiz.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

dogrudur. bana vize icin telefon ettikleri gun Quebecleri bitirmeye calisiyrz demislerdi heralde onlar bitince fswleri halledicekler merak etmeyin ;)
Albert Einstein
CanEfe
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen CanEfe »

Herkese merhaba,
Biz de PR kartlari almadan Turkiye'ye donduk ve Ocak ortasi gibi mutlaka Kanada'ya tekrar gitmemiz gerekecek. Gelen bilgiye gore PR card icin verdigimiz fotograflarda problem varmis ve gidince tekrar orada cektirecegiz. Bu durumda Travel Document'a ihtiyacimiz olacak. Noel ve yilbasini hesaba katarsak bir an once aksiyon almak gerekebilir.
Yakin zamanda Travel Document alan oldu mu? Kac gunde veriyor Ankara'daki konsolosluk? Ona gore planlarimizi yapacagiz.
Herkese bol sans
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sayın canefe,
hayırlı olsun şimdiden. şöyle bir garip durum var bu ilk defa pr kartı alacaklar için. maalesef bende aynı duruma düştüğüm için.. başvuru sürecinde verilen fotoğrafların maalesef pr kartının speklerine uygun olması gerekiyor ki, sonradan dönüp size yanlış demesinler, ama yine maalesef, bu süreçte bu detay atlandığından, bu herkesin başına gelmeye başladı, özellikle de son dönemlerde okuduğunuz, yeni pr kartlarının güvenliğinin artırılmasından sonra.. aynı aile içinde aynı yerde çekilmiş, aynı ölçülerde 3 adet fotoğraf seti veriyorsunuz 1 tanesine red geliyor ya da 2 tanesine red geliyor. neden? orada bazı inisiyatifler kullanıyorlar herhalde veya bir officer bakıyor geçiriyor, diğeri uygun değil diyor gibi..
neyse, gelen mektupları, yani verdiğiniz adrese gelen şu şu foto spekleri uymuyor diyen letter ları da ekine koyarak, landing paper larınız ve pasaportlarınız ile ankara ya bir dilekçe ile başvuracaksınız. 1-2 gün içinde çıkıyor. ama tarihiniz yakın, letter lar elinize ulaştktan hemen sonra başvurun bence vakit kaybetmeden.
kolay gelsin.

excellans, bu arada benim letter (pr karın gönderilemeyeceğini belirten) verdiğim adrese ulaşmış, letter date 17.nov yani 170 gün kala gitmiş oluyorum :) 10 gün ile yırtıyorum. bu durumda , doğru speklerdeki fotoyu hemen verdikten sonra direk olarak veriyorlarmı pr kartı 180 gün geçmediği için
teşekkürler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Mektubunuzun ulaşması güzel bir haber. Sizin için bu 180 günlük süre zaten işlemeyecek 180 günlük bildirim eğerki ilk girişte adres ibraz etmemişseniz işler. Bu arada yeni fotoğrafları ofise ulaştırdığınızda ofis size kartlarınız hazır olduğunda haber verecek buda genellikle yine 15 gün'ü bulur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Canefe merhaba,
Travel Document işlem süresi başvuru evrakları teslim edildiği zaman aynı günde Ankara Konsolosluğundan alabilirsiniz (Kişisel başvuru) yada posta ile yapar iseniz en fazla 2-4 günde elinize ulaşacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
kien olarak hitab etmişsiniz ama ben tekrar emin olmak için sormak istedim. 180 gün benim durumum için geçerli mi, kien ile farklı bir durumumuz olabilir de o bakımdan tekrar soruyorum.
teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Kusura bakmayın evet uyarınızla farkettim, düzelttim teşekkürler. Hayır, 180 gün içinde adres ibraz zorunluluğu vardır. Resim olayında zorunluluk yoktur zaten size yanlışlık olduğu ve düzeltilmesi bildirilen mektup ve tarihi geçerlidirki oda zaten 17 Kasım itibari ile size ulaşmıştır. Yapmanız gereken sadece yeni düzgün resimlerinizi ibraz etmenizdir. Bölgeniz yoğun değilse dediğim gibi 2 hafta içinde kartınız elinizde olacaktır.
Saygılarımızla,

CanEfe
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen CanEfe »

Sayin Excellans ve Sayin Ilkerb,
Dediginiz sekilde biran evvel basvurup travel docmuent'i cebe koymakta fayda var, oyle yapacagim.
Malum Christmas ve yilbasi geliyor, is yogunlugu ve calisma saatleri farkli olabilir.
Tam olarak kac gunde verdiklerini bilgi olarak paylasacagim, baska arkadaslar faydalanabilir.
Tesekkurler, herkese kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
Kaan Sertdemir
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Kaan Sertdemir »

Sayın Kien,

Adres sorununu cozdum. Ilginize cok tesekkur ederim.

Vancouver’a yaptigimiz 1 haftalik kisa ziyaretin ardindan ilk giriste gectigimiz sureclerle ilgili deneyimlerimizi Forum uyeleriyle paylasmak isterim. Vancouver’da yasam ile ilgili gozlemlerimi forumun Kanada’da yasam adli bolumunde ayrica daha sonra paylasacagim.

Vancouver Havaalani’na indik. Omrumde gordugum en tenha havaalani idi. Immigration levhalarini takip ettik. Bir desk’te oturan 2 gorevli bizi karsiladi. Son derece samimi ve icten bir karsilama idi. Bircok kez Kanada’ya hosgeldiniz, Kanada’daki yasaminiz hayirli olsun gibi sozler tekrar tekrar soylendi. Bu cok hosumuza gitti. Gorevlinin biri bazi sorular sordu. Meslegimiz, nereden geldigimiz, nerede yasayacagimiz vb sorular. Sonra elindeki matbu formlarla bize SIN card, sigorta yapilana kadar yapilmasi onerilen ozel sigorta, Canada Service Center, cocuk yardimi vb konularda bilgiler verdi. Sorumuz oldugunda nereye basvurmamiz gerektigini anlatti. Sonra bizi diger insanlarin da (3-4 kisi, cogu ogrenci) sirada bekledikleri, vizeleri de kontrol ettiklerini anladigim immigration officer’lara yonlendirdi.

Burada 15-20 dakika siramizi bekledik. Sonra gorevli ailece hepimizi yanina cagirdi. Pasaportlarimizi ve COPR belgelerimizi istedi. Basvurumuzda belirtilen tum aile bireylerinin orada olup olmadigi, daha once herhangi bir evlilik yapıp yapmadigimiz, herhangi bir adli sicil kaydimiz olup olmadigi, ne is yaptigimiz ve benzeri sorular sordu. Genel olarak son derece kibar ve medeni tavirlari vardi.

Sonra ben fotograf konusunu gundeme getirdim (ilkerb’ye tekrar cok tesekkurler). Sorun yasayan arkadaslar olmus dedim, hatta yeni photo spec’lerini gosterdim. Hic sorun degil dedi, yeni fotograflari benden aldi, eskileri COPR kagidindan eliyle cikarip, yerlerine kendisine verdigim yeni fotograflarimizi yapistirdi. Arkasinda tarihler yazili falan dedim, hic onemli degil dedi, pek takmadi. Ardindan islemlerimizi yapacagini ve bir sure oturup beklememizi soyledi. Bu arada valizlerimizi falan daha almamistik, dolayisiyla gorevlinin onunde valiz acip esyalari gosterme turunden bir olay hic olmadi. Bir yere imzalarimizi aldi, imza atarken belirtilen sahayi tasirmamaniz burada onemli, cok dikkat etmek gerekiyor cunku hemen tasiveriyor. Ama tasirsaniz da yeni form duzenleniyor, dolayisiyla dunyanin sonu degil. Ama gorevliye ekstra is ciktigindan (diger bilgileri elle dolduruyor) nahos bir duruma yol aciyor.

Yaklasik 15-20 dakika daha bekledikten sonra, tekrar yanina cagirdi. Yeni COPR belgelerimizi pasaportlarimiza zimbaladi ve hayirli olsun vs diyerek bizi ugurladi. Sonra o bolgeden ayrildik, valizlerimizi almaya gittik ve ardindan havaalanindan cikis yaptik. Cikmadan once doldurmus oldugunuz landing card benzeri bir karti (customs card da olabilir adi, emin degilim) bunlari kontrol eden bir gorevli sizden aliyor. Havaalanindaki toplam surec 1.5 saat kadar surdu, hatta 1 – 1.5 saat arasi.

Saygilar,
Kaan
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sayın kaan,
hayırlı olmasını dilerim aileniz için. faydalı olabildiğime çok sevindim.
pr kartlarınız da sorunsuz bir şekilde ulaşır elinize umarım
selamlar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL BİLGİ :
Kanada göçmenlik kartı yada Permanent Resident Card- başvurusu ve kartların ibraz edilen adreslere teslim süresi 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren 29 iş günü içinde olarak belirlenmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans merhaba,
size sormak istediğim bir konu var. bu konu eşya nakliyesi ile ilgili. şöyle ki ;

ev eşyasının türkiye den toronto civarındaki bir adrese nakliyesi ile ilgili araştırma yapıyorum. bu işi paket yapan yerler, yani door-to door yapan çeşitli firmalar var elbette, ancak bu firmalardan alınan fiyatlar çok yüksek. yani 8000-10000 $ civarında. oysa ki, nakliyeyi parçalara ayırarak, yani home-to port, port to port, port to home şeklinde çok daha uygun fiyatlar ile karşılaşmaktayız. karşı limana kadar olan kısmını hallettiğimi düşünürsek;

size sorum , eşyalar toronto limana vardıktan sonra, eşyaları limandan alıp, evin içine kadar getirecek güvenilir bir firma arayışı içindeyim. bunu buradan halletmek, yazışmak istiyorum. bu konuda referans verebileceğiniz bir firma ya da yakınlarda taşıma yaptırmış birileri var mı acaba? çoğu firma kapıya kadar getirip kapıda bırakıyor eşyaları..

şimdiden teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Evet haklısınız bu fiyatlarda nedense isteniyor. Ama dediğiniz gibi planlamada ve diğer sorduklarınızıda içeren size en iyi ve en sağlam organizasyon olarak U-HAUL öneririm. Bu işte en profesyonel firmadır. İster bunlardan kamyonu vs kendiniz kiralar kendiniz taşırsınız isterseniz üstüne yardımcı bulursunuz yada komple al getir yükle yapabilirsiniz.
www.uhaul.com
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
benim tek olacağımı düşünerek, bu kişiler evin içine taşıma hizmeti de verirler değil mi
tşk.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Tabiki zaten bu yüzden bu işte 1 numaralardır. İlgili sitede dikkat ederseniz Moving Helpers diye bir alan vardır. Oradanda bu işlemi ve tüm detayları beraber konumlandırabilirsiniz. Yapmanız gereken iletişim kurup planlamanızı ve isteklerinizi bildirmek ve fiyat almak. Dediğim gibi sizde kullanıp getirebilir ve taşıması için yardımcı opsiyonundan yada komple elim değmesin alsınlar getirsinler içeri taşısınlar gibide bir planlama seçebilirsiniz. Fakat unutmayın burada insan emeği ile yapılan her iş değerlidir ve karşılığı bize göre yani Türkiye'ye göre fazladır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Kaan Sertdemir
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Kaan Sertdemir »

Sayın Excellans,

PR kartlarımızın ulastigi bilgisini paylasmak isterim. Bizimki tam 30 gunde ulasti (is gunu degil, gun). Darisi bekleyen diger tum arkadaslarin basina diyorum...
Tum yardimlarinizi icin size ve ayrica fotograf konusundaki kritik bilgi icin de sayin ilkerb'ye yeniden sonsuz tesekkurler ediyorum.

Saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kaan bey merhaba,
Bizler teşekkür ederiz, yeni yaşantınızıda kısa sürede düzenleyip ailenizle mutlu huzurlu bir gelecekte yaşamanız dileğiyle diyelim.
PR kart teslim konusunda ise haklısınız 2 hafta içinde alan New Brunswick'li olan göçmen üyelerimizde mevcut direkt bağlı olunan ofisin yoğunluğu ile alakalı bir durum zaten..

Ancak yinede biz resmi açıklamayı tüm üyelerimize verelimki en azından azami süreyi bilmiş olurlar.

Tekrar size ve tüm aileye başarılar, kartları aldık diye bizlerden ayrı kalmayın...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Kaan Sertdemir,

PR Kartlarınız hayırlı olsun. Katkımız olmuş ise - ki olduğunu düşünüyorum - ne mutlu bizlere.
kartlarınız, sizlere ve ailenize güzel bir yaşam getirsin...

bizvekanada sorumluluarına da bu haberleşme ortamını kurdukları için bir kere daha teşekkür etmek gerekir bence..önemli bir paylaşım ortamı..
birçok insan bu satırlarda yazan bilgiler ışığında (ben de dahil) hayatlarının ham taşlarına şekil vermeye çalışıyorlar.
sevgilerimle .
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba Excellans ve forum sakinleri
Girisimi yapali birbucuk ay oldu fakat pr kartim halen elime ulasmadi. Bende az once cic i aradim. Fotografimda problem oldugu icin dosyami montreal office yonlendirmisler. Simdi beklemem gerekiyormus. Montreal office bana mektupla donus yapacakmis yeni fotograf cektirmem icin. Malesef ayni problem ilkerb ile....
Ben simdi montreal office i arayip sureci hizlandirmaya calisicam. Gorusmek uzere...
Selamlar
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sayın joseba,
üzüldüm açıkçası,neyseki siz oradasınız ve hemen yeni fotoğraflarınızı verip halledebilirsiniz.
bir de buralarda olup kartın ulaşmaması var..yine de almışsınız sayalım :)
hayırlı olsun...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Geçmiş olsun yaşadığınız aksilik için,telafisi mümkün fazla dert etmeyin.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans merhaba,
fikrini almak istediğim bazı konular var.
1. ilk gelişte, kira rakamları yüksek olduğundan ev almak gibi bir düşüncemiz var. belli bir peşinatı vermek koşulu ile morgage a girilebiliyor ve neredeyse kira öder gibi ödeyebiliyoruz. Downpayment için yüksek miktarda rbc hesabıma buradan bir seferde transfer yapmam gerekecek, bunu sorgulama durumları olurmu, parayı kullanırken sıkıntı yaşatırlarmı? nereden nasıl geldi bu para derler mi?
2. morgage a girdikten sonra, örneğin 1 yıl düzenli olarak monthly ödemeleri yaptın ama sonrasında sıkıntı ldu ve ödeyemez duruma geldin. bu durumda nasıl bir süreç işliyor, yine aynı şekilde welfare gibi bir başvuruda bulunup, en azından taksitlerine devlet desteği olabiliyormu, yoksa ödemediğin 2. ay evini elinden alıyorlarmı?
3 . baştan ev alarak yola çıkmanın credit history açısından ne gibi bir avantajı ya da dezavantajı olabilir, nasıl etkilenir?
4. vergisel açıdan ev taksidi ödemenin ne gibi bir avantajı olabilir?
5. bizim anne-baba ya sponsorluk niyet sürecimizi az çok biliyorsun. şimdi böyle bir yatırıma girilince, eldekinin çok büyük bir bölümünü eve yatırmış olacağız. bu durum bizim sponsorluk sürecimizi ne şekilde etkiler? olumlu / olumsuz?
6. turist vizesi ile uzun süreli bulunan kişiler, nasıl araba kullanırlar? turing den uluslararası ehliyet almak ile 1 yıl süreli araba kullanıldığını biliyorum ama araba alamayacakları için, ve araba kullanabilmeleri için ne şekilde bir yol izlemek lazım (kiralama alternatifi dışında tabi ki)
7. son sorum kendimle alakalı ; kanada çıkışında çıktığımıza dair hiçbir işlem yapımıyor, bu durumda şu anda beni hala içerideymişim gibi mi görüyorlar? ancak tekrar giriş yaptığımda mı çıkmış olduğumu farkediyorlar?

teşekkürler şimdiden..
saygılar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
1- Hayır herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız, sorgulanmaz.
2- 3- 4- Ödemede aksaklık yasandıgında 3 ay normal bazı mortgage brokerları 6 ay azami süreli uyarı yapar. Ve ödemelerin düzene sokulması istenir kredi sahibi eğer bu rakamları ödeyemecegini belirtirse tekrar yapılandırma ister buna göre düzenleme yapılır. Eğer hayır ben hiç ödeyemeyecegim vs gibi kötü bir durum olursa ne yazıkki ; ödenilen geriye faizler düşülerek tahsil edilen anapara olarak geri verilir ayrıca masraflarda düşülerek. Devlet yardımı bu konuda alamazsınız ancak diğer kredi kuruluşlarından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Baştan ev alarak yola çıkmak derken evi komple ödeyip alırsanız tabiki kredi notunuzda ev sahibi olarak en az 700-750'den başlar. Ama mortgageli olarak ev sahibi oldugunuzda bu oran risk taşıdıgınız için düşecektir, baştan ev almak yeni gelenler için aslında caziptir çünkü yeni gelen ilk ev sahibi olduklarında vergilerden baya bir indirim alır buda ortalama totalde ödeyecekleri rakamda en az 10.000 -35.000 dolar kadar fark ettirir. Vergisel açıdan şirket vs. ile masraf gösterme durumunuz olur yıl sonunda.
5- Kısaca masraflarınıza Mortgage taksitleriniz eklenmiş olacak ve değerlendirmede sizin öz aile giderinize tabiki bu rakam dahil olacak yani gelenler - gidenler dengesinde bu gözükecek. Ama düzenli sabit gelir gösterdiğiniz sürece ve yine anne - baba kendileri üstünde varlık gösterdiği sürece bir sorun olmayacaktır.
6- Kanada'da Turist- Ziyaretçi vizesi ile bulunanlar kendi ülke ehliyetlerin geçerliliği kadar araba kullabilirler yada dediğiniz gibi Uluslar arası ehliyet çıkartarak kullanabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılacak arabanın sigortasına bu kişileri kaydetmektir yapılmazsa hiç bir olası kazada sigortadan birşey talep edemezsiniz.
7- Kanada'dan çıktıgınızda ucak şirketleri , gemi şirketleri, otobüs şirketleri, tren şirketleri bu bilgiyi zaten otomatikman verir kendi aracınızla cıktıgınızda ise zaten manuel çıkış işlemi yapılır geri geliş yaptıgınızda girişiniz kapatılır. Yani çıktığınız - girdiğiniz süre böylece kayıt altına alınmış olur.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,

cevaplar için teşekkür ederim. emeğinize sağlık..

saygılar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Merhabalar,

Arkadaşlar 26.12.2010 itibariyle Kanada'ya nihayet giriş yapmış bulunuyoruz.
Daha önceden 3 kez gelmiş olmanın rahatlığı yanısıra, ilk defa PR olarak ayak basmak tabi ki farklı bir heyecan.
Herşey çok kolay ve sırasınca halloldu. PR karttlar için Sn. İlkerb'nin başına gelenlerin ardından, bizde durumu riske atmamak adına yeni resimleri verdik ve görevli de yeni formlara yapıştırarak işlemlerimizi tamamladı.

Baya bir uzun yolculuk ardından, doğa harikası bir şehirde dinlenmekteyiz. Bir kaç gün sonra sanırım daha detaylı olarak sizleri bilgilendirme sansım olacaktır.

Tüm emek ve çabaları için değerli kardeşim Excellans'a sonsuz teşekkürler.

Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Akita yazdı:Merhabalar,

Arkadaşlar 26.12.2010 itibariyle Kanada'ya nihayet giriş yapmış bulunuyoruz.
Daha önceden 3 kez gelmiş olmanın rahatlığı yanısıra, ilk defa PR olarak ayak basmak tabi ki farklı bir heyecan.
Herşey çok kolay ve sırasınca halloldu. PR karttlar için Sn. İlkerb'nin başına gelenlerin ardından, bizde durumu riske atmamak adına yeni resimleri verdik ve görevli de yeni formlara yapıştırarak işlemlerimizi tamamladı.

Baya bir uzun yolculuk ardından, doğa harikası bir şehirde dinlenmekteyiz. Bir kaç gün sonra sanırım daha detaylı olarak sizleri bilgilendirme sansım olacaktır.

Tüm emek ve çabaları için değerli kardeşim Excellans'a sonsuz teşekkürler.

Saygılarımla
Sayın akita,
tekrar tebrik ederim. fotoları halletmenize sevindim. herşey umarım yolunda gidiyordur.

bu arada iyi seneler dilerim..
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sn. İlkerb,

Teşekkürler siz ve tüm forum üyesi arkadaşların bizde yeni yılını tebrik ediyoruz.

Aslında bizden 2 defa fotoğraf istenmişti ve muhtemelen 2. gidenler doğru fotoğraflar ama biz sağlama almak için girişte tekrar verdik.

Şu an bulunduğumuz şehre Kanada'nın bir ucundan diğer ucunu kat ederek geldik. Hatta bir kısmını araç ile yaklaşık 2000 km yol yaparak geldik. Malum kar ve soğuk ama o kadar ormanlık alanda, ıssız yerlerde araç kullanmamıza rağmen hiçbir olumsuzluk ile karşılaşmadık. Ana yollar ( ki orman yollarından bahsediyorum ) devamlı açık. Yollarda sabaha kadar yaklaşık olarak 10-12 geyik yolda önümüze çıktı. Resmen el değmemiş, vahşi doğayı gördük. Mükemmel bir gezi idi ve tecrübe idi.
Bu kadar yolu Türkiye de gitsek sanırım 10 gün hasta yatardım ben. Ama aynı gün yaşantımıza devam ettik burada.

Çok şükür herşey yolunda gidiyor, malum sıralamayla SIN v.s işlemleri hallettikten sonra bizim şirket kuruluşu ile alakalı görüşmelerimiz vardı birkaç gündür. Birde araya yılbaşı tatili girince herşeyi tamamlayamadık ama önümüzde daha zaman var ve sırayla hallediyoruz.

İnsanların beklentileri, istekleri doğrultusunda değişebilecek bir olgu olmasına rağmen, Kanada tam da hatırladığımız gibi ve yaşayabileceğimiz çok düzenli bir ülke. Biz bu aşamaya kadar gelmekten çok mutluyuz.

İnşallah tüm arkadaşlarımız beklediklerine ve umduklarına en kısa zamanda ulaşabilirler.

Saygılarımızla
ResimResim

“KANADA'YA PERMANENT RESIDENT- GÖÇMENLİK HAKKI ALINDIKTAN SONRA YAPILACAKLAR” sayfasına dön