Öğrenci vizesi için banka hesabı

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
mooskan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Öğrenci vizesi için banka hesabı

Okunmamış mesaj gönderen mooskan »

Merhaba,

Öğrenci vizesi için finansal konuda birkaç sorum var.
1. Paranın miktarı. Bazı sitelerde senelik CA$10,000 olmalı diyor. Yani bu durumda yüksek lisans için öğrenci vizesine başvururken bankada $20,000 mı olması gerekiyor? Yoksa 1 senelik mi gösteriyoruz?
2. Ailemin birikimi var ama bankada hesabında tutmuyoruz. İnternette okuduğuma göre istenilen paranın banka hesabında 6 aydır duruyor olması gerekiyormuş. Parayı bugün bile bankaya aktarsak benim için 6 ay olayı imkansız çünkü vize başvurusu haziran-temmuza denk geliyor. Bazı sitelerde 3 ay yeterli yazıyor. Bazılarında 4 ay diyor o yüzden kafam karıştı.

Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Öğrenci vizesi için banka hesabı

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

mooskan yazdı: Şubat 27, 2018, 4:16 pm Merhaba,

Öğrenci vizesi için finansal konuda birkaç sorum var.
1. Paranın miktarı. Bazı sitelerde senelik CA$10,000 olmalı diyor. Yani bu durumda yüksek lisans için öğrenci vizesine başvururken bankada $20,000 mı olması gerekiyor? Yoksa 1 senelik mi gösteriyoruz?
2. Ailemin birikimi var ama bankada hesabında tutmuyoruz. İnternette okuduğuma göre istenilen paranın banka hesabında 6 aydır duruyor olması gerekiyormuş. Parayı bugün bile bankaya aktarsak benim için 6 ay olayı imkansız çünkü vize başvurusu haziran-temmuza denk geliyor. Bazı sitelerde 3 ay yeterli yazıyor. Bazılarında 4 ay diyor o yüzden kafam karıştı.

Şimdiden teşekkürler.
Sayın Mooskan merhaba,
Bu hesabı hiç kafanızı karıstırmadan şu şekilde yapmalısınız; Okul tüm ücreti + Geliş - gidiş ücreti + Saglık masrafları + İkamet/yeme - içme ( Aylık minimum $ 1,000 cad evli değil iseniz x eğitim alınacak ay toplamı)
- Banka hesaplarında paranın 6 ay durması değil, 6 aylık geriye donuk hesap ekstresi sunulması istenir. Yani bu hesabın hareketleri ile alakalı bir durumdur. Siz topluca bir para yatırmayı düşünüyor iseniz bunu parcalara bölerek yatırabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
mooskan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mooskan »

Okul senelik $6,000 ama master olduğu için 2 ile çarpıyoruz yani $12,000
24 ay x $1,000 = $24,000
Geliş gidiş sağlık masrafları vs için de $10,000 desek
Toplamda bankada ortalama $45,000 mı olması gerekiyor yani?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mooskan yazdı: Mart 3, 2018, 12:28 pm Okul senelik $6,000 ama master olduğu için 2 ile çarpıyoruz yani $12,000
24 ay x $1,000 = $24,000
Geliş gidiş sağlık masrafları vs için de $10,000 desek
Toplamda bankada ortalama $45,000 mı olması gerekiyor yani?
Sayın Mooskan merhaba,
Evet, $ 40,000 CAD VE üzeri her meblag fazlası ile yeterlidir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
gunesss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gunesss »

Merhaba eşimin 1 yıllık sertifika programı için kabul almasını bekliyoruz. Bu yaz eşim adına (ve eş durumundan benim adıma) study permit için başvurusu yapmayı planlıyoruz. Birkaç sorum olacak.
1-Vize başvurusu sırasında koşulları sağlamak için gerekli paranın benim hesabımda olması mı avantajlı, eşimin hesabında mı? Genelde sorun olmadığı söyleniyor ama emin olamıyorum.
2-Maddi göstergeler konusunda çok endişelenmiyorum ama genelde bu kapsamda ret geldiği için insanın aklına takılmıyor değil. ortalama 150.000 TL gibi bir rakam yeterli olur mu? TL ya da döviz şeklinde olması birşeyi değitrir mi?
3-İkimiz de halihazırda çalışıyoruz. Maaş hesaplarımız hareketli ancak birikimlerimizi farklı bir banka hesabında (benim adıma) tutuyoruz. Dolayısıyla miktar yüklü olmasına rağmen hesap hareketi pek olmuyor. Yatırım hesabı olduğu getiri amaçlı işlem yapıyorum sadece. Bu durum sıkıntı yaratır mı?
4-Yaklaşık 6 yıldır aileme ait bir evde oturuyoruz. Dolayısıyla kira ödemiyoruz. İkimiz de 40 yaş civarındayız. Ailelerimize ait gayrimenkulleri vize başvurusu sırasında ibraz etmek bir avantaj sağlar mı?
5--Eşim de ben de uzun yıllar gazetecilik yaptık. Eşim halen ulusal bir yayında gazetecilik yapmaya devam ediyor. Forumdaki diğer yazılarda gazetecilerin self employment kategorisinde göçmenlik başvurusu yapılabileceği yazıyordu ama eski bir gönderi olduğu için geçerliliğini pek sorgulamadım. Bunu biraz açmanız mümkün mü?
6-Okula kabul ile ilgili pek endişemiz yok ama study permit için (yaş ileri olduğu için) endişelerim var. Vize geçmişimiz gayet iyi durumda. Hali hazırda ikimizin de 10 yıllık ABD vizesi bulunuyor. Aralarında İngiltere, İsrail, Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre, Hollanda vb çok sayıda schengen ve diğer ülke vizeleri var. Başvuru sırasında geçerli bir schengen vizesi olması ek avantaj sağlar mı?
7-Gidiş sebebini de iyi gerekçelendirmemiz gerekiyor. Eşimin çalıştığı kurum satıldı. Genelde gazeteciler kurumsal iletişim ya da pazarlama bölümlerine geçiş yapıyorlar. Başvurduğumuz bölümler genelde marketing bölümleri. Dolayısıyla Türkiye'de artık gazetecilik yapma imkanı kalmadığı için alan değiştirmeyi, alan değişikliğini yapabilmek için de marketin eğitimi almak için ülkenize gelmeyi planlıyoruz argümanını kullanmayı planlıyoruz. Deneyimlerinizden sizce bu rasyonel mi yoksa safça mı düşünüyoruz?
8-Zaman zaman görüştüğümüz kişiler eğitiminden sonra iş yerinden geri dönecek yazısının avantaj olacağını söylüyor. Ancak bunu almak pek kolay değil tahmin edersiniz. Bu yazıyı almak şart mı? ya da olması ya da olmaması avantaj ya da dezavantaj sağlar mı?

Biraz uzun oldu, yanıtlarsanız sevinirim:)
Şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gunesss yazdı: Mayıs 19, 2018, 11:44 am Merhaba eşimin 1 yıllık sertifika programı için kabul almasını bekliyoruz. Bu yaz eşim adına (ve eş durumundan benim adıma) study permit için başvurusu yapmayı planlıyoruz. Birkaç sorum olacak.
1-Vize başvurusu sırasında koşulları sağlamak için gerekli paranın benim hesabımda olması mı avantajlı, eşimin hesabında mı? Genelde sorun olmadığı söyleniyor ama emin olamıyorum.
2-Maddi göstergeler konusunda çok endişelenmiyorum ama genelde bu kapsamda ret geldiği için insanın aklına takılmıyor değil. ortalama 150.000 TL gibi bir rakam yeterli olur mu? TL ya da döviz şeklinde olması birşeyi değitrir mi?
3-İkimiz de halihazırda çalışıyoruz. Maaş hesaplarımız hareketli ancak birikimlerimizi farklı bir banka hesabında (benim adıma) tutuyoruz. Dolayısıyla miktar yüklü olmasına rağmen hesap hareketi pek olmuyor. Yatırım hesabı olduğu getiri amaçlı işlem yapıyorum sadece. Bu durum sıkıntı yaratır mı?
4-Yaklaşık 6 yıldır aileme ait bir evde oturuyoruz. Dolayısıyla kira ödemiyoruz. İkimiz de 40 yaş civarındayız. Ailelerimize ait gayrimenkulleri vize başvurusu sırasında ibraz etmek bir avantaj sağlar mı?
5--Eşim de ben de uzun yıllar gazetecilik yaptık. Eşim halen ulusal bir yayında gazetecilik yapmaya devam ediyor. Forumdaki diğer yazılarda gazetecilerin self employment kategorisinde göçmenlik başvurusu yapılabileceği yazıyordu ama eski bir gönderi olduğu için geçerliliğini pek sorgulamadım. Bunu biraz açmanız mümkün mü?
6-Okula kabul ile ilgili pek endişemiz yok ama study permit için (yaş ileri olduğu için) endişelerim var. Vize geçmişimiz gayet iyi durumda. Hali hazırda ikimizin de 10 yıllık ABD vizesi bulunuyor. Aralarında İngiltere, İsrail, Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre, Hollanda vb çok sayıda schengen ve diğer ülke vizeleri var. Başvuru sırasında geçerli bir schengen vizesi olması ek avantaj sağlar mı?
7-Gidiş sebebini de iyi gerekçelendirmemiz gerekiyor. Eşimin çalıştığı kurum satıldı. Genelde gazeteciler kurumsal iletişim ya da pazarlama bölümlerine geçiş yapıyorlar. Başvurduğumuz bölümler genelde marketing bölümleri. Dolayısıyla Türkiye'de artık gazetecilik yapma imkanı kalmadığı için alan değiştirmeyi, alan değişikliğini yapabilmek için de marketin eğitimi almak için ülkenize gelmeyi planlıyoruz argümanını kullanmayı planlıyoruz. Deneyimlerinizden sizce bu rasyonel mi yoksa safça mı düşünüyoruz?
8-Zaman zaman görüştüğümüz kişiler eğitiminden sonra iş yerinden geri dönecek yazısının avantaj olacağını söylüyor. Ancak bunu almak pek kolay değil tahmin edersiniz. Bu yazıyı almak şart mı? ya da olması ya da olmaması avantaj ya da dezavantaj sağlar mı?

Biraz uzun oldu, yanıtlarsanız sevinirim:)
Şimdiden teşekkürler
Sayın Guness merhaba,
1- Eşiniz yada siz farketmeyeceksiniz.
2- Bu hesaplamayı; Okul tüm masrafları + Geliş-gidiş ucak ücreti+ Aylık x eğitim süresi 1,200 CAD + Normal harclıklar şeklinde yapabilirsiniz. Önemli olan bunların karşılıgının var oldugunu ispatlamaktır.
3- Hayır
4- Kesin yararı olmamakla beraber, sunabilirsiniz. En azından bu geri dönüşünüze bir artı gösterge olacaktır.
5- Eşiniz eğer son 5 yıl içinde minimum 2 yıl ve üstü hem ulusal hemde uluslar arası alanlarda katılım, eser, yapıt, ödül vs vs gibi portföylere sahip ise halen bu başvuru klasmanı gecerlidir.
6- Hayır, sadece ülkelere gidilip geri dönüldüğü size avantaj saglar.
7- Bu yapıyı Gazetecilik deneyimi + Marketing deneyimi ve ihtisası eksikliği ile birleştirin. Örnk. geri dönüldüğünde yayın evi yada benzer işlerde iş kurma vs vs gibi.
8- Çalışılıyorsa, çalışıyor yazısı almanız makbul olup, diğer acıklamalı gidip mezun olup geri gelecek tarzı bir ekleme ne avantaj nede dezavantajdır. Vize görevlileri biliyorki hiçbir işyeri hali hazırda çalışan bir personeli 1 yıl gibi bir süre ile eğitime göndermeyecektir. Eger bu eğitim ciddi bir spesifik yarar saglamayacaksa.
Saygılarımızla,

gunesss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gunesss »

Sayın Excellans
Çok teşekkürler. Uzun zamandır forumu takip ediyorum, çok şey öğrendim.
Yanıtlarınız da kafamdaki pek çok soruya yanıt oldu.
İş ciddiye binince ve süreç yaklaşınca heyecan ve tedirginlik bir kat daha artıyor.
İki okuldan kabul aldık. Winnipeg Üniversitesi ve London (ontario)'da bir public okul.
Üçüncüsünü (George Brown) beliyoruz. Gelişmeleri haberdar edeceğim. Farklı başlıklarda farklı sorum olacak:)
Tekrar teşekkürler
Saygılar
gunesss
sonuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen sonuc »

Merhabalar.
Ben Kanada'da 7 aylık dil okuluna kabul edildim. Bu eğitim sürecimde bana annem sponsor olacak. Başvurum, evraklarım, konaklamam, okulun evrakları, anneme ait olan evrakla ve gerekli olan koşullar vs. her şey hazır.
7 aylık dil okulu için hesapta 23.000 CAD var.
Üniversite mezunuyum yeni mezun oldum. Sizce vizem nasıl sonuçlanır. Ne kadar sürebilir tahminen. Bana bu konuda bilgi ya da fikir verebilir misiniz?
Kendimi rahatlatmaya ihtiyacım var.
Saygılarımla.
yuliyan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yuliyan »

sonuc yazdı: Ocak 26, 2021, 4:33 pm Merhabalar.
Ben Kanada'da 7 aylık dil okuluna kabul edildim. Bu eğitim sürecimde bana annem sponsor olacak. Başvurum, evraklarım, konaklamam, okulun evrakları, anneme ait olan evrakla ve gerekli olan koşullar vs. her şey hazır.
Üniversite mezunuyum yeni mezun oldum. Sizce vizem nasıl sonuçlanır. Ne kadar sürebilir tahminen. Bana bu konuda bilgi ya da fikir verebilir misiniz?
Saygılarımla.
Takipteyim, bende benzer durumdayım, umarım iyi sonuçlanır herşey..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

sonuc yazdı: Ocak 26, 2021, 4:33 pm Merhabalar.
Saygılarımla.
Sayin Sonuc merhaba,
Suan icin ogrenci vizelerinin isleme alinma suresi 5 hafta'dir ( Mart 16, 2021 tarihli guncelleme ile) ancak Ankara Kanada konsoloslugunun bu donemde yasadigi ciddi yogunluk sonucu bu surec gecikebilecektir. Basvurunuzun sonucunun nasil olmasi gerektigi hakkinda tabiki bir yorum yapamayacagiz ama genel bilgi olarak eger mezuniyetiniz ve daha sonra Turkiye'de yapmayi dusundugunuz is - kariyer bu Ingilizce egitimi zorunlu kiliyorsa, basvurunuzda bu mecburiyetin neden Kanada'da olmasi gerektigini acikladi iseniz, ikamet - konaklama - gidis ve gelis tarihlerinizi netlestirdi iseniz, daha evvel yurtdisi cikis gecmisiniz bulunuyor ise, geri dondugunuzde yani egitiminiz bittigindeki Turkiye planlarinizi net ortaya koydu iseniz vs vs vs.... basvurunuz degerlendirilip sonuclanacaktir.
Saygılarımızla,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön