Kanada'ya Yatırımcı, girişimci olarak göçmenlik

Kanada'ya yatırımcı, girişimci,kendi mesleğine sahip ve orada iş kurarak devam ettirmek isteyenler ile merak ettikleri herşeyi paylaşacağız.Kanada Investor, Entrepreneur, Self- employed göçmenlik başvuruları
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlık altında Kanada'ya yatırımcı, girişimci, kendine ait meslek ve işi icra etmek isteyenler için düzenlenen (ECONOMIC CLASS) göçmenlik başvurusu hakkında merak ettiklerinizi paylaşacağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Hayırlı olsun tekrar.
ResimResim
casa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen casa »

Herkese Selamlar,
Yatirimci kategorisinde 2008 yili haziran ayinda basvurumu yaptim.
2009 yili icerisinde saniyorum ekim ayinda dosyamla ilgili guncellemler istediler. (Sirket durumu, banka hesaplari tapu ekspertizi adli sicil vs)
2010 yili ocak ayinda medical testler icin kagitlarimiz geldi. (esim, ben ,3 yasindaki oglumuz ve 1 yasindaki kizimiz icin)
Interview e gerek kalmadigi bilgisinide aldim ve vakit kaybetmeden ocak ayi icerisinde Ankarada medical testleri yaptirdik.
Bu arada esimin ve benim ABD de kaldigimiz sureleri hesaplayip FBI dan adli sicil kayitlarimizi istediler. (normalde 6 aydan fazla yasadiginiz ulkelerden istiyorlarmis. Biz 2 sefer farkli yillarda 4 ay ABD de kaldik ama yinede istediler.)
ABD den alacagimiz adli sicil kayitlari icin 60 gun ek sure verdiler. 2010 yili ocak ayi icerisinde hemen gerekli belgeleri toplayip ABD ye yolladik ve bu sonuclarin gelmesi yaklasik 2,5 ay surdu. (Nedense ABD den bu kayitlari almak birhayli uzun suruyor.) Bu kayitlarin gelmesinin uzun surecegini bildikleri icin bunlari gec vermem bir problem yaratmadi diye dusunuyorum.
Nisan ayi sonlarinda bu belgelerin Ankara konsolosluguna teslim edildiginin bilgisini aldim.
Yaklasik 1 hafta oncede ecas dan kontrol ettim ve hala in process yaziyor. Fakat in process i tikladigimda Medical results have been received eklenmis.
Yatirimci kategorisinde su ana kadar benim tecrubelerim bu kadar. Su ana kadar geldigim asamada yardimci olabilecegim bir konu varsa yanitlamaya calisirim.

Bu arada basvurdugum kategoriden dolayi yapmam gereken yatirim icin elciligin bana bir yazi gondermesi gerekiyormus. Bu mektubu aldiktan sonra 1 ay icerisinde bu yatirimi yapmam gerekiyormus. Bu mektubun nezaman gelecegini bilmiyorum.
Bundan sonraki surecin nasil oldugunu bilenler varsa ynitlarsa sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

casa yazdı:Herkese Selamlar,
Yatirimci kategorisinde 2008 yili haziran ayinda basvurumu yaptim.
2009 yili icerisinde saniyorum ekim ayinda dosyamla ilgili guncellemler istediler. (Sirket durumu, banka hesaplari tapu ekspertizi adli sicil vs)
2010 yili ocak ayinda medical testler icin kagitlarimiz geldi. (esim, ben ,3 yasindaki oglumuz ve 1 yasindaki kizimiz icin)
Interview e gerek kalmadigi bilgisinide aldim ve vakit kaybetmeden ocak ayi icerisinde Ankarada medical testleri yaptirdik.
Bu arada esimin ve benim ABD de kaldigimiz sureleri hesaplayip FBI dan adli sicil kayitlarimizi istediler. (normalde 6 aydan fazla yasadiginiz ulkelerden istiyorlarmis. Biz 2 sefer farkli yillarda 4 ay ABD de kaldik ama yinede istediler.)
ABD den alacagimiz adli sicil kayitlari icin 60 gun ek sure verdiler. 2010 yili ocak ayi icerisinde hemen gerekli belgeleri toplayip ABD ye yolladik ve bu sonuclarin gelmesi yaklasik 2,5 ay surdu. (Nedense ABD den bu kayitlari almak birhayli uzun suruyor.) Bu kayitlarin gelmesinin uzun surecegini bildikleri icin bunlari gec vermem bir problem yaratmadi diye dusunuyorum.
Nisan ayi sonlarinda bu belgelerin Ankara konsolosluguna teslim edildiginin bilgisini aldim.
Yaklasik 1 hafta oncede ecas dan kontrol ettim ve hala in process yaziyor. Fakat in process i tikladigimda Medical results have been received eklenmis.
Yatirimci kategorisinde su ana kadar benim tecrubelerim bu kadar. Su ana kadar geldigim asamada yardimci olabilecegim bir konu varsa yanitlamaya calisirim.
Bu arada basvurdugum kategoriden dolayi yapmam gereken yatirim icin elciligin bana bir yazi gondermesi gerekiyormus. Bu mektubu aldiktan sonra 1 ay icerisinde bu yatirimi yapmam gerekiyormus. Bu mektubun ne zaman gelecegini bilmiyorum.
Bundan sonraki surecin nasil oldugunu bilenler varsa ynitlarsa sevinirim.
Sayın Casa merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz ve detaylı düzenli başvuru işleyişinizi paylaştığınız içinde ayrıca teşekkür ederiz. Şimdi başvurunuz Investor - Yatırımcı Kategorisinde olduğu için ibraz etmeniz istenilen meblağ talebi Decision Made - Karar aşamasından önce size bildirilecek yani vizenizin onayından evvel size ilgili meblağı yatırmanız istenecek sizde (Hangi kategoride olduğunu bilmediğim için rakam veremiyorum) Alıcı : GENERAL OF CANADA olarak yatıracaksınız. Bu işlemden sonra sorumlu vize ofisi (Ankara) vizelerinizi onaylayacak. Yukarıda verdiğiniz Medical results have been received- Sizin için iyi bir haber sağlık sonuçlarınızda ellerinde. Sanırım yakın zamanda (2 hafta içinde) ilgili mektup size ulaşacaktır. Mektubu takip eden ödemenizden sonrada vizeniz onaylanacaktır.

Şimdiden hayırlı olsun, Saygılar.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
casa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans,
Verdiginiz cevaplar icin tesekkur ederim. Basvurdugum kategori Federal Investor.
Size bu konuda baska bir soru daha sormak istiyorum.
Kanada hukumetinin yatirmami talep ettigi miktari, yine hukumetin tavsiye ettigi (fasicilator HSBC vs) bir bankadan on odemeli kredi olarak odiyecegim.
Bu mektup bana geldiginde (ornegin HSBC) ile Kanada'ya gelmeden sadece e-mail yoluyla haberlesecegim. Bu olay beni biraz tedirgin ediyor acikcasi.
Aldigim bir hesap nosuna burdan swift yapacagim sonra onlar benim adima Kanada hukumetine parayi yatiracak. Yada bu sureci nasil isletecegim. Daha once bu konuda bir tecrubeniz olduysa (kendimi garanti altina almak adina) yardimci olursaniz sevinirim. (Mesela burda bir escrow hesabimi acilmali)
Saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

casa yazdı:Sayin Excellans,
Verdiginiz cevaplar icin tesekkur ederim. Basvurdugum kategori Federal Investor.
Size bu konuda baska bir soru daha sormak istiyorum.
Kanada hukumetinin yatirmami talep ettigi miktari, yine hukumetin tavsiye ettigi (fasicilator HSBC vs) bir bankadan on odemeli kredi olarak odiyecegim.
Bu mektup bana geldiginde (ornegin HSBC) ile Kanada'ya gelmeden sadece e-mail yoluyla haberlesecegim. Bu olay beni biraz tedirgin ediyor acikcasi.
Aldigim bir hesap nosuna burdan swift yapacagim sonra onlar benim adima Kanada hukumetine parayi yatiracak. Yada bu sureci nasil isletecegim. Daha once bu konuda bir tecrubeniz olduysa (kendimi garanti altina almak adina) yardimci olursaniz sevinirim. (Mesela burda bir escrow hesabimi acilmali)
Saygilar
Sayın Casa merhaba,
Öncelikle, evet genelde HSBC bankası yetkili Immigration Investor aracısı zaten. O yüzden herhangi bir endişeniz olmasın dediğiniz doğrudur sadece e-mail ve elektronik işlemler üzerinden olacak ve gerekli kredili yada kredisiz meblağ hesaba geçtiğinde hem size hem Ottawa'ya hem CIC'e bildirilecek aynı anda. Böylece hem Kanada tarafı hemde Ankara konsolosluğu ödendi onayı ile birlikte vizenizi işleyecek. Bu prosedürlerden sonra gelişiniz ile birlikte zaten gerekli yatırım işlemlerinize devam edeceksiniz. Şimdi, HSBC ile çalıştığınızda zaten HSBC direkt bu ekrana sahip olduğu için siz adınızla yaptığınız ödeme anında bu havuza düşüyor. Ve kimsede (Siz eğer cancel/ vazgeçmez iseniz) buna dokunamıyor. Tüm prosedür işlemler sonuçlandıktan sonra yani kısaca gelişinizden sonra yatırım birimi sizle iletişime geçiyor ve sizde planlarınız, yapacaklarınız vesaire ile ilgili konuda yapılanmanızı sürdürüyorsunuz. HSBC harici de çalışabilirsiniz, yani başka bir bankadan yine aynı alıcı adına meblağ yatırılıp dekontu - işlem detayını saklayarak. Ama HSBC avantajı işlemin kendi içinde dönmesi ve hızlı olması.

HSBC, ile çalıştığınızda HSBC direk Investor Immigration ekranına erişip ''ben xx ülkesi yy şubesi, Casa isimli başvuru için gerekli ödemeyi aldım diyebiliyor''. Zaten size gerekli olanda bu adım. Banka seçimi direkt size kalmış bir durum (Masraflar, vs açısından )

Saygılar,
Saygılarımızla,

casa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans Merhaba,

Tekrar cok tesekkur ederim. Bundan sonraki asamalari yasadikca burada paylasacagim.

Saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

casa yazdı:Sayin Excellans Merhaba,

Tekrar cok tesekkur ederim. Bundan sonraki asamalari yasadikca burada paylasacagim.

Saygilar
Sayın Casa,
Biz teşekkür ederiz, tabiki memnuniyetle çok yararlı olacaktır paylaşımlarınız.

Görüşmek üzere, saygılar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sn. Casa,

Bizde 2008 yılı Kasım ayında başvuru yapmıştık. Girişimci olarak. 2010 yılı 4 Mayıs da vizemizi aldık. Şimdi Haziran sonu Temmuz başı gibi Kanada'ya gitmeyi planlıyoruz.

Sizinde işlemleriniz bitmiş sayılır. Şimdiden yatırımınız ve yeni hayatınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla
ResimResim
casa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn. Akita,
Size de hayirli olsun. Her ne kadar forumlardan bazi arkadaslar Kanada'yi cok kotuleyip hevesimi kirsalarda kendi gozumle gorup yasamadan karar veremiyecegim.

Saygilar
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sn. Casa,

Forumlarda ya da farklı mecralarda Kanada hakkında olumlu olduğu kadar olumsuz yorumlar da okumak mümkün. Fakat bu yorumların, insanların beklentileri, yaşam tarzları ve ellerinde bulunan maddi ve manevi yeterlilikleri ile doğru orantılı olduğuna inanıyorum. Bu sebeple bu yorumların müsbet ya da menfi olanları bizi hiç bağlamıyor açıkçası.

Önceden birkaç kez Toronto'da kalma şansımız oldu. Tabi ki bu kalışlar kardeşimin yanında olduğundan daha ziyade turistik geziler şeklinde oldu. Bu nedenle bu deneyimler bile bize gerçek bir fikir veremiyor. Fakat beklentilerimizi çok üst düzeyde tutmadan, insanca bir yaşam sürmek, çalışmamızın, emeğimizin karşılığını daha refah bir ülkede yaşayarak almak istiyoruz.

Umarız tüm başvuru yapanlar için planları umdukları şekilde olumlu neticelenir.

Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan ve '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL!
26 HAZIRAN 2010 TARIHI ITIBARI ILE YATIRIMCI GÖÇMENLİK BAŞVURUSU - INVESTORS -- DURDURULMUŞTUR. BU TARİHTEN ITIBAREN YENİ BİR AÇIKLAMAYA KADAR BU KLASMANDAN BAŞVURU ALINMAYACAKTIR. BU TARIHTEN ONCEKİ BAŞVURULAR AYNI GEÇERLİLİKLERİNİ DEVAM ETTİRECEKTİR.

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

angie
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen angie »

Sorumu bu baslıga yazmam dogrumu emin degilim ama! kanada da ki gelir vergisi ve kurumlar vergisi ile ilgili bilgisi olan varmı yada bu konulara ulaşabileceğim resmi bir kanada sitesi mevcutmudur?Eyaletlere göre vergilendirmeler farklı ise BC vergi kanunlarını araştırıyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Angie merhaba,
Öncelikle vergilendirme sizinde dediğiniz gibi her eyalet için farklıdır. Üç türlü vergi uygulaması vardır tüm Kanada genelinde, GST - Government Sale Tax (Hükümet Vergisi), PST - Provincial Sale Tax (Eyalet Vergisi) ve HST - Harmonized Sale Tax (Karıştırılmış Vergi)
Herhangi bir gelir elde edilmesinde gelir elde eden yada gider yapan mutlaka GST + PST bazı eyaletlerde ise (BC) HST öder. Tüm eyaletlerin vergi dilimleri farklıdır. Siz özellikle BC- British Columbia'yı soruyor iseniz. BC - HST sisteme geçti yani Harmonized Sale Tax - Bununla ilgili detaylı bilgiye ayrıca aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
HST and BC

Kurumsal vergilendirme içinde yine
CORPORATION TAX - BC

Saygılarımızla,

angie
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkür ederim Excellans
angie
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans,
Kanada'da yaşadığın için sorumun cevabını senden alabileceğimi düşündüm.Uluslararası forumlarda aramama rağmen açıklayıcı bir cevap bulamadım.
Kanada'ya girişimci olarak başvurmayı düşünüyorduk daha önce ve daha önce senden vergilerle ilgili bilgi almıştım.Bu aralar konuştuğumuz aracı firmalar Quebec eyaleti yatırımcı başvurusunun daha kısa süreceğini beklemek istemiyorsak bu yolun en iyisi olacağını söylüyorlar(birden çok yerden bunu duyduk). Bende niye herkes aynı şekilde tavsiye veriyor diye araştırmaya başladım ve sadece Türkiye'de değil bir çok ülkeden başvurmak isteyen girişimcilere en kısa yolun Quebec eyaleti yatırımcı programı olduğu söylenmiş. Birçok kişide benim gibi merak içinde!!!
Yaşamak istediğimiz eyalet B.C. bize Quebec başvurusu yapıp PR larımızı aldıktan sonra istediğimiz eyalete yerleşebileceğimiz söyleniyor.Ama yasal olmayan birşeyde yapmak istemiyoruz yada ilerde vatandaşlık başvurusu yaptığımızda bizi sahtekar gösterecek bir durum olmasın.
Asıl amacımız burda varolan işimizi B.C ye aktarmak ve tamamen oraya yerleşmek, niyetimiz PR alıp geri dönmek yada vatandaşlıktan sonra ülkeye dönüş yapmak değil.Ama çok beklemek de istemiyoruz ki işimizi devam ettirebilmek verimli olabilmek için bir düzen lazım.Fedaral başvuruların 4-5 yıla kadar uzayabildiğini resmi sitelerinden okudum!!!
Öğrenmek istedğim Quebec eyaletine yatırımcı başvurusu yapsak ve PR aldıktan sonra B.C.ye yerleşsek; iş konusunda sorunlar yaşarmıyız, vatandaşlık almak istediğimizde bu sorun olurmu bize. Sonuç da düşününce Quebec'e sadece para yatırımı yapıyorum orada iş kurmak istiyorum diye başvurmuyorum fakat bu bana diğer eyaletlerde iş kurma hakkı tanıyormu?
Birde neden Quebec başvurusu aracı firmalar tarafından sürekli tavsiye ediliyor onların bu durumdan kazançlarımı farklı yada işlemler daha mı kolaylarına geliyor???
Çok uzun oldu kusura bakmayın kendimi tam anlamıyla açıklamak istedim ney cevap alabilmek için.Sayın Excellans veya yaşadığım durumu yaşayan başka arkadaş varmıdır bana yardım edebilecek.
angie
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Birde eklemeyi unuttum Ekim ayı ortalarında Canada'ya konuları araştırmaya ve oradaki yaşamı araştırmaya geliyoruz.Bu aracı firmalar konusunda güvenilir bildiğiniz görüşme yapabileceğimiz birisi varmı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Angie merhaba,
Öncelikle detaylı ve samimi anlatımınız için teşekkürler. Bize e-mail adreslerimizden ulaşın aradığınız güvenebileceğiniz olarak başvurunuzda ve tüm süreçte tüm detaylarla size yardımcı olalım.

Ayrıca yine sorularınızı diğer insanlarada yardımcı olması açısından yanıtlayayım;
1- Federal başvurular 4-5 yıla kadar uzamaz Türkiye ve Ankara Kanada konsoloğu için konuşur isek.(Üyelerimizden sayın Akita'da sizin grubunuzdan başvurusunu bizlerle gerçekleştirdi. Kendileri federal başvuru yaparak Ekim ayında Toronto'da şirketlerini yapılandıracaklar.)
2- Quebec başvuruları Federal başvurudan çabuk sonuçlanır çünkü Quebec eyaleti kendine has göçmenlik prosedürü uygular.
3- Quebec başvurusu yaptığınızda şirket olarak Quebec'e 3 yıl sorumlu ve bağlı kalırsınız. Yani şirketiniz işiniz mutlak bu sürede yapısını korumak zorundadır. Siz sahip olarak başka eyalette yaşayabilirsiniz ama işiniz mecbur gereklilik şartlarını sağlamalı ve 3 yıl için stabilizesi Quebec'te olmalıdır. Ayrıca mutlaka sizden yani işyeri sahiplerinden hariç bir PR yada Kanada vatandaşınıda şirketinizin, yapınızın içine işe almak zorunda olursunuz.
4- Neden Quebec eyaletini danışmanlar daha çok tavsiye ediyor? Çünkü federal başvuruda Kanada devleti şirket, girişimci şartları daha ciddi ve başvuru sahipleri bu şartların bazılarını karşılayamıyorlar. Ama Quebec başvurusunda sadece 300.000 Cad sermaye, En az iki yıllık mesleki deneyim, Şirket sahipliği vs gibi aşılabilinir, karşılanabilir bariyer istenmektedir.
5- Quebec başvurusu 2 ayaklı bir başvurudur. İlk önce Quebec eyaletinden kabul alırsınız bu kabul ve onay sertifikası ile birde Federal PR başvurusu yaparsınız. Yani Quebec tarafında bir zaman geçirilir ve yine Federal kısımda Ankara konsolosluğunda bir zaman geçirilme durumu vardır.

Yukarıda da bahsettiğim gibi bize e-mail yolu ile ulaşın size spesifik özel konuları ve detayları alarak hangi yolun, hangi başvurunun hangi şekilde nasıl olacağı yönünde detaylarıyla sizinle görüşelim.

info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sayın Angie merhabalar,

Sn. Excellans konuyu gayet net toparlamış pek de eklenecek bir şey kalmamış ama birkaç cümle yazmak istedim. Belki siz ve bundan sonra girişimci kategorisinde başvuracaklara bir destek olabilir.

1. Kesinlikle çok çok iyi tanımadığınız ve referansları sağlam olmayan danışman şirketlerine itibar etmeyiniz.
2. Başvuru aşamasında biz kalınca bir klasör hazırladık, şirket bilançoları, mal varlıkları, şahsi evraklar v.s tüm bunlar çok detaylıca ve titizlikle düzenlenmeli. ( Bu aşamada Sn. Excellans profesyonel yardımını zaten esirgemeyecektir )
3. Dosyanın incelenmesi, onaylanması, görüşme yapılması, sağlık raporları alınması ve vizelerin pasaporta işlenmesi toplamda bizde 1,5 yıl sürdü. ( Bu arada tam görüşmeye gittiğimizde bir başka aile vardı, girişimci kategorisinden başvuru yapmış onlarda ve 5 yıldır bekliyorlarmış. Sanırım dosya ilerlemesi orada yapacağınız iş ile de alakalı, projenizin görevlileri ikna edici tarzda olması gerekli. Ki bu kanaata bizimle görüşme yapan ticaret görevlisi sayesinde vardık. Bu sürenin 1,5 yıl olmasında Sn. Excellans'ın da çok büyük katkısını gözardı etmemek gerekir. )
4. Özellikle Yatırımcı ve girişimci kategorileri çok daha detay gerektiren başvurular ve bu konularda mutlak suretle deneyim sahibi ve iş hayatını iyi bilen bir danışman gerekli. Şirket bilançoları, detay mizanlar, vergi durumları mutlaka mutlaka çok düzenli ve birbiri ile çelişmeyecek şekilde düzenlenmek zorunda.

Kısacası meşakatli ve stresli bir süreç ama bir o kadar da zevkli. Biz doktora tezi hazırlar gibi çalıştık desek yeridir. Bunun neticesi görüşmemizde projemizin tam bir başarıya ulaşacağı inancını karşı tarafa verdiğimizi gördük.

Baya uzun bir yazı oldu ama lafın özü iyi bir danışmandan yardım almanız sizler için faydalı olacaktır. Tabi ki şu an bu yorumu profesyonel bir danışman'ın forum sayfasından yazdığımı ve buradan da danışmanlık hizmeti aldığımı göz önüne almanızı tavsiye ederim.

Not : Son sorunuzu sonradan gördüm, aracı firma sormuşsunuz, sanırım yazdıklarımı okuduğunuzda buna cevap bulmuşsunuzdur.

Saygılarımla
En son akita tarafından Haziran 4, 2011, 8:49 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ResimResim
angie
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkür ederim zaman ayırıp cavaplar verdiğiniz için, sayın Excellans ben mail adresinizi eşime veriyorum onun sizinle birinci elden iletişime geçmesi daha iyi olacak.Birde şu konuya açıklık getirmek istiyorum biz girişimci olarak başvuru yapmak isterken bize Quebec eyaleti yatırımcı başvurusu(800bin CAD verip 5 yıl sonra geri alabiliyormussun yada baştan 250binCAD gibi bi miktar yatırıp bu miktarı geri istemiyormussun) yapıp yatırım olarak ödediğimiz miktarı geri istemediğimiz taktirde PR aldıktan sonra istediğimiz eyalete gidip orda işimizi kurabileceğimiz söylendi.Asıl merak ettiğim bunun yasal olup olmadığı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Angie merhaba,
Öncelikle Yatırımcı kategosinde evet durum farklı fakat sizin merak ettiğiniz durum ise şöyle;
Minumum 800.000 Cad'lik yasal yollardan kazanılmış varlık,
Minumum 400.000 Cad'lik değerinde 5 yıl anlaşmalı ve bu 5 yıl içinde faiz getirisi olmayarak parayı garantör altında tutmak. İşte bu 400.000 Cad'lik yatırım anlaşması içinde yatırımın eyalet dışına çıkmaması, şirketin stabil minumum 3 yıl Quebec eyaletinde bulunması vs vs detaylar vardır.

Yani zaten başta kimse sizden 800.000 Cad nakit istemez, istenilen 400.000 Cad'lik kısımdır. Ve ayrıca 250.000 Cad yatırıp geri almamak ve bu para ile PR hakkı kazanmak vesaire ne yazıkki yoktur.
Eşiniz yada siz yada beraber iletişime geçtiğinizde tüm bu kafanızdaki soruları detaylarıyla halletmiş olacağız merak etmeyiniz.
Saygılarımızla,

angie
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans size durumumuzu ayrıntılı bildiren maili yolladık cevaplarınızı bekliyoruz teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Uyelerimiz merhaba,
1Aralık 2010 tarihinden itibaren Investor-Yatırımcı göçmenlik başvuruları Federal anlamda yeniden yürürlüğe alınmıştır. Bu anlamda Investor - yatırımcı grubundan başvuru yapmak için düzenlenen maddi olanak ekonomik şartlar;
1.600.000 CAD minimum mal varlığı ve 800.000 CAD yatırım yapma zorunluluğu ile güncellenmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL BİLGİ ve UYARI:
23 ARALIK 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN, KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURULARINDA İSTENEN IELTS SINAV SONUÇLARI 2 (iKİ)TAM YIL GEÇERLİ SAYILACAKTIR.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Merhabalar,

Arkadaşlar uzun bir maraton sonunda 26.12.2010 dan itibaren Kanada ya giriş yaptık. 2 gün içerisinde Kanada'yı bir ucundan diğerine kat ettik desem yanlış olmaz.

Tüm detay ve deneyimleri daha sonra paylaşmayı planlıyorum.

Sn. Excellans'a sonsuz teşekkürlerimle.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen stah »

Hayırlı olsun Akita, haberlerinizi dört gözle bekliyoruz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sn. Akita,
Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar.
Taner3
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sn Stah ve Sn Taner3,

Çok teşekkür ederiz, umuyoruz ki forum sayfaları aracılığıyla selamlaştığımız tüm arkadaşlarımız, istek ve arzularına en kısa zamanda kavuşurlar.

Şu an itibariyle hala tatil modunda ve uzun yolun yorgunluğunu atma sürecindeyiz.

Sanıyorum bu günden itibaren iş hayatı, sosyal yaşantı ile alakalı deneyimler edinmeye gayret edeceğiz.

Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayın Akita,

Öncelikle Hayırlı olsun, inşallah bundan sonraki hayatınız ve yaşantınız istedikleriniz gibi olur. Haberlerinizi buradan takip edeceğiz. Canada tecrübelerinizden bizleri mahrum bırakmayın.
Saygılar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sn Nekropsi,

Çok çok teşekkür ederiz.
İnşallah tüm deneyim ve tecrübeleri zamanla paylaşacağız ve bildiğimiz kadarıyla tüm merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız.

Saygılarımızla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
kien
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kien »

Akita selamlar, hos geldiniz.
umarim her sey istediginiz gibi olur, bu taraflara gelirseniz haber edin lutfen.
saygilar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sn. Kien,

Teşekkür ederiz. Vancouver'a sadece 2-3 saatliğine uğrayıp geçtik. Nasip olursa yazın geldiğimizde inşallah görüşme imkanımız olur.

Sizler nasılsınız, alıştınız mı? İşleriniz ve sosyal hayatınız umuyoruz arzu ettiğiniz şekildedir.

Saygılarımızla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
kien
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kien »

Hayat cok hizli akiyor, her sey yolunda, su ehliyet sinavi disinda :)

selamlar...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL DUYURU:
Sayın üyelerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız merhaba,
SASKATCHEWAN eyaleti 2009 yılında başlattığı ve 600 göçmene sağladığı bedava sürücü eğitim kursu yada kurs programının masrafını karşılama programını 2011 Ocak ayı itibari ile yeniden başlatmıştır. Kursiyer başvuru sayısı limitli değildir. Bu imkandan yararlanmak isteyen Eyalet göçmenleri yada gelecek olanlar 30 Nisan 2011 tarihine kadar başvurularını yapabilirler. İlgili başvuru formu için bizlerle iletişime geçebilir yada www.sgi.sk.ca web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Üyelerimiz merhaba,
Son zamanlarda özellikle e-mail yolu ile bizlere sorulmakta olan belli bir meslek ve belli bir birikim ile en kolay göçmen olabileceğimiz eyalet neresidir? Kanada'da böyle bir yer varmıdır? sorusunu burada cevaplayarak herkesi konu hakkında en azından bilgilendirmiş olalım yada merak edenler, edecek olanlarda bilgi sahibi olsunlar.
Eyaletler arasında bu iki tanıma en çok uyan MANITOBA EYALETI BUSINESS IMMIGRATION klasmanıdır:
BU KLASMANDA 75.000 CAD Kanada doları depozito 2 yıl faizsiz olarak Manitoba eyaletine güvence olarak yatırılır,
-Kanuni yollardan kazanılmış 350.000 CAD Kanada doları değerinde mal varlığına ailece sahip olmak (Eşlerin varlıkları dahil olabilir, ev-arsa vs dahil olabilir)
-Şirket yada işyeri sahibi yada (Tarım,tarla, arazi, üreticilik, çiftçicilik, yetiştiricilik, seracılık, bahçecilik vs) sahibi, yada bunlarda buralarda üst düzey yönetici olarak en az 3 yıl görev yapmış olmak,
- Ön kabul sonrası gönderilecek davetiye ile 7 gün mutlaka Manitoba Eyaleti Tanışma toplantısına katılmak,(Gonderilecek resmi davetiye ile vize işlemlerinizi yapabiliceksiniz)
- Minimum 150.000 CAD Kanada doları tutarında Manitoba eyaletinde olmak kaydı ile (Arazi, arsa, bina, dükkan, ev, motorlu taşıt, araba, tarım araçları, ofis malzemeleri, teknik cihazlar, teknolojik cihazlar, makineler, ikinci el kullanımlar, yeni bir ticari iş vs.) yatırım yapmak.
2.yıl sonunda 75.000 CAD meblag geri iade edilecektir(Faizsiz)

Yine konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen üyelerimiz bizlere e-mail adreslerimizden ulaşabilirler.

info@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Şartlara uyan başvuru sahibi yada başvuru sahibi ve ailesi Permanent Resident hakkı sahibi olacaktır.
Saygılarımızla,

eylemi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen eylemi »

Sn.Excellans,

Yatırımcı göçmenlik kategorisinde diyelim ki Manitoba eyaletine söylediğiniz koşulları sağlayarak başvurduk.Başvurumuzun kabul süresi ne kadar zamandır ve herhangi bir risk var mıdır?Birde bunun dışında illaki burada mı yaşamak zorunluluğu vardır yani istersek başka bir eyalette de yaşayabilirmiyiz?

Çok teşekkürler,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Eylemi merhaba,
Eyalet göçmenlik başvuruları ilk başvuru zamanı yani eyaletin sizi kabul ediyoruz onaylıyoruz deme süreci 4-10 ay ve sonrası dosyanızın CIC - Federal başvuruya dönüşüp Ankara / Kanada konsolosluğu ile yapılan dönemdeki süreci ise şuanda resmi yayınlanan 7 aylık süredir. Herhangi bir risk varmıdır - sorunuzu kabul edilememe gibi risk varmıdır olarak sorduğunuzu varsayıp bunun direkt sizin başvuru şartlarına uygunluğunuz ile alakalı bir durum olduğunu söylemeliyiz.
Eyalet göçmenliğinde ve özellikle yatırımcı kimliğinde kuracağınız, kurduğunuz işinizin maksimum o eyalette legal olarak işletilmesi gereklidir. Başka eyalete tabiki taşınabilirsiniz, fakat bu taşınma komple eyalet arası resmi taşınma şeklinde bu süre dahilinde olamaz. Ama siz işiniz devam ederken başka bir eyalete gidip taşınabilir orada kalabilirsiniz.(İşinizin resmi legal işleyişi yine sizin yönetiminizde olmak şartı ile) Yani taşınmanızda gidip taşınacağınız eyaletin sağlık imkanlarından vs yararlanmazsınız, komple resmiyette bir taşınma bu anlaşma süresi içinde yapamazsınız.
Resmiyette taşınma : Vergi numarası kaydı sevki, Saglık kartı sevki, Eyalet kartı sevki vs. vs. gibi.
Saygılarımızla,

eylemi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen eylemi »

Ayrıntılı yanıtlarınız için tekrar teşekkürler,

Sadece anlamadığım şey şudur,150.000 CAD'lık bir yatırım yaparak yani örneğin orada bir ev,arsa vs alarak ve istersek onu orda kiralayarak başka bir eyalette yaşayabiliriz.Doğru mu anladım?

Eşim 1989-2011 Ocak tarihleri arasında babası ile ortak olarak çalışmıştır.Ayrıntılarla ilgili desteğiniz için size mail gönderdim.

Görüşmek üzere,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Eylemi merhaba,
150.000 CAD-Kanada doları tutarında bir iş kurarak yatırım yapmak! Yani kuracagınız şirketin, işin minimum bu tutarda bir yatırıma sahip olması gereklidir. Bu şirket adına kullanılmak üzere ev(home ofis), arsa, dükkan, ofis vs. olabilir. Fakat bunu resmi olarak siz kiraya verip başka eyalete geçemezsiniz(Eyalet anlaşma zamanı doldurmadan) bunu ancak resmi olmadan herşey yine sizin adınıza yani şirketin sahibi adına dönerken yapabilrseniz tabiki başka bir eyalete yukarıda anlattığım gibi anlaşma süresi dolmadan gidebilirsiniz. Burada önemli olan kıstas yatırım sahibinin bil fiil işi yöneten kişi olması durumudur. Eğer kiracınıza bu konularda (Adınıza gelecek faturaların ödenmesi, adınıza tahakkuk edilecek sehir ve eyalet vergilerinin ödenmesi, olası eyalet göçmenlik biriminin kontrolünde sizi savunabilmesi(iş gezisinde olduğunuzu vs gibi) ve size bu konularda haberdar etmesi gibi) güvenebilecek bir durum oluşursa tabiki başka bir eyalete zamanından önce geçme şansınız vardır.

29.03.2011 tarihindeki e-mailinize Destek tarafından ek e-mail gönderilmiştir. O e-mail adresinizi kontrol ederseniz.. ( xxx@yy.com.tr)
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-YATIRIMCI, GİRİŞİMCİ- Investors,Entrepreneur-ECONOMIC CLASS” sayfasına dön