Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya Kalifiye personel-işçi olarak göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

erdem yazdı:Merhaba Excellans,

Bir sorum olacak;
Kredi kartimdan CIC tarafindan para cekildigini gorursem, bu basvurumun ilk onayi aldigi anlamina mi gelir?

Tesekkurler
Sayın Erdem merhaba,
Kesin evet bu anlamdadır diyemeyiz. Ama başvurunuzun şuan bir görevli tarafından işleme ve incelemeye alındığıdır. Yani Mr. X yada Mrs. Y şuan direkt sizin dosyanızla ilgileniyor anlamında dersek daha doğru bir bilgi vermiş oluruz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Iris
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Iris »

Taner3,

Hayırlı olsun. Umarım herşey yolunda gider..

Bizim evraklar 25 Mayıs ta Ankara ya ulaştı. 3 Haziran da telefonla arandım. Evraklarınızı inceledik , puanınız 65 te kalıyor dediler. Arayan kişi gayet samimiydi . Benimle beraber puanımı tekrar hesapladı. IELTS sonucum overall 7.5 olmasına rağmen Listening 7 olduğu için dil puanım 14 oluyor. ( Bana 16 lazımdı. ) Universiteden sonra 2 yıllık bi Buss. & Finance eğitimim var Ingilterede ama belgesini alamamıştım,final sınavları sırasında bi burs olayı çıkmıştı Amerikaya gitmeyi tercih etmiştim. Bunu da söyledi . Belgesi olsaydı burdan puanı tamamlardın dedi. Sonra eşimin, de üniversiteyi yarım bıraktığı için transcriptin bana bişey katmadığını söyledi. Sonra eşimin 1 yıllık bi apprenticeship eğitimi var, Almanyada onu sordu, nasıl bi eğitim diye. Bizdeki meslek lisesi gibi bişey elektronik üzerine dedim. Onun belgesini gönder dedi. Aynı gün gönderdim. Bu belgeyi kabul ederlerse ordan 3 puan alıyoruz.
Şimdi bizde biraz endişeli bi bekleyiş içerisindeyiz.

Kızımı büyütürken ona en önemli tavsiyelerimden biri, "ne eğitimi alırsan al ama mutlaka sonuçlandır ve belgesini al" olacak.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Iris yazdı:Taner3,

Hayırlı olsun. Umarım herşey yolunda gider..

Bizim evraklar 25 Mayıs ta Ankara ya ulaştı. 3 Haziran da telefonla arandım. Evraklarınızı inceledik , puanınız 65 te kalıyor dediler. Arayan kişi gayet samimiydi . Benimle beraber puanımı tekrar hesapladı. IELTS sonucum overall 7.5 olmasına rağmen Listening 7 olduğu için dil puanım 14 oluyor. ( Bana 16 lazımdı. ) Universiteden sonra 2 yıllık bi Buss. & Finance eğitimim var Ingilterede ama belgesini alamamıştım,final sınavları sırasında bi burs olayı çıkmıştı Amerikaya gitmeyi tercih etmiştim. Bunu da söyledi . Belgesi olsaydı burdan puanı tamamlardın dedi. Sonra eşimin, de üniversiteyi yarım bıraktığı için transcriptin bana bişey katmadığını söyledi. Sonra eşimin 1 yıllık bi apprenticeship eğitimi var, Almanyada onu sordu, nasıl bi eğitim diye. Bizdeki meslek lisesi gibi bişey elektronik üzerine dedim. Onun belgesini gönder dedi. Aynı gün gönderdim. Bu belgeyi kabul ederlerse ordan 3 puan alıyoruz.
Şimdi bizde biraz endişeli bi bekleyiş içerisindeyiz.

Kızımı büyütürken ona en önemli tavsiyelerimden biri, "ne eğitimi alırsan al ama mutlaka sonuçlandır ve belgesini al" olacak.
Sayın Iris merhaba,
Sizede hayırlı olsun diyelim, 10 - 12 Haziran gibi Medical talebiniz elinizde olur. Şimdiden başarılar.

Eşinize selamlar.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Iris
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Iris »

Excellans,

Mükemmelsiniz ! içim rahatladı şimdi. Teşekkürler....
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sn. Iris,
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Soru sormak istediklerinde hızlı haber veriyorlar anlaşılan. Umarım herşey gönlünüzce olur.

Sn Erdem,
Benim kredi kartımdan para çekildikten sonra bir hafta içerisinde CIC'den e-mail gelmişti.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

alıntı ;

Re: Kanada'ya Kalifiye personel-işçi olarak göçmenlik
gönderen Excellans » 02 Haz 2010, 17:17

ilkerb yazdı:
excellans,

çok güzel detaylandırarak anlatmışsın. teşekkür ederim. bu durumda, 2. girişi riske atmamak ve de sorun yaşamamak için, PR kartlar orada bulunduğumuz süre içerisinde elimize ulaşmaz ise, cic yi arayıp ye da gidip, acil çıkış yapmamız gerektiğini belirtip, her birey için bir Travel Document almak en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum, bilmiyorum sizin öneriniz ne olur? zaten o zaman PR kartı belirtilen adrese de mail etmezler, ellerinde tutarlar, ta ki siz travel document ile tekrar gelip , bizzat kartınızı almaya gelene kadar, doğru muyum? ama SIN (yada gelirse OHIP) kartını adrese yollarlar, onlar da kargo ile bize ulaştırabilirler.
Ben açıkçası senaryo-3 ü yaparız diye düşünüyordum ama... o halde girişte bir de problem çıkarsa, iyi olmaz...
saygılar.

Sayın Ilkerb,
Evet aynen dediğiniz gibi. Travel document ile hem bilgi sahibi etmiş oluyorsunuz hemde giriş - çıkış işleminizi rahat ve sorunsuz hale getirmiş aynı zamanda da kartlarınızın güvenliğini sağlamış oluyorsunuz. Diğer SIN ve OHIP'te zaten sorun yok posta kutusuna gelir eş, arkadaş dostta size bunları gönderirler. Senaryo 3'te aslında çalışır yani görevli yok kardeşim giremezsin şu bu zorlamaz sadece orada 25-45 dk. bir muhabbete ne gerek var stres yaratmaya o yüzden temiz iş doğru iş...

excellans,
yukarıda görüştüğümüz gibi travel documentları alıp dönme durumumuz olursa, bu durum OHIP coverage ın 3 ay sonra devreye girmesine mani bir durum yaratırmı? çünkü 2. gidiş örneğin 6 ay sonra olacak ve gitiğimizde PR cardlarımızı yeni alıyor olacağımız için, PR lar OHIP cardları etkilermi ve biz 2. girişten sonra da 3 ay beklemek durumunda kalırmıyız? sonuçta ilk girişte permanent geldik diye belirteceğiz.
saygılar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb,
Aynı post ettiğiniz yazı içinde bakın şöyle bir bölüm var : ''Diğer SIN ve OHIP'te zaten sorun yok posta kutusuna gelir eş, arkadaş dostta size bunları gönderirler.''
Saygılarımızla,

bsoyleyen
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bsoyleyen »

Excellans Selam,

IMM 0008 Generic formunun ilk sayfasinda '' visa office requested for the process of your application'' kismini bos birakmamiz mi gerekiyor?

Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bsoyleyen yazdı:Excellans Selam,
IMM 0008 Generic formunun ilk sayfasinda '' visa office requested for the process of your application'' kismini bos birakmamiz mi gerekiyor?
Tesekkurler
Sayın Bsöyleyen merhaba,
Tabiki hayır, sorumlu olduğunuz vize ofisi anlamında : ANKARA yazacaksınız.
Saygılarımızla,

onurkara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen onurkara »

Merhabalar,

Ben ingilizce öğretmenliği mezunuyum. Özel bir dershanede 2 yıllık iş tecrübem var.
Kanada da hiç yakında bulunmuyor. O nedenle yüksek lisans (master ) yapmak istiyorum.

Acaba eğitim bölümünden 25 puan almak için 1 yıllık tessiz yüksek lisans ( pedegolojik formasyon alanında)yapmam yeterli olur mu?
Yoksa 2 yıl ingilizce öğretmenliğinde tezli mi yapmalıyım?

Bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

onurkara yazdı:Merhabalar,

Ben ingilizce öğretmenliği mezunuyum. Özel bir dershanede 2 yıllık iş tecrübem var.
Kanada da hiç yakında bulunmuyor. O nedenle yüksek lisans (master ) yapmak istiyorum.
Acaba eğitim bölümünden 25 puan almak için 1 yıllık tessiz yüksek lisans ( pedegolojik formasyon alanında)yapmam yeterli olur mu?
Yoksa 2 yıl ingilizce öğretmenliğinde tezli mi yapmalıyım?
Bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.
Sayın Onurkara,
Dershanede ki göreviniz nedir ? Ayrıca İngilizce öğretmenliği mezunluğunuz neredendir ?

Eğitim puanlamasından 25 tam puan almanız için,
- Obtained a master’s or Ph.D. and completed at least 17 years of full-time education or full-time equivalent studies.
Yani elde edilmiş Yüksek Lisans yada Doktora ve mutlaka 17 yıldan fazla tam zamanlı eğitim alınmış yada öğrenim görmüş olunması gereklidir.
Tezsiz , tezli diye bir ayrım yoktur. Önemli olan elinizde örnek : Onur Kara İngilizce öğretmenliği bölümünde yüksek lisans - master yada doktora yapmıştır belgesi diplomasının olmasıdır.
Ayrıca yine full - time education yani tam zamanlı eğitiminizin karşılığıda haftada en az 15 saat akademik eğitim almışlık olmalıdır.
Saygılarımızla,

onurkara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhabalar Sayın Excellans

Ben Girne Amerikan Üniversitesi mezunuyum. 2008 yıllından beri bir dershanede ingilizce öğretmenliği yapıyorum. Peki bu master eğitim bilimleri alanında olsa olmaz mı?

Tüm eğitim yaşamı 17 yıllın üzerinde olucak değil mi master veya doktora ile birlikte?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

onurkara yazdı:Merhabalar Sayın Excellans
Ben Girne Amerikan Üniversitesi mezunuyum. 2008 yıllından beri bir dershanede ingilizce öğretmenliği yapıyorum. Peki bu master eğitim bilimleri alanında olsa olmaz mı?
Tüm eğitim yaşamı 17 yıllın üzerinde olucak değil mi master veya doktora ile birlikte?
Sayın Onur,
Zaten bildiğimiz kadarı ile Pedagojik Formasyon Yüksek Lisansı Yök tarafından kaldırıldı ve bu sertifikasyona dönüştürüldü. Bunun için zaten başka bir alanda yüksek lisans - master yapmanız gerekecek. Ayrıca normalde tabiki önemli olmamakla beraber mezuniyetiniz ile alakalı bir yüksek lisans tercihi makbul ve bu işin doğrusu olacaktır. Mesela sizin için uygun olan Yönetim Organizasyon vardırki bu üstelik ingilizce eğitimlidir. Böylelikle tüm eğitim kariyeriniz , mesleğiniz ve yüksek lisansınız birbirine uyumlu olmuş olur.

Tabiki tüm eğitim geçmişiniz bu süre ve üstünde olacak... kim 17 sene akademik öğrenim ve eğitim alabilirki?????
Saygılarımızla,

onurkara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans

Çok tşk ederim,

Benim 4 yıl eğitim dili ingilizce olan bir üniversitede ingilizce okudum.

Yüksek lisansıda ingilizce dilinde kıbrısta yapmayı düşünüyorum. Fakat IELTS sınavı kıbrısta yok. Sadece Türkiye deki büyük şehirlerde. Buna girmem zorunlu mu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

onurkara yazdı:Sayın Excellans

Çok tşk ederim,

Benim 4 yıl eğitim dili ingilizce olan bir üniversitede ingilizce okudum.

Yüksek lisansıda ingilizce dilinde kıbrısta yapmayı düşünüyorum. Fakat IELTS sınavı kıbrısta yok. Sadece Türkiye deki büyük şehirlerde. Buna girmem zorunlu mu?
Aldığınız eğitim ingilizce ise bunu ispatlayabiliyorsanız hayır IELTS sınavına girmenize gerek yoktur.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Kadir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Kadir »

Sevgili Dostlar,

Sizlerin de bildiğiniz üzere http://www.bizvekanada.com ekibi ihtiyaç duyan herkese Kanada'ya göçmenlik ve Kanada ile ilgili konular hakkında, engin bilgisine dayanarak, bedelsiz destek olmakta. Bu davranış tek başına ciddi bir saygıya değer.

Belki kimilerinizin dikkatinizi çekmiştir, sitenin kendi sayfalarında yada forumun en altında bir reklam alanları var ve oraya her tıklama ile site sahibi küçük te olsa google üzerinden bir şeyler kazanabilmekte. Siteyi ayakta tutmak için site sahipleri hem hosting ödemekte hemde çeşitli prg lara (forum yada web page gibi) para ödemekteler/ödemişlerdir.

Ben derim ki, siteden şu yada bu yolla destek alan herkes memmuniyetini bu reklamlara tıklayarak ifade etsin. Böylece her şeyi site sahibinin sırtına yüklemek yerine azıcık da olsa yardımcı olabilmek hepimizi mutlu eder. Belki buradan kayda değer bir kazanç olmayacak ancak, çam sakızı çoban armağanı bizimde sofrada bir tutamda olsa tuzumuz olur.

Önerimi dikkate alan almayan herkese teşekkür ederim.
Kadir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kadir bey merhaba,
Öncelikle bu samimi, içten ve ince düşünceniz için çok çok teşekkür ederiz. Bizler elimizden geldiği kadar sahip olduğumuz çizgide yaşamaya sahip olduklarımızıda paylaşmaya devam edeceğiz. Sizler, bizler zaten neyin ne olduğunun bilincinde insanlar olarak paylaşım yapmanın aslında mutlulukla beraber deneyim, kazanım, görüş artışı kavramlarınıda geliştirdiğini bilerek yine dostlarla, sevdiklerimizle, saydıklarımızla yolumuza devam edelim....

Tekrara bu ince davranışınız için aynı samimiyetle teşekkürlerimizi bildiririz.
Saygılarımızla,

onurkara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans merhaba

İş tecrübesinin dershanede olması problem sayılır mı?

Yoksa sadece lise düzeyinde devlet okulu ve özel okul mu olması gereklidir?

Dün size bu durumu sormayı unutmuşum. Daha önce başka bir firmaya sormuştum.

Onların yanıtı ;

Milli Eitim bakanlığına bağlı devlet liseleri veya özel liseler uygundur. Dershane malesef kurs yeridir uygun değildir.

Bu yazılan doğru mu? Eğer doğruysa benim göçmenlik hayallikten bile çıkacaktır. Umarım değildir.

Bilgi verirseniz memnun olurum.

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

onurkara yazdı:Sayın Excellans merhaba

İş tecrübesinin dershanede olması problem sayılır mı?
Yoksa sadece lise düzeyinde devlet okulu ve özel okul mu olması gereklidir?
Dün size bu durumu sormayı unutmuşum. Daha önce başka bir firmaya sormuştum.
Onların yanıtı ;
Milli Eitim bakanlığına bağlı devlet liseleri veya özel liseler uygundur. Dershane malesef kurs yeridir uygun değildir.
Bu yazılan doğru mu? Eğer doğruysa benim göçmenlik hayallikten bile çıkacaktır. Umarım değildir.
Bilgi verirseniz memnun olurum.
Saygılarımla
Sayın Onurkara,
Şimdi durum şöyle eğitim bakanlığı öğretmenliği hakkınızı almış yani Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir öğretmen iseniz ama mesleğinizi lise ve üstü öğrenciler için oluşturulmuş ve yine Mill Eğitim bakanlığı onaylı bir kurumda icra ediyor yada etmiş iseniz tabiki başvura bilirsiniz.
Saygılarımızla,

ekanal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ekanal »

Herkese merhaba,
Biz Kanada FSW başvurumuzu gönderdik. 7 haziranda ellerine ulaşmış. PTT kargo gerçekten en iyi seçimmiş. Herkese tavsiye ederiz. Bizi de listeye alabilirsiniz Excellans :) Bize takip numarası için ne zaman mail atarlar? Bizim ingilizce hariç 61 puanımız var. İngilizce için türkiyede %100 ingilizce okumuş olduğumuzu belgelesek IELTS yerine geçer mi? Yardımlarınız için teşekkürler. Aşağıdaki linkler hiç dikkatimi çekmemişti. Ben tıklamaya başladım :)
onurkara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın ekanal

İngilizce hariç baya iyi puanınız varmış.

Umarım alırsınız göçmenliği. Sanırım iş tecrübeniz yüksek ve akrabanız var.

Bende elimden geldiğince reklamları tıklamaya çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekanal yazdı:Herkese merhaba,
Biz Kanada FSW başvurumuzu gönderdik. 7 haziranda ellerine ulaşmış. PTT kargo gerçekten en iyi seçimmiş. Herkese tavsiye ederiz. Bizi de listeye alabilirsiniz Excellans :) Bize takip numarası için ne zaman mail atarlar? Bizim ingilizce hariç 61 puanımız var. İngilizce için türkiyede %100 ingilizce okumuş olduğumuzu belgelesek IELTS yerine geçer mi? Yardımlarınız için teşekkürler. Aşağıdaki linkler hiç dikkatimi çekmemişti. Ben tıklamaya başladım :)
Sayın Ekanal merhaba,
Öncelikle, linkler konusundaki hassasiyetiniz için teşekkürler illa forum sayfasındaki linkleri değil web sayfasında bulunan her google reklam linklerine tıklayabilirsiniz. Başvurunuz içinde şimdiden hayırlı olsun. Yaklaşık dosyanızda herhangi bir eksiklik yada yanlışlık yok ise 21-45 gün arası cevabınız gelecektir.Yabancı dil bilgisini IELTS harici belgelemek ve desteklemek konusu ise şöyle ; daha evvelden ingilizce yada fransızca eğitim alanlar bunu ispatlayarak IELTS sınavına girmiyordu. Fakat şöyle bir durum ortaya çıkınca IELTS isteği kesinleşti. Buda nedir ? Kişi 3-4 yıl full ingilizce eğitim almış + Full Ingilizce üniversite eğitimi almış ve mezun olmuş fakat başvuru tarihi itibari ile aradan yıllar geçmiş durum böyle olunca dil bilgisi seviyesinde sadece afaki bir net karar verme durumu ortaya çıktığı için.Eğer başvuru yapan kişinin resmi dillerinden biri Ingilizce yada Fransızca ise bu başvuru sahipleri sınavdan yani test sonucu ibrazından muaf hale getirildi. Fakat bazı kuvvetli eğitim ve arkasından gelen mesleki dil kullanımı durumlarında yine başvuru sahipleri IELTS harici sundukları ve ispatladıkları ile muaf olabiliyor. Nedir bunlara örnek? Kişi en az 8 (Lise, kolej + Universite,Yuksek lisans,vs) yıl full ingilizce eğitimi almış ve icra ettiği meslektede full ingilizce çalışmış, yazmış, üretmiş (Yeminli tercüman, çevirmen, yazar, öğretmen(Lise,kolej yada universite bazında) ) gibi mesleğinde mutlak yüksek ingilizce kullanmış ise ..
Yine siz ve tüm arkadaşlara örnek olması açısından ilgili hükmün orjinalini verelim;

Written proof of language proficiency :
The option to submit written proof of your language proficiency is only intended for applicants whose first language is English or French. If your first language is neither French nor English, you should take a language test from a CIC-designated agency before starting the immigration process.

If you choose not to take a language test, you must prove your level of proficiency by including a written submission with your application.

Your written submission must demonstrate your language proficiency in all four abilities: speaking, listening, reading and writing.

Your written submission must include:
•your education and training in English or French;
•your work experience in English or French; and
•any other details on your use of English or French (such as the language you speak at home or in social situations).

Gather documents that support the claims made in your submission and submit these documents with your immigration application. Supporting documents should include:

•degrees, diplomas, certificates, transcripts of all education completed in English or French;
•documents that support your work experience in English or French, such as letters from employers, pay stubs, samples of your work, etc.; and
•any other evidence that proves you have spent considerable time speaking, listening, reading and writing in an English- or French-speaking environment.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Üye|Dosya Gön.Tarihi|.|FSW,CEC,ENTR-Onay|.|Ankara geliş|.|AOR Mektup|.|Eksik Evrak isteği|.|Int./Görüşme|.|Sağlık Alındısı|.|Vize Onayı
=======================================================================================================================/
Kien FSW/.. 1.07.2007.. /..... 1.09.2007 ...../..... 25.05.2009 ...../ .... 20.07.2009 ..../......../ Yapılmadı /.... 5.01.2010.... /09.03.2010/
=======================================================================================================================/
Akita-Entr.-Girişimci/-------------/..09.09.2008.. /..09.09.2008.. /.. 19.10.2008.. /.. 04.09.2009.. /..02.02.2010../ 19.02.2010/19.03.2010/
Jonny-IrisFSW/..28.01.2010.. / ..15.03.2010../ 25.03.2010 / 02.06.2010 / 02.06.2010 / Telefon ile / ------------/ ----------------/
Chorozo.-FSW/Yeni başvuru yapılacak
Cmgkara-CEC / 18.11.2009/-----------/----------/-----------/-------------/-------------/------------/-----------------/
Mariposa-FSW/ 11.12.2009/------------/ 07.04.2010 /-----------/-------------/-------------/------------/-----------------/
Taner3-FSW/ ..17.12.2009.. / ..13.03.2010.. / ..13.03.2010.. / ............ / .............. / ........... / ............ / ............... /
Safiyed-FSW/..5.12.2007.. / ..28.2.2008.. / ..28.2.2008.. / --------------- / 27.05.2010 / ----------- / ---------- / ............ /
Stah-FSW/ 11.12.2009/26.03.2010 /----------------/------------------/15.02.2009/---------------/-----------/-------------------/
Orkunsafe-FSW /..29.06.2009 ../ ..28.01.2010../ ---------- / 21.05.2010 / 31.05.2010 / ------------ / --------------- /-----------/
İlkerb-FSW / ..Kasım 2003.. /Kendi isteğiyle dosya yavaştan alındı-2008 tekrar başlanıldı!/ ..19.01.2010.. /Yapılmadı/13.02.2010/ 19.03.2010 /
=======================================================================================================================
Biz ve Kanada-FSW12 / 20.04.2010 /................ /............./.............../.................../.............../.............../................../
=======================================================================================================================
Biz ve Kanada-FSW13 / 27.05.2010 /................ /............./.............../.................../.............../.............../................../
Ekanal -FSW / 07.06.2010 / ------------------- / --------------- / ------------------ / --------------- / -------------- / ---------------/ -----------------/
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen jonny b good »

Merhaba Excellans,

Öncelikle nazik selamın için teşekkür ederim. Bende sana kah güneşli ve sıcak kah yağmurlu istanbuldan selam ederim. :)
Dört gözle :geek: Medical davetiyesini bekliyoruz. Eğer dediğin tarihlerde gelirse senden bir ricam daha olacak. Bana haftaya çıkacak loto numaralarını da söylermisin ;)
Şaka bi yana gerçekten heycan verici ve bir o kadarda şaşırtıcı olayların bu denli hızlı gelişmesi.
Neyse listendeki tarihlerin tam olması açısından sana detay dökümü veriyorum.

We received your application for permanent residence on January 28, 2010.
We reviewed your application and sent you a letter on March 15, 2010. Please consider delays in mail delivery before contacting us.
Your application and supporting documents were received by the Ankara office. They are pending review.
We transferred your application to the Ankara office on March 25, 2010. The Ankara office may contact you.
Your application was reviewed and we started processing on June 2, 2010.

Selamlar,
jonny

PS: keep those long fingers crossed 'till we get our PR :D
Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius - and a lot of courage to move in the opposite direction.
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Jonny&Iris merhaba,
Bende bir kapalı bir açık Regina havasından ki normalde böyle olmaz haziran ayında şimdi en az 26-29 dereceleri görmemiz gerekirken selam ederim. Bu iklim değişikliği ayarsız iklim sanırım en güzel en doğru ve bariz şekilde anlaşılan kuzey ülkeside Kanada.

Diğer önemli konu yada esas konumuz olan medikaller ise eli kulağında hatta kapı önünde diyebiliriz 4'ü itibari ile evrağınız ulaşmış olsun, değerli şahsiyet Pazartesi itibari ile bunu check edip 3 günde de karar versin (Zor bir karar düşünsün, taşınsın!!) ve medical talebi yapsın yine değerli posta ağımız çalışmaları ile daha evvel dediğim gibi 10 - 12'si bu arada anlamsız 12'yi de neden söylediysem (Cumartesi) normal ve mutedir şartlarda elinizde olması gerekir. Ha excellans, yanılsında ayın 14 yada 15'i elinizde olsun biz bunada razıyız..

Not: Loto konusunda buraya geldiğinizde bu tahmini yapalım, çıkarsa loto çıktı diyelim rakamlar bildiğiniz üzere burada biraz akla zarar şekilde....
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir !! tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

disticaret
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen disticaret »

Merhaba Değerli Forum üyeleri,

Ben Erzurum üniversitesi fransızca öğretmenliğinden 2007 yıllında mezun oldum. Fakat bölümle ilgili bir iş bulamadığımdan 2008 yıllında bir bankada iş buldum ve hala bankada görev yapmaktayım. 2008-2010 yıllıarı arasında Bankacıllık ve finans üzerine yüksek lisans yaptım. Bekarım. 30 yaşındayım. Kanada göçmenliğe başvurmak istiyorum. İELTS notum 6.5. Fakat yükseltebilirim.

Şansım var mı? Bilgi verirseniz memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

disticaret yazdı:Merhaba Değerli Forum üyeleri,

Ben Erzurum üniversitesi fransızca öğretmenliğinden 2007 yıllında mezun oldum. Fakat bölümle ilgili bir iş bulamadığımdan 2008 yıllında bir bankada iş buldum ve hala bankada görev yapmaktayım. 2008-2010 yıllıarı arasında Bankacıllık ve finans üzerine yüksek lisans yaptım. Bekarım. 30 yaşındayım. Kanada göçmenliğe başvurmak istiyorum. İELTS notum 6.5. Fakat yükseltebilirim.
Şansım var mı? Bilgi verirseniz memnun olurum.
Sayın Dısticaret merhaba,
Öncelikle aramıza katıldığınız için teşekkür hoşgeldiniz,
Bankacılık yada Finans sektöründe diyelim doğrusu bu, şu kategori meslekleri icra eden başvuru sahipleri kabul alabiliyor. Banka yada finans sektöründe müdürlük, müdür yardımcılığı yada musahebe muhasebecilik alanında yine müdür ve müdür yardımcılığı departman sorumlusu, yetkilisi vs gibi unvanlarda en az 1 yıl ve üstü çalışmış ve son 10 yıllık kariyerinde de bu meslekte icra edilmişlik. Bu şartları sağlıyor iseniz, çünkü yukarıda tam görev ve unvan belli değil. Diğer şartlarınızda gözden geçirilerek başvuru planınız gerçekleşir.
Saygılarımızla,

disticaret
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans,

Öncelikle problemime gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı çok tşk ederim.

2 yıldır departman sorumlusu olarak çalışıyorum. Benim endişem, 4 yıllık lisans diplomamın fransızca öğretmenliği olması nedeni ile red alma durumudur. Bankada çalışmaya 2008 yıllında başladım aynı yılda bankacılık ve finans alanında yüksek lisansa kayıt oldum.

Bilemiyorum artık ne yapacağım. Olmazsa 2 yıllık açık öğretimden bankacıllık ve finansta bitiririm.

Bu arada İELTS sınavından minumum kaç almam gerekli?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

disticaret yazdı:Merhaba Sayın Excellans,

Öncelikle problemime gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı çok tşk ederim.

2 yıldır departman sorumlusu olarak çalışıyorum. Benim endişem, 4 yıllık lisans diplomamın fransızca öğretmenliği olması nedeni ile red alma durumudur. Bankada çalışmaya 2008 yıllında başladım aynı yılda bankacılık ve finans alanında yüksek lisansa kayıt oldum.

Bilemiyorum artık ne yapacağım. Olmazsa 2 yıllık açık öğretimden bankacıllık ve finansta bitiririm.
Bu arada İELTS sınavından minumum kaç almam gerekli?
Sayın Dışticaret,
Yuksek lisansınızı bitirmediniz sanırım yani Bankaya işe girdiniz ve aynı anda yüksek lisansa başladınız gibi anladım durumunuzu. Bu arada şunada açıklık getirelim IELTS puanlarınızda mutlaka şu alınacak diye birşey sözkonusu değil verilen değerler sadece alınırsa iyi olunur değerlerdir. Yani CIC FSW başvurusunda minumum IELTS skorun bu olacak demez. Ama bizim tavsiyemiz tabiki sahip olunan meslek ve dil kullanımının artış yada azlığına göre bir puanın alınması ki sizin eğer 6.0 - 6.5 aralığında bir puanınız varsaki bu kaba olarak 8 puan getirir. Gayet yeterli bir puandır.
Saygılarımızla,

disticaret
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba

Bankaya işe 2008 yıllında girdim ve hala çalışıyorum.

yüksek lisansa 2008 yıllında başladım. Şuan tez aşamasındayım. 2-3 aya kadar yüksek lisans diplomamı alırım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

disticaret yazdı:Merhaba
Bankaya işe 2008 yıllında girdim ve hala çalışıyorum.
yüksek lisansa 2008 yıllında başladım. Şuan tez aşamasındayım. 2-3 aya kadar yüksek lisans diplomamı alırım.
Sayın Dışticaret,
Anladım Finans bölümünün minumum gerekliliği eğitim anlamında aşağıdaki gibidir.
•A bachelor's degree in business administration, economics, commerce or a related field is required.
•Accounting and audit managers may require a recognized accounting designation (CA, CMA or CGA).
•A master's degree in business administration (concentration in finance), or another master's level management program may be required.
•Several years of experience in accounting, auditing, budgeting, financial planning and analysis or other financial activities are required.
Saygılarımızla,

disticaret
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayın Excellans

Benim yüksek lisansım (master's degree in business administration (concentration in finance), or another master's level management program may be required.)tutuyor ama onunla ilgili bachelor(lisans) derecem yok.
Bu durumda başvuramam değil mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

disticaret yazdı:Merhaba sayın Excellans

Benim yüksek lisansım (master's degree in business administration (concentration in finance), or another master's level management program may be required.)tutuyor ama onunla ilgili bachelor(lisans) derecem yok.
Bu durumda başvuramam değil mi?
Sayın Dışticaret,
Evet mutlaka elinizde en az 2 yıllık ve üstü bir yüksek okul yada universite mezunluğu olmalı belirtilen branşlarda. Bununla beraber zaten yüksek lisansınızda uyuyor. O zaman hem eğitim puanlamanız yüksek lisanslı-master grubundan olur ve daha fazla puan getirerek başvurunuz garantilenir. Yuksek lisans bitiyor ise eğerki imkanınız var ise 2 yıllık finans diploması veren alternatifler bulunup bu yönde bir planlama yapılabilinir. Yada başka bir tercih bu okulu Kanada'da tercih etme durumu ve sonrası göçmenlik durumu gibi bir planlama yapılabilir tabiki ikincisi birinciye oranla daha masraflı bir durum.
Saygılarımızla,

onurkara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans

Nasılsınız?

Bana dün bilgi vermiştiniz.

Bende ingilizce öğretmenliği mezunuyum. Sırf göçmenlik için Turizm Otelcilik okumayı düşünüyorum.

Bende benzer problemi yaşarmıyım?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

onurkara yazdı:Merhaba Sayın Excellans
Nasılsınız?
Bana dün bilgi vermiştiniz.
Bende ingilizce öğretmenliği mezunuyum. Sırf göçmenlik için Turizm Otelcilik okumayı düşünüyorum.
Bende benzer problemi yaşarmıyım?
Sayın Onurkara,
Sırf göçmenlik için Turizm okumayı düşünüyorumun içinde birde Turizm sektöründe istenen meslekte çalışma zorunluluğunuz var. Benzer bir sorun yaşarmıyım? Turizm sektöründe kabul edilebilir meslekte gerekli sene görev ve unvanda çalışmışlık ve ayrıca yine otel yönetimi alanında ihtisas yapmışlık şartı vardır. Yukarıda ise finans sektorunde mutlaka ilgili alanlarda yuksek öğrenim alınmış olması şartı vardır. Sizinde anlayacagınız üzere ikisi arasında fark var. Yukarıda Sayın Dışticaret'in başvuru yapması yapmaması kendi tercihindedir, sizinde alacagınız eğitim sizin başvuru kriterinizi karsılıyor ve diğer yine bu alandaki mesleki deneyiminizde yeterli oluyorsa neden bir sorun teşkil etsin.
Saygılarımızla,

onurkara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans

Çok tşk ederim. Çok iyi anladım.

İnşallah 2 yıl sonra tüm gerekli nitelikleri taşıyor olarak ile burada olacağım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

onurkara yazdı:Merhaba Sayın Excellans
Çok tşk ederim. Çok iyi anladım.
İnşallah 2 yıl sonra tüm gerekli nitelikleri taşıyor olarak ile burada olacağım.
Sayın Onur bey,
Hep burada aramızda olun, iki yıl sonra gelmeyin...Hatta bu süre zarfında belki olası bir sürü değişiklik ve yeni oluşumlar da olacak bu yüzden : Teşekkürler, 2yıl sonra geri geleceğim gibi bir şey yapmayın. Kalın bizimle hem diğer arkadaşların, üyelerin, misafirlerinde paylaşımlarından faydalanır hatta sizin olası Kıbrıs hakkındaki deneyimlerinizden bizler faydalanırız.
Saygılarımızla,

onurkara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tabiki Sayın Excellans

Zaten nezaman interneti açsam www.bizvekanada.com adresini tıklıyorum. Keşke herkes bizim gibi şanslı olsada bu siteyi bilseler. Hem danışmanlara binlerce dolar vermezler hemde doğru ve güvenilir bilgilere ulaşırlar.

Sizin önerdiğiniz Turizm otelcilik ile yönetim organizasyon arasında kararsız kaldım. Otelde işim hazır. İdari bölümde de çalışacağım. İkiside uyumlu gibi.
Kullanıcı avatarı
orkunsafe
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen orkunsafe »

Sayin Excellans,

Landing yaptiktan sonra sirasi ile havaalinindan itibaren, neler yapiliyor, nerelere basvuruluyor, nerelere gidiliyor, size zahmet olmazsa yazarsaniz sevinirim.
ResimResim

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön