Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Yetonyalı, Sayın Mona merhaba,
Isterseniz biraz sakin olalım, birbirimizi kırmayalım.
Sayın Yetonyalı; bu gibi açık platformlarda görüş, bildirim, yorum yapılırken ne yazıkki eleştiri, eleştirilme gibi unsurlarıda görebileceğinizi unutmayınız. Bu gayet normaldir bazılarının kara dediğine bazılarının beyaz demesi o yüzden yazılanları, yorumları lütfen bu ölçüde algılayınız.

Sayın Mona; sizden de ricam tabiki bazı insanlar bazı eksikliklere, bazı deneyimsizliklere ve tabiki bazı algı yanlışlığına sahip olabilirler. Ama bizlere düşen yermek değil sanırım mümkünse yardımcı olmak olmalıdır. Arkadaş zaten bir buhran içine düşmüş ve bunun çırpınışında tabiri caizse denize düşen yılana saldırır cümlesinde gibi karışıklıklar içinde. Bende takip ediyorum kendisini ve anlam veremiyorum..!!! Her gün ayrı ayrı platformlarda ayrı ayrı sorular- cevaplar ama sonuç aynı... Durum böyle olunca sanırım söylenecek fazla bir sözde, yorumda, kalmıyor....
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
mexido
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mexido »

Excellans ,
okuduğum takip ettiğim forumlardan work and study kayıt olan birkişi bir senelik çalışma iznine sahip olduğunu söylüyorlar ne derece doğru bu bazı çevremdeki kişiler ise 6ay çalışma iznimiz var diyorlar sizcede bu bir kaos değil mi
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mexido yazdı:Excellans ,
okuduğum takip ettiğim forumlardan work and study kayıt olan birkişi bir senelik çalışma iznine sahip olduğunu söylüyorlar ne derece doğru bu bazı çevremdeki kişiler ise 6ay çalışma iznimiz var diyorlar sizcede bu bir kaos değil mi
Sayın Mexido,
Bu bahsettiğiniz süre direkt olarak sizin seçtiğiniz EĞİTİM PLANI ile alakalıdır. Siz eğer 12 aylık bir eğitim planı seçerseniz 6 + 6 work and study; siz eğer 1 yıl ve üstü bir eğitim planı seçerseniz 1 yıl hatta 2 yıl gibi work and study hakkına caiz olursunuz. Kaos yaratılmış değil! Ayrıca kişilerin anlattıkları değil sanırım eğitim kurumlarının size sunduğu ve sizin seçeceğiniz eğitim bence baz alınmalı.. Yani örnek verirsek : Hasan bir yıllık komple bir eğitime dahil olmuş ve eğitim kurumu bu eğitim paketi içinde Hasan'a 6 ay okursun 6 ayda okurken çalışabilirsin paketi sunmuştur. Veli ise 2 yıllık bir eğitim yada 18 aylık bir eğitim yada daha uzun bir eğitim seçmiştir, Veli'nin eğitim kurumuda Veli'ye okurken çalışabileceği 1 yıl hatta daha uzun bir süre paketi sunmuştur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
mexido
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

excellans,
amerikada f-1 vizesine sahip olan okul bitiminde 1 yıl çalışma hakkı elde ediyor bu doğrumu .
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mexido yazdı:excellans,
amerikada f-1 vizesine sahip olan okul bitiminde 1 yıl çalışma hakkı elde ediyor bu doğrumu .
Sayın Mexido,
Bakın yine aynı mantıkta düşünüyorsunuz. Aslında bu sorunuzun cevabıda yukarıda Kanada için verilenle aynı. F-1 Visa - Yani Amerika'da akademik eğitim, kurs almak için sağlanan student - öğrenci vizesi. F-1 vize sahibi kişi Amerika'da eğitim görebilir eğer seçtiği eğitim kurumu aldığı eğitim süreci içinde ona iş teklifide yapıyorsa öngörülen işlerde çalışabilir.

Burada sakın ama sakın şu yanılgıya düşmeyiniz!!: Buradaki çalışma hakkı , çalışma izni şu demek değildir: Siz bu izni aldıktan sonra istediğiniz yerde çalışabilirsiniz. Sorularınız çünkü hep bu anlamda sanki birileri size eğitimle beraber çalışma hakkı sunuyor sizde direkt buna odaklanmışsınız gibi. Sadece eğitim kurumunun size gösterdiği yerlerde çalışabilirsiniz bunu lütfen aklınızdan çıkarmayınız.
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mona »

sayın excelans,

çok üzgünüm gerçekten böyle bir forum sitesini bende gereksiz işgal ettim. fakat dayanamadım artık ve yazma ihtiyacı duydum. bende 3 kere başvuru yaptım konsolosluğa ve yaklaşık 3-4 ay gibi sıkıntılı bir süreç geçirdim. ki bu süreç sadece başlangıç için çektiğim bir sıkıntı.daha gidişi ve yaşamı var orada.kim bilir neler olacak.ben son 1,5 ay gibi bir zaman zarfında bu tip siteleri fark ettim ve bilgi almak için nasıl davranmam gerektiği gibi sorularıma yanıt almaya çalıştım .sonuçta büyük faydasını gördüm ve daha göreceğime inanıyorum. bu sanal ortamda ekran başına geçen herkezin kimliği belirsiz ,yazılar yazıyor. bu bazen iyi bazen kötü amaçlı olabiliyor. bunları süzgeçten geçirip muhakeme yaptığınızda hangi bilgileri ciddiye alacağına insan karar veriyor.bu muhakemeyi yapamayan kişilerde mevcut tabiki bu sanal ortam haricinde yaşamımızdada mevcut.başta kimse kimseyi yermiyor hoş beni başta yerenler çok oldu ama kamuya açık forum sitelerinde yazıyorsan ortaya birşey (hakaret hariç) her türlü eleştiriye açık olacaksın.ben 2. başvurumda red edilen insanları okurken "vay be hepsi tammış niye böyle oldu ki" diyordum ama baktım ki meğer evraklar baştan aşağı yanlış sorduğu 10 sorunun cevabı herkezce ki bu cevap verenlerin bir kısmı deneyimli kişiler şu yanlış bu yanlış kardeşim diyor hatta defalarca yazıyor üşenmeden,ee insan bi durup bakar hala "yokmu bana yardım eden,yokmu bilen yaa, herşeyimde tam yani,neden olduğunu anlamadım"diyorsa böyle yazılar yazıyorsa pes.üstüne "nasıl evraklarımı düzeltirimi bırakmış,iş bulmak zor kısmına geçmiş,vize görevlilerinin rüşvetine gelmiş,o bunu yapmış almış bu bunu yapmış almış 'a"gelinmiş. kendimi bu kişinin sorularına yanıt verdiğim ve insani olarak yardım etmeye çalışıp yazdığım için pişman oldum.kendimi enayi yerine konmuş hissettim. bende böyle bir insanım ,haklı gördüğüm konuları ve haksızlıkları söylerim.size yazık değilmi sayın excellans herkeze burada bir yanıt vermeye çalışıyorsunuz mail atın diyorsunuz defalarca aynı soruları yanıtlıyorsunuz ve bundan bıkmıyorsunuz.yazık yani.bilmeden yeni başvuru yapacak insanlarda okuyor bu tarz kişilerin yazılarını ve red edilen evraklarının içeriğini bilmeden ya yardım ediyorlar yada okuyup "bak ya herşeyide tammış neden red ki,benimde olurmu acaba"diye düşünülüyordur.ki bu kişi hala reddini bilmiyor.sıkıyorsa dese ya ben kanada başvuru formunu bile yanlış doldurdum,geridönecem diye aldığım otel yazısı gayri resmi samimi mektup,okul kabul mektubu okul kiti,konaklamam yok,hiç bir belgemi çevirmedim ingilizceye resmi olarak, böyle gönderipte kim vize almış allah aşkına.şahsen bilmesem bunları inanırdım.benim gerilmemdeki sebep kendim enayi gibi bu insanın 2-3 sorusuna cevap vermeye çalışmak,bu 2-3 sorunun 1-2 tanesini yaklaşık 3 kere sorması ve benim cevaplamaya hala uğraşmam sonra isyan etmem.işiniz zor cidden zor ben asla bir danışman ,eğitmen vb.. bir meslekte asla olamazmışım bunu bir kere daha anladım.kolay gelsin

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona,
Tepkinizde, serzenişinizde haklısınız. Ama o güzel dimağ ve görüş dengenizi bozmaya, kendinizi üzmeye hiç gerek yok. Sadece anot - katot böyle bakalım hayata. Biz bunun neresinde durmalıyız ? nereyi hedefliyoruz ? arada zaten nötr'ler olmak zorunda yada diğer saflar ama bunların oluşu yine bizim kişiselliğimizi, hedefimizi etkilemesin zaten etkilerse bizlerde onlar gibi oluruz ve ileriye, geleceğe ve bizden sonrakilere ne yazıkki birşey birşeyler bırakamayız. Sayın Yetonyalı'da eminim ileride!! hedef- strateji-bakış açısı-çözümleme- sonuç gibi bir yapıya sahip olacaktır..Bizler elimizden geleni evet yapıyoruz yapmaya çalışıyoruz bakın benim yaşadığım yerde saat şuan sabahın 05:57'si özverimi? evet neden ? birilerine kendi milletimden olan birilerine faydalı olabilmek haa maddiyat yokmu ? var ama yapılan gösterilen özverinin yanında lafı bile geçmeyecek hatta dalga bile geçilenecek... Ben neden bu işe kalkıştım dostlarımız, arkadaşlarımız bilirler... Kanada sizinde bildiğiniz gibi çok milletli, çok kültürlü bir yapı ve bu yapı içinde Türk milletinden de bireyler var ve Türk milleti ne yazıkki bu Kanada göçmenleri arasında en dinamik, en becerikli, en kalifiye kesim olmasına karşın kendini ifade edememe, içe kapanma, sosyalleşememe alışkanlıklarından dolayı bu çok kültürlülük içinde sadece kendi eksenleri etrafında dönen bir yapıya bürünmüş durumda. Neden herkese yardım ediyorum, yada yardım etmeye çalışıyorum burada yapılanacak Türk toplumunu gelirlerken hem bazı şeylere hazırlamak hemde geldiklerinden sonrada genel ülke yapısında aslında seslerini çıkarabileceklerini göstermek amacıyla. Öğrencilerimiz gelsin, eğitimlerini alsın hatta kalmak isteyenler kalsın yada meslek sahibi insanlarımız onlarda. Ama yapmaları gereken Kanada'nın sundukları ile sahip olduklarının sentezi ve topluma yansıması durumunda bunu göstermek.... Yoksa amaç sadece kapağı Kanada'ya atmak olan için zaten Kanada en zor ülke!! Bunu ne yazıkki biz bağırsakta, uyarsakta .....ancak geldiklerinde anlayacaklar yapacak birşeyde yok...

Ayrıca, gereksiz bir işgaliyet vesaire gibide hissetmenize gerek yok. Sizler olacaksınız ki sizlerden sonra takip edenlerde sizlerin deneyimlerine göre bir yapı bir genelleme içinde kendi istek ve hedeflerini kurmaya çalışacaklar. Ama verileni anlamak, algılamak verende değil alanda yada almak isteyende sonuçlandığı içinde sadece bizlere anlatmak, bilgilendirmek kalır..... Gerisi onlara kalmış...aynaya bakmayı bilmekte bence bir beceridir....
Saygılarımızla,

mexido
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Yönetici tarafından düzenlendi mona, site sahibi ile diyalogdayım ben formu okudum da herkese karışıyorsunuz ahkam kesmeyi bırakın isterseniz

Bazı kişiler gerçekten bu kanada konusu hakkında bilgisizler birşeyleri öğrenmek istiyor ama sizin bu iğneleyeci laflarınızdan inanın bende hoşnut değilim herkes herşeyi bilmek zorunda değil
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mexido yazdı:xxxxx, site sahibi ile diyalogdayım ben formu okudum da herkese karışıyorsunuz ahkam kesmeyi bırakın isterseniz
Bazı kişiler gerçekten bu kanada konusu hakkında bilgisizler birşeyleri öğrenmek istiyor ama sizin bu iğneleyeci laflarınızdan inanın bende hoşnut değilim herkes herşeyi bilmek zorunda değil
Sayın Mexido,
Öncelikle sizle ilgili bir konu yada hakkınızda size istinaden yazılmış, söylenmiş bir ibare olmadığını belirtmek isterim. Sayın Mona yazısında sadece kendi-şahsi değerlendirmesini yapmış ve sunmuş. Bunu şahsi algılamanıza gerek yok. Ayrıca mesajınızda hem size hem bu foruma yakışmayan tarz konuşmalarıda sildim. Lütfen birbirimize saygılı olalım, paylaşalım, öğrenelim, bilgi sahibi olalım. Bunun dışına sapmayalım.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yetonyali »

Sayın Excellans,
Dil okulu başvurusundan vazgeçtim türkiyeye geri döneceğim için yeterli kanıt bulamadım otel sahibi sadece iş sözleşmesini imzalayıp verebilirim diyor.yani noterden onaylamam yapamam diyor bu yüzden noter onaylı olmadığı için iş sözleşmesi ile tekrar başvuru yapsam red yiyeceğim o yüzden dil okulundan vazgeçtim.
Master a kayıt yaptırırsam vize memurunun gozunde beni daha ciddi kilar diye düşünüyorum.
Diplomam daha elime geçmedi 20 gün sonra gecicek sanırım transkript de not ortalamam nedir şuan için bilmiyorum fakat master için kabul almam adına not ortalaması ne kadar gerekli acaba?
Axel Blackmar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Axel Blackmar »

Sayın yetonyalı,

Çoğu kişi gibi bu forumun yanında başka forumları da takip ediyorum ve eğer Kanada vize görevlisi olsaydım sizi çabanızdan ötürü çoktan ülkeye almıştım herhalde(: Yalnız sorun şu ki çabanızı iyi yönlendirememenizden ötürü çamura saplanmış bir arabanın patinaj yapması gibi hep olduğunuz yerde saymaya mahkumsunuz. Umarım bundan sonra yazdıklarınıza gelen cevapları iyi okuyup değerlendirir ve amacınız her neyse ona ulaşırsınız.

Sizin son projenize gelecek olursak, yakın zamanda Kanada`dan yüksek lisans kabulu almış biri olarak kendi fikrimi paylaşmak istiyorum. Kanada`dan yüksek lisans kabulü almak not ortalaması, İngilizce seviyesi, okula haricinde yaptıklarınız-iş tecrübesi ve etkin olarak katıldığınız sosyal aktiviteler- ve burs almadıysanız okul ücretini ödeyeceğinize dair kanıt sunmanıza bağlı. Genelde 75 / 100 ya d 3 / 4 ortalamanız olması gerekiyor fakat daha az ortalamayla kabul alan insanlar da var. Fakat kritik nokta, önceki cümlede söylediğim gibi İngilizce seviyenizin yeterli olduğunu kanıtlamanız için TOEFL ya da IELTS gibi sınavlardan yüksek not almanızın şart olması. Yani İngilizce seviyeniz yeterli değilse, diğer şartları sağlayabiliyor olsanız bile yüksek lisansı unutun. Olay "Ne olursa olsun yurt dışına gideyim" ise Amerika`yı zorlayın bence, oradaki okulların kalite aralığı Kanada`dan çok daha geniş. Sizi kabul edebilecek yüzlerce okulu kolaylıkla bulabilirsiniz. Kanada`daki yüksek lisans programlarına kabul almak daha zor.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Axel Blackmar,
Vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü tşk ediyorum.Önceki danışmanımı bıraktım iyi bir danışman arıyorum şimdi fakat güvenebileceğim biri olmalı.bu site danışmanlık hizmeti veriyor mu bilmiyorum açıkcası? Gerçekten çok istiyorum gitmek fakat kısmet hayırlısı biliyorsun.
Master basvurusu için ing. yeterli degilse otomatikman dil okulundan baslatmıyorlar mı ?
Axel Blackmar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Axel Blackmar »

Sayın yetonyalı,

Bütün yüksek lisans programları öğrenci kabul etmek için İngilizce bildiğini ispatlanmasını şart koşuyor diyemem, çünkü Kanada`daki bütün okulları araştırmadım. Ama özellikle işletme yüksek lisansıyla ilgili Kanada`nın belki de tüm üniversitelerinin şartlarını incelemiş olabilirim ve hepsinin de TOEFL ya da IELTS puanı istediğine eminim. İstenilen minimum puanlar da TOEFL(IBT) için 80- 100 arası değişiyor, IELTS için de 6.0 - 7.0 arası değişiyor. Kanada üniversiteleri arasında otomatikman bir dil okuluna başlatana daha denk gelmedim ama bildiğim kadarıyla bazı Amerikan üniversiteleri kabul ettiği öğrencinin dil seviyesi yeterli değilse hazırlık okutup sonra başlatabiliyor.

Sayın Excellans bu sitenin sahibi bildiğin gibi, ayrıca danışmanlık hizmeti de veriyor. Eğer ben senin yerinde olsaydım ve bir danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verseydim bir an düşünmeden bu kurumla çalışırdım. Ben de danışman firmalarını çok araştırdım zamanında ama hiçbirinde buradaki dürüstlüğü ve iyi niyeti göremedim maalesef. Kendisine ulaşmak için info@bizvekanada.com adresine mail atabilirsin.
mck
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mck »

Yetonyalı arkadaş senin durmunu ben ve sitedike birçok kişi biliyordur sanırım hatta durumunla ilgili yorumda yaptık,diğer ihtmalleride yazdık buradan.

Danışman arıyorsanız bu sitenin danışmalık hizmetinden yararlanmanızı öneriririm. Zira bende şu an böyle bir işe gireşeceğim ve kesinlikle danışmansız hareket etmeyi düşünmüyorum. 3-4 yıldır kanada işi ara ara gündemimde oljmuş şu günlerde ise hız kazanmışdır.

Başka bir forumu yaklaşık 2,5 sene takip etdim, sayfalarca yazı okudum vs vs benim kararım BİZ VE KANADA ekibi olucak. Sende okuyorsundur araştıryorsundur ona göre kararını ver ve hedefine düzgün adımlarla ilerle.
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Arkadaşlar,

Geçen hafta vize başvurusu yapmıştım. Bugün vizemi aldım. Lütfen olumsuz bakmayın ve ümitsizliğe kapılmayın. Evrakları forumda anlatılan şekilde hazırlamaya çalışın. Benim abim kanada da diye vize verrmemelerini beklerken sonunda vizeyi aldım.

Olumlu düşünün sonuçta dil kursuna gidiyorsanız vize verilmemesinin mantığı yok. Ancak 30 yere kulak verip kendinizi dağıtırsanız evraklarınız eksik olur.

Herkese tekrardan kolay gelsin. Sayın Excelans yardımlarınız için çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zipincanada merhaba,
Biz teşekkür ederiz. Hayırlı uğurlu olsun, eğitiminizde başarılar şimdiden.
Saygılarımızla,

zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Sayın Excellans,

Tekrar çok tşekkürler. Bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Bu arada son bir sorum olacak. Benim vize S1 türü. Bu ne anlama gelir? Ve birde C. REC diye bir bölüm var, buradada FPA yazıyor? bU ne anlam gelmektedir? tekrar teşekk
rler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zipincanada yazdı:Sayın Excellans,
Tekrar çok tşekkürler. Bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Bu arada son bir sorum olacak. Benim vize S1 türü. Bu ne anlama gelir? Ve birde C. REC diye bir bölüm var, buradada FPA yazıyor? bU ne anlam gelmektedir? tekrar teşekk
rler...
Sayın Zipincanada,
S-1 (Student Temporary Visa)
S-1 C-REC. FPA (Student Visa - Fee paid abroad) Yani vize masrafının yurt dışında yapıldığını bilgi verir. C.REC .FPC ise Fee paid in Canada yani vize masrafının Canada içinde ödendiğinin bilgisini verir.

Bunlar sistem kodlarıdır yani başvuru sahipleri yada vize sahipleri hakkında bilgi aktarmak için kullanılır. Kısaca CAIPS system deriz.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

zipincanada,
hayırlı olsun kardeş. şimdiden başarılar...
misafir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen misafir »

merhaba excellans
bi dugun dolayisiyla kanadaya davet edildim gitmek istiyorum. turist vizesi islemleri ne kadar surer birde turist vizesinde de saglik raporu gerekiyormu? cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

misafir yazdı:merhaba excellans
bi dugun dolayisiyla kanadaya davet edildim gitmek istiyorum. turist vizesi islemleri ne kadar surer birde turist vizesinde de saglik raporu gerekiyormu? cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.
Sayın Misafir merhaba,
Turist vizesi başvuruları en fazla iki hafta içinde sonuçlandırılmaktadır. Ayrıca 6 ay'ı geçmeyen ziyaretler için Sağlık Raporu istenmemektedir.
Saygılarımızla,

erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen erdielkoca »

Selam Arkadaşlar
Kanada'ya turist olarak gitmek istiyorum tüm yazıları tek tek okuyamadım ama benim durum biraz karışık gibi;
Bi işte çalışıyorum iş yerinden kağıt alsam 1 ay izinli olduğum sonra tekrar döneceğime dair bu yeterli olabilir mi konsolosluk için ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

erdielkoca yazdı:Selam Arkadaşlar
Kanada'ya turist olarak gitmek istiyorum tüm yazıları tek tek okuyamadım ama benim durum biraz karışık gibi;
Bi işte çalışıyorum iş yerinden kağıt alsam 1 ay izinli olduğum sonra tekrar döneceğime dair bu yeterli olabilir mi konsolosluk için ?
Sayın Erdielkoca merhaba,
İşyerinizde ne kadardır çalıştığınızı, bu yapacağınız gezide iş yerinizinde bilgisi dahilinde yıllık izin yada özel izin kullandığınızı işyerinizin vereceği yazı-belge-mektup ile ispatlayıp yine bu mektubta izninizin biteceği dönem sonrası tekrar aynı işyerinizde görevinize devam edeceğinizi belirten bir yazı + maddi taşınmaz varlıklarınızı + aile ve sizin ekonomik durumunuzu gösterir belgeler ve Kanada'ya ne amaçlı, ne kadar bir süre gezi - ziyaret planladığınızı ve hangi şartlarda nasıl gideceğinizi anlatan bir niyet mektubu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Burada en önemli husus Ankara Kanada Konsolosluğu vize departmanı görevlilerinin sizin bu vize sonunda Türkiye'ye geri döneceğinize kanaat getirmesidir.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,
Bildiğiniz üzere daha önce türkiyeye geri döneceğime dair kanıt bulmam gerekiyordu fakat sadece otelden iş sözleşmesini imzalatıp kaşelettirebildim yani noterden tastik yapmadılar.Tekrar başvuru yapsam red alacağım sanırım noter onayı olmadığı için o yüzden farklı bir yol denemek istiyorum.
Sertifika/diploma programları hakkında bilgi almak istiyorum kabul şartları nedir acaba master için not ortalamam 73.küsür yeterli olmasına rağmen fakat dil yeterli olmadığı için master da bana uygun değil sanırım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyali,
Sertifika programları yaklaşık 275 adet değişik dalda ve eğitimdedir.. Siz şimdi hangi bölüm, hangi alanda sertifka proğramı merak ediyorsunuz????
Saygılarımızla,

gilgamess
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gilgamess »

Sayın Excellans,
Merhabalar, ben 2008 yılında göçmenlik için başvuru yaptım ve ilk etapta kabul edildi. evrakları gönderim aşamasında sizinde bilidliğiniz üzere canada hükümeti geriye dönük yasada değişiklik yaptı, bende elimdeki mevcut evrakları gönderim ve daha önce değerlendirmede 67 puanı alabiliyorken ingilizce puanımın düşük olması (5,0) dolayı 62 puanda kaldım akabindede red cevabı aldım 2009 da.

Kısaca, 30 yaşındayım, evliyim 1 çocuğum var, inşaat mühendisiyim ve kendime ait bit inşaat şirketim var, tabi bununla ilgili vergi levhası bütçe, çalışanlarım ve iş hacmimi gösreterecek evraklarım falan var.,

tekrardan 6 aylık dil ve çalışma programına başvurmak istiyorum, ingilizcemi geliştirmek ve canada yı tanımak amacındayım, buradaki işleri kapatmadan gitmeyi planlıyorum, sorum şu : daha önceden göçmenliğe başvurmuş ve red cevabı almış olmamın study and work vizesi almama engel olurmu? ne yapmam gerekir? şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Gilgamess merhaba,
Daha evvelki başvurunuz ne yazıkki etkileyecektir. Çünkü daha evvelden göçmenliğe yani Kanada'ya yerleşmeye karar vermiş bir kişi olarak başvuru yapmışsınız. Ve şimdi yapacağınız Work and Study eğitimi ne yazıkki inandırıcı gelmeyecektir vize ofis görevlisine. Yani bir evvelki başvuruda gideceğim dönmeyeceğim ana fikri ile hareket edilmişken 2. başvuruda gideceğim geri döneceğim kurgusu gerçekten zor bir kabul durumuna sokacaktır sizi.

Bunun için eğitiminizi iyi bir okulda ve mümkünse mesleğinizle mutlak uyuşan bir bölüm olarak seçmeniz + bahsettiğiniz 6 aylık sürenin ( 6 ay eğitim + 6 ay staj mı yoksa 3 ay eğitim 3 ay staj mı bunu bilmiyorum) sonunda yüksek kanıtlar sunmanız geri döneceğinize dair + ve vize başvurusu ... Kayıp edilen sadece başvuru masrafları olacaktır. Eğer ki bu masraf size ve ailenize bir yük getirmeyecekse tabiki saydığım şekilde iyi bir başvuru yapılarak denenebilinir.
Saygılarımızla,

gilgamess
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gilgamess »

Merhaba Excellans,
Hızlı cevap için teşekkür ederim, evet dediğin çok mantıklı, maalesef niyetin ne olduğunu iyice belli ettik galiba :)). peki son bir sorum olacak ; yok mu sizin bildiğiniz başka bir yol? iş teklifi gelmesi falan vardı veya daha ciddi bir üniversiteye başvuru yapsam bir sonuca ulaşırmıyım? veya sizin tavsiye edeceğiniz başka bişey? tamam biliyorum benimkisi biraz boşa kürek ama son bir umut?

şimdiden teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Gilgamess,
Öncelikle sunacaklarım diğer üyelerimize, misafirlerimize yani size bunu söylerken diğerlerinede sizde bunu yapın anlamında bilgi vermiyorum. Bunu ilk önce belirtelim...
Şimdi madem açık ve dürüstçe derdinizi açıkladınız.. Olabilirler üzerinden yol göstermeye çalışayım, evlisiniz ve bir evladımız var aslında iyi bir eğitim seçimi ile bu özelliğin verdiği destek ile eğitim üzerinden yani ciddi bir eğitim anlamında demek istiyorum geçişiniz mümkün olabilir. Nedir bunlar ? 2 yıllık diploma yada daha fazla college - universite mesleki eğitimlerdir. Bu ilk önce zaten kendi başına bir masraftır önce buna karar vermek gerekecek. Sonrada bu eğitim ve vizesini alabilmek için sunacağımız başvuru yapısındaki ispatlarımıza; bunda da ailenizin burada kaldığını, evladınızın burada olduğunu, işinizin yatırımlarınızın burada olduğunu ve maddi olanaklar destekli bir yapı sunulabilinir. Ama dil eğitim yada kısa süreli eğitimlerde şansınız olabileceği gibi normalde benim yorumum olumsuz yönde olacaktır. Yani diğer ilk sorduğunuz başvuru şekli inanın şansınıza kalmış bir başvuru süreci olacaktır ki hatta bununla gidişinizde burada kalıcılığınız için yine başka bir takım gereksinimlerinizde olacaktır. Fakat 2 yıl ve üstü gibi bir planlamada hem ciddi bir kazanım elde etmiş olacaksınız hemde ileride size göçmenlik kapısını rahatça aralayacak bir statüye sahip olmuş olacaksınız. Gilgamess, 2 yıl yada üstü bir eğitime başvurusunu yapar kabul edilir ve okuluna gider aile gerekliliğinden yararlanıp ailesinide yanına geçici alma başvurusu yapabilir yada Gilgamess, bu eğitime devam eder arada ziyaretlerde gider gelir eğitimi biter kısmet olursa bitime yakın bir iş olanağı bulup içeride kalıp ailesini getirir yada geri dönüp Türkiye'ye CEC- Canadian Experience Class altındaki şartları yerine getirmiş olup komple ailesiyle beraber göçmenlik başvurusu yapar. Yada Gilgamess, eğitimi sıarasında harici bir iş teklifi alıp geçici çalışma izniyle yine ailesinide geçici getirme yoluna gider tamamladığı eğitim mesleği + çalıştığı işi FSW listesinde ise 1 yıl sonra FSW başvurusu yapar, değilse 2 yıl sonra yapar. Yada Gilgamess, hiç birini yapmaz direkt Kanada'dan bir iş teklifi ve onayı alır başvurusunu gerçekleştirir.....
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,
Post-graduate diploma programında yer alan IT alanında(bilgisayar güvenlik ,yazılım,programcı)
yada Sağlık alanında(eczane teknisyeni,diş teknisyeni) bu iki alanda düşünüyorum tabi işletme mezunu olarak 4 lük sistemde 3.30 not ortalamam ile bu alanlarda eğitim alabilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı merhaba,
Not ortalaması olarak tabiki girebilirsiniz gözüküyor verdiğiniz ortalama ile fakat biliyorsunuzki bu programlar için birde yabancı dil bilgisi barajı var. Yani başvurduğunuz programa yeterli ingilizce bilgisi gerekli, buna sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kurs + mesleki eğitim, diploma eğitimi, sertifika eğitimi yapılmakta. Bunuda süresi, ücretleri ve gelecek eğitimle bağlantısını yine seçtiğiniz okul ile planlayıp düzenleyebilirsiniz. Bu arada sizin ilk eğitiminiz ne branşla ilgili ? Çünkü verdiğiniz ve seçmek isteğiniz bir bölüm Information Technology - System management / Software Development diğeri ise Medical Science - Pharmacy Technician / Dentist Asisstant yada Dent Technician... Şimdi ikinci eğitiminizi sahip olduğunuz eğitimle bağdaşdırmak size vize konusunda da yardımcı olacaktır. Sorum ve merakım bu anlamda...
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,
Evet dil eğitimi almam gerekli başlangıç seviyesindeyim. İşletme bölümü mezunuyum,fakat işletmeyi pek sevdiğim söylenemez kendi mesleğimi yapmak istiyorum açıkcası bilgisayar alanında olsa idi güzel olurdu.Dediğiniz gibi işletme bitirmiş biri IT ya da Sağlık alanında Post-graduate diploma programına yazılırsa bağdaşmıyor ve vize konusunda şüphe çeker mi bilemem ama sonuçta adı diploma programı farklı alanda isteğe göre meslek edindirme amacıyla alınan bir eğitim vizede eğer çakışacaksa bu tür programlar neden var diye düşünceye kapılıyor insan.
http://postgraduate.humber.ca/0910/proglist.htm bu siteden seçmiş olduğum IT yada Sağlık alanındaki programlardaki kabul koşullarına bakıyorumda Lisans eğitiminizi bu alanda yapmış olmasınız gerekmektedir diye ifadeler var ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyali,
Şimdi okullar vize prosedürlerine yada konsolosluk görevlilerinin yargı yada düşüncelerine göre programlarını yada eğitim öğretim alanlarını belirlemedikleri için. Neden bu bölümler var o zaman demek sanırım biraz yanlış bir kanı olur.
Diğer yandan tabiki bu bir ikinci eğitimdir ve siz İşletme mezunu olup IT sektöründe yada Sağlık sektöründe ekstra bir meslek yada kariyerde yapmak istiyor olabilirsiniz buda gayet normal ve mantıklıdır. Benim size bunu önermemde ki neden sizin kendinize ait özel durumunuz içindir. Yani daha evvel alınmış olan RED cevabını ikinci başvuruda bertaraf etmeye en yakın, en mantıklı olan üzerinden gitmek içindir. Yoksa tabiki sevmediğiniz bir eğitimi yada bölümü sırf vize almak için yapmanız kesinlikle doğru değildir.

Diğer bu bölümlerle ilgili sorduğunuz önceden öğrencinin bu bölümlerle alakalı bilgisi ve eğitimi olması seçtiğiniz IT programında geçerli değildir.
''The Information Technology Solutions program, for students without an IT background''
Ama sağlık alanında seçeceğiniz bölümlerde ilgili alandan mezuniyet yada karşılığı alanlardan mezuniyet istenmektedir. Şahsi kararınız baki kalmak kaydıyla, yine Humber College'de 2 yıllık Global Business Management vardır bu bölümü inceledinizmi hiç? Bu bölümde ithalattan ihracata, finans sektöründen ticari sektörün yönetimsel her dalına kadar geniş bir yelpazede çalışma imkanı vardır. Geçmiş eğitiminizle pekiştirerek double mezuniyet ile şansınızı artırmış olursunuz diye düşünüyorum okul sonrası için tabi bu sadece nacizane bir tavsiye...
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,
Humber College'de 2 yıllık Global Business Management yeni açılan bir bölümmüş dediğiniz gibi bu programı dar kapsamlı olduğunu düşünmüştüm ama inceledim sizinde söylediğiniz gibi bu bölümü okuyunca çeşitli alanlarda geniş kapsamlı olduğunu gördüm.Açıkcası bu programdan mezun olduktan sonra iş bulma olanağı nedir IT alanıyla kıyasladığımız zaman aranan bir iş niteliğimidir?
Birde seritifka ve diploma programlari da bir secenek diye düşünmüştüm ilk başta ama unv. bitirmis birinin sertifika programina başvurması vize memurunun gözünde saçma olabilir diye düşündüm tabi siz daha iyi bilirsiniz. o yüzden Postgraduate Diploma programı daha uygun olabilir diye düşündüm bu konuda yorumlarınız neler olabilir .
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı,
Tabiki bir universite mezunluğu sonrası kalkıp bir basit kürde (Faster Educaiton) 1,2,3,6,10,12 aylık gibi sertifikasyon yada diploma proğramı seçerseniz bu abes olur. Ama bahsettiğimiz sertifika 2 yıllık bir eğitim ve giriş için Universite mezunluğu minumum gerekli olan bir sertifika. Yani diğer sizin o bahsettiğiniz anlamdaki sertifikalarla alakası yok. Eğitimin detaylarına baktığınızda nerede ise bu sertifika programının bir çok Türkiye'deki işletme fakültelerinin 4 yılda verdiği eğitime denk gelen dersleride kapsadığını göreceksiniz. Yani adı sertifika yada diploma olarak size basit gelsede ne yazıkki böyle basit bir eğitim değildir.
Bu nedenledir ki Vize görevlisinin gözünde bu bahsettiğiniz eğitim ne yazıkki '' Ya bu universite bitirmiş, gitmiş sertifika programına kayıt olmuş'' durumu yaratmaz çünkü zaten başvurduğunuz eğitimin minumum kriteri Universite mezunluğudur. Diğer bizim faster education dediğimiz tarzda sertifikalardan değildir.
Burada önemli olan vize görevlisine bu eğitimden sonra ne yapmak istediğinizi açıklamanızdır!!
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,
Açıklayıcı bilgiler için tşk.
Türkiyede master a kayıt olsam ve okulu dondursam tekrar dil eğitimi için kanadaya başvuru yapsam bu sefer vize görevlisi geri döneceğime ikna olur mu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı,
Öğrenim dondurmak bazı başvurularda tabiki bir etken olabilir ama: Kalkıp Türkiye'de master dondurup Kanada'da dil eğitimi almak ve geri dönüp Master'a devam etmek...... Bu biraz düşündürücü olmaz mı? Ki vize görevlisi şunuda düşünecektir dil eğitimine gidip oradada master yapabilir. Bu düşünce tabi en iyisinden olan. Ama dediğim gibi alacağınız, almak istediğiniz dil eğitimi size ne getirecek ve sonrasındaki eğitime devam planınız ne buna uygun bir yapı ise baştada dediğim gibi uygun olabilir.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excallans,
Şİmdi türkiyede master için koşullara baktımda bir sürü sınav a girmek gerekiyor yok ales yok kpds .vs o yüzden zaman kaybettirir bunlar bana.Tam şimdi son yazdığım msj silecektim cvp yazmışsınız.Yinede yararlı bilgi tşk.
Kullanıcı avatarı
mst
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mst »

Merhaba ,
arkadaslar bende 1 yıllık dil eğitimi amaçlı BİZ VE KANADA ekibi danışmanlığında öğrenci vizesi başvurusu yaptım.neredeyse sordugum hersoruya anında,açık.net ve en doğru şekilde cevap aldım.ben kendı adıma verılen doğru danışmanlık hizmetinden dolayı ve boyle guzel bır forum ortamını sundukları için BİZ VE KANADA ekibine sonsuz teşekkür ediyorum.
Umarım en kısa surede olumlu cevabı alır ve hedeflerime ulaşırım.
bende bu forumda vize surecinde edindiğim deneyımlerımı elımden geldıgı kadarıyla sizlere aktarmaya, yardımcı olmaya çalışırım.

Selamlar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mst-Mesut bey merhaba,
Öncelikle dosyanızın hayırlı olmasını diler ve içten yorumunuz içinde ayrıca teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön